میز کامپیوتر

مقدمه :

امروزه بسیاری از کارهای روزمره افراد، توسط کامپیوتر ها یا همان رایانه های رومیزی انجام می شود.بنابراین نیاز یک میز کامپیوتر برای سهولت در استفاده از رایانه های شخصی احساس می شود. به همین دلیل در این مطلب به مدل های جدید میز کامپیوتر اشاره داریم تا علاوه بر کاربرد آن با انتخاب مدل های شیک میز کامیپوتر بتوانید به زیبایی دکوراسیون خانه خود نیز کمک کرده باشید.در فضاهایی که از کامپیوتر استفاده می شود بسته به نوع دکوراسیون و ابعاد مورد نظر می توان از پارتیشن شیشه ای، پارتیشن فریم لس و یا حتی پارتیشن های اداری و خانگی استفاده کرد.معمولا در فضاهای خانگی برای جداسازی محیط کاری از اتاق خواب، از پارتیشن استفاده می شود.امروز بچه های تحریریه " شرکت مبلمان اداری آدینا " تصمیم دارند تا با شما خوانندگان عزیز در مورد موضوع انواع میز کامپیوتر مواردی را به اشتراک بگذارند.

میز کامپیوتر شرکت آدینا

 در چند دهه گذشته و با ورود تکنولوژی هایی مانند کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها به منازل مسکونی و اداره‌ها، تقاضا برای وسیله‌هایی میز مانند که مخصوص استفاده و کار با کامپیوتر است بسیار باب شده و رواج پیدا کرده است.این میزهای تازه وارد که بعدها به میزهای مخصوص کامپیوتر معروف شدند؛ به عنوان یک وسیله ضروری در خانه‌ ها و ادارات خصوصی و دولتی جای خودشان را باز کردند.در ادارات بزرگ و شیک، بخشی برای مدیریت در نظر گرفته می شود.در اتاق مدیریت مطمئنا می توان از میز کامپیوتر، میز مدیریت، کتابخانه اداری، مبل راحتی و نیم ست اداری استفاده نمود.امروزه در بازار لوازم خانگی و اداری انواع مختلفی از این میزها وجود دارد و اگر شما گشتی در اینترنت بزنید با عناوین زیادی چون خرید میز کامپیوتر مدرن، میز کامپیوتر حرفه ای، میز کامپیوتر فلزی، و میز کامپیوتر تاشو رو به رو می‌شوید. این میزهای کامپیوتر این روزها صرفا یک میز معمولی نیستند خیلی از آنها بسیار پیشرفته و با عنوان میز کامپیوتر مدرن به همراه کتابخانه و یا کمد شناخته می‌شوند. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

بعضی از ادارات به شکل مدرن و بعضی ها به شکل کلاسیک طراحی می شوند.از مبلمان اداری کلاسیک شامل میز کامپیوتر کلاسیک، میز مدیریت کلاسیک و صندلی اداری کلاسیک نیز بسته به  نوع طراحی ادارات می توان استفاده نمود.و رنگ های میز کامپیوتر مدرن انقدر زیاد است که می توانید به راحتی یک میز مناسب برای اتاق کار و یا اتاق فرزندانتان را این روزها از بازار فروش لوازم خانگی و اداری و همچنین انواع فروشگاه‌های آنلاین فروش دکوراسیون خانگی تهیه کنید.تفاوت میز کامپیوتر مدرن حرفه‌ای با سایر میزهایی مانند میز تحریر و یا لپتاپ، داشتن جایگاهی مناسب برای قرار گیری کیس و صفحه کلید است که همین ویژگی نقطه تمایز آن با انواع میزهای تحریر و یا لپ تاپ مطرح می شود.قطعا از یک میز کامپیوتر مدرن و حرفه‌ای می‌توان به عنوان یک میز مطالعه یا میز تحریر نیز استفاده کرد. مخصوصا میزهای کامپیوتری که این روزها تولید شده‌اند فضایی برای قرار گرفتن کتابها نیز دارند.در انتخاب میز کامپیوترتان حتما به رنگ و ابعاد میز توجه کنید. این که آن باید چه در فضای اداری و چه در فضای خانگی طوری انتخاب شود که علاوه بر دقیق بودن اندازه، رنگ آن متناسب با محیط و دکوراسیون داخلی نیز باشد. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

انواع میز کامپیوتر:

میز های کامپیوتر امروزه در انواع طرح های متنوع نظیر میزهای ال شکل و مستطیل شکل و گرد و یو شکل و … طراحی می شوند که انتخاب هر یک از این مدل میزها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.در انتخاب مدل میز کامپیوتر برای طراحی دکوراسیون اداری باید به بسیاری نکات توجه کرد تا بیشترین میزان بهره وری توسط کارکنان به عمل آید. از آنجا که در محیط های اداری افراد مختلف با خصوصیات ظاهری و اخلاقی متفاوتی از این میزها استفاده می کنند، پس باید این مدل میز کامپیوتر بسیار استاندارد باشد تا هر فرد با هر جثه ای پشت این میز احساس راحتی کند. در طراحی میز کامپیوتر اداری باید به سبک دکوراسیون اتاق، سایز فضای اتاق، رنگ دکوراسیون و وسایل دقت کرد تا تناسب بین وسایل وجود داشته باشد.

میز کامپیوتر شرکت آدینا

میز کامپیوتر تاشو:

 این مدل میز کامپیوتر بسیار برای اتاق های کوچک مناسب هستند. دارای پایه های فلزی که در صورت عدم نیاز به میز می توان آنها را جمع کرد. مدل این میزها ساده ولی بسیار پرکاربرد است. 

میز کامپیوتر دیواری:

 این مدل میز کامپیوتر نیز برای فضاهای کوچک بسیار پرکاربرد است. در انتخاب این مدل میز باید صد در صد مطمئن بود، از آنجا که به دیوار نصب می شود امکان انتقال و جابه جایی ندارد. در طراحی این مدل می توانید کشو یا قفسه برای قرار دادن وسایل جانبی یا کتاب به میز اضافه کنید که هم زیباتر شود و هم جادارتر طراحی گردد.در طراحی دکوراسیون دفتر کار کوچک می توان در گوشه ای از اتاق جلسات این مدل میز کامپیوتر را تعبیه کرد تا در صورت نیاز از آن استفاده نمود. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

میز کامپیوتر کمجا:

این مدل میز کامپیوتر می تواند بسیار کوچک ساخته شود و یا مانند میز کامپیوتر دیواری باشد.برای نقاط گوشه ای دیوار می توانید سایز درخواستی خود را سفارش دهید.برای داشتن مدل میز کامپیوتر کمجا حتما با یک طراح دکوراسیون منزل مشاوره نمایید تا مناسب فضای اتاق شما بسازد، زیرا در این صورت می توانید از فضاهای پرت منزل حداکثر استفاده را نمایید و اتاق شلوغ نمی شود. 

میز کامپیوتر و کتابخانه:

 برای فضاهای کوچک مدل میز کامپیوتر که با کتابخانه ترکیب شده بسیار کاربردی است.ساختن چند طبقه برای قرار دادن کتاب، لوازم تحریر باعث استفاده بهینه از فضا می شود. در زیر این مدل میز چند کشو بسازید تا وسایل ریز را در آن بریزید. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

میز کامپیوتر جدید و مدرن:

علاوه بر طرح و جنس میز کامپیوتر باید در انتخاب رنگ آن نیز دقت داشته باشید. امروزه میزهای کامپیوتر در انواع رنگ های روشن و تیره موجود هستند که انتخاب رنگ میز به رنگ سایر وسایل موجود در اتاق بستگی دارد.علاوه بر طرح و رنگ میز باید در هنگام انتخاب مدل میزهای کامپیوتر به راحتی و کیفیت میز دقت کنید. همچنین از اینگونه میزها می توان به عنوان میز تحریر نیز استفاده نمود در نتیجه راحتی استفاده آن مخصوصا برای کودکان و نوجوانان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 میز کامپیوتر ام دی اف:

میز کامپیوتر ام دی اف از انواع مدل های پرطرفدار و محبوب است.میزهای کامپیوتر ام دی اف در انواع اندازه های کوچک و بزرگ طراحی می شوند و شما می توانید با توجه به ابعاد اتاقی که قرار است میز مخصوص کامپیوتر را در آن جا قرار دهید میز مورد نظر خود را انتخاب کنید.میزهای کوچک به راحتی قابلیت جابجا شدن در فضای اتاق را دارند به همین دلیل مورد توجه اغلب افراد قرار گرفته اند. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

میز کامپیوتر استاندارد:

میز کامپیوتر استاندارد چگونه میزی است؟ برای خرید میز کامپیوتر مناسب ابتدا بهتر است که ازاستاندارد های ساخت آن با خبر باشید. ارتفاع استاندارد میز کامپیوتر از نظر اصول ارگونومیک ۷۶ سانتی متر است البته این عدد بسته به قد شما بین ۷۰ تا ۷۶ سانتی مترمی تواند متغیر باشد. عمق مناسب صفحه رویی میز کامپیوتر در کوچک ترین حالت ۶۰سانتی متر است و عرضش ۷۵ سانتیمتر.برای عرض صفحه روی میز یک اندازه ی حداقلی وجوددارد: ۷۰ سانتی متر که بسته به نیاز و خواست شما این اندازه می تواند بسیار بیشتر هم باشد.در مورد طول و عرض میزهای کامپیوتر فراتر از ابعاد استاندارد یک نکته مهم وجود دارد و آن هم فاصله ی مانیتور با شماست که نباید کمتر از ۴۰ سانتی متر و بیشتر از ۵۰ سانتی متر باشد. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

در طراحی میز کامپیوتر زیر صفحه رویی میز، یک صفحه مخصوص کیبورد در نظر گرفته می‌شود که به صورت کشویی بیرون می‌آید.فاصله مناسب این صفحه با صفحه روی میز بین ۷ تا ۱۰ سانتی متر وحداقل عرض آن ۵۰ سانتی متر است.هنگام کار با کیبورد مچ دست و ساعدتان باید با هم در یک راستا قرار بگیرد، در این حالت زاویه تشکیل شده بین ساعد و بازوی شما بایدبین ۹۰ تا ۹۵ درجه باشد.به طور کلی میز کامپیوتر میزی است که حتما این صفحه‌ی مخصوص کیبورد را داشته باشد. در غیر اینصورت کیبورد روی میز قرار می گیرد و این باشماست که با تنظیم ارتفاع صندلی حالت قرارگیری مناسب برای دستتان روی کیبورد را ایجاد کنید.نکته ای که در خرید میز کامپیوتر حتما باید در نظر بگیرید جایی برای قرار گرفتن ماوس است.

  بهترین حالت کار با ماوس از نظر اصول ارگونومیک قرار گرفتن دست شما دقیقا در همان ارتفاعی است که برای کیبورد گفته شد.به عبارت دیگر ماوس و کیبورد باید در یک ارتفاع باشند. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

در طراحی بعضی از میزکامپیوترها صفحه کیبورد عرض بیشتری داشته و فضای کافی برای قرار گرفتن ماوس وکیبورد با هم و البته کار راحت با آن ها را دارد. برخی دیگر از میزهای کامپیوتر به گونه ای طراحی شده اند که در سمت راست زیر صفحه ی مخصوص کیبورد، صفحه‌ی کوچک کشویی برای قرار دادن ماوس تعبیه شده است.

 اگر قصد خرید این میزکامپیوترها را دارید دقت کنید که فاصله‌ بین صفحه‌ کیبورد با صفحه‌ ماوس بیشتر از ۲ سانتی متر نباشد.قرار گرفتن دست روی ماوس در حالتی غیر از این و با فاصله ی زیاد از محل قرار گرفتن استاندارد کیبورد می‌تواند درد‌های شدید در ناحیه کتف و گردن در پی داشته باشد.در انتخاب میز کامپیوتر سایز خود را نیز در نظر بگیرید. اگر درشت اندام هستید سعی کنید از میزهای کوچک استفاده نکنید؛ یعنی هنگام نشستن روی صندلی و قرار گرفتن پشت میز پاها به طور کامل زیر میز جای بگیرند و فاصله روی ران ها با صفحه‌ روی میز کم نباشد، خصوصا اینکه قسمت روی رانها به زیر میز نچسبد.حداقل عمق مناسب برای یک میز کامپیوتر استاندارد ۶۰ سانتیمتر است. در نظر داشته باشید که نگهدارنده‌ پایه ها و ستون میز به نحوی در جای خود متصل شده باشد که مزاحم قرار گیری کامل پاهای شما زیر میز نباشد. فاصله گرفتن پاهای شما از میز موجب کشیده شدن دست شما هنگام کار با ماوس و کیبورد شده و دردهای ناحیه ستون فقرات و گردن را موجب می‌شود. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

ایده های خلاقانه در طراحی میز کامپیوتر

میز کامپیوتر متحرک:

برای طراحی میز کامپیوتر ایده هایی هوشمندانه و خلاق می توان به کار برد. در بعضی ادارات در زیر پایه های این میزها چرخ متحرک می گذارند تا در صورت نیاز بتوان به راحتی این میزها را جابه جا کرد. 

مخفی کردن سیم ها

در زیر صفحه روی میز کامپیوتر محافظ برق چند راهی قرار دهید تا سیم های سیستم ها و شارژر به آن متصل شوند و حتی الامکان محیط اطراف میز را شلوغ نکنند. هر چه فضای زیر میز کامپیوتر مرتب تر باشد فرد احساس راحتی بیشتری دارد. 

میز کامپیوتر تمیز و مرتب

برای داشتن طراحی دکوراسیون اداری تمیز و مرتب حتما نمای جلوی میز کامپیوتر پوشیده و بسته باشد تا متعلقات جانبی کامپیوتر از جلو دید نداشته باشد و نمای ظاهری میز کامپیوتر منظم باشد. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

نکات مهم در انتخاب میز کامپیوتر:

معمولا میز کامپیوتر دارای فضای مناسب برای قرارگیری کیس و صفحه کلید است که همین ویژگی نقطه تمایز آن با انواع میزهای تحریر و یا لب تاپ مطرح می شود.همان طور که مشخص است، میز کامپیوتر می تواند به عنوان یک میز مطالعه یا میز تحریر نیز استفاده شود که در این راستا گروه تولیدی آدینا همواره به طراحی مناسب و استفاده از ویژگی های کاربردی، اهمیت فراوانی را اختصاص می دهد.انتخاب یک میز کامپیوتر هماهنگ با سبک و دکور اتاق خواب می تواند با ایجاد هارمونی مناسب به زیباتر جلوه دادن اتاق خواب کمک کند.بنابراین در انتخاب رنگ بندی مناسب با محیط اتاق، ابعاد مناسب و هماهنگی نوع سبک طراحی و ساخت میز کامپیوتر با دیگر لوازم چوبی و دکوراسیون اتاق، دقت داشته باشید.رنگ ها را نادیده نگیرید و به خوبی و با دقت رنگ میز رایانه خود را به نسبت رنگ بندی اتاق خواب و دیگر لوازم انتخاب کنید.استفاده از کامپیوتر ممکن است ساعت ها زمان را به خود اختصاص دهد که لازم است در کنار اهمیت بخشیدن به ابعاد میز کامپیوتر، به انتخاب صندلی با استاندارهای معتبر توجه زیادی شود.تفاوت هایی در صندلی های اداری و صندلی هایی که برای میز کامپیوتر استفاده می شود، وجود دارد. 

میز کامپیوتر شرکت آدینا

در ادارات از صندلی کارمندی، صندلی کارشناسی، صندلی مدیریت و صندلی کنفرانس استفاده می کنیم اما برای میز کامپیوتر از صندلی های ساده تر استفاده می شود.

سخن آخر

به دلیل اینکه کامپیوترهای خانگی و لپ‌تاپها به عنوان جز جدای نشدنی زندگی روزمره‌مان هستند؛ از انجام کارهای اداری بگیرید تا انجام انواع بازی های کامپیوتری و غیره …

بنابراین خرید یک میز کامپیوتر استاندارد که مناسب و حرفه ایی باشد، بسیار با اهمیت است.باید گفت که به دلیل نیاز به دانش و آگاهی،  مشاوره با کارشناسان و متخصصین فعال در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی می تواند رضایتمندی از نتیجه کار را به همراه داشته باشد. گروه آدینا آماده ارائه تمامی خدمات از مشاوره، طراحی تا مرحله تولید و نصب و اجرا در زمینه طراحی دکوراسیون اداری و طراحی دکوراسیون منزل است. 

شرکت مبلمان اداری آدینا تنها شرکت مبلمان در غرب تهران می باشد که با دارا بودن مشاوران و متخصصان در زمینه دکوراسیون، این امکان را به شما می دهد تا با انتخابی هوشمندانه و مناسب از طراحی خود نهایت رضایت را داشته باشید. 

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید...  

برای طراحی با کارشناسان مبلمان اداری آدینا تماس بگیرید.

میز کامپیوتر شرکت آدینا

                                                                 آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما

لطفا با کارشناسان ما در بخش فروش با شماره های زیر در ارتباط باشید...

   02144620089                  02144620087                02144620086               09384993620