صندلی چرمی :

وسایل و مبلمانی که در خانه ما قرار می گیرند از مواد متعددی ساخته شده اند. این مواد می تواند چوب، استیل، پلاستیک، فلز و بسیاری مواد دیگر باشد. در این بین مدل صندلی چرمی با فریم های چوبی و فلزی نیز یکی از خاص ترین وسایلی هستند که برای منازل مسکونی یا مکان های تجاری تهیه می شوند.

 چرم یکی از مواد مرسومی است که در مبلمان راحتی، نیمکت ها، مدل میزهای عثمانی و صندلی ها مورد استفاده قرار می گیرد اما بخاطر جنس و کیفیت بسیار خوب آن، قیمت بالایی داشته و تهیه مدل های طبیعی و اصل برای عده ای خارج از دسترس خواهد بود. البته بسیاری از چرم هایی که در بازار مشاهده می کنید چرم طبیعی نبوده و به صورت ترکیبی با مواد مصنوعی ساخته می شود. این مدل ها اگر چه به چرم طبیعی نمی رسند اما به همان اندازه زیبا و شیک بنظر می رسند.


شاید بپرسید چرا چرم طبیعی در بازار اینقدر کم پیدا می شود یا چرا فروشنده ها به هر چرمی که می بینند چرم طبیعی می گویند؟ حقیقت این است که چرم صد در صد طبیعی بسیار بسیار گران بوده و به همین خاطر مشتری کم و بخصوص خود را دارد، مدل های مبل چرمی صد در صد طبیعی باید توسط خود مشتری سفارش داده شوند.

بیشتر بخوانید :تاملی در باب میز و صندلی کنفرانس

 آوردن چنین مدل هایی در بازار نه به صرفه خریدار است و نه صرف فروشنده اما مدل های مصنوعی نیز نوعی درجه بندی دارند، مثلا مدل درجه یک ظاهری کاملا شبیه به چرم طبیعی داشته و حتی مزایایی هم نسبت به چرم طبیعی دارد، مثلا رنگ های متنوع تری دارند مانند زرد، در این مطلب می خواهم به معرفی چنین مدل هایی بپردازیم. انتخاب مدل صندلی چرمی یکی از بهترین وسایل برای استفاده در منزل یا محیط کار است خصوصا اگر همراه چوب باشد چرا که چرم خیلی خوب با چوب ترکیب می شود. خصوصا اگر مبلی که استفاده می شود، ساده باشد.


همانطور که در بالا گفتم وقتی کلمه چرم به گوش ما می خورد، سریعا رنگ های قهوه ای و سیاه به ذهن ما می رسد. اما چرم های ترکیبی در رنگ های بسیار متنوع تری تولید می شوند. صندلی های چرمی به رنگ های قرمز و زرد خیلی عالی در دکوراسیون خانه یا مکان های تجاری خود را نشان می دهد و حسی لوکس و باکلاس در تمام فضا پخش می کند. از آنجایی که هدف ما در اینجا استفاده از صندلی تک نفره است، انتخاب رنگ و نوع چرم یا پارچه ای که بروی صندلی نصب می شود نیز کاملا سلیقه ای خواهد بود.

صندلی های تک نفره همگی شبیه هم نیستند، اما یک چیز بین همه آنها مشترک است و آن زیبایی طبیعی چوب بکار رفته در ساخت آنهاست. کلا رنگ های طبیعی به انسان آرامش می دهند. چوب علاوه بر رنگ گرم و زیبایش، حس خوبی از لمس کردن آن نیز به ما منتقل می کند. بنابراین جای تعجبی ندارد وقتی تمام طراحان داخلی سعی می کنند از عناصر چوبی در طرح های خود استفاده کنند. حال اگر مدل صندلی چرمی خود در فریم های چوبی تهیه کنید، این حس بسیار قوی تر و موثرتر در فضا پخش می شود


برای دکوراسیون های مدرن و صنعتی توصیه می شود از نمونه هایی با فریم استیل یا فلزی استفاده کنید. ترکیب دو عنصر فلز و چرم که هر دو از طبعیت بخشایش گر هستند به خوبی در سبک های صنعتی و مدرن خودنمایی می کنند. از آنجایی که دکوراسیون مدرن تمی سرد و خنثی دارد رنگ قهوه ای برای چرم خیلی خوب می تواند فضا را متعادل کرده و از آن سردی درآورد. اگر در اتاق نشیمن قصد استفاده از این صندلی ها را دارید، خوب است جلوی آنها از قالی ها و فرش های شگی یا پرز بلند ساده و تک رنگ استفاده کنید.

در کنار فریم های فلزی و استیل می توانید از فریم هیا چوبی نیز در سبک مدرن و صنعتی علاوه بر سبک کلاسیک و روستیک نیز استفاده کنید. از آنجایی که  رنگ چرم قهوه ای است و رنگ چوب نیز همینطور، خوب است برای ایجاد تضاد در دکوراسیون از کوسن ها و بالشتک های رنگ روشن مانند سفید بروی صندلی ها استفاده کنید.

حتما بخوانید:نیم ست اداری و مبل اداری ، معرفی و ویژگیها


این تضاد هر چند جزئی باشد بازهم مدل صندلی چرمی را شیک تر و زیباتر نشان می دهد. البته همانطور که در بالا گفتیم حتما سعی کنید قالی و فرش های رنگ روشن را جلوی صندلی ها زیر میز پذیرایی پهن کنید.

فکر می کنم تا اینجا متوجه تنوع مدل صندلی های چرمی شده اید، از رنگ گرفته تا بافت روی خود چرم در کنار فریم های چوبی، استیل و فلزی رنج بسیار وسیعی از مدل ها را برای خرید پیش روی مصرف کننده قرار می دهد. از آنجایی که بیشتر مدل های چرم موجود در بازار نمونه های ترکیبی با چرم مصنوعی هستند، قیمت آنها نیز از مدل های اصل بسیار پایین تر بوده و به همین خاطر خرید آنها بصرفه تر خواهد بود. خوب است هر چند به مقدار جزئی هم که شده از این ماده زیبا در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. بدون شک استفاده از مدل صندلی چرمی و قرار دادن آنها در اتاق نشیمن یا محل کار، یکی از ارزان ترین گزینه ها خواهد بود.


<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .