انواع میز های اداری مناسب

انواع میز های اداری مناسب

انواع میز های اداری مناسب

انواع میز های اداری مناسب یکی از مهمترین اجزای هر دفتر و یا شرکت در خرید محصولات اداری و پیاده سازی دکوراسیون اداری  هستند. در واقع، عملیات رسمی روزانه و سایر وظایف بدون کمک آنها انجام نمی شود. آنها برای نگه داشتن فایل ها و پوشه ها، مقالات مهم، برای نوشتن و حفظ سیستم کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند. میز اداری در دفاتر چیزی است که به طور مداوم در تمام طول روز استفاده می شود. حتی زمانی که کارکنان در تعطیلات به سر نمی برند، مقالات، کامپیوتر و دیگر اموال خود را بر روی میز قرار می دهند.

حتما بخوانید:خرید میز کارگروهی

انواع میز های اداری مناسب

انواع میز های اداری مناسب به شرح زیر هستند:

۱-  میز کامپیوتر:

این میز اداری به طور خاص برای اهداف محاسباتی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی اصلی در این میزها این است که آنها دارای بخش قابل تنظیم مانند صفحه کلید و تنظیم برای پاها و ارتفاع هستند. این یک انتخاب ایده آل برای کسی است که کار اصلی آن شامل استفاده منظم از رایانه ها است.

۲-  میزهای اداری:

این میز اداری به طور خاص برای استفاده در منطقه پذیرش طراحی شده است. آنها با توجه به اینکه پذیرش بخشی از دفتر است که اغلب توسط عموم مردم دیده می شود طراحی شده است. این در انواع مختلفی از شکل ها، طرح ها و رنگ ها در دسترس است تا اولین تاثیر خوب برای دفتر ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:بهترین میز برای کار شما

۳- میزهای :L-shaped

نام خود را از شکل خود توصیف می کند. این میز های اداری L شکل هستند و هدف اصلی آن استفاده از میز دفتر دفتر L شکل اجازه استفاده از فضا به حداکثر خود است. این می تواند برای اهداف متعدد مورد استفاده قرار گیرد، اما بیشتر در منطقه پذیرش یافت می شود.

۴- میزهای:U-shaped

 این میزهای اداری همچون نامشU  شکل است. از آنجایی که آنها در یک نیم دایره شکل می گیرند، آنها فردی را که از آن استفاده می کند، بسیار فضا برای کار و حتی حرکت می کند. همچنین به فردی که از آن استفاده می کند احساس یک فضای خصوصی یا گوشه ای می دهد. این یک ایستگاه ایده آل برای فردی است که باید چند کار را انجام دهد.

انواع میز های اداری مناسب

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.