انواع مبلمان اداری | تعاریف و ویژگیها:

زیر گروه مبلمان اداری به انواع خاصی تقسیم میشوند که هر کدام تعریف و ویژگیهای کاربردی خود را دارند ، برای اطلاع از آنها در ادامه با آدینا همراه باشید:

انواع صندلی اداری :

صندلی های اداری بیشترین تاثیر را در خستگی یا آرامش ، سلامتی یا بیماری و آسیب جسمانی افراد حاضر در یک اداره دارند و بنابراین رعایت استاندارد و همچنین طراحی ارگونومیک در تولید آنها بسیار مهم و ضروری میباشد .در نظر بگیرید که پرسنل شما هشت ساعت از هر روز را باید در پشت این صندلی ها سپری کنند . صندلی های اداری تولیدی در آدینا همگی با گارانتی دو ساله و ضمانتنامه کتبی به مشتریان عرضه میگردند . و در گروه های صندلی مدیریت ، صندلی کارشناسی ، صندلی کارمندی ، صندلی کنفرانس ، صندلی سالن همایش ، صندلی انتظار و... تولید میگردند.با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .


انواع مبل و نیم ست اداری :

نیم ست های اداری بیشتر در سالنهای انتظار و لابی های ورودی سازمان و بعضی اوقات نیز در اتاق مدیران ارشد استفاده میشوند . شرکت آدینا با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و کارکنان حرفه ای خود توانسته است تا انواع نیم ست اداری را در سبک مدرن و کلاسیک تولید و به بازار عرضه نماید . مبل اداری تک نفره- مبل اداری دو نفره ، و مبل اداری سه نفره از محصولات اداری آدینا میباشد .


انواع کانتر اداری یا میز پذیرش :

اولین نگاه در بدو ورود هر فردی به سازمان شما ، به بخش پذیرش معطوف میگردد و این اولین نگاه تاثیر بسیار زیادی بر روی شناخت افراد از سازمان شما خواهد گذاشت در این بین نقش کانترهای پذیرش و میز منشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . شرکت آدینا با تولید انواع کانترهای مدرن و لوکس در قالب کانتر چهارگوش و کانتر منحنی طیف وسیعی از این محصول مبلمان اداری را روانه بازار نموده است . در طراحی و تولید کانتر توجه به لوگوی سازمان و نور پردازی از جایگاه ویژه ای برخوردار است که این امر از دید کارشناسان آدینا مغفول نمانده است.

حتما بخوانید :بهترین و برترین مبلمان اداری در بازار ایران


دیوارکوب اداری :

دیوارکوب اداری برای زیبایی بیشتر و احساس نظم و ترتیب بیشتر در دکوراسیون اداری به کار میرود . در بعضی شرکتها با استفاده از دیوارکوب های زیبا و انجام نور پردازی بر روی آنها ، نشان تجاری شرکت را بیشتر در معرض دید مراجعین قرار میدهند . همچنین دیوار کوب در اتاق جلسات باعث کمتر منتقل شدن صدا به بیرون از سازمان میگردد.


انواع کتابخانه اداری :

کتابخانه اداری اهمیت بسیاری در نظم بخشی به اسناد و مدارک موجود سازمان دارند آنها معمولا جهت ذخیره و نگهداری زونکن ها ی پر از اسناد به کار میروند . درب دار بودن کتابخانه ها یا نداشتن درب ، کاملا بستگی به سطح امنیت سازمان ادارد . فایلهای اداری نیز البته که بصورت فایلهای دو کشو و سه کشو عموما در کنار میزهای اداری و بخصوص میز منشی قرار میگیرند نیز از ابزار ذخیره سازی فایلها و اسناد و مدارک سازمان به شمار میروند که البته دم دست بودن آنها به منشی ها و کاربران کمک بسیار زیادی میکند .


پارتیشن اداری :

پارتیشن های اداری امروزه در طراحی مدرن و نین دیگر جزو لاینفک مبلمان اداری محسوب میگردند آنها علاوه بر کمک در دکوراسیون اداری زیبا به شکل دهی و بخش بندی سازمانی نیز کمک شایانی میکنند . ما در آدینا با ارائه انواع پارتیشن اداری کوتاه و بلند ، شیشه ای و با ام دی اف ، لوکس و کلاسیک ، مدرن و امروزی سعی کرده ایم تا به تمام نیازهای کاربران پاسخ دهیم . در سالهای اخیر استفاده از پارتیشن شیشه ای و آلومینیومی بیشتر مد شده است .


انواع میز اداری :

میز اداری اصلی ترین بخش مجموعه مبلمان اداری است و بدون آن اصلا نمیشود یک سازمان را تصور کرد . میزهای اداری تولید شده در آدینا در گروههای میز مدیریتی ، میز کارشناسی ،میز کارمندی ، میز کارگروهی و میز کنفرانس قرار دارند . جنس میزهای تولیدی ما در سبک مدرن بیشتر از ام دی اف ، شیشه و فلز میباشد و در سبک کلاسیک بیشتر از چوب راش استفاده میکنیم .


کانتر بانکی:

در بانکها بجای استفاده از میزهای تک نفره معمولا از پیشخوانهایی که بین کارمند و مراجعه کننده نیز با شیشه جدا شده است استفاده میکنند البته این امر فقط مختص به بانکها نیست در ادارات پست و همچنین پیشخوانهای اداره جات دولتی نیز از همین طراحی برای تولید کانترها استفاده میگردد این امر علاوه بر راحتی پرسنل و کاربر ، احساس امنیت رانیز از پرسنل نمیگیرد .


بیشتر بخوانید: میز اداری سفارشی