تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز | شیوع ویروس جدید کرونا در روز‌های اخیر بخش زیادی از اقتصاد را درگیر خود کرده است و تبعات اقتصادی آن شاید تا ماه‌ها بعد گریبان گیر بنگاه‌های مختلف اقتصادی در کل دنیا باشد. یکی از بخش‌ها ساخت‌ و ساز و طراحی داخلی است. در پی شیوع این ویروس اغلب کارگاه ها و کارخانه جات تعطیل شده اند. تعطیلی  گرچه برای حفظ سلامت و بهداشت محیطی در جامعه امری اجتناب ناپذیر و ضروری است، اما تأثیرات منفی  آن بر اقتصاد جامعه در ابعاد گسترده ای می باشد. کرونا ویروس همان‌طور که در بخش‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی تأثیرات بسیار جدی گذاشته است ، حوزه دکوراسیون داخلی و مبلمان اداری را نیز از این تأثیر بی‌نصیب نگذاشته و بر روند کار تأثیرات بسیار جدی داشته است.

با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .

[caption id="attachment_9404" align="aligncenter" width="600"]تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز[/caption]

تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز

شیوع ویروس جدید کرونا  مشهور با نام کووید-۱۹ اواخر سال گذشته در چین آغاز شد و همچنان هم در سطح جهان در حال گسترش است. در چنین وضعیتی شرکت های ساختمانی ،مبلمان اداری و طراحی دکوراسیون داخلی چگونه می توانند برای تأخیرها و مواجهه نیروی کار با خطر احتمالی آماده شوند؟ در ادامه به ده سؤالی که در چنین شرایطی شرکت‌های ساخت ‌وساز باید از خود بپرسند، اشاره کرده ایم : .

  1. اولین سوال برنامه ریزی تجاری – بخش های اصلی و مهم فعالیت تجاری که نیاز به یک برنامه جایگزین دارند کدام هستند؟ (چه موادی از کشور متأثر از ویروس تهیه می کنیم و از چه مواد جایگزینی می توان استفاده کنیم؟
  2. دوم سلامتی و ایمنی – چه تعهداتی در قبال سلامتی و ایمنی کارکنان  و پرسنل خود، به‌ ویژه آن هایی که در کارگاه ها فعالیت می کنند دارید ؟ به‌ عنوان‌ مثال آیا امکانات مناسبی برای شستشوی دست ها در این محیط ها درنظر گرفته‌اید؟ آیا نیاز به تأمین تجهیزات یا آموزش های لازم را دارید؟
  3. سومین موضوع تعطیلی کارگاه - اگر کارمندان یا نیروی کار و پرسنل شما دچار ویروس کرونا شوند، چه خواهید کرد و چه تدابیری را پیاده سازی می کنید ؟ و چنانچه تصمیم به تعطیلی کارگاه بگیرید، سرعت عمل و ایمنی شما چگونه خواهد بود؟
  4. چهارم آگاهی از زنجیره تأمین - مصالح و نیروی کار از کجا تأمین می شوند به‌عنوان‌مثال آیا مصالح اصلی از کشور درگیر ویروس تأمین می شوند ؟
  5. پنجمین سوال بررسی قرارداد - در قرارداد شما چه مواردی قید شده است؟ استفاده از مصالح یا تأمین‌کنندگان جایگزین/ وضعیت اضطراری اعم از اپیدمی یا فراگیری جهانی مثل شرایط کنونی/  بندهایی که امکان تمدید زمان یا پرداخت اضافی را ممکن خواهند کرد / تأخیر و خسارت‌ های پیش ‌بینی‌شده در قرارداد ها/ حق فسخ قرارداد
  6. ششم انتفای قرارداد – چه زمان می توان انتفای قرارداد اعلام کرد؟ جایی که یک اتفاق غیرمنتظره خارج از کنترل طرفین رخ دهد و انجام قرارداد را غیرممکن سازد. توجه داشته باشید که اثبات این دسته از موضوعات در دادگاه دشوار است.
  7. هفتمین موضوع ، بحث آزاد – آیا بحث آزاد، مذاکره و پیدا کردن راهی مناسب برای طرفین قرارداد، بهترین رویکرد برای جلوگیری از مقابله یا مشاجره های احتمالی نیست ؟
  8. هشت ، توافق برای تأمین بودجه - توافق بر سر بودجه با اطلاع سرمایه گذار ها شامل چه مواردی می باشد، مثلاً در مورد تأخیر، هزینه های اضافی، تغییرات در مصالح و ... در مورد برنامه، کارها یا قرارداد ساخت‌ و ساز ها ؟
  9. پرسش نهم ، سایر توافق ها - آیا تأخیر در قرارداد ساخت بر سایر قرارداد های کار فرما مانند توافق‌ نامه ‌های توسعه یا قرارداد های اجاره تأثیر گذار است ؟
  10. سوال آخر در مورد بحث بیمه - آیا بیمه ‌نامه‌ای دارید که بتواند در جبران خسارات به کمک شما و کسب و کارتان بیاید؟ آیا باید فقط طبق بیمه ‌نامه با بیمه گذارها ارتباط برقرار کنید؟

تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز

 با همه این مسائل باید دید شدت تأثیراین بیماری یعنی  کووید-۱۹ چقدر خواهد بود. بهتر است بدترین حالت در نظر گرفته شود و طرف قراردادی که احتمالا دچار خسارت خواهد شد را در قرارداد بررسی کنند. در درازمدت، امید داریم که پیشرفت مستمر فرآیندهای جدید ساخت ‌وساز و محصولات نوآورانه باعث این شوند که صنعت ساخت و ساز و طراحی دکوراسیون  بهتر بتواند موقعیت های غیرمنتظره را مدیریت کند.

تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز

تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز

 حالا همه می دانیم که کرونا ویروس ها خانواده بزرگی از ویروس ها به شمار می روند و کویید – 19 تنها بخشی از اعضای این خانواده است که در حال حاضر جامعه جهانی در حال دست و پنجه انداختن با این ویروس می باشد  . در تاریخ بشریت بیماری های اپیدمی شده در کل جهان وجود داشته و همه این ها ناشی از سبک زندگی انسان ها می باشد . در تمام دوران با اتفاقات غیره منتظره که دنیا را از حالت استاندارد و عادی  دور می کرد ، کسب و کار های مختلفی دچار آسیب می شدند . بسیاری از کار ها و مشاغل پس از سپری کردن این شرایط دیدگاهی جدید برای نوع کار خود پیدا می کنند و سعی بر این دارند که کیفیت کار خود را به گونه ای برسانند که در صورت تکرار وضعیت ها اینچنینی بتوانند آسیب کمتری را متحمل شوند . در حرفه دکوراسیون داخلی نیز این موضوع صحت دارد . حالا می دانیم که اهمیت متریال ها برای لوازم خانه و اداره مهم است .

تاثیر شیوع کرونا بر ساخت و ساز