طراحی دفتر کار و افزایش بهره وری:

همیشه در طراحی دفتر کار و اجرای دکوراسیون اداری بحث پیاده سازی زیبایی یا تهیه محصولات اداری لوکس مطرح نیست شاید شما بتوانید حتی با نداشتن مبلمان اداری خاص طراحی زیبایی نیز ارائه دهید آنچه که در طراحی یک دفتر کار بیش از هر چیزی اهمیت دارد بحث بالا بردن بهره وری میباشد ما در این مقاله سعی داریم بطور اجمالی این بحث را مورد بررسی قرار دهیم .

مهم ترین هدف،دشوارترین هدف نیز هست : افزایش بهره وری.


واژه بهره وری به هماهنگی مناسب میان هزینه های مربوط به محل کار و تاثیر آن بر عملکرد افراد اشاره می کند. از پایه این امر راجع به پیشرفت نتیجه کار کارمندان در مقابل هزینه های پایین تر است. با وجود اینکه گرایش به کاهش هزینه ها همواره پارادایم غالب به حساب می آید، اما تمایل رو به رشدی در رابطه با فراهم آوردن یک محیط کاری کارآمد جهت پیشرفت عملکرد کارمندان وجود دارد.

جهت خلق فضایی که در آن افراد به صورت مطلوبی کارآمد هستند، دفتر کار باید قبل از هر چیز با استانداردهای اساسی راجعه به ارگونومی و فضای داخلی(تهویه مطبوع،آرامش بصری،کیفیت هوا و آکوستیک ) همخوانی داشته باشد. در صورتی که فاکتورهای بهداشتی مطابق با شرایط استاندارد نباشند، نه تنها بهره وری را افزایش نمی دهند بلکه تاثیر منفی نیز خواهند داشت. در مرحله دوم، محیط کار باید با فعالیت هایی که قرار است انجام شود ، همخوانی داشته باشد. فرآیندهای کاری مختلف نیازمند به فضاهای کاری متفاوت هستند. به عنوان مثال کارهایی که باید با تمرکز بالا انجام شوند، نیاز به یک فضای آرام دارند که در آن صحبت های داخل محل کار یا تماس های تلفنی تمرکز افراد را دچار اختلال نکنند، در حالی که فرآیندهای کاری نیازمند تعامل، در فضاهای پر سروصدا ، راحت و به خوبی انجام میشود.


نفس ارتباط میان محیط کار فیزیکی و بهره وری در هر صورت پیجیده است. با وجود این که طراحی محل کار دارای اهمیت است ، اما تنها یکی از فاکتورهایی است که بر میزان بهره وری تاثیر میگذارد.(بقیه فاکتورها شامل محتوای کار ، همکاران ، دستمزد و غیره هستند).

بیشتر بخوانید :طراحی ساختمان اداری 

علاوه بر این ، بهره وری تا حدود زیادی دارای ساختاری مبهم است که به شکل ناخوشایندی در بیشتر سازمان های اداری به سختی قابل بیان است. به این دلایل افزایش بهره وری به عنوان یک هدف ، برای راهنمایی فرآیند طراحی دفتر کار بیش از حد انتزاعی است.در اکثر موارد ، تبدیل کردن این هدف کلی به اهداف محسوس تر در رابطه با هزینه ، تعامل،خلاقیت یا رضایت ، کاربردی تر است.موارد اشاره شده و سایر اهداف در صفحات بعد مورد بررسی قرار میگیرد.

ملاحظات مرتبط

تا چه حد بهروری قابل تعریف و اندازه گیری است؟

چه چیزهایی فاکتورهای اساسی جهت افزایش بهره وری هستند؟

طراحی دفتر کار چگونه میتواند بر این فاکتورها اثربگذارد و یا بهره وری را افزایش دهد؟

تفاوت های میان بهره وری فردی،دپارتمان و سازمانی شامل چه چیزهایی می شوند؟


 <<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .