چیدمان مبلمان اداری ، ارائه راهکارها

چیدمان مبلمان اداری ، ارائه راهکارها

چگونه مبلمان اداری را بچینیم؟

اگر شما دفتری برای  برای کار کردن دارید، یقینا چگونه چیدن مبلمان اداری برای شما بسیار اهمیت خواهد داشت . فارغ از اینکه یک مبلمان اداری در داخل دفتر موجودتان بچینید و یا چینش آنرا بعد از مدتی تغییر دهید و یا اینکه به محل کار جدیدی بروید ، باز هم به این تغییر چینشمبلمان اداری خود نیاز دارید. دستورالعملهای  خاصی وجود دارد که در بازچینی و چینش اولیه مبلمان اداری باید آن ها را در نظر بگیرید:

چیدمان مبلمان اداری -مبلمان اداری ادینا

دستورالعمل ها

۱. برای چه و به چه دلیل میخواهید مبلمان اداری خود را تعویض یا باز چینش کنید .هدف اصلی  چیدمان مبلمان اداری خود را مشخص نمایید .  آیا می خواهید  فضایی دوستانه تر با مشتری ایجاد کنید، یا می خواهید بهره وری کاری خود را بالا ببرید و یا با گرفتن نیروی کاری بالا نیاز به چیدمانی با استفاده از میزهای کارگروهی دارید و یا اصلا از یکنواختی خسته شده اید و تنها دلیل شما بحث زیباییست.

۲.نقشه فضایی که میخواهید مبلمان اداری خود را در آن قراردهید را بکشید و با توجه به ابعاد میزها و صندلیهای اداری مورد نیازتان ، جاگذاری مبلمان اداری را در نقشه انجام دهید اینکار بخصوص برای اتاقهای کنفرانس با میز کنفرانس تعداد بالا ضروری میباشد. اینکار را چند بار انجام دهید تا به بهینه ترین حالت چیدمان مبلمان اداری دست یابید.

۳. زمانیکه میزها را ، اعم از میز مدیریت ، میز کارشناسی، میز کارمندی ،میز کارگروهی ونیم ستهای اداری و... جایگذاری میکنید باید به پست سازمانی فرد ، دسترسی به کابلها و پریزها و محل تابیدن نور توجه ویژه ای بنمایید .

۴. بهتر است عمده  وسایل و یا ملزوماتی که از آن ها بیشتر استفاده می کنید را نزدیک میز اداری خود قرار دهید. اگر در طول روز بارها از پرینتر استفاده میکنید، آن را نزدیک میز خود و فایل های کاری قرار دهید ، کشویی را هم برای فایل ها در نظر بگیرید. این کشو را در نزدیکی ترین محل خود قرار دهید تا در موقع لزوم با چرخشی، به فایل ها دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید :اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون لابی فضای اداری

چیدمان مبلمان اداری -مبلمان اداری ادینا

5. برای برگزاری جلسات و یا مشتریان، نیاز است صندلی هایی را برای نشستن آنها در نظر بگیرید. این صندلیها باید آرامش مشتری را فراهم کنند و در محلهایی چیده شوند که شما بتوانید براحتی با آنها ارتباط برقرار کنید.

6-در زمان چیدمان مبلمان اداری حتما به محل رفت و آمد (درب ورودی )و فاصله مناسب از سرویس بهداشتی توجه نمایید .

7-در زمان بازچینش مبلمان اداری به بحث مشاغلی که بیشتر با یکدیگر در ارتباطند و باید به یکدیگر نزدیک باشند توجه ویژه ای داشته باشید.

8-همواره بحث بودجه یکی از اصلیترین مباحث در زمینه دکوراسیون اداری است ، بهتر است که اگر بودجه محدودی دارید ابتدا بر سر نیازهای واقعی به توافق برسید .ابتدا لیستی از نیازهایتان در مورد مبلمان اداری تهیه کنید و بعد آنها را با توجه به خیلی ضروری ، ضروری و معمولی تقسیم کنید و با اینکار مدیریت هزینه و اجرا را در دست بگیرید .

 

 
زندگی امروز آنقدر با کامپیوتر گره خورده که کمتر خانه ای را می توان یافت که اثری از کامپیوتر در آن نباشد و حتی می گویند هر کسی کار کردن با کامپیوتر را بلد نباشد، بی سواد است.
 
مجله کوچه ما :زندگی امروز آنقدر با کامپیوتر گره خورده که کمتر خانه ای را می توان یافت که اثری از کامپیوتر در آن نباشد و حتی می گویند هر کسی کار کردن با کامپیوتر را بلد نباشد، بی سواد است. اما نشستن پشت مانیتور یا چیدن وسایل روی میز کامپیوتر، راه و رسمی دارد که اگر درست اجرا نشود، ممکن است به کاربر آسیب وارد کند.

میز کامپیوتر

چیدمان مبلمان اداری -مبلمان اداری ادینا
میز را می توان به سه قسمت تقسیم کرد:

1- قسمتی که به ندرت از آن استفاده می شود (عقب میز)

2- قسمتی که گاهی از آن استفاده می شود (وسط میز)

3- قسمتی که همیشه از آن استفاده می شود (جلوی میز)

طرز چیدن وسایل

قسمت اول که سطح انتهایی میز کار است و به ندرت از آن استفاده می شود، فقط مکانی جهت نمایش است. اشیایی همچون مانیتور، عکس، ساعت، گلدان، جای مداد و خودکار و بلندگو در این ناحیه قرار می گیرند. قسمت دوم، سطح میانی میز است. در اینجا اشیایی قرار می گیرند که گاهی از آنها استفاده می شود؛ لوازمی مثل تلفن، ماشین حساب و ... قسمت سوم، سطح جلویی میز کار است. در اینجا وسایلی قرار می گیرند که همواره کاربرد دارند؛ مثل کیبورد یا همان صفحه کلید، موس و موس پد. یادتان باشد میزهایی که صفحات جداگانه ای برای صفحه کلید و موس دارند، زیاد مناسب کار نیستند.

نحوه قرار گرفتن مانیتور

چیدمان مبلمان اداری -مبلمان اداری ادینا

مانیتور باید به صورتی استقرار یابد که:

1- در قسمت اول باشد.

2- روبروی صورت باشد به گونه ای که هنگام کار با آن بتوان بالاترین نقطه مانیتور را مشاهده کرد یا به عبارت دیگر چشم کاربر به موازات بالاترین قسمت مانیتور باشد و فاصله مانیتور از چشم کاربر نیز بین چهل تا هفتاد سانتیمتر باشد.

نحوه قرار گرفتن صفحه کلید

صفحه کلید هرگز نباید در ارتفاعی بالاتر یا پایین تر از سطح میز باشد. به عبارت دیگر صفحه کلید باید دقیقا روی میز و در قسمت سوم و روبروی مانیتور باشد. در این حالت زاویه بین بازو و ساعد هنگام کار نباید از نود درجه تجاوز کند. نکته دیگر در مورد صفحه کلید، نحوه قرار گرفتن مچ دست ها روی آن است. هر دو مچ کاملا به موازات هم روی صفحه کلید به نحوی قرار گیرند که هر یک نیمی از صفحه کلید را پوشش دهند. 

جمع شدن مچ دست به سمت داخل یا خارج اصولی نیست. زاویه داشتن کف دست نسبت به مچ نیز باعث آسیب خواهد شد. بسیاری از کاربران پایه های زیر صفحه کلید را باز می کنند تا به آن زاویه دهند. 

این کار بدترین حالت برای مچ دست است. بهترین حالت برای کیبورد آن است که نسبت به میز، کمترین زاویه را داشته باشد.
بیشتر بخوانید :چگونه پشت میز کامپیو‌تر بنشینیم؟

صندلی کامپیوتر

چیدمان مبلمان اداری -مبلمان اداری ادینا

خیلی ها پس از خریدن کامپیوتر، به منظور صرفه جویی اقدام به خرید صندلی کامپیوتر یا صندلی مهندسی نمی کنند و از صندلی های معمولی بهره می برند. این موضوع وقتی خطرناک می شود که از صندلی چوبی و صندلی غیرمتحرک استفاده کنید. 

حتی با منطق اقتصادی هم این کار به صرفه نیست چون ممکن است با استفاده از صندلی های چوبی و غیراستاندارد، در آینده دچار بیماری های مفصلی و حرکتی شوید. توصیه می شود هنگام خرید کامپیوتر، یک میز و صندلی مخصوص هم تهیه کنید که هم زیبایی مبلمان محل کار و زندگی شما را افزایش دهد و هم باعث جلوگیری از بروز بیماری های ناشی از کار با کامپیوتر می شود. صندلی که برای این کار تهیه می کنید، باید این ویژگی ها را داشته باشد:

- متحرک، دوار و با پایه چرخدار باشد.

- ارتفاع صندلی قابل تغییر باشد تا بر اساس قد شما به گونه ای تنظیم شود که به راحتی با صفحه کلید کامپیوتر کار کرده و صفحه مانیتور را ببینید.

- صندلی بر اساس وزن شما، دارای مفصل هایی باشد که بتواند حرکات شما را تنظیم کند.

- پشتی صندلی باید به صورتی طراحی شده باشد که از بروز کمردرد و دردهای مفصلی جلوگیری کند.

- محل نشستن آن از جنسی باشد که سُر نخورید.

- حداقل چهار پایه باشد (هر چه بیشتر، بهتر) و قابلیت چرخش 360 درجه ای داشته باشد.
 


تنظیم صندلی کامپیوتر

چیدمان مبلمان اداری -مبلمان اداری ادینا

چگونگی تنظیم صندلی کامپیوتر هم قابل تامل است که باید آن را جدی گرفت.

مرحله اول: درست روبروی صندلی بایستید. در این حالت زانوها باید با محل نشستن در یک راستا باشند. به عبارت دیگر زانوها با محل نشستن تماس داشته باشد. در این حالت محل نشستن تنظیم شده است.

مرحله دوم: روی صندلی بنشینید. در این حالت قسمت داخلی زانو با لبه صندلی باید به اندازه یک مشت جمع شده کاربر فاصله داشته باشد. توجه داشته باشید که زانو باید زاویه ای حدودا نود درجه داشته باشد.

مرحله سوم: تکیه گاه یا پشتی باید به نحوی تنظیم شود که دقیقا قسمت انحنا یا تورفتگی کمر را پر کند.
 

 ارائه و خلاصه نویسی  نوشته از: منصور نقی رازلیقی  مدیر عامل مبلمان اداری آدینا 

شرکت تجهیز دفتر یکتا ، ارائه دهنده انواع میز اداری ، پارتیشن اداری ،مبلمان و تجهیزات اداری ، با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مدرن توانسته تا در این صنعت یک برند معتبر و یکی از بهترین فروشندگان مبلمان اداری در تهران و ایران باشد . انواع مبلمان اداری مدرن را با طراحی های لوکس و خاص از ما بخواهید .02144620086

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

ابر برچسب ها

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.