16FED4F6EDB744D8C9C3FFF614E43159

شرکت مبلمان اداری

چگونه در محیط کار خود شاد و پرانرژی باشیم؟


 امروزه تلاش طراحان در دنیا، خلق فضایی برای کارایی بهتر کارمندان است؛ دفتر کاری که تاثیری مستقیم بر حال و هوای کارمندان و در نتیجه میزان درآمدزایی یک سازمان خواهد داشت. از این رو بر آن شدیم تا چند سطری در مورد محیط کاری این قشر عزیز بنویسیم. با ما همراه باشید:
با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .طراحی محیط کار ایده‌آل

چگونگی طراحی محیط کار رابطه مستقیمی با افزایش یا کاهش عملکرد سازمانی دارد؛ بنابراین در ابتدا با پرداختن به عواملی که در طراحی محیط کار باید مورد توجه قرار گیرد، آغاز می‌کنیم تا به الگوی مناسبی جهت طراحی محیط کار برسیم.

 

 


 
حتما بخوانید :انتخاب چوب برای مبلمان اداری
  

۱. درجه حرارت و رابطه آن با عملکرد کارکنان

تحقیقات نشان می‌دهد درجه حرارت عاملی است که بر عملکرد شغلی و سلامت کارکنان تاثیر مستقیمی دارد و خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی این مسئله در بسیاری از شرکت‌ها توسط به‌کارگیری اسپلیت حل شده است.

 
 بیشتر بخوانید :مبلمان اداری و اجتناب از انتخاب نادرست 


۲. تاثیر نور طبیعی در فضای اداری

استفاده از نور طبیعی در محیط کار اهمیت ویژه‌ای دارد. اگرچه امروزه نورپردازی در سطح حرفه‌ای صورت می‌گیرد اما بررسی‌ها نشان می‌دهد کارمندانی که در فضایی با نور طبیعی حضور داشته و به بیرون دید دارند، روحیه‌شان بهتر است. 


۳. تاثیر سروصدا روی عملکرد افراد در محیط کار

سروصدا رابطه‌ای آشکار با عملکرد افراد در محیط کار دارد؛ چون باعث کاهش عملکرد افراد و ناخشنودی آنها می‌شود. برای کاهش سروصدا و به حداقل رسانیدن میزان سروصداهای ناخواسته در محیط کار، توصیه می‌شود محیط، آکوستیک و مجهز بهپنجره‌های دوجداره باشد.
 
برای مطالعه بیشتر: مبلمان اداری با کیفیت در محیط کار ۴. تاثیر رنگ در فضای اداری

موضوع مهم دیگر در طراحی داخلی یک فضای اداری، رنگ است. هرگونه استفاده نابجا از رنگ و ترکیب رنگ‌های ناهمخوان می‌تواند روی عملکرد کارکنان تاثیرگذار باشد. برای این منظور نیاز به رنگ‌هایی دارید که به شما حس و انرژی زیادی را منتقل کنند و شاداب و سرزنده‌تان نگه دارند.

 

انواع مبلمان اداری

 

بیشتر بخوانید :مبلمان اداری با کیفیت در محل کار

 

انواع مبلمان اداری

 

انواع مبلمان اداری

.

انواع مبلمان اداری

 

حتما بخوانید :بهترین و برترین مبلمان اداری در بازار ایران

انواع مبلمان اداری

انواع مبلمان اداری

 

۵. استفاده از مبلمان اداری مناسب

مبلمان اداری جدا از رنگ و شکل ظاهری باید حالت استاندارد و آرگونومیک  داشته باشند تا در استفاده‌های طولانی‌مدت باعث خستگی کارمندان نشوند. همچنین برای ایجاد نظم در دکوراسیون داخلی دفتر کار بهتر است برای هر کارمند قفسه‌ای را در نظر بگیرید تا وسایل خود را در آن قرار دهد.

انواع مبلمان اداری

 

آراستن محیط کار توسط کارمندان

از آنجایی که کارمندان تقریبا یک‌سوم وقت خود را در اداره‌شان صرف می‌کنند، پس مهم است مکانی که در آن هستند محیطی شاداب و سرزنده باشد. از طرفی بهترین کارفرماها نیز ممکن است از فراهم کردن شرایط ایده‌آل کارمندان عاجز باشند اما همواره عواملی وجود دارد که کارمندان می‌توانند از محیط کاری خود بیشترین لذت را ببرند. در زیر توصیه‌هایی را در جهت هرچه بهتر شدن فضای کاری این عزیزان داریم. برخی از این راهکارها عبارتند از:

انواع مبلمان اداری

 

انواع مبلمان اداری

 

انواع مبلمان اداری


۱. فرح‌بخشی محیط کار با استفاده از گیاهان

بررسی‌ها نشان داده قرار دادن گلدان کنار میز یا روی میز می‌تواند تا ۱۵ درصد میزان بازدهی کارمندان را افزایش دهد. شما می‌توانید از چند گلدان کوچک در کنار میز خود و همکاران‌تان برای ایجاد محیطی هر چند کوچک اما سبز استفاده کنید. جدا از زیباتر شدن محیط باور داشته باشید گیاهان تولیدکننده انرژی‌های مثبت هستند و می‌توانند روحی تازه به محیط کاری شما ببخشند.مبلمان اداری

 

۲. حس تعلق به فضای کار با داشتن وسایل شخصی

داشتن یک ماگ شخصی در محیط کار یا قرار دادن قاب عکس عزیزان روی میز کار می‌تواند حس خوبی را در افراد ایجاد کند تا آنجایی که می‌توانید باید از این موارد کوچک در محیط کار استفاده کنید؛ چرا که در مجموع حس تعلق به فضا در شما ایجاد می‌شود و ساعات حضورتان در اداره را دلپذیر می‌کند.


مبلمان اداری

۳. دیوارهای دوست‌داشتنی دفتر کار

دیوارها همیشه در زیبا‌سازی محیط بسیار تاثیرگذار بوده‌اند. شما خیلی راحت و تنها با چند تصویر و قاب می‌توانید دیوار را از فرم کسل‌کننده درآورده و باعث نشاط خود و دیگر افراد در محیط کار شوید. استفاده از تصاویر و قاب‌های مرتبط با کار می‌تواند از جمله کارهایی باشد که برای یک دیوار می‌توان انجام داد.مبلمان اداری

حتما بخوانید :لمس آرامش با مبلمان اداری آدینا 


مبلمان اداری

 بیشتر بخوانید :مبلمان اداری 

 

 مبلمان اداری

۴. بازدهی بیشتر با حریم شخصی در محیط کار

هر چند نبودن حریم باعث افزایش تماس و ارتباط کارمندان با یکدیگر می‌شود اما غالبا به خاطر عدم وجود فضایی خصوصی یا حداقل نیمه خصوصی باعث کاهش بهره‌وری و رضایت شغلی کارکنان می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود در محیط‌های اداری که فضای محدودی در اختیار است برای بازدهی مطلوب با ایجاد پارتیشن‌هایی با ارتفاع کم به تفکیک فضاها پرداخت.


مبلمان اداری

 حتما بخوانید :مبلمان اداری مدرن و نقش آن در ارتقا بهره وری کارکنان

 

۵. تغییرات کوچک با تاثیرات بزرگ

ایجاد تغییرات کوچک (مثل بردن غذای خانگی به محل کار و غذا خوردن با همکاران) در محیط کاری می‌تواند تاثیرات بزرگی بر شما داشته باشد. با وجود اینکه این تغییرات کوچک مشکلات اساسی‌تان را حل و فصل نمی‌کنند ولی قادرند با ایجاد حس خوب شما را از نظر روحی شارژ کرده و قدری از فشار روحی‌تان بکاهند. هر کاری که می‌تواند در محیط کار به شما حس خوبی بدهد را انجام دهید.

 

 مبلمان اداری


مبلمان اداری

 

منبع: مجله منزل | نویسنده: نازنین کاسبی

 
 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.