رنگ مناسب برای مبلمان و دکوراسیون اداری

امروزه دیگر همگان از تاثیر رنگها نه تنها در مبل اداری و دکوراسیون اداری برای بحث زیبایی ، بلکه از تاثیر آن بر روح و روان انسانها نیز اطلاع دارند . بعضی وقتها شما بعنوان یک ارباب رجوع و به مدت کوتاهی در یک محیط کاری قرار میگیرید ولی بعضی اوقات هم بعنوان  یک کارمند مجبورید بین 8الی 12 ساعت را در محیط کاری مشغول بکار باشید هرچه مدت زمان بیشتری در یک محیط کاری باشید یقینا تاثیر آن هم بر روح و روان شما بیشتر خواهد بود .با توجه به اهمیت این موضوع مبلمان اداری آدینا تصمیم به تدوین این مقاله گرفته تا بتواند به مشتریان خود درانتخاب و خرید محصولات اداری و همچنین پیاده سازی دکوراسیون اداری کمک کند در ادامه با آدینا همراه باشید .


بهترین رنگ برای مبلمان اداری :

برای انتخاب رنگ برای خرید مبلمان و صندلی اداری ، اگر دید بلند مدت و استراتژیک داشته باشید .رنگهای بکار رفته در لوگوی کسب و کار یا سازمان شماست . عمدتا شرکتهای صاحب نام و کسانی که کسب و کار زنجیره ای دارند از رنگهای استفاده شده در لوگو استفاده میکنند تا نه فقط دکوراسیون اداری را پیاده سازی کنند بلکه حتی البسه پرسنلشان را هم با این انتخاب رنگ همشکل و همسان میکنند .حتی شرکتهای بزرگ در تبلیغات محیطی و تلویزیونیشان هم بنوعی رنگ سازمانی و لوگوی خود را برخ بینندگان میکشند .بنابراین این شرکتها طبیعی است که مبلمان اداری خود را با رنگ سازمانی خود همسان سازی کنند تا بیشترین تاثیر را یر روی مشتری بگذارند


استفاده از روانشناسی رنگها برای مبلمان اداری :

حتما تاثیرات رنگها را مطالعه و بعد آنها را بکار ببرید مثلا رنگ قرمز شاید برای چرم استفاده شده در مبل و نیم ست اداری خوب باشد ولی یقینا بدرد دیوارهای اتاق مدیریت یا هر اتاقی که باید حس آرامش از آن به افراد منتقل شود نمیخورد. برای مثال، قرمز رنگ بسیار تحریک کننده ای است. اثر رنگ قرمز می تواند مایه ایجاد ضربان قلب بالا شود برعکس برای اینگونه فضاها باید از رنگهایی که به افراد حس آرامش میدهد و دیرتر هم چشم و هم جسم آنها را خسته میکند استفاده کرد .

بیشتر بخوانید :دکوراسیون اداری و ،بررسی تاثیر روانی رنگ و رنگ کاري برآن


هدف گذاری برای اتاقها و سپس انتخاب رنگ :

قبل از اینکه اتاقها را بچینید بررسی کنید آنها را برای چکاری انتخاب کرده اید یقینا رنگ انتخاب شده برای مبلمان اداری واحد حسابداری نمیتواند با رنگ انتخاب شده برای اتاق ایده ها یکی باشد .در اتاق حسابداری نیاز به رنگی داریم که تمر کز در کار و عدم خستگی را نوید بدهد و در اتاق ایده ها به رنگی نیاز داریم که احساس هیجان و خلاقیت افراد حاضر در اتاق را به بالاترین حد ممکن خود برساند .


انتخاب رنگ با توجه به میزان  مصرف:

از بعضی از مبل های اداری خیلی زیاد و از بعضی از آنها در طول روز بسیار کمتر استفاده میشود . پشت بعضی از مبلمان اداری افراد با کت و شلوار و لباس تمیز مینشینند و پشت بعضی از آنها اپراتورها با لباس کار مینشینند . این موضوع خود عامل موثری در انتخاب رنگ مبلمان اداری میباشد .برای مبلهاییکه افراد ممکن است با لباس چرک از آن استفاده کنند از رنگهای تیره و برای مبلمانیکه کمتر استفاده میشود از رنگهای روشن استفاده کنید.

 

همگونی رنگ مبلمان اداری با دکوراسیون اداری:

با همه توصیه هاییکه برای انتخاب رنگ مبلمان داشتیم باز نمیتوانیم محدودیتهایی که توسط محیط کار تحمیل میگردد را فراموش کنیم .فرض کنید که شما دفتر جدیدی را خریده و یا اجاره کرده اید و این دفتر هم کفپوش و هم کاغذ دیواری و هم سقف کاذب با رنگها و طرحهای خاص دارد در اینجا باید رنگی را برای مبلمان اداری خود انتخاب کنید که با دکوراسیون اداری اتاق همخوانی داشته باشد و با ترکیب رنگ مبلمان اداری با رنگ محیط یک احساس فوق العاده خوب  به بینندگان منتقل شود .


  <<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .