16FED4F6EDB744D8C9C3FFF614E43159

اصول طراحی مبلمان و لوازم اداری

اصول طراحی مبلمان و لوازم اداری

اصول طراحی مبلمان و لوازم اداری

امروز در وبلاگ تحریریه مبلمان اداری آدینا میخواهیم به توضیحی در مورد اصول طراحی مبلمان و لوازم اداری بپردازیم.

تاریخچه طراحی 

انسانها در طول تاریخ اشیایی را با استفاده از تناسب با جسم خود خلق نموده اند تا آنرا مورد استفاده موثر قراردهند و البته این مسئله باعث پیدایش علمی به نام طراحی گشته است.پیشرفت و گسترش تکنولوژی و همچنین مدرنیزه شدن جامعه و شهرنشینی موجب شده است تا علم طراحی دستخوش این پیشرفت قرار بگیرد و هر روزه با ایده های مختلف از سمت افراد در حال تغییر و تحول باشد ، اگر مدل یا طراحی را در یک دوره تاریخی بررسی نمایید ، متوجه این تغییرات خواهید شد که هر دوره تاریخی طراحی متناسب با زمان خود را دارا بوده است ، بنابراین طراحی های دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان و الگوهای آنها نیز همواره با این تغییرات گریبانگیر بوده است .

با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .

اصول طراحی مبلمان 

یکی از این تغییرات البته تغییرات مثبت استفاده از علم ارگونومی در اصول طراحی مبلمان بوده است.که در نتیجه باعث سلامتی و حس آرامش بیشتر در افراد خواهد شد، زیرا در طراحی ارگونومی مبلمان ، مبلمان اداری به نحوی طراحی خواهد شد که مبلمان مطابق با نیازهای درونی انسان باشد. در طراحی مبلمان و همچنین دکوراسیون های چوبی از نرم افزارهای گوناگونی استفاده میشود ، که البته هر کدام از این نرم افزارها قابلیتهای گوناگون دارند ، که ما دراینجا قصد معرفی نرم افزار خاصی را نداریم اما میخواهیم به این نکته که توسعه تکنولوژی و آمدن نرم افزارهای مختلف ، طراحی مبلمان اداری را دگرگون نموده است اشاره بنماییم.خوشبختانه در بعضی از این نرم افزارها بحث ارگونومی نیز به دقت پوشانده شده است. طراحی دکوراسیون و مبلمان اداری همواره یکی از اصلی ترین مباحث در ادارات و سازمانها بوده و برخلاف تصور بعضی افراد که فقط فکر میکنند که شامل میز اداری میشود باید گفت حتی مبل راحتی اتاق نشیمین یا مبل رسمی اتاق مدیریت نیز شامل این طراحی خواهد شد

طراحی صندلی اداری 

.یکی از اصلی ترین المانهای مبلمان در بیشتر فضاها صندلی اداری میباشد ، که در واقع طراحی با توجه به آن منشا گرفته است.صندلی که همان چهارپایه کوچک پشتی داری است که روی آن افراد می نشینند که البته با گذر زمان هر روز پیشرفتها و قابلیت های خاصی نیز به آن اضافه شده است که این قابلیتها نه فقط بحث ارگونومی بلکه بحث زیبایی آرامش را نیز در خود جای داده است.

بیشتر بخوانید:مبلمان اداری کلاسیک و ویژگیهای محصولات سبک کلاسیک

اصول طراحی و استاندار سازی:

در اصول طراحی مبل چوبی باید استانداردهای موجود را دقیقا مد نظر قرارداد، به این صورت که باید با توجه به ابعاد و استانداردهای بدن یا همان آنتروپومتری ، بهترین طراحی را صورت داد تا حتی علاوه بر راحتی ، راندمان و بهره وری نیز ارتقاء یابد.به بیان ساده تر میتوان اینگونه بیان کرد که هدف نهایی از استاندارد اطمینان از تطبیق مشخصات کالای تولید شده با آنچه که از قبل تعیین شده است میباشد.اعتقاد عمومی افراد یک جامعه بر این اصل استوار است که استاندارد کردن و دریافت نشان استاندارد میتواند تضمینی برای راحتی و آسایش باشد.

دیدگاه های بازدیدکنندگان

مبلمان اداری یکتا 06 آبان 1397 - 12:47 وبگاه

خرید مبلمان اداری با قیمت مناسب
مبل اداری به صورت نیم ست بیشتر در اتاق مدیران ، جلسات و یا اتاق انتظار استفاده می شود. نیم ست تولیدی به صورت یک کانانپه 2 نفره به همراه دو عدد تک مبل می باشد که ظرفیت 4 نفر را دارد. البته شایان ذکر است که ما سفارش مبل اداری کامل یعنی 7 نفره را هم می توانیم قبول و تولید نماییم.
ما سعی کردیم محصولاتی را تولید کنیم که کیفیت مناسب در سطح برندهای خوب خارجی داشته و قیمت آن برای مصرف کننده ایرانی قابل پرداخت باشد. متریال استفاده شده در تولید مبل اداری و نیم ست یکتادکور از بهترین متریال موجود در بازار است. در تولید مبل اداری یکتادکور سعی شده است که اسکلت ، رویه و داخل کار به نحو زیادی طراحی و ساخته شود. همین مساله باعث افزایش عمر محصولات ما شده است.خرید مبلمان اداری را با ما تجربه کنید مبلمان اداری یکتادکور محصول خلاقیت ، نوآوری و تخصص نیروهای انسانی ماست.
در تولید مبل اداری ما سعی کرده ایم که کارها در دو دسته مبل راحتی و مبل رسمی را تولید کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.