میز پذیرش

انتخاب یک میز کار با اندازه مناسب

این موضوع که چه میز کاری و در چه اندازه‌هایی برای ما مناسب است , بستگی به این دارد که چه کاری را قرار است پشت میز کار خود انحام دهیم. به‌طور مثال اگر کار و حرفه ما نویسندگی یا روزنامه‌نگاری باشد , احتمالا یک میز کار با ابعاد متوسط برای کار ما مناسب خواهد بود. در مقابل ممکن است چنین میزی برای یک وکیل که می‌بایست تعداد زیادی از پرونده‌ ها و کتب گوناگون را بر روی میز کار خود در دسترس داشته باشد , اصلا مناسب نباشد. بنابراین بسیار مهم است که در زمان انتخاب میز کار خود به این مساله توجه کافی داشته باشیم و میزی را برای خود در نظر بگیریم که ابعادی مناسب با کار و وظایف شغلی ما داشته باشد.

میز پذیرش

این بخش از میز پذیرش اداری همانگونه که از اسمشان مشخص است , برای مشتریان مخصوص به خود و شیک پسند مبلمان اداری میباشد. طراحی این نوع میز پذیرش که برای بعضی از وزارت خانه ها و شرکتهای بزرگ و موسسات مالی و اعتباری و شرکتهای خصوصی میباشد , بدلیل اینکه اکثرا برای لابی شرکتها که در بدو ورود ساختمان قراردارد در نظر گرفته میشود , باید از خصوصیات ویژه ای برخوردار باشد , مثلا: 

 1. رنگ بندی مخصوص به فضای مورد نظر
 2. بکاربردن ویژگیهای مختص به آن سازمان
 3. با در نظر گرفتن فضای مورد نظر، بزرگی و زیبایی
 4. ابهت آن سازمان با طراحی ویژه میز پذیرش
 5. نورپردازی ویژه مناسب فضا

میز پذیرش

میز کانتر پذیرش و میز کانتر منشی

این مدل از میز پذیرش برای مکانهای داخلی اداری طراحی میشود و در آن ویژگی های خاصی را باید در نظر گرفت.

میز کانتر پذیرش ورودی محیط اداری کوچک , مثل دفاتر اداری و خدماتی و مطب ها و ... که باید متناسب با محیط رنگ بندی آن انجام گیرد. در زمان بدو ورود چون افراد با این فضا روبرو میشوند , باید محیط آرام و پر انرژی باشد.

میز پذیرش

میز پذیرش بانکی

در طراحی میز پذیرش بانکی باید ابتدا فضای بانک و سپس طراحی فضا انجام گیرد و جاگیری میز پذیرش با توجه به رنگ سازمانی آن بانک صورت گیرد. برای میز پذیرش بانکی باید موارد ویژه ای را در زمان طراحی در نظر گرفت , مثلا: محفوظ بودن پرسنل در پشت میز پذیرش و عدم دسترسی ارباب رجوع به اطلاعات بانکی , ایجاد تعداد قابل توجهی پریز برق برای استفاده پرسنل از کابلهای برقی , اتصال دزدگیر در نزدیکی باجه ها و قابل دسترسی سریع برای متصدی مربوطه , عبور کابلهای مربوط به شبکه های بانکی , فضای مناسب بابت جاگیری پرینتر و کامپیوتر و همینطور اسناد بانکی میز پذیرش اداری مطب و بخش‎های خاص بیمارستانی

میز پذیرش

یکی از برتری های مبلمان اداری آدینا آشنایی کامل این شرکت با نیاز بخش پزشکی میباشد و شرکت آدینا سعی کرده است موارد خاصی را برای طراحی میز پذیرش مطب ها و بخش های بیمارستانی در نظر بگیرد که عبارت اند از:

 1. طراحی و تولید بر اساس نیاز مشتری و با توجه به فضای مورد نظر
 2. رنگ بندی مناسب با فضای شما , بدون هیچگونه محدودیتی در انتخاب
 3. امکان دسترسی سریع و راحت پرسنل پزشک و پرستار به مدارک پزشکی
 4. محیطی امن و بدون استرس جهت نظارت کامل بر محیط
 5. امکان طراحی زیبا برای مکان استراحت و پذیرایی کادر بیمارستانی

میز پذیرش

میز پذیرش صرافی

در طراحی میز پذیرش اداری صرافی ها تمام نکات استانداری که در این فضا باید در نظر گرفته شود , رعایت میگردد.

این میزهای پذیرش مناسب با فضای کار شما طراحی و تولید میشود. ارتفاع مناسب بابت غیر قابل دید بودن فضای پشت به مشتری , نمای چوبی میز پذیرش که از داخل با ورق های فولادی پوشش داده شده , شیشه های ورودی و میز پذیرش ضدگلوله , تابلوهای دیجتالی بابت نمایش مبلغ روزانه , نصب دزدگیر و دوربین های مدار بسته , قراری شبکه و...

میز پذیرش

میز پذیرش سفارشی

در طراحی پذیرش اداری سفارشی مطابق به آن چیزی که در مخیله مشتری است امکان پذیر است و همکاران مبلمان اداری آدینا با مشاوره رایگان به شما عزیزان در هر چه بهتر شدن طرح و همینطور اعمال نظرات شما عزیزان , در بهبود و پیشرفت کار شما را همراهی کرده تا شما در کمال آرامش و اطمینان به محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

میز پذیرش

نحوه قرارگیری میز منشی

قرار گرفتن میز منشی در کنار ورودی , کنار پنجره و کنار وسایل گرمایشی یا سرمایشی ممکن است باعث اختلال در عملکرد منشی شود پس میز را باید از موارد گفته شده دور کرد.

میز نباید در مکانی قرار گیرد که نور از پشت سر به آن بتابد زیرا در این صورت شخصی که در جلوی منشی قرار می گیرد با مشکل برخورد آفتاب روبرو می شود. محل قرار گیری میز باید به گونه ای باشد که به تمام فضای کاری اشراف داشته باشد.

میز پذیرش

ابعاد و ارتفاع استاندارد میز منشی

سوال اینجاست پس اندازه ( طول , عرض , ارتفاع )  استاندارد میز منشی باید چقدر باشد؟

 ابعاد تمامی میز های استاندار منشی به ترتیب زیر می باشد.

 • طول: ۱۸۰سانتی متر
 • عرض: ۱۴۰سانتی متر
 •  ارتفاع: ۷۵ سانتی متر

میز پذیرش

راه هایی برای دست یافتن به ارتفاع مورد نظر میز منشی

ممکن است شما قادر به تعویض میز منشی از جانب فروشنده نباشید , پس در این صورت شما باید از راه های دیگری برای دست یافتن به ارتفاع ایده آل میز منشی خود استفاده کنید.

اولین راه این است اگر ارتفاع میز شما کم است با تعویض پایه های میز و جایگزین کردن آن با پایه هایی که که قابلیت کم و زیاد کردن ارتفاع میز را دارد ارتفاع میز منشی خود را انتخاب کنید.

راه دوم استفاده از صندلی ارگونومیک است.

میز پذیرش

شما با جایگزین کردن صندلی ارگونومیک به جای صندلی های معمولی می توانید ازتفاع صندلی تان را متناسب با ارتفاع میز هماهنگ کنید.

نکته مهم در بالا بردن ارتفاع صندلی که حتما باید ذکر کنیم این است که حتما با انجام این کار از زیر پایی های طبی متحرک استفاده کنید تا پاهایتان وضعیت صحیحی داشته باشد.

میز پذیرش

انتخاب رنگ مناسب میز منشی

بهتر است رنگ میز منشی متناسب با رنگ محیط کاری و دیگر اجزای مبلمان اداری باشد. بسیاری از اوقات شرکت ها ترجیح می دهند تا رنگ میز منشی همرنگ آرم و یا لوگو شرکت باشد.

رنگ بندی بیشتر به سلیقه خود شرکت بستگی دارد , رنگ بندی باید به گونه ای باشد که حس رسمی بودن و اداری بودن فضا را القا کند و این با انتخاب رنگ های یکدست و ملایم امکان پذیر است.

ما همواره توصیه می کنیم که طراحی دکوراسیون محل کار خود را به یک طراح ماهر بسپارید تا وی با استفاده از تجربیاتش در مورد رنگ میز , صندلی و ... تصمیم گیری کند.

میز پذیرش

نکات مهم در هنگام خرید میز منشی

در هنگام خرید میز باید به جنس به کار رفته در میز توجه کنید , اجناس ضعیف به مرور زمان دچار ساییدگی می شوند. اگر نیاز است که در روی میز اشیایی با وزن زیاد مانند کامپیوتر , صندوق های اسناد و ... قرار گیرد باید از میزهای ضخیم تر استفاده کنید.میز پذیرش

حتما به یاد داشته باشید که میز منشی باید دارای یک لایه روکش ضد آب باشد , تا در صورت ریختن مایعات روی میز مایعات به داخل بافت چوبی میز نفوذ نکند.

میز باید از ارتفاع مناسب برخوردار باشد , لازم است قبل از خرید میز ارتفاع مناسب را برای محل کار خود اندازه گیری کنید و بعد اقدام به خرید کنید.میز پذیرش

خصوصیت میز پذیرش:

در خصوص مواردی که قید شد (من جمله چوب و مدل و رنگ) حالا نوبت به همکاران ما در مبلمان اداری آدینا است که درخواستهای مورد نظر شما را یک به یک پیاده کرده و شما را در جریان روند پیشرفت کار قراردهد. اگر در حین کار نیاز به تغییرات خاصی بود شما را از نحوه تغییرات آگاه کرده و نظر شما در این خصوص جویا میشویم. تیم طراحی آدینا می‌تواند بینش و کمک ارزشمندی را ارائه دهد تا اطمینان حاصل کنید طراحی میز پذیرش شما دقیقا همان چیزی است که نیاز دارید. اگر به میز مدیریت , میز کنفرانس و کتابخانه اداری سفارشی , مبلمان اداری لوکس , یا مبلمان اداری کلاسیک هم نیاز داشتید , ما همچنان آماده برای دریافت سفارشات شما هستیم.

شرکت آدینا تنها "شرکت مبلمان اداری در غرب تهران" که کار طراحی و دکوراسیون میز پذیرش را بصورت تخصصی و سفارشی برای شما مشتریان عزیز انجام می دهد.

 لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

برای طراحی با کارشناسان مبلمان اداری آدینا تماس بگیرید.

میز پذیرش


         آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما

لطفا با کارشناسان ما در بخش فروش با شماره های زیر در ارتباط باشید...

              02144620089                  02144620087                02144620086