اهمیت دکوراسیون اداری

اولین تعداد برداشت را ایجاد کنید


وقتی شما هر روز با کار در یک دفتر صرف می نماید، فراموش کردن این که چگونه دیگران ممکن است به همان فضا نگاه کنند آسان است. بنابراین خودتان را بدهای ملاقات کننده ای تازه وارد بگذارید. دفتر کارتان در مورد شرکت تان چه می گوید؟ یا تصویری کارآمد و سازماندهی شده را معرفی می نماید؟ آیا یک تجارت سالم و پویا را منعکس می نماید؟ آیا برای بازدید کنندگان و همکاران هم فضای کاری کاربردی و هم یک محیط پذیرا است.مطمئن باشید تا خروجی در ورود به اداره تان نگاهی بیاندازید. آیا تمیز و جالب است؟ آیا قسمت پذیرش اولین برداشت درست را ایجاد می نمایند؟ اگر شما معمولاً از یک ورودی پشتی یا کناری استفاده می کنید، آیا در جلویی تمیز و قابل دسترس است؟ فقط چند دقیقه ای را در هفته صرف نمائید تا وسایل منظم بوده و سرمایه گذاری چند دلار برای گیاهان جدید و یا یک پوشش رنگ تازه تضمین خواهد نمود که ملاقات کنندگان تازه وارد از روزنه ای می بینند که شما از آنها می خواهید آن را ببینند.یک لکه رنگ را اضافه نمائید


فضای اداری ایده آل تا حدی نوع کاری که انجام می دهید را منعکس می نماید. رنگ های خنثی، به عنوان نمونه، برای رشته های محافظه کارانه کار مثل بانکداری و خدمات قانونی مناسب خوبی هستند. و برای ادارات خلاق، مثل طراحان گرافیکی و عکاسان، یک شیوه گرم تر و پر طراوت اغلب حس ایجاد می کند. هر کدام، در مورد نقاشی اداره تان و چیدمان تصمیمی تعهدی ایجاد می کند ـ هر چیزی که آنجا بود را در هنگام وارد نمودن آن قبول نکنید.
در همان زمان، در مورد این فکر کنید که چگونه برند سازی شرکت تان در داخل چیدمان اداری تان مشارکت می کند. در نظر بگیرید که کجا و چگونه از نام و لوگوی تجاری استفاده می کنید و تصمیم بگیرید که آیا آویزان نمودن یک علامت خارج از دفترتان مناسب است. مواردی مثل این که لوگو را کجا قرار بدهید و از چه رنگی در نقاشی استفاده می کنید که ممکن است مبتذل به نظر بیاید، اما یک اثر روان شناختی قوی وقتی مشتری یا کارفرما تماس می گیرید دارد.

بیشتر بخوانید:مبلمان اداری و اهمیت آن در برند سازی سازمانها و محیط های اداریدر جستجوی گزینه های مبلمان اداری از نظر هزینه ای مؤثر باشید


فکر کنید که مغازه تجهیزات اداری بهترین مکان جهت خرید مسلمان اداری است؟ مجدداً فکر کنید. حتی خرید مسلمان از یک مغازه حراج می تواند هزاران دلار را به تجارت تان برگرداند. و هنگامی که مسلمات را کرایه می نمائید ممکن است گزینه ای ساده به نظر بیاید، حتی از خرید نسل جدید گرانتر باشد.ابتدا، در نظر بگیرید که مسلمان اداری را به صورت یک تکه به جای یک دست تهیه کنید. با خرید تکه های مجزا با سبک و رنگ مشابه، شما گزینه های بیشتری را برای خرید مسلمان دارید و هیچ کس احتمالاً متوجه تفاوت نمی شود. بنگاه های قدیمی معاملات املاکی طریقه ای عالی جهت بدست آوردن مسلمان با کیفیت با قیمتی پائین هستند. آدم های قدیمی مجموعه های بزرگی از مسلمان را نگه می دارند که از آنها جهت پر کردن منزل برای فروش استفاده می کند. اغلب اوقات مسلمان این افراد کهنه کار فقط چندین با مورد استفاده قرار گرفته و سپس جهت فروش با تخفیفی گزاف گذاشته می شود. اتحادیه بین المللی متخصصین املاک می توانند شما را به بنگاهی های محل تان مرتبط سازند.با به هم ریختگی اداری تان اعلام جنگ نمائید


در طول زمان، اغلب تجارت ها توده های بزرگی از کاغذ، جعبه های پوشه، پشته ای از اسناد و دیگر خرده ریزهای اداری را ذخیره می کنند. ما همگی به خودمان می گوئیم که به روزی آنها را سازماندهی خواهیم نمود اما به ندرت انجامش می دهیم.شاید زمان آن رسیده باشد که چند دقیقه در روز را کناری بگذاریم تا به هم ریختگی دفتر را در سر جای خود بگداریم. اسناد را در یک جعبه بگذارید. یا در یک زمان جمع آوری کنید و تصمیم بگیرید آیا آنها را پوشه بندی کنیم یا دور بریزم. در طول زمان صرف چند دقیقه در رود به طور چشمگیری به هم ریختگی اداری را کاهش خواهد داد. در فرآیند، شما می فهمید که یک اداره منظم واقعاً احساس منظم واقعاً احساس منظم بودن و انرژی زایی را ایجاد می نماید.

بیشتر بخوانید:اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری


طرحی بریزید تا مسابقه فضای اداری را ببرید


برای مالکین تجاری کوچک، فضای اداری همیشه بسیار مطلوب است. حال شما همه آن جعبه های پوشه و اسناد قدیمی را دور ریخته اید، نگاهی بیاندازید که شما و کارکنانتان چگونه از فضای اداری استفاده می کنند. آیا زمانی بیشتر را جهت پیدا کردن اقلامی که نیاز دارید نسبت به آنچه واقعاً از آنها استفاده می کنید را صرف می نمائید؟ آیا تجهیزات جدیدی را خریداری می کنید که بعداً می فهمید که آنچه نیاز داشته اید را قبلاً داشته اید.
بهترین شیوه در دکوراسیون اداری جهت غلبه بر این مشکلات خلق فضاهای حرفه ای برای فعالیت های اداری خاص است، پوشه ها و بایگانی ها را در یک محل نگه دارید: دستگاه کپی، پرینتر و ماشین فکس را در کنار یکدیگر قرار دهید. فضاهای ذخیره اختصاصی را برای اقلام معمول اداری ایجاد نمائید و آنها را زمانی نیاز داشتید مجدداً از انبار بیرون بیاورید. و اگر کارکنن جدیدی دارید که بر صحنه دارند وارد می شود، در نظر بگیرید که جعبه ها و بسته های لوازم کرایه ای را ایجاد نمائید که شامل هر چیزی که نیاز است تا کار شروع شود باشد ـ بدون دست خوردگی با خرید اقلام تکراری.


خودتان را در موضع قدرت قرار دهید.


شما مجبورید که متخصص فنگ شو باشید تا به اثری احترام بگذارید که زیبایی شناختی می تواند روی محیط تجاری سودبخش داشته باشد. حتی در حالت های شدیداً کاربردی، تصمیماتی که شما در مورد جائی که مسلمان اداری تان را قرار می دهید می گیرید باید دقیق باشید. به عبارت دیگر، بامبو شانس را اگر می خواهد از قلم بیاندازید ـ اما به قرار گیری میز خود توجه اکید کنید چنانچه حریم شخصی خود و راحتی را با توانایی احوالپرسی با بازدید کنندگان و ارتباط با همکاران ترکیب نمائی. شما ممکنه همچنین بخواهید که لامپ فلورسنت را خاموش نمائید و نوردهی غیرمستقیم مثل لامپ های رومیزی را اضافه نمائید و اطمینان حاصل نمائید که از نور طبیعی موجود در فضلی کارتان استفاده کامل می برید. خواه این را ننگ شو بنامید یا حس قدیمی مشترک، همگی به اداره تان یک آرامش کاربری، راحت می افزاید که برای کار سودمند قابل هدایت تر است.


با انجمن هنر محلی ارتباط برقرار کنید.


هرگز شده به داخل اداره ای قدم بگذارید و به پوسترهای قدیمی ها که روی دیوار گچ کاری شده اند پوزخند بزنید؟ ما هم همینطور ـ اگر که تنها گزینه چیدمان باشد توضیح می دهیم به یک دیوار خالی زل بزنیم.
خوشبختانه، گزینه های خلاقانه زیادی موجود است: در نظر داشته باشید که هنرمندان محلی را دعوت نمائید کار هنری شان را در اداره تان نشان بدهند. افزودن رنگ و سبک به دفترتان شیوه ای عالی است در صورتی که به هنرمندان فضایی بدهید تا کار خود را به کارفرما، مشتری و بازدید کنندگان به طور مورد نشان بدهند و بسته به روشی که شما دوست دارید، به شما مسیری آماده ارائه دهند تا پیام بازایابی شرکت خود را به تمام شنوندگان جدید بسط دهید.


از موارد ارگونومی (علم و تمونولژی ایمنی) چشم پوشی نکنید.


سندرم تونل کارپال، کمردرد و خستگی چشم می توانند ریزیش بهره وری بالایی برای شما و کارکنانتان باشد. به همین دلیل است که چرا طراحی ارگونومی فقط هزینه تجاری نیست ـ سرمایه گذاری است که می تواند برای شما پول زیادی را از این روش ذخیره نماید.


دکوراسیون اداری


اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی این روزها بیش از پیش مطرح و مورد توجه است . هدف اصلی از دکوراسیون ایجاد محیطی زیبا با کاربری بالا است و یکی از انواع دکوراسیون ، دکوراسیون اداری است که همینطور که اسم آن مشخص است باید طراحی دکوراسیون آن با دکوراسیون منزل متفاوت باشد .در دکوراسیون اداری باید چیدمان به نوعی باشد که خلاقیت و کاربری کارمندان را بالا برده و مراجعه کنندگان در آن آرامش بیشتری داشته باشند .


اهمیت طراحی دکوراسیون اداری


همانطور که در مقدمه عنوان شد در طراحی دکوراسیون اداری ، چه دکوراسیون اداری برای فضای کوچک و چه طراحی دکوراسیون اداری مدرن باید چیدمان طوری باشد که ضمن ایجاد فضای اداری و رسمی ، نمایش دهنده فضای صمیمی هم باشد که مراجعه کننده و کارمند در آن احساس آرامش و اطمینان خاطر داشته باشند . شرکتی که نتواند در زمان ورود مشتری احساس خوبی به او منتقل و اطمینان او را جلب کند در آینده هم نخواهد توانست به ادامه همکاری با او هم مطمئن باشد . و این یعنی اهمیت طراحی دکوراسیون ادرای .


استفاده از رنگ در دکوراسیون اداری


برای شروع دکوراسیون اداری باید توجه داشت که محیط شرکتی و اداری دارای نظم و قانون خاصی است و مواد و متریالی که در دکوراسیون اداری به کار میرود باید در راستای نشان دادن همین نظم و قانون باشد . قبل از شروع باید بدانیم برای چه نوع شرکتی باید کار طراحی دکوراسیون را انجام دهیم ؟ دکوراسیون اداری برای فضای کوچک ؟ دکوراسیون اداری شیک ؟ مراجعه کنندگان آن چه نوع افرادی بوده و چه چیزی نیاز دارند ؟ اولین مورد در خصوص دکوراسیون اداری شیک تاکید بر رنگ است . چرا که انتخاب رنگهای به کار رفته در دکوراسیون اداری مخصوصاٌ در طراحی دکوراسیون اداری برای فضای کوچک برای بالا رفتن روحیه و انرژی کارمندان ضروری است . و البته با استفاده از رنگ میتوان فضاها را هم از هم جدا کرد به جای استفاده از پارتیشن 

برای مطالعه بیشتر:بهترین مبلمان اداری چیست ؟چگونه بهترین میز اداری را انتخاب کنیم ؟


انتخاب مبلمان و متریال


مورد بعدی در دکوراسیون اداری استفاده از مبلمان است که حتماٌ باید از رنگهای تیره مثل قهوه ای و سیاه استفاده شود البته میتوان رنگهایی مثل قرمز را هم به این فضا وارد کرد که آن را زیباتر میکند . از آنجا که در شرکتها رفت و آمد زیاد است جنس متریال به کار رفته در مبلمان هم مهم است . سعی کنید از چرم یا مخمل خیلی ضخیم استفاده کنید . بعد از شکل و رنگ ، استاندارد بودن مبلمان هم مهم است در صورت استاندارد نبودن ، در نشست های طولانی مدت باعث خستگی مراجعه کننده یا کارمندان میشود . مورد بعدی هم که باید در طراحی دکوراسیون اداری به آن توجه کرد استفاده از وسایل و متریال فلزی و قفسه بندی است که در ایجاد نظم و ترتیب در دکوراسیون اداری مهم است .در خاتمه به نقش دیوار و استفاده از گیاهان هم باید اشاره کرد . برای نمایش دکوراسیون اداری شیک و زیبا تزیین و رنگ آمیزی دیوار میتواند محیط اداری شرکت شما را لوکس تر نشان بدهد . و همینطور استفاده از گیاهان باعث ایجاد فضایی پرانرژی و زیبا میشود.


<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .