ایده های ساده خانه های لوکس

 شاید شما همراه همیشگی وبلاگ تخصصی مبلمان اداری آدینا ، هم مانند جمع کثیری از افراد که تصور میکنند دکوراسیون داخلی منازل لوکس فقط مخصوص افراد پولدار و ثروتمند میباشد  فکر کنید اما ما امروز در تحریریه آدینا با ارائه چند ترفند و نکته ریز میخواهیم به شما این نکته را گوشزد کنیم که داشتن خانه ای با دکوراسیون لوکس و شیک فقط مختص ثروتمندان نیست . پس در ادامه با تیم آدینا همراه باشید . لطفا بعد از مطالعه این مقاله که بطور اختصاصی برای شما تهیه شده است نظرات خود را در پایین این مقاله و یا با ارسال ایمیل info@adyina.com با تیم تحریریه ما در میان بگذارید :با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .

 

پیاده سازی دکوراسیون منزل در محیط پذیرایی خانه که هم گران قیمت و شیک بنظر برسد و هم هزینه زیادی را به شما متحمل نکند به هیچ عنوان کار غیر محتملی نمیباشد .در زیر ما چند ترفند ساده برای داشتن دکوراسیونی لوکس با هزینه پایین را به شما ارائه خواهیم کرد . امروزه دیگر لوکس زندگی کردن بیشتر بشکل چشم و هم چشمی در آمده تا به شکل یک سبک دکوراسیون خاص .اما باید بدانید که اگر کسی علاقمند به اجناس لوکس داشته باشد الزاما نمیتوانیم او را تجمل گرا بدانیم . گاهی یک جنس بخاطر اصالت و ماهیت درونی که در ریشه و بن خود دارد صفت لوکس بودن را برازنده خود میکند . کارشناسان آدینا  در بخش طراحی و دکوراسیون اداری  ترفندهایی برای لوکس شدن دکوراسیون منزل برای شما در نظر گرفته اند، پس اگر به لوکس گرایی علاقه  دارید موارد زیر را با دقت مطالعه نمایید .


1-لوسترها عامل روشنایی بخش و لوکس کننده منزل

استفاده از لوسترهای چلچراغ مانند به خوبی می توانند حالت تجملی را به فضای دکوراسیون داخلی خود ببخشید. اما در خرید آنها ارتفاع سقف را نیز در نظر داشته باشید. اولین نکته استفاده از دکوراسیونی با طرح ها و الگوهای تاج گونه است. فضایی که در آن خبری از طرح های تاج دار نباشد هر چقدر هم که گران قیمت باشند باز هم حسی معمولی در فضا ایجاد خواهند کرد. برای مثال در محیط پذیرایی بهتر است از مبلمانی کلاسیک تاج دار و منبت کاری شده استفاده کنید یا در هنگام تزیین دیوارها و سقف های خانه، گچ بری های تاج گونه در محل برخورد دیوار با سقف خانه بوجود بیاورید، این کار به فضا شکوه و غنا می بخشد. توجه داشته باشید هر چه میزان طرح های تاج گونه بزرگ تر باشد، دکوراسیون شما لوکس تر بنظر خواهد رسید.

 حتما بخوانید :مبلمان اداری کاربردی


2-رنگ طلایی ، شاهنشاه رنگ ها ، منزل شما را لاکچری جلوه می دهد .

ترکیب رنگ طلایی با هر رنگی به خصوص رنگ های خنثی جلوه ی بی نظیر و لوکسی به فضاهای داخلی شما می بخشند، این رنگ می تواند به عنوان یکی از لوازم و وسایل و یا در دکوراسیون شما بدرخشد . دومین نکته رنگ کاری محیط است. انتخاب رنگ برای منزل معمولا یکی از سخت ترین کارهای هر طراحی برای تزیین دکوراسیون خانه است. اما برای داشتن طرحی لوکس در خانه بهتر است رنگ های خود را از بین رنگ های سفید یا خنثی انتخاب کنید، این رنگ ها به پیچیده تر شدن و فراوانی فضا کمک بسیار زیادی می کنند. بعلاوه رنگ های خنثی به راحتی با رنگ های دیگر در دکوراسیون داخلی خانه ست می شوند و جای نگرانی در مورد نامناسب بودن ترکیب رنگ ها در کنار یکدیگر باقی نمی گذارند. یکی از دیگر از ترفندهای سودمند در این زمینه رنگ کردن قسمت داخلی درهای خانه به رنگ سیاه است. این کار ساده تاثیر زیادی بر لوکس کردن چهره دکوراسیون شما می گذارد.


 3- فرش دستبافت ایرانی ، اصالت و زیبایی در کنار هم

انتخاب مناسب یک فرش با طرح اصیل در ترکیب با یک مبلمان خاص می تواند در لوکس شدن فضای شما تاثیر به سزایی داشته باشد.


4-کارهای کلاسیک یا مذهب کاری شده ، اوج زیبایی

چوب های کنده کاری شده به خوبی می توانند فضای شما را متفاوت جلوه دهند، می توانید به عنوان یک میز یا صندلی و یا آینه و کنسول استفاده کنید .

بیشتر بخوانید :چیدمان اتاق مدیر عامل و 6عامل مهم در طراحی مبلمان اداری اتاق مدیریت

 

5-سنگهای طبیعی در آشپزخانه شما جلوه زیباتری دارند .

استفاده از سنگ های طبیعی به خوبی می توانند حال و هوای لوکسی به فضای شما ببخشند، به خصوص استفاده از سنگ های طبیعی با نقوش خاص در سرویس بهداشتی یا آشپزخانه برای این منظور بسیار مناسب اند.


6-مجسمه ها را فراموش نکنید آنها حاصل تلاش هنرمندان هستند

استفاده از مجسمه ها در ابعاد بزرگ حال و هوای کاخ ها و عمارت های مجلل را به فضاهای داخلی شما می بخشند، این مجسمه ها می توانند در هر فضایی همانند راهروها، پاگرد پله ها و... قرار گیرند.


7-استفاده از کاغذ دیواری ، یعنی بازی با بی نهایت طرح

استفاده از کاغذ دیواری با طرح و بافت خاص به خوبی می تواند حالت فضایی شما را به حالت لوکس تغییر دهد، انتخاب نوع طرح و رنگ مناسب به خوبی در این زمینه کارساز خواهد بود.


8- روانشناسی رنگها را فراموش نکنید

رنگ ها برای ایجاد حسی لوکس و سنگین در فضا نقش مهمی بازی می کنند. بعضی رنگ ها مثل بنفش، آبی درباری، طلایی، نقره ای، مشکی، قرمز مایل به قهوه ای و... حسی از تجمل و اصالت را در خود دارند.


9-اوج تجمل گرایی با استفاده از پوست حیوانات

استفاده از خز و یا پارچه هایی با طرح و رنگ پوست حیواناتی مثل مار، ببر و پلنگ و ... همیشه از جانب طراحان مد و دکوراتورهای داخلی برای ایجاد احساس تجمل و لوکس بودن در حین ظرافت و زیبایی به کار گرفته می شود. در انتخاب پرده برای پنجره های خانه خود سعی کنید از بهترین نوع ها استفاده کنید. در حقیقت فقط در این قسمت است که باید هزینه بیشتری را در انتخاب پرده لوکس کنید. پارچه های با کیفیت و زیبا مانند ابریشم معمولا از قیمت بالاتری برخوردار هستند اما با دوام بالایی که دارند برای مدت زمان طولانی همچنان چهره جذاب خود را حفظ خواهند کرد.


10- همیشه بهترینها به جزئیات توجه میکنند .

جزئیات تزئینات طراحی داخلی مثل درب ها، قرنیز و دیوار کوب های چوبی، گچ بری های هنرمندانه، تزئینات شومینه یا حتی دستگیره های کمدها با وجود اینکه شاید به نظر برسد که کمتر به چشم می آیند تاثیرات بسیار بزرگی در برداشت شما از یک فضای دارند.