طراحی داخلی این کلینیک با اسم Aito Mira  پس از بازسازی یک ساختمان تجاری در اسپانیا انجام شده است. 

 

برنامه کاری این کلینیک از دو حوزه فیزیوتراپی ، یک حوزه چندمنظوره، یک اتاق انتظار و پذیرش، یک سالن ورزشی، یک اتاق برای پرسنل و همینطور یک حمام تشکیل شده است. نحوه توزیع قسمتها در پلان به گونه ای است که بهترین استفاده از محیط و قابل دسترسی برای کل محیط را ایجاد کرده باشد.

نمای بیرونی و طرح پلان در طبقه همکف از همان اول با بهره بردن از نور طبیعی که قبل از بازسازی تجاری بوده است طراحی گردیده است، سه اتاق با دیوارهای مات به ارتفاع 2.10 متری توسط شیشه ای شفاف ساخته شده که نور طبیعی را بدون هیچگونه مشکلی و خساستی به داخل اتاق های شیشه ای نفوذ کرده و این اتاق ها توسط یک درب به اتاق پرسنل راه داشته و قابل دسترسی میباشد و این گردش به فضاهای عمومی تر راه داشته و دسترسی را آسان تر میکند.

بیشتر بخوانید :اصول طراحی سالن کنفرانس و همایش، چگونه یک سالن کنفرانس مناسب داشته باشیم؟

سقف و کفپوش های چوبی برای آسایش استفاده کننده از محیط گرما و آرامش را بوجود میاورد و هنگامی که بیمار در جایگاه جهت درمان قرار میگیرد ،میتواند با دید چوب از روی سقف و روشنایی هایی که چشم نواز است بدون آنکه باعث آزار چشم گردد، باعث ایجاد آرامش و حس ایده آل میگردد.

 

 

 

طراحی زیبایی که در این فضا انجام شده با ایجاد راهرویی باز باعث شده تا راهرو با مدلی خاص نشان از راه ورودی دهد به طوریکه در نمای ساختمان ادامه پیدا کرده است.

در راهرو یک مدل فضایی دیگر مرز بین اتاق انتظار و همینطور اتاق درمانی قرار گرفته که باعث تفکیک این دو فضا میگردد، در سالن ورزش درمانی ،ادغام محیط ها دید بصری را ایجاد کرده و محیطی خصوصی و همینطور با حس آرامش را القا میکند.

 

حتما بخوانید :چند اشتباه رایج در طراحی داخلی اداری و خانگی، مواردیکه باید طراحان داخلی از آن پرهیز کنند

رنگ آبی در قسمت پذیرش و انتظار بیشتر است و از نمای داخلی این رنگ بیماران را به سمت بیرون از محیط راهنمایی میکند.

نور طبیعی و یک آینه بزرگ ، باعث انعکاس نور کافی و دید بصری در فضا ایجاد کرده و محیط را دو چندان زیباتر نشان میدهد.

 

 

کانسپت اصلی طراحی کلینیک برای بهتر شدن سلامت جسمی و آرامش روحی بوده و تمام نکات طراحی شده توسط معماران و طراحان این پروژه بر مبنای دست یافتن به این هدف در درمانگاه Aitor Mira تمرکز کرده که بیمار احساس آرامش و آسایش کرده و فارغ ا زتمام نگرانی های بیماری به محیط وارد شده و به روند درمان بیماری بپردازند.

 

 

پس به خاطر داشته باشید که در محیط های درمانی نکات خاصی در نظر داشته باشید تا بیماران بتوانند در کنار آرامش سیر درمانی خود را طی کنند.

 

 

 مقاله سودمند برای شما :چگونه برای مبلمان اداری خود پارچه مناسب انتخاب کنیم


 

 

 

 

 

 

 

تیم طراحی آدینا می‌تواند بینش و کمک ارزشمندی را ارائه دهد تا اطمینان حاصل کنید طراحی میز پذیرش شما دقیقا همان چیزی است که نیاز دارید.

شرکت آدینا تنها "شرکت مبلمان اداری در غرب تهران"  که کار طراحی و دکوراسیون میز پذیرش را بصورت تخصصی و سفارشی برای شما مشتریان عزیز انجام می دهد.

 

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید...

برای طراحی با کارشناسان مبلمان اداری آدینا تماس بگیرید.

                                                                    آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما

لطفا با کارشناسان ما در بخش فروش با شماره های زیر در ارتباط باشید...

   02144620089                  02144620087                02144620086               09384993620