راهنمایی های کاربردی برای خرید میز اداری

بیشتر مقالات ما در وبلاگ آدینا ، بصورت کلی بحث مبلمان اداری و راهکارهایی برای تهیه این محصول ارائه میدهد امروز ما در تحریریه میخواهیم بصورت خاص روی بحث زیر مجموعه های ملزومات اداری نظیر میز اداری با شما صحبت کنیم . عنوان این مقاله را خرید میز اداری و راهنمایی لازم برای انتخاب صحیح آن در نظر گرفته ایم .

هنگام تعیین محیط اداری شما باید عواملی که نشاندهنده سبک کارتان میباشد را با توجه به ماموریت سازمان خود مشخص نمایید مواردی نظیر بودجه پیش بینی شده برای خرید ملزومات اداری و مدت زمان مورد نیاز یا پیش بینی شده برای تجهیز دفتر کار .

دفتر کار شما مانند سایر ابزار کار شما و شاید یکی از مهمترین ابزار کار شما میباشد و زمانیکه اولویتهای کاری شما در آن دیده شده باشد میتواند باعث ارتقا بهره وری و کارایی شما و کارکنانتان گردد .

بنابراین این موضوع که بتوانید . میز اداری مناسب خود را پیدا کنیدبسیار حیاتی است ، ما در این راهنما ی قدم به قدم شما را یاری میکنیم تا خریدی بصرفه و منطقی داشته باشید پس در ادامه  با آدینا همراه باشید.

با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .


پیش از اقدام به  خرید ، باید سوالات حیاتی خود را برای شناسایی نیازهای مهم خود مطرح کنید. در این جا چند سوال اساسی وجود دارد که باید به آن پاسخ دهید :

  • بودجه اختصاص یافته برای خرید میز اداری چه میزان میباشد ؟
  • چه تنوعی از میز اداری را می توانم با استفاده ازاین بودجه خریداری کنم؟
  • این میز برای انجام چه فعالیتی خریداری خواهد شد؟
  • از این میز اداری چند ساعت در روز استفاده خواهد شد؟
  • آیا به سبک خاصی از انواع میز اداری علاقه دارید ؟
  • آیا نیاز به میز اداری ارگونومیک برای انجام این فعالیت دارید ؟
  • آیا میز اداری باید دارای دارای کشو ذخیره سازی باشد؟
  • آیا علاوه برکارایی میز ، لوکس و شیک بودن آن نیز مورد نظر باید قرار بگیرد .
  • بهتر است با توجه به دکوراسیون اتاق میز کلاسیک خریداری شود یا میز اداری مدرن

در زمان انتخاب و خرید میز اداری باید به ۴ مورد زیر  توجه ویژه داشت :

۱٫ مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت میز اداری

موارد مورد استفاده برای ساخت میز اداری میتواند یا ام دی اف یا چوب یا فلز یا شیشه و یا ترکیبی از اینها و جدیدا حتی با کورین و انواع سنگ تزئینی باشد .این مواد اغلب با توجه به تاثیر در هزینه و زیبایی میز  اداری انتخاب میشوند .باید بدانید که طول عمر و دوام هر یک از این مواد متفاوت است و بنابراین همه انواع مواد میز اداری با دوام نیستند، البته این موضوع بستگی به نحوه استفاده و طول عمر مورد نیاز دارد. بعضی اوقات مشتریان فقط به طرح توجه میکنند و از مواد اولیه غافل میشوند یبدینصورت که عکس یک میز را از یک سایت برداشته و بدون اینکه بدانند از چه نوع ماشین آلات ، مواد اولیه و یراق آلاتی برای تعیین قینت این محصول استفاده شده است آنرا به یک کارگاه معمولی نشان میدهند و فکر میکنند که توانسته اند محصول را با قیمت کمتر خریداری کنند . این دسته از افراد با مرور زمان متوجه خواهند شد که حتی قیمتی بیش از ارزش کالا را برای آن پرداخته اند و در اصل ضرر کرده اند و نه سود.


۲٫ اندازه میز اداری

اندازه میز اداری مهم است و باید توسط شما و با صول علمی تعیین شود ولی باید بدانید که اندازه میز اداری متاثر از اندازه فضای اداری میباشد که موجود است و یا به شما اختصاص داده شده است .در زمانیکه این اندازه گیری را در نظر میگیرید از تخصیص فضابه مشتریان خود و میزان ترافیک کاری که در اطراف میز کار شما قرار دارد نیز غافل نشوید  .معمولا اندازه میز مدیریت در طول 220سانتی متر و در عرض 90سانتی متر میباشد . میز کارشناسی در طول 180و در عرض 80میباشد البته باز هم بسته به نظر مشتری این اعداد میتواند کم و زیاد شود .


۳٫ عملکرد میز اداری

یقینا یک میز اداری منشی که هر روز با ارباب رجوع سرو کار دارد و بعبارتی باید هر دقیقه با مشتری چشم در چشم شود با یک میز اداری مخصوص نقشه کشی تفاوتهای عملکردی و اساسی خواهد داشت . همچنین یک میز کارگروهی با یک میز کال سنتر بنابراین در زمان انتخاب میز اداری باید به عملکرد آن توجه داشته باشید بعضی از میزها با توجه به نوع استفاده ای که از آنها میشود اصلا نیاز به فایل برای فضای نگهداری پرونده ندارند و اصطلاحا نیاز به کشو ندارند .و بعضی دیگر حتما باید در دوطرف دارای فایل سه کشو باشند .


۴٫ انواع مختلف میز اداری

طرح های متنوعی  از میز اداری وجود دارد که می تواند با توجه به نیازمندیهای شما بکار گرفته شود . میز های L شکل، U شکل یا میزهای بزرگی که به عنوان میز مدیریت و یا ریاست نامیده میشوند ، همچنین میزهای چند منظوره می توانند برای استفاده از رایانه ها مفید باشند (دارای کشو کیبورد هستند) و یا میزهای ایستاده به شما اجازه می دهند که زمانی را به صورت ایستاده کار کنید. سبک های متنوع دیگر نیز وجود دارند.


5طول عمر و زیبایی شناسی :

از سبکهای لوکس و شیک که امروزه در طراحی مبلمان اداری مدرن مطرح شده است غافل نشوید .این سبک ها هم با فلز و هم با کورین و شیشه میزهای اداری زیبایی را ایجاد کرده اند. بنابراین تنها چند مورد است که باید در زمان تهیه و خرید میز اداری خود به آن توجه  ویژه داشته باشید. موضوعی که باید به خاطر داشته باشید این است که قبل از اینکه یک میز مناسب خریداری کنید، اطلاعاتی را در رابطه با مشخصات فنی و کاربردی لازم راکه ممکن است بدردتان بخورد کسب کنید . برای بررسی و خرید انواع میز اداری: میز مدیریت، میز کارشناسی، میز کنفرانس، میز کارگروهی، میز کانتر اداری و میز جلومبلی با مشاورین بخش فروش آدینا تماس بگیرید.برای مطالعه بیشتر شما :

1-مبلمان اداری ارگونومی چیست ؟

2-مبلمان اداری حرفه ای 

3-ظرافتهای دکوراسیون داخلی دفتر کار 

4-فروش مبلمان اداری و شش توصیه مهم درباره آن

5-مبلمان اداری کلاسیک

6-مبلمان اداری چوبی 

7-مبلمان اداری سفارشی 

8-مبلمان اداری خاص 

9-مبلمان اداری لوکس 

10-راهنمای خرید مبلمان اداری 

11-ابعاد مبلمان اداری مدرن 

12-مبلمان اداری مدرن 

13-اصطلاحات مبلمان اداری 

14-نکاتی مهم در مورد مبلمان اداری 

15-ویژگی های صندلی استاندارد اداری با رعایت نکات طبی 

16-انواع مبلمان اداری