راهنمای انتخاب و خرید پارتیشن اداری 

 یکی از انواع جداکننده‌های داخلی که این روزها به شکل متداول برای تفکیک اتاق‌ها و محیط اداری از آن استفاده می‌شود ، پارتیشن اداری نام دارد .ویژگی‌هایی همچون سهولت اجرا ، امکان جابجایی پارتیشن ، وزن کم ، قابلیت عبور کابل‌های برق و تاسیسات از داخل دیواره‌ها ، عبور نور ، کمک به زیبایی دکوراسیون اداری و امثال این باعث افزایش استفاده از پارتیشن‌بندی اداری شده است .

هنگام انتخاب پارتیشن فارغ از تیپ ، ظاهر ، رنگ ، جنس پارتیشن و نام تولیدکننده پارتیشن اداری ، به موارد زیر توجه کنید:

خصوصیات شیشه‌ها

نوع نصب پارتیشن‌ها

ارتفاع پارتیشن

تعداد جداره‌های پارتیشن

مونتاژ پارتیشن در کارخانه یا در محل شما

و ...

توجه کنید تا یک انتخاب و خرید درست و منطقی کرده باشید .


خرید پارتیشن اداری

خرید پارتیشن های اداری امروزه به امری مهم در جهت توسعه یک کسب وکار در یک محیط کای شده است. در طول سال ها رشد زیادی داشته اند. با توانایی آنها برای ایجاد یک محیط کار پیشرفته، مدرن و شیک، خرید پارتیشن های اداری به پیشرفت یک محیط کاری و به کاهش هزینه های مبل اداری کمک می کنند. به عنوان یک کارفرمای، شما می خواهید یک دفتر طراحی شده داشته باشید که برای استفاده از فضا مفید باشد. شما همچنین می خواهید پارتیشن های اداری منعکس کننده تصویر سازمان شما باشندد. خوشبختانه انواع پارتیشن های اداری برای انتخاب وجود دارد.

در ادامه این نکات را به تفکیک بیشتر توضیح می‌دهیم .


 انواع پارتیشن بتفکیک جنس:

 پارتیشن شیشه ای:

شیشه یک ماده عالی برای استفاده است، زیرا شفاف و آسان برای تمیز کردن است، از این رو ظاهری زیبا به یک فضای کاری می بخشد. این پارتیشن ها را می توان با توجه به سلیقه ها طراحی کرد. در عین حال که تعامل در کار افزایش می یابد، می توان در بلند مدت افزایش کارایی را مشاهده کرد.

پارتیشن شیشه‌ای جدیدترین نوع پارتیشن اداری مورد استفاده در محیط‌های اداری ایران و سایر کشورها است .
* مزیت  :  عبور کامل نور و بزرگ و مدرن دیده شدن محیط اداری
* کاربرد : پارتیشن شیشه‌ای برای محیط‌های اداری بسیار مدرن ، طراحی دکوراسیون  Startup ها و شرکت‌های Hightech با طراحی پلان‌باز بسیار مناسب است .
* مشخصات فنی  : شیشه 10 میلی‌متری سکوریت ( نشکن ) - فریم آلومینیوم آنودایز به قطر 4 و ارتفاع 3 سانتی‌متر  -  درب تمام شیشه با چارچوب آلومینیوم به همراه لولا و دستگیره 

حتما بخوانید :پارتیشن اداری و دلایل استفاده از آن


پارتیشن چوبی:

این نوع پارتیشن دیگر نیازی برای تعامل کارکنان وجود ندارد. برای فضاهای کاری که نیاز نمرکز بیشتر برای انجام کار است می توان از این نوع از پارتیشن استفاده کرد. علاوه بر این، این سیستم را می توان در اتاق های هیئت مدیره، محل پذیرش، سوئیت های کنفرانس و یا دفاتر اجرایی استفاده کرد. نصب پارتیشن چوبی به این معنی است که فضای شما دارای یک ماده مقاوم در برابر صدا است.


پارتیشن آلومینیومی:

یکی از راه حل های مقرون به صرفه، پارتیشن آلومینیومی سریع و آسان برای نصب است. علاوه بر این، آنها با دوام، متحرک و قابل برچیدن هستند. در موقع نصب پارتیشن های آلومینیومی اطمینان حاصل کنید که سطوح پایین کاهش صدا را داشته باشد.

جذابیت و زیبایی فوق‌العاده آلومینیوم در کنار استحکام بالای آن اصلی‌ترین ویژگی پارتیشن آلومینیومی است .
* مزیت : استحکام بسیار بالا ، قابلیت جابجایی‌های متعدد پارتیشن و امکان عبور کابل و تاسیسات از بین جداره پارتیشن‌ها
* کاربرد : مناسب برای دفاتر اداری پر‌تردد و دفاتر اداری با طراحی دکوراسیون مدرن .
* مشخصات فنی :  پرکننده‌های ام‌دی‌اف 8 میلی‌متری یا شیشه 4 میلی‌متری سکوریت -  قطر پارتیشن 10 سانتی‌متر - درب تمام شیشه یا تمام ام‌دی‌اف به همراه لولا و دستگیره


پارتیشن ام‌دی‌اف:

پارتیشن ام‌دی‌اف بیشترین تنوع طرح و رنگ را در بین انواع پارتیشن اداری موجود در ایران داراست .
* مزیت : هماهنگی بالای طرح و رنگ پارتیشن با سایر بخش‌های مبلمان اداری ، مناسب‌ترین قیمت در بین انواع پارتیشن‌های اداری ، سرعت بالای اجرا و نصب
* کاربرد : برای دفاتری که محدودیت زمان و هزینه دارند ، فضاهایی که به دیوارهای پر (پارتیشن تمام ام‌دی‌اف) نیاز دارند
* مشخصات فنی :  قطر پارتیشن  10 سانتی‌متر - پرکننده‌های ام‌دی‌اف 16 میلی‌متری یا شیشه 4 میلی‌متر یا ترکیب این دو - درب‌ها  به صورت تمام ام‌دی‌اف یا ترکیبی ام‌دی‌اف و شیشه


انواع پارتیشن اداری از نظر ارتفاع

پارتیشن ارتفاع کوتاه

به پارتیشن‌های با ارتفاع 110 ، 120 و 140 سانتی‌متر پارتیشن ارتفاع کوتاه گفته می‌شود که می‌تواند در انواع دوجداره و تک‌جداره اجرا شود .

پارتیشن ارتفاع کوتاه بخش جدایی‌ناپذیر طراحی پلان‌باز است و در محیط‌هایی استفاده می‌شود که قصد تفکیک حداقلی محیط کار پرسنل و واحدها را دارند و در عین‌حال ارتباط آسان کارمندان مورد نیاز است، به گونه‌ای که هنگام ایستادن کل محیط یکپارچه به‌نظر برسد.

بیشتر بخوانید:مزایای جابجایی پارتیشن اداری


پارتیشن ارتفاع میانه

متداول‌ترین نوع پارتیشن اداری در ایران است . زمانی که نیاز باشد فضاهای اداری تفکیک شوند و ورود به این محیط‌ها  از طریق درب‌های ورود و خروج قفل‌دار انجام شود ، از پارتیشن ارتفاع میانه استفاده می شود .

ارتفاع‌های 180 ، 200 و 210 در این گروه هستند . پارتیشن با ارتفاع متوسط محیط شما را به خوبی تفکیک میکند اما جلوی عبور صدا بین محیط‌ها را نمیگیرد .


پارتیشن تا سقف

چنانچه بخواهید دو فضا را به طور کامل از یکدیگر جدا کنید ، یا به دلیل مسائل امنیتی یا آموزشی انتقال صدا وجود نداشته باشد ، بهتر است که از پارتیشن تا سقف بهره بگیرید.
چرا که پارتیشن تا سقف بهترین گزینه برای عایق‌بندی نسبت به صدا است ، بخصوص اگر از لایه‌های عایق مانند پشم سنگ داخل آنها استفاده شود .

البته یک نکته در هنگام استفاده از این نوع پارتیشن قابل توجه است ؛ و آن هم نصب دستگاههای تهویه به صورت نقطه به نقطه و جداگانه  برای هریک از اتاق‌ها به صورت مجزا است.


انواع پارتیشن از نظر تعداد جداره‌ها

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره از یک سازه با ضخامت حداقل 10 سانتی‌متر و دو لایه پرکننده ام‌دی‌اف یا شیشه تشکیل شده‌است . دارای استحکام بالایی است و به نوعی خود ایستا محسوب می‌شود .

چنانچه پارتیشن دوجداره تا سقف استفاده شود میزان انتقال صدا به حداقل خواهد رسید .

امکان عبور تاسیسات از فضای میانی بین دو جداره پارتیشن یا اصطلاحاً داکتینگ از دیگر مزیتهای پارتیشن دوجداره است .

همچنین میتوان از پرده کرکره ولومی در پارتیشن دوجداره استفاده کرد و به این صورت میزان دید و نور انتقالی را به داخل یا خارج فضای پارتیشن‌بندی شده کنترل کرد .


پارتیشن تک‌جداره

پارتیشن تک‌جداره سازه‌ای به ضخامت 8 – 5 سانتی‌متر دارد و تمام بخش‌های ظاهری آن دارای یک لایه شیشه یا ام‌دی‌اف است.
این پارتیشن سبک‌ترین، سریع‌ترین ( از نظر تولید و اجرا ) و ارزان‌ترین پارتیشن بین انواع جداکننده‌های اداری شناخته می‌شود . 

این روش پارتیشن‌بندی اداری همانطور که مزایایی دارد ، ضعف‌هایی نیز دارد ؛ از جمله می‌توان به استحکام کمتر اشاره کرد‌ ، ظاهر دو سمت پارتیشن یکسان نیست ، امکان جابجایی پارتیشن به تعداد دفعات زیاد ممکن نیست 

همچنین میزان عبور صدای زیاد این پارتیشن نیز جزو ضعف‌های آن به شمار می آید.

 

 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .