16FED4F6EDB744D8C9C3FFF614E43159

چرا رنگ در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؟

چرا رنگ در دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؟

اهمیت رنگ در دکوراسیون داخلی 

دنیایی بدون رنگ را تصور کنید که همه چیز در آن سفید و سیاه باشد؛ می‌توانید نام آن را دنیای مردگان بگذارید! رنگ، روح دنیا است؛ این حقیقت را حتی در فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی که در آن‌ها قهرمان داستان بر جادوگر شرور پیروز می‌شود و رنگ تازه‌ای بر دنیا می‌زند بارها دیده‌ایم. همه آنچه که گفته شد این معنا را می‌رساند که رنگ، روح اصلی هر چیزی و در بحث ما هر دکوراسیونی، چه خانگی و چه اداری است. در این مقاله می‌خواهیم با شما در مورد رنگ‌ها صحبت کنیم.

قدیم‌ترها اگر به یاد داشته باشید، اوج خلاقیت نقاش، بخش کردن دیوار به دو قسمت بود، قسمت پایینی با یک رنگ که از قسمت بالایی خود با استفاده از یک خط مشکی یا آبی رنگ جدا می‌شد. اما امروزه رنگ‌ها معناهای گسترده‌تر و پیچیده‌تری پیدا کرده‌اند و افراد خواهان نوآوری و کاربست خلاقیت‌های بیشتری در استفاده از رنگ‌ها می‌باشند.

مبلمان اداری آدینا

یقینا رنگ اصلی‌ترین فاکتور در تزئین دکوراسیون داخلی است. نمود این مسئله در تمامی اجزای یک دفتر از جمله میز اداری، صندلی اداری، پارتیشن اداری، کتابخانه و مبل قابل مشاهده است. در واقع رنگ چیزی است که بر همه اجزای دکوراسیون سایه می‌افکند و همه چیز را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

امروزه روانشناسی رنگ تبدیل به یکی از موضوعات مهم علمی شده و طرفداران خود را دارد. بر این اساس ما با ابراز علاقمندی خود به رنگی بخصوص، بخشی از اطلاعات شخصیتی خود را نمایانگر می‌کنیم و آن را در اختیار دیگران می‌گذاریم. هیچوقت فراموش نمی‌کنم در یک سمینار بازاریابی شرکت داشتم و مدرس فقط بیست دقیقه در مورد رنگ کارت ویزیت و اینکه چه پیام‌هایی را به مشتری منتقل می‌کند صحبت می‌کرد. شما یک کارت ویزیت با آن ابعاد کوچک را در نظر بگیرید، وقتی رنگ آمیزی آن این همه مهم است، چرا ترکیب رنگ در دفترتان مهم نباشد!

بخاطر داشته باشید که رنگ‌ها می‌توانند احساس شادی، خشم، امنیت، افسردگی، آرامش، سرزندگی، و... را در انسان بیدار کنند.

برای درک بهتر  این موضوع در اینجا به چند مورد از تحقیقات روانشناسان در زمینه تاثیر رنگ‌ها اشاره می‌کنم:

رنگ‌ها در همان 90 ثانیه اول احساسات بیننده را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

اثر رنگ بگونه‌ای است که می‌تواند یک بازدید کننده را به یک خریدار تبدیل کند.

رنگ‌ها رفتار ما را در برابر یک موضوع فقط تشدید نمی‌کنند، بلکه اثر خود را کاملا در رفتار ما نشان می‌دهند.

یک رنگ در فرهنگ‌های مختلف معانی مختلفی دارد و این به آداب و رسوم آن مناطق برمی‌گردد.

هر رنگ یک پیام مخصوص بخود دارد که همان پیام را به چشم بیننده ارسال می‌کند.

در ادامه پیام هر رنگ را از لحاظ روانشناسی بررسی می‌کنیم.

سفید

نمایانگر صداقت، پاکیزگی، صمیمیت، ملایمت و معاصر بودن است. سفید بهترین رنگ برای استفاده در فضاهای کوچک  است. در تجارت سفید رنگ خستگی‌گیر و انرژی‌بخش است. در سبک مدرن نیز سفید رنگ غالب می‌باشد.

سیاه

اشاره دارد به ظرافت، قدرت، دلیری، شهامت، فریبندگی، و مهارت. مشکی در صورت استفاده اندک روی یک پس زمینه روشن ایده‌آل است. این نکته را نیز مورد نظر داشته باشید که رنگ سیاه به عنوان رنگ پس‌زمینه چشم را خسته می‌کند.

قرمز

نمایانگر توانایی، هیجان، احساسات شدید، سرعت، خطر و تهاجم است. این رنگ توجه بیننده را به خود جلب می‌کند. رنگ قرمز در تجارت مفهوم وام و بدهی را می‌رساند. این رنگ شدیدترین رنگ احساس است و ضربان قلب و تنفس را تسریع می‌کند.

آبی

القاکننده امنیت، اعتماد، مسئولیت‌پذیری، سرما، ایمان، وفاداری، وابستگی و جاه و جلال است. آبی دومین رنگ عوام‌پسند و در تجارت به معنای ضمانت مالی است. حتما برای امور مالی خود از رنگ آبی استفاده کنید.

سبز

نشانگر تندرستی، فراوانی، حاصل‌خیزی، آزادی، شفا و بهبودی، طبیعت، پیشرفت، حسادت و خونسردی است. این رنگ در چشم‌ها راحت‌تر از همه رنگ‌ها دیده می‌شود و در تجارت بیانگر مقام و ثروت است.

قهوه‌ای

دارای خاصیت تاثیرگذاری، متانت، توانگری مالی و یاری‌کنندگی است. قهوه‌ای رنگ کره خاکی ماست و در طبیعت بسیار فراوان است.


خاکستری

نشانگر صمیمیت زیاد، اعتبار، نفوذ و عملی بودن است و در تجارت به معنای سنت‌گرایی است. صورتی نمایانگر ملایمت، شیرینی، ظرافت و زنانگی، خوب بودن، و پرورش کودک است.

بنفش

نشانگر وقار، معنویت، شاهانه بودن، عیش و نعمت، دارایی، اعتبار و نفوذ، سوگواری و مهارت است. بنفش طرفداری از سبک‌های هنرمندانه و در تجارت به معنای بزرگ نشان دادن است.

نارنجی

نمایانگر سرزندگی و شوخ طبعی، لذت و خوشگذرانی، تعادل گرمایی، تشویق کردن، چالاکی و نیرو، تحمل و بلندهمتی است. پیشنهاد ما این است که در بخش بازاریابی و تبلیغات از این رنگ استفاده کنید.

زرد

القا‌کننده نور خورشید، گرمی، خوشی، نامردی، ترسویی و حسادت است. زرد باعث افزایش تمرکز شده، سوخت و‌ساز را زیاد می‌کند و سخت‌ترین رنگ برای چشم‌هاست، در تجارت درخواست از نوع روشنفکرانه است و برای تاکید نیز خوب است.

طلایی

نشانگر گران بودن و پرستیژ است.

نقره‌ای
نشانگر سرما، علمی بودن و اعتبار و پرستیژ است

علاوه بر حساسیتی که لازم است در انتخاب تک تک رنگ ها بخرج دهیم، لازم است به سازگاری رنگ‌های مختلف در کنار یدیگر دقت کنیم و با نگاهی کلی‌تر، رنگ‌های مورد نظر خود را انتخاب نماییم. امیدوارم با توضیحات فوق در انتخاب رنگ دکوراسیون اداری و خانگی خود بهتر تصمیم بگیرید.

 

 اگر به دانش مبلمان اداری علاقمند هستید مقاله زیر را هم برای مطالعه به شما پیشنهاد میکنیم :

اثرات شگفت انگیزدکوراسیون داخلی 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.