کاهش اثرات زیست محیطی با طراحی مناسب دفتر کار

کاهش اثرات زیست محیطی با طراحی مناسب دفتر کار

 

کاهش اثرات زیست محیطی

از آنجا که ساختمان های اداری به منابع طبیعی زیادی برای فرآیند ساخت و ساز و میزان بیشتری از این منابع را برای روندهای اجرایی خود نیاز دارند، تاثیر عمده ای بر محیط زیست میگذارند . همانند صنعت حمل و نقل ،ساختمان ها بزرگترین مصرف کننده های انرژی هستند و بنابراین نقش مهمی در تخریب لایه اوزون ایفا میکنند. علاوه بر این راه اندازی ساختمان های اداری نیازمند حجم بالای آب است و همین باعث به هدر رفتن میزان زیادی آب میشود.

انتخاب ایده ساخت فضای اداری ( به طور خاص فضای اشغال شده توسط ورک استیشن ها و مشترک بودن یا نبودن آنها)تاثیر زیادی بر اثرات مخرب بر محیط زیست دارد.محیط کمتر و استفاده انعطاف پذیر از ورک استیشن ها نه تنها منجر به کاهش نیاز به فضا میشود. بلکه به مصالح نگهداری،گرمایش و سرمایش، نورپردازی، نظافت کمتر و همین طور به تخریب کمتر پس از پایان چرخه استفاده نیاز دارد.

انعطاف پذیری فضای اداری همچنین حوزه عمل قابل توجهی را برای صرفه جویی در منابع طبیعی به وجود می آورد.اگر کار ساختمانی زیادی هر بار که ساختار سازمانی با فرآیندهای کاری تغییر میکند،نیاز باشد.محیط زیست به شکل نامطلوبی تحت تاثیر قرار میگیرد. یک دفتر کار بازتر و انعطاف پذیرتر میتواند هنگام بروز تغییرات باعث کاهش فعالیت های اضافه شود. در موارد خاص ساختمان های ادارای ممکن است آنقدر انعطاف پذیر باشند که بتوانند امکان بهره برداری های کاملا متفاوت مانند استفاده به عنوان آپارتمان مسکونی را امکان پذیر کنند.

سایر ملاحظات محیط زیستی بیشتر به طراحی و تجهیز ساختمان مربوط میشوند. این ملاحظات ممکن است شامل استفاده از مصالح منطبق با چرخه ی حیات باشد که به طور خاص نیازمند هزینه نگهداری و منابع انرژی جایگزین کمتر وگرمایش و سرمایش تنها در ساعت های اصلی فعالیت کاری باشند.

 

ملاحظات مرتبط:

گزینه ها ی منجر به کاهش پسماند کربنی دفترکار چه چیزهایی هستند؟

گزینه های منجر به کاهش مصرف مواد خام چه چیزهایی هستند؟

گزینه های منجر به کاهش مصرف انرژی و آب چه چیزهایی هستند؟

گزینه های منجر به کاهش تولید پسماند چه چیزهایی هستند؟

گزینه های منجر به افزایش بازیافت انرژی ، آب و پسماند چه چیزهایی هستند؟

 

 شرکت تجهیز دفتر یکتا ، ارائه دهنده انواع میز اداری ، پارتیشن اداری ،مبلمان و تجهیزات اداری ، با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مدرن توانسته تا در این صنعت یک برند معتبر و یکی از بهترین فروشندگان مبلمان اداری در تهران و ایران باشد . انواع مبلمان اداری مدرن را با طراحی های لوکس و خاص از ما بخواهید .02144620086

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

ابر برچسب ها

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.