مبلمان اداری ، مراحل سفارش در آدینا

مبلمان اداری ، مراحل سفارش در آدینا

  چگونه در آدینا یک پروژه مبلمان اداری را سفارش بدهم .

1-پروژه مبلمان اداری ، بازدید رایگان

با تماس مشتری  کارشناسان مبلمان اداری آدینا  به محل  اعزام خواهند شد. درخواست شما چه طراحی و دکوراسیون داخلی باشد و یا چه طراحی و دکوراسیون مبلمان اداری ، چه خرید متراژ کمی پارتیشن باشد و یا چند متر دیوارکوب و یا تجهیز چند طبقه و خرید انواع میز اداری ، از سمت ما کارشناسان و مشاوران باتجربه برای  بازدید محل پروژه مبلمان اداری و شناسایی نیازها و سلیقه شما با گفتگویی  مستقیم ، به محل پروژه اعزام خواهند شد.

مبلمان اداری آدینا ، فاز اندازه گیری رایگان

 2-پروژه مبلمان اداری ،اندازه گیری و مشاوره

کارشناسان مبلمان اداری آدینا ، از نقطه نظرات مشتری آگاه شده و  پیشنهادات مشخصی به وی ارئه خواهند داد . بحث اندازه گیری بخصوص در پروژه های سفارشی مبلمان اداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .کارشناسان مبلمان اداری آدینا با اندازه گیری دقیق ، جلوی دوباره کاریها و اتلاف وقت را سد  میکنند.

مبلمان اداری آدینا، فاز اندازه گیری

بیشتر بخوانید :مبلمان اداری آدینا،معرفی شرکت

3-پروژه مبلمان اداری ، طراحی و ارائه نمونه طرح:

قبل از اجرا چند طرح اختصاصی توسط طراحان مبلمان اداری آدینا  برای مشتری ارائه خواهد شد و او میتوانداعلام نظر نماید.خواسته شما چه خرید یک میز مدیریت سفارشی باشد و یا خرید و اجرای پارتیشن دو جداره ، و یا یک پروژه بزرگ مبلمان اداری ، برای ما محترم است و طراحان ما سعی میکنند علاوه برر ارائه بهترین پیشنهاد مبلمان اداری ، سلیقه شما را نیز در کار در نظر بگیرند.

مبلمان اداری آدینا، فاز طراحی

 

4-پروژه مبلمان اداری ،ساخت ، تامین:

مطابق با طرح تایید شده از سوی مشتری کار ساخت یا تامین اقلام توسط مبلمان اداری آدینا شروع خواهد شد. برای ساخت میزهای مدیریت ، میز کنفرانس ، میز کارگروهی ، میز کارشناسی ، کانتر پذیرش ، پارتیشن دو جداره ، و کلا مبلمان اداری شما ، کارخانه از بهترین مواد اولیه و یراق آلات استفاده خواهد کرد . در طول کار کلیه  استانداردهای تولید محصول رعایت میگردد.

مبلمان اداری آدینا، فاز ساخت و تامین

5-پروژه مبلمان اداری ، تخریب ،نوسازی ، تعمیر:

معمولا در پروژه های سفارشی مبلمان اداری مشتری میخواهد فضای کار خود را با برداشتن دیوارهای زائد بزرگتر کند . در صورتیکه ملک مشتری بگونه ای باشد که درون آن نیاز به تخریب دیوار و یا کف داشته باشد اینکار توسط کارشناسان مبلمان اداری آدینا انجام میگردد. کار کناف کاری و یا اجرای پارتیشن دو جداره بجای دیوار توسط کارشناسان زبده آدینا ، صورت میپذیرد.

 مبلمان اداری آدینا، فاز نوسازی

حتما بخوانید :مبلمان اداری آدینا و وجوه تمایز آن در صنعت مبلمان اداری

6-پروژه مبلمان اداری ،نصب و اجرا:

کار نصب و اجرا در محیط مشتری توسط نصابان خبره مبلمان اداری آدینا و با کمک ابزار حرفه ای انجام میپذیرد. مبلمان اداری سفارشی علاوه بر تولید با کیفیت عالی ، نیاز به نصب حرفه ای داردو در این راستا مبلمان اداری آدینا هم از نصابان حرفه ای و هم از ابزار حرفه ای برای نصب میزمدیریت ، میز کنفرانس ، میز کارگروهی ، پارتیشن دو جداره و... استفاده می نماید.

 مبلمان اداری آدینا، فاز نصب و اجرا

7-پروژه مبلمان اداری ، بسته بندی و حمل:

محصولات بگونه ای بسته بندی میشوند که در حین حمل به آنها صدمه ای نرسد.بسته بندی مبلمان اداری در آدینا با نایلون حبابدار انجام میشود تا در طول  حمل چه در درون ماشین حمل و نقل کننده بار و چه در محل کارفرما ، آسیبی به محصولات نرسد.

 مبلمان اداری آدینا، فاز حمل و بسته بندی

8-پروژه مبلمان اداری ،خدمات پس از فروش

در بحث مبلمان اداری با توجه به اینکه این کالا ، کالای پر مصرف میباشد نیاز به خدمات پس ازفروش فعال میباشد . کلیه محصولات مبلمان اداری ادینا ازقبیل میزمدیریت ، میز کارشناسی ، میز کارگروهی ، صندلی اداری ، پارتیشن دو جداره و... دارای خدمات پس از فروش بوده  و از خدمات پس از فروش اینن  شرکت برخوردار می باشند.

 مبلمان اداری آدینا، فاز خدمات پس از فروش

9-پروژه مبلمان اداری ،گارانتی 

تمامی محصولات مبلمان اداری آدینا از 24 ماه گارانتی برخوردار میباشند.این گارانتی در کارت محصول بهمراه صندلی اداری و میزهای مدیریت ، میزکنفرانس ، میز کارشناسی ، میزکارگروهی  به مشتری تحویل میگردد. شرایط گارانتی ومدت گارانتی مبلمان اداری ،  در کارت گارانتی محصول توضیحح  داده شده است .

 مبلمان اداری آدینا ، فاز گارانتی محصولات

 

 ارائه نوشته از: منصور نقی رازلیقی  مدیر عامل مبلمان اداری آدینا 

شرکت تجهیز دفتر یکتا ، ارائه دهنده انواع میز اداری ، پارتیشن اداری ،مبلمان و تجهیزات اداری ، با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مدرن توانسته تا در این صنعت یک برند معتبر و یکی از بهترین فروشندگان مبلمان اداری در تهران و ایران باشد . انواع مبلمان اداری مدرن را با طراحی های لوکس و خاص از ما بخواهید .02144620086

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

ابر برچسب ها

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.