میز مدیریت ام دی اف

میز مدیریت ام دی اف:

میزهای ام دی اف یک راه حل مقرون به صرفه است که در اشکال مختلف وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

اگر در حال راه‌اندازی یک ایستگاه کاری جدید در خانه یا دفتر هستید، به یک میز مدیریت جدید نیاز دارید. وقتی صحبت از میز می‌شود، می‌توانید سبک‌ها و مواد مختلفی را تجربه کنید. از سوی دیگر، اگر به دنبال چیزی هستید که عمر طولانی‌تری داشته باشد و ارزان باشد، میزهای چوبی بسیار مقرون به صرفه نیستند، مگر اینکه به اندازه کافی خوش شانس باشید که یکی از آن‌ها را در یک فروشگاه ساده پیدا کنید.


میز مدیریت ام دی اف

میزهایی که با استفاده از مواد کامپوزیتی مانند ام دی اف تولید می شوند، ممکن است راه حل خوبی باشند. این محصولات مزایای زیادی را ارائه می دهند که آنها را در سال های اخیر به مواد مورد علاقه روی میز تبدیل کرده است. برای اقتصادی بودن آن، تولیدکنندگان مبلمان اغلب از ام دی اف یا چوب ذرات استفاده می کنند تا کل هزینه ها را به حداقل برسانند.

میز مدیریت ام دی اف

این متریال همچنین ساخت مداوم میز را آسان می کند. این مقاله دقیقاً توضیح می دهد که ام دی اف چیست و همچنین مزایای میزهای ام دی اف را توضیح می دهد تا بتوانید تصمیمی آگاهانه برای خود بگیرید.

میز مدیریت ام دی اف

ام دی اف چیست؟

اول از همه، MDF مخفف تخته فیبر چگالی متوسط است. در برخی از مناطق جهان، شرکت‌ها مزارع MDF را می‌کارند و گونه‌های خاصی از درختان را پرورش می‌دهند که سپس پوسته‌زدایی می‌شوند، قطعه قطعه می‌شوند و به خمیر تبدیل می‌شوند که سپس در فرآیند تولید کامپوزیت قرار می‌گیرد. با این حال، الیاف چوبی که مواد «ضایعاتی» ایجاد شده در طول تولید چوب جامد در نظر گرفته می‌شوند نیز جمع‌آوری می‌شوند و برای ایجاد MDF استفاده می‌شوند.

ام‌دی‌اف (تخته فیبر با چگالی متوسط) با تایمر بازیافتی و مواد الیافی ساخته می‌شود که با چسب بر پایه رزین مخلوط شده و بسیار محکم با هم فشرده می‌شوند.

میز مدیریت ام دی اف

دوام ام دی اف: مزایا استفاده از ام دی اف

هزینه

عنصر اصلی ام دی اف خاک اره و خرده های کوچک چوب های دیگر است. اینها همه ضایعات جمع آوری شده از فرآیند ماشینکاری هستند که باعث می شود هزینه مواد بسیار کمتر از تخته سه لا و چوب جامد باشد.

میز مدیریت ام دی اف

تنوع سایز

ورق های ام دی اف در بیش از 100 ضخامت مختلف از 2 میلی متر شروع می شود و تا 60 میلی متر در دسترس هستند. طیف گسترده ای از گزینه های موجود، به دست آوردن ضخامت "چوب" مورد نیاز برای برنامه در دسترس را بسیار آسان می کند.

میز مدیریت ام دی اف

سطح صاف و برش

ام دی اف در طول فرآیند تولید با صفحات فولادی بزرگ فشرده می شود که ورق کلی را بسیار صاف می کند. این امر ام دی اف را برای رنگ آمیزی، لمینیت یا چسباندن روکش ها ایده آل می کند. هنگامی که ورق ها به اندازه بریده می شوند، لبه ها صاف می مانند، در حالی که در چوب جامد یا تخته سه لا، به دلیل گره ها و دانه های طبیعی در چوب، لبه ها ممکن است خرد شده یا خالی شوند.

میز مدیریت ام دی اف

هنگامی که ام دی اف تولید می شود، الیاف چوب با استفاده از حرارت، چسب و عوامل باندینگ به هم فشرده می شوند. نتیجه یک محصول نهایی است که عاری از لکه هایی مانند گره است. سطح صاف چسباندن روکش ها و ایجاد گوشه ها و درزهای دقیق را آسان می کند. این ماده به خوبی به کارهای نهایی کمک می کند.

میز مدیریت ام دی اف

مواد منسجم

ام دی اف دارای دانه های جهت دار مانند تخته سه لا و چوب جامد نیست که در صورت برش جزئیات پیچیده یا قالب گیری آن را ایده آل می کند. مواد دیگر خرد می شوند و یا برش به همان اندازه صاف نخواهد بود.

میز مدیریت ام دی اف

مشکلات تاب برداشتن کمتر

برخلاف چوب جامد، ام دی اف در مناطقی که رطوبت بالا وجود دارد، قوی باقی می ماند. این به این دلیل است که ام دی اف قادر است به طور مداوم منقبض و منبسط شود بدون اینکه قسمت های مختلف دانه در برابر یکدیگر کار کنند.

میز مدیریت ام دی اف

4 دلیل برای خرید میز کار از ام دی اف

اگر در حال خرید یک میز اداری مقرون به صرفه هستید که همچنان ظاهر و دوام عالی داشته باشد، ممکن است متوجه شده باشید که گزینه های زیادی در مورد مواد وجود دارد. مگر اینکه بتوانید یک فروشگاه بزرگ دستفروشی پیدا کنید، یک میز چوبی جامد مقرون به صرفه ترین انتخاب نخواهد بود. بیشتر میزهایی که به آنها نگاه می کنید احتمالاً با استفاده از مواد کامپوزیتی مانند MDF (تخته فیبر با چگالی متوسط) ساخته شده اند. این محصول جایگزین بسیار خوبی برای چوب است و مزایای متمایز زیادی را ارائه می دهد. برای کمک به آگاهی شما، در اینجا 4 دلیل وجود دارد که چرا باید میز MDF را در نظر بگیرید.

میز مدیریت ام دی اف

1. ام دی اف باعث صرفه جویی در هزینه می شود

میزهای اداری که از ام دی اف در طراحی استفاده می کنند یا صرفاً به ام دی اف تکیه می کنند، قیمت بسیار کمتری نسبت به گزینه های چوب جامد دارند. اغلب اوقات، میزهایی را می بینید که دارای قاب چوبی هستند و از ام دی اف برای ایجاد کشو و پشتی استفاده می کنند. قرار دادن ام‌دی‌اف در مکان‌هایی که قابل رویت نیستند، یک ترفند عالی برای کاهش هزینه‌ها است و همچنان به مشتریان اجازه می‌دهد از ظاهر و حس چوب لذت ببرند.

همانطور که گفته شد، ام دی اف معمولاً در کل میز نیز استفاده می شود. به طور معمول، این مدل ها از قبل با یک لمینت ضد آب پوشیده شده اند که ظاهری تمیز می دهد. شما حتی می توانید میزهای ام دی اف را خریداری کنید که از روکش چوبی برای پایان نهایی استفاده می کنند. این گزینه‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی ارائه می‌شوند، بنابراین می‌توانید ظاهری متناسب با دفتر و بودجه خود انتخاب کنید.

میز مدیریت ام دی اف

2. دوام و ماندگاری ام دی اف

در مقایسه با تخته سه لا و تخته خرده چوب، MDF چگالی و استحکام بالاتری را ارائه می دهد. فرآیند تولید یک ماده بسیار متراکم ایجاد می کند که می تواند در محیط کاری سخت مقاومت کند و سطحی بدون افتادگی برای میزها، قفسه ها و سایر مبلمان اداری ایجاد کند.

میز مدیریت ام دی اف

3. قابلیت تغییر رنگ در ام دی اف

برای ارتقای سبک کم هزینه تر، سطح صاف و جاذب آن نیز به خوبی رنگ می گیرد. در حالی که نمی توانید میز خود را لکه دار کنید، می توانید ام دی اف را به رنگ دلخواه خود رنگ کنید. اگر دوست دارید دائماً خانه یا محل کار خود را به روز کنید، ممکن است از انعطاف پذیری ام دی اف لذت ببرید. معمولاً با یک روکش ثابت به خوبی رنگ می کند. در برخی از تغییرات حتی می توانند رنگ آمیزی شوند.

میز مدیریت ام دی اف

4. مقاوم در برابر آسیب و مواد

اگر در مورد تخته فیبر با چگالی متوسط مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که یکی از معایبی که اغلب ذکر می شود این است که این ماده در معرض آسیب آب است. این تا حدی درست است. ام دی اف در شکل ناتمام خود می تواند نشت آب را جذب کرده و منبسط شود. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق مصرف‌کنندگان در نهایت ام‌دی‌افی را خریداری می‌کنند که با مواد شیمیایی برای مقاوم‌تر کردن آن در برابر آب استفاده شده است یا ام‌دی‌افی را خریداری می‌کنند که از قبل با مواد لمینت یا روکش پوشانده شده است. در هر صورت، اطمینان از اینکه میز شما در نهایت دچار آسیب آب نمی شود، آسان است.

میز مدیریت ام دی اف

افکار نهایی

برخی از افراد یاد گرفته اند که مواد کامپوزیتی را با ساخت و ساز ارزان مرتبط کنند، اما همیشه اینطور نیست. مطمئناً، کمتر از شرکت‌های معتبری وجود خواهد داشت که تلاش می‌کنند با هزینه شما درآمد کسب کنند، اما MDF در واقع یک گزینه بسیار متراکم، قوی و همه‌کاره برای میز و سایر مبلمان است. این ترکیبی منحصر به فرد از عملکرد و ارزش را ارائه می دهد که ممکن است آن را به بهترین انتخاب برای میز اداری  بعدی شما تبدیل کند.