16FED4F6EDB744D8C9C3FFF614E43159

تاملی در باب میز و صندلی کنفرانس|چرا صندلی اداری کنفرانس مهم است؟

تاملی در باب میز و صندلی کنفرانس|چرا صندلی اداری کنفرانس مهم است؟

میز و صندلی کنفرانس ، دلایل اهمیت :

میز کنفرانس، همانطور که از نام آن پیدا است،  میزی است اداری که در فضایی مشخص به منظور انجام امور اداری از قبیل مشورت، جلسات کاری، مذاکرات قراردادی و گپ و گفت‌های کاری قرار می‌گیرد و برای انجام امور روزانه از آن استفاده می‌شود. صندلی کنفرانس نیز همواره مهم‌ترین مکمل میز کنفرانس محسوب می‌شود و بایستی علاوه بر حفظ همگونی با میز، حس راحتی و آرامش را به حاضرین در جلسه انتقال دهد. در این مقاله ویژگی‌های میز و صندلی کنفرانسی مناسب را در مبلمان اداری  مورد بررسی قرار می‌دهیم.

میز کنفرانس:

هر میز اداری رابطه مستقیمی با اسم و فضای خود دارد. به عنوان مثال، میز مدیریت، یقینا متعلق به یک مدیر و محل قرارگیری آن در اتاق مدیریت خواهد بود. بر این اساس میز پذیرش نیز در لابی سازمان قرار می‌گیرد و عمدتا ارباب رجوع به آن مراجعه می‌نماید. اما میز کنفرانس الزاما نیاز به اتاقی مختص به کنفرانس یا جلسه ندارد، بلکه می‌تواند در اتاق مدیریت یا هر جایی از اتاق کارشناسان قرار گیرد. در واقع این میز بایستی در مکانی باشد که دسترسی پرسنل به آن آسان بوده و افراد بتوانند به راحتی جهت مشورت یا انجام بحث‌های تخصصی دور آن جمع شوند و مجددا به محل کار خود بازگردند. البته بسیاری از شرکت‌های بزرگ اتاقی را جداگانه برای جلسات تخصیص می‌دهند که عمدتا یک میز کنفرانس بزرگ و مجهز به امکانات پخش صوت (میکروفون و بلندگو) در وسط آن قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید :مبل اداری ، نکته های ناب

میز کنفرانس -مبلمان اداری آدینا

بسیاری از شرکت‌ها نیز بدلیل محدودیت‌های فضایی، به ناچار از فضاهای کوچک و متعدد برای برگزاری جلسات استفاده می‌کنند. در این‌جا اهمیت وجود میز کنفرانس با ابعاد کوچک و بهینه دوچندان می‌شود. انتخاب یک میز کنفرانس کوچک بایستی بر اساس معیارهای مشخصی انجام شود، به نحوی که افراد با حس بهتر و انگیزه بیشتری در جلسه حضور یابند و همواره از تناسب فضا با میز و امکانات جلسه، راضی باشند. چنین میزهایی علاوه بر لزوم تبعیت از اصول ارگونومیک و استاندارد در طراحی و ساخت، بایستی حس راحتی و اطمینان را به شرکت کنندگان در جلسه انتقال دهند.

میز کنفرانس -مبلمان اداری آدینا

امروزه با پیدایش وسایل پیشرفته ارتباطی، امکان ایجاد ویدئو کنفرانس نیز برقرار شده است. این مسئله نقش میز کنفرانس را نسبت به قبل پر رنگ‌تر می‌کند. شکل و طرح یک میز کنفرانسی که مجهز به سیستم صوتی است، نسبت به میز کنفرانس استاندارد تفاوت‌های زیادی دارد. در این مورد میزهای مدولار می‌توانند بر حسب کوچکی فضا و ماهیت کنفرانسی آن قابل استفاده باشند.

میز کنفرانس -مبلمان اداری آدینا

حتما بخوانید :صندلی اداری ، چگونگی تضمین آرامش و سلامتی

صندلی کنفرانس:

صندلی کنفرانس نیز مهم‌ترین مکمل برای یک میز کنفرانس خوب است و از مهم‌ترین فاکتورهای یک اتاق جلسه مناسب محسوب می‌شود. این صندلی‌ها باید بگونه‌ای طراحی شوند که فرد به هیچ عنوان در جلسه احساس خواب آلودگی نکند و به قدری خشک باشد که فرد نخواهد بیش‌تر از یک ساعت روی آن بنشیند. همچنین طراحی دسته‌های آن بایستی به گونه‌ای باشد تا افراد با قرار دادن آرنج خود بر آن حس خوبی پیدا کنند. نوع چرم بکار رفته در این صندلی‌ها نیز بایستی بصورتی باشد که موجب تعریق نشود. هچنین سفتی فوم استفاده شده در کف صندلی باید به اندازه‌ای باشد که ماهیچه‌های افراد را دچار خستگی و گرفتگی ننماید و خستگی را از تنشان دور نگه دارد.

صندلی کنفرانس -مبلمان اداری آدینا

 

برای مطالعه بیشتر شما :

1-مبلمان اداری ارگونومی چیست ؟

2-مبلمان اداری حرفه ای

3-ظرافتهای دکوراسیون داخلی دفتر کار

4-فروش مبلمان اداری و شش توصیه مهم درباره آن

5-مبلمان اداری کلاسیک

6-مبلمان اداری چوبی

7-مبلمان اداری سفارشی

8-مبلمان اداری خاص

9-مبلمان اداری لوکس 

10-راهنمای خرید مبلمان اداری

11-ابعاد مبلمان اداری مدرن

12-مبلمان اداری مدرن

13-اصطلاحات مبلمان اداری

14-نکاتی مهم در مورد مبلمان اداری

15-ویژگی های صندلی استاندارد اداری با رعایت نکات طبی

16-انواع مبلمان اداری

 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.