درباره مبلمان مدرن اداری چه می دانید؟

صندلی اداری مدرن دیگر بعنوان یکی از وسایل کاملا حرفه ای در بحث مبلمان اداری مدرن شناخته شده است که با لوازم و تجهیزاتی که در منزل استفاده میشود متفاوت است .در محیطهای اداری کمبود فضا از یک سو و محدودیت استفاده از لوازم و وسایل دکوری باعث شده تا مبلمان اداری مدرن علاوه و بر عملکرد مناسب وظیفه زیبایی و جذابیت بخشیدن به دفتر کاری را نیز بعهده داشته باشد .با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .


از طرف دیگر جذابیت مبلمان اداری مدرن فقط در طرحهای متنوع و رنگهای جذاب ان خلاصه نمیشود .تا همین چند وقت پیش اگر شما به ادارات دولتی و سازمانهای بزرگ مراجعه میکردید با صندلی هایی روبرو می شدید که بهیچ عنوان مدل انها با نوع استفاده از انها همپوشانی و سازگاری نداشت .بعنوان مثال پرسنل شرکت بجای استفاده از صندلی اداری راحت از صندلی‌های رستورانی برای انجام کار استفاده می‌کردند و همچنین برای مراجعان و مشتریان نیز صندلی‌هایی پلاستیکی با خشکی زیاد و استحکام کم استفاده  می‌شدکه اغلب باعث ناراحتی و اعتراض مشتریان میگردید.


ولی در یک دهه گذشته صنعت مبلمان اداری تغییرات شگرفی را تجربه کرده و شاهد ان بوده ایم که  در بازار مبلمان اداری برای هر نوع کاربری خاص ، مبل اداری و صندلی‌هایی ویژه  در نظر گرفته می‌شود. با این اوصاف، تنوع مبلمان اداری مدرن موجود در بازار داخل کشور تیم تحریریه ادینا را مصمم کرد تا شمامشتریان عزیز  را با انواع  مختلف مبلمان و صندلی اداری آشنا نمایند.در ادامه با ادیناهمراه باشید:


 بیشتر بخوانید:باز چینش مبلمان اداری مدرن در دفتر کار شما

 

صندلی اداری مدرن

در شرکتها و کسب و کارهای نوین صندلی های اداری مورد استفاده برای هر یک از افراد باید با دکوراسیون اجرا شده در دفتر کار تعداد پرسنل حاضر در یک محیط اداری ، همچنین مدت زمانی که آنها صرف نشستن بر روی این صندلی اداری میکنند همپوشانی داشته باشد.

 


 

 در نتیجه چرم و فوم و همچنین سایر موارد مورد استفاده و البته مهمتر از همه ارگونومی این صندلی ها نیز بسیار متنوع خواهد بود. به عنوان مثال اگر کارمندان مدت بسیار زیادی از ساعت کار خود را بر روی صندلی بنشینند بهتر است از چرمهای نوع vیا نوع ضد تعریق برای صندلی آنها استفاده شود. 

حتما بخوانید:مبلمان اداری مدرن برای کسب و کار جدید


همچنین در بخش پشتیبان صندلی باید کاملا طراحی مرتبط بر ستون فقرات رعایت گردد اگر این کار انجام پذیرد سلامت ستون مهره و عظلات آنها حتما رعایت خواهد شد. از سوی دیگر مبل اداری و صندلی های انتظار اگر چه شکلی ساده و بدور از اصول طراحی پیچیده دارد اما باید از مواد نرم تولید گردد تا در زمان انتظار مشتریان با راحتی و آرامش از هر گونه استرس و کلافگی دور باشند.

 

 

همچنین صندلی های مورد کاربرد مدیران ارشد نیز علاوه بر اینکه باید راحت باشند باید از شکوه و جلوه بیشتری هم نسبت به سایر صندلی های اداری در سازمان برخوردار باشند ، به همین دلیل امروزه صندلی اداری خود انواع مختلفی تقسیم میشود، انواعی نظیر: صندلی مدیریتی، صندلی ریاست، صندلی کارشناسی، صندلی کارمندی، صندلی کنفرانس، صندلی انتظار ، صندلی اپراتوری و ......

 

 

علاوه برموارد فوق میتوان صندلی کانتر و صندلی آزمایشگاهی را نیز نام برد.

افزون بر این موارد مورد استفاده در ساخت صندلی ها نیز خود با توجه به نوع استفاده کاربران و همچنین مدت زمان استفاده از صندلی میتواند متفاوت باشد. به طور معمول صندلی هایی که زمان بیشتری را روی آنها می نشینید باید از فومهای سرد تزریقی که از دوام و عملکرد طول عمر بیشتری برخوردار هستند ساخته میشود.

 

 برای مطالعه بیشتر:قیمت مبلمان اداری مدرن منتج از چیست ؟

 


 

مبل اداری مدرن:

مبل اداری اگر چه سابقه طولانی دارد اما چند سالی است که کمی از وضعیت سنتی خارج شده و به حالت مدرن در آمده است ، در استفاده از مبلمان اداری مدرن تا چندی پیش فقط منحصر به اتاق مدیران یا لابی هتل ها میشد اما امروزه با گسترش شعبات بانکها ، شرکتهای خصوصی ، سازمانهای دولتی، و همچنین تغییر نگرش آنها نسبت به ایجاد احترام و آرامش در مراجعین ، مبل اداری در بسیاری از قسمتهای شرکتها ملاحظه میگردد. 

 


 همچنین با رونق دکوراسیون مدرن اداری و پیاده سازی آن در فضای کار مبل اداری نیز ظاهری دلنشین تر به خود گرفته اند و علاوه بر سبکهای مدرن و کلاسیک، با انواع رنگهای شاد و طرحهای بسیار جذاب وارد بازار شده اند تا بخشی از زیبایی از محیط اداری را عهده دار شوند، در حال حاضر از مبلمان اداری مدرن در بسیاری از مطبها و دفاتر وکلا، شرکتهای هواپیمایی ، سازمانهای خصوصی به عنوان جایگزینی برای صندلی های انتظار استفاده میشود ،

 


 

، این مبل اداری با توجه به تنوع نیاز مشتریان در ابعاد مختف ساخته میشوند و ما مبل اداری تک نفره ، دو نفره و سه نفره نیز داریم. با توجه به نیاز فضای اداری به پاکیزگی همیشگی همواره باید مبلمان اداری از وزن کمتری در مقایسه با محصولات خانگی برخوردار باشند تا بتواند راحت تر جابجا شود، ولی در عین این که وزن کمتری دارد باید استحکام بیشتری نیز داشته باشد.

 

 

میز اداری مدرن:

یک فضای اداری بیش از هر محصولی دیگر با میز اداری مدرن شناخته میشود ، میزهای اداری نیز برخلاف گذشته دیگر از حالت سنتی خارج شده و با طراحی های مدرن دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ و جنس هستند ، جدا از میزهای مدیریت کارشناسی و کنفرانس که از سالها قبل با آنها آشنا بوده اید میزهایی به عنوان پذیرش و کارگروهی و میزهای ایستاده نیز به این مجموعه اضافه شده اند ، 

 مطلب مرتبط:شرکت مبلمان اداری مدرن

 

 

، در حقیقت تغییر نگرش مدیران اصلی یک مجموعه به محیط اداری باعث شده که سبکهای جدیدی نظیر فضای کاری تیمی ایجاد شده که در این فضا دیگر میزهای تکی کاربرد ندارند، و میزهای گروهی با صرفه جویی در فضا نیز پرسنلی را که در کنار یکدیگر به همکاری با هم مشغول هستند برطرف میکند.علاوه بر این در مجموعه میز کارمندی انواع میز کامپیوتر نیز مشاهده میشود و البته تجهیزات دیگری نظیر ، جای کیس کامپیوتر و محل قرارگیری پرینتر و اسکنر و فضاهای دیگر.

 

 

کتابخانه و فایلینگ اداری مدرن:

امروزه در تمامی سازمان و ادارات وجود اسناد و مدارک زیاد امری طبیعی به نظر میرسد، این اسناد و اوراق را به هیچ عنوان نمیتوان به دور انداخت بلکه باید در شکلی منظم و مرتب و در فضایی از قبل مشخص قرارداد، تا در صورت نیاز بتوان با سرعت به آنها دسترسی پیدا کرد. 


نتیجه اینکه در بیشتر اتاقهای ادارات و محیط های اداری ما نیاز به وسایلی نظیر کتابخانه و فایلینگ داریم ، این کار باعث میشود که علاوه بر صرفه جویی در مساحت اتاق بیشترین فضای ذخیره سازی نیز در اختیار پرسنل قرار گیرد، با این حال کتابخانه ها باید باز ، زیبا و سازکار با سایر اجزای اتاق باشد تا یک دکوراسیون اداری مدرن ، زیبا و چشم نواز باشد. در بیشتر بازار مبلمان اداری این گونه محصولات را به راحتی میتوان پیدا کرد.


 

ملزومات و لوازم اداری:

شاید فکر کنید در یک فضای اداری وجود لوازمی نظیر صندلی اداری ، مبل اداری، میز اداری، کتابخانه و فایلینگ دیگر کافی باشد،اما همچنان لوازمی وجود دارد که در صورتیکه از آنها استفاده کنید کارایی محیط اداری شما بیشتر خواهد شد، به عنوان مثال : گاو صندوق ، گاوصندوق یکی از تجهیزاتی که وجود آن در خیلی از محیطهای اداری لازم و اجباری است ، امروزه گاو صندوقها نیز با توجه به نیاز کاربران در ابعاد متفاوتی تولید میگردد. همچنین با توجه به اینکه برخی از اسناد ارزش بسیار بالایی دارند، این گاوصندوقها از لحاظ ایمنی دارای قفلهای الکترونیک یا حس گر اثر انگشت میباشد، و به آنها در برابر اتفاقاتی نظیر آتش سوزی دوام و استحکام بسیاری از خود نشان میدهد.

 

نویسنده :آدینا

میز مدیریت میز کارشناسیمیز کارگروهی میز کنفرانس 
صندلی کارمندی صندلی مدیریت صندلی کنفرانسصندلی انتظار