16FED4F6EDB744D8C9C3FFF614E43159

مبلمان اداری و تا ثیر آن بر ظاهر دفتر کار

مبلمان اداری و تا ثیر آن بر ظاهر دفتر کار

ظاهر دفتر کار چگونه باشد ؟

ظاهر

طراحی دفتر کار، یک توصیف بصری قوی از فرهنگ و هویت یک سازمان است.ظاهر و حس ساختمان به بازدیدکنندگان یک حس اولیه موثر منتقل میکند و بر کارمندان تاثیری قوی بر جوکلی محیط کار خواهد داشت. به عنوان مثال یک دفتر کار باز و بزرگ با ورک استیشن های مدولار و به رنگ خاکستری، تصویر و جو کاملاً متفاوتی را نسبت به یک فضای کاری مشابه یک مرکز تفریحی که با محصولات اداری  طرح خاص تجهیز شده، ایجاد میکند.

اذعان به این که ظاهر دفتر کار باید رنگی و شادتر بشود، از آنجا که اغلب دفاتر کاری بی حس و سرد هستند، وسوسه برانگیز است. به هر حال ایجاد یک دکور زیبا و جذاب برای دفتر کار ، به خودی خود یک هدف محسوب نمی شود. در این مورد نیز باید تصمیم گرفته شود که چه حالتی برای این سازمان بهتر و موثرتر است.

ظاهر مبلمان اداری و تاثیر آن در دفتر کار

در بعضی موارد ظاهر و نمای دتفر کار باید خنثی و منفعت-محور باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که یک سازمان میخواهد یک تصویر از بهره وری را نشان داده و به مشتریانش بفهماند که پولشان صرف تزئینات تجملی این سازمان نخواهد شد.در سایر موارد ممکن است نیاز به یک فضای کار به شدت فعال و تاثیر گذار و حتی با طراحی جذاب و تماشایی برای تاکید برخاص بودن شرکت یا سازمان ، احساس بشود.

بیشتر بخوانید :چیدمان ساختمان اداری

برای تعیین این که چه نوع ظاهر و توصیفی مرتبط میتواند باشد، مهم است که تحلیلی از برند و فرهنگ سازمان وجود داشته باشد. جهت ایده گرفتن، دیدن سایر پروژه های مشابه توصیه میشود. با استفاده از اطلاعات به دست آمده ، باید در جهت قاعده مند کردن ظاهر مورد نظر در چند واژه کلیدی محدود که ممکن است برخی از چالش های طراحی را نیز مشخص کند، تلاش صورت بگیرد به عنوان مثال نشان دادن این امر که دفتر کار باید جدی و شاخص بوده، بدون این که کسالت بار و تشریفاتی باشد. راه های دیگر ارتباط برقرار کردن با نما و ظاهر مطلوب ، استفاده از تصاویر و نمونه های مشابه است.

چیدمان ساختمان اداری

ملاحظات مرتبط

 • آیا نمای دفتر کار میتواند با استراتژی برندینگ یا تغییرات فرهنگی مطلوب سازمان مرتبط باشد؟
 • آیا سهام داران مختلف یک نگاه مشترک نسبت به نمای مطلوب دفترکار دارند یا این که ایده های متفاوت نسبت به یکدیگر دارند؟
 • آیا نمای مطلوب دفتر کار کاملا روشن و تعریف شده است( و مبهم بدون جهت نیست)؟
 • تا چه حدی بر نمای دفتر کار باید نظارت شود ؟ آیا جایی برای تاثیرات کاربران بر نمای کار هست( به عنوان مثال آوردن پوستر ، تابلو یا گل و گیاه مورد علاقه کارمند)؟
 • آیا میان (ظاهر و حس) محل استقرار کارمندان و محل هایی که ارباب رجوع به آنها دسترسی دارند ، باید تفاوتی وجود داشته باشد؟
 • چیدمان ساختمان اداری

طراحی اکسپرسیو

مزایای

 • دفتر کار را تبدیل به فضایی جذاب تر،راحت تر و با آرامش بیشتر جهت کارکردن میکند.
 • میتواند به ساختن و تداوم برند شرکت ، کمک کند.
 • به شاخص شدن سازمان یاری می رساند.
 • طراحی چشم نواز باعث ایجاد توجه عمومی میشود و بازدید کنندگان را به سمت ساختمان (و در نتیجه سازمان/شرکت) جذب میکند.

 

معایب

 • عناصر بصری بسیار زیاد(رنگ ها، شکل ها و غیره) برای کارمندان ایجاد اختلال در تمرکز میکند.
 • تاثیر محرک و هیجان انگیز طراحی اکسپرسیو کمی بعد از استقرار در فضا از بین میرود.
 • طراحی بسیار خاص و پیشرو (مطابق سلیقه روز)، به سرعت از چشم می افتد.
 • سرمایه گذاری کردن مبالغ هنگفت در تجهیز و تهیه مبلمان طراحی خاص و معماری جذاب ممکن است به مذاق مشتریان و سهام داران خوش نیاید.
 • چیدمان ساختمان اداری

برای مطالعه بیشتر شما :

1-مبلمان اداری ارگونومی چیست ؟

2-مبلمان اداری حرفه ای

3-ظرافتهای دکوراسیون داخلی دفتر کار

4-فروش مبلمان اداری و شش توصیه مهم درباره آن

5-مبلمان اداری کلاسیک

6-مبلمان اداری چوبی

7-مبلمان اداری سفارشی

8-مبلمان اداری خاص

9-مبلمان اداری لوکس 

10-راهنمای خرید مبلمان اداری

11-ابعاد مبلمان اداری مدرن

12-مبلمان اداری مدرن

13-اصطلاحات مبلمان اداری

14-نکاتی مهم در مورد مبلمان اداری

15-ویژگی های صندلی استاندارد اداری با رعایت نکات طبی

16-انواع مبلمان اداری

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.
 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.