16FED4F6EDB744D8C9C3FFF614E43159

اهمیت نور در دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری

اهمیت نور در دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری

دکوراسیون اداری و اهمیت نور در آن


نور طبیعی در دکوراسیون اداری به یک بخش مهمی برای ایجاد یک کسب و کار پویا و توسعه مند است، این مورد به دو دلیل مهم است. اول، نور طبیعی به مردم کمک می کند تا چیزها را بهتر ببینند. بینایی انسان جوری طراحی شده است که با تغییرات نور طبیعی تنظیم شود، و در واقع برای چشم شما بهتر از نور فلورسنت است. این باعث می شود سردرد و فشار به چشم در طول انجام فعالیت های روزانه کاهش یابد.
ثانیا، باعث بهبود در بهره وری کارکنان و توسعه کار می شود. نوع نور باعث کنترل سطوح ملاتونین می شود، که به نوبه خود اثراتی همچون تمرکز بیشتر و احساس هوشیاری و بیداری در شما می شود. مطالعات اخیر در مورد بزرگسالان جوان نشان داده است که قرار گرفتن در معرض نور طبیعی باعث می شود آنها احساس هوشیاری بیشتری می کنند، در حالی که در زیر نور مصنوعی به آنها احساس خواب آلود بودن دست می دهد.

بیشتر بخوانید :دکوراسیون اداری و ،بررسی تاثیر روانی رنگ و رنگ کاري برآن

در دکوراسیون اداری نوع طراحی بسته به میزان نور طبیعی موجود در فضا است. اگر نور طبیعی در فضا قابلیت پخش شدگی بالا را دارا باشد، کاربرد نور مصنوعی به حداقل می رسد. تعداد و ابعاد پنجره ها و نوع طراحی معماری محیط مهم است. پلان های معماری که به صورت دایره ای طراحی شده باشد، باعث پخش نور طبیعی بسیار بالایی در محیط می شود، و بر عکس در فضاهایی با تعداد و ابعاد کم پنجره ها، نور مصنوعی به وفور استفاده می شود. عامل مهم دیگر مرکز پخش نور است. بهتر است نور از بالا و به صورت غیر مستقیم به محل تابانده شود. برای کارکنانی که با کامپیوتر کار می کنن، نور باید در زاویه بالای سر فرد به محل تابانده شود. در پایان مسلما نور طبیعی به علت زنده کردن محیط کار باعث افزایش بهره وری بیشتر می شود.

حتما بخوانید :از سیر تا پیاز در مورد مبلمان اداری 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.