مبلمان اداری مدرن و نقش آن در ارتقاء بهره وری کارکنان:

چرا مبلمان اداری مدرن در بهره وری کارکنان تاثیر بسزایی دارد ؟ اگر از مبلمان اداری قدیمی که حالت مدرن ندارد برای تجهیز دفتر خود استفاده کنیم چه مشکلی پیش می آید ؟ آیا حتما باید در دنیای مدرن و رو به پیشرفت امروز از سبک مدرن برایی لوازم اداری سازمکان خود استفاده کنیم ؟ خواننده و همراه همیشگی مجله تخصصی آدینا به وبلاگ مقالات ما خوش آمدید . با اینکه بارها ما در مورد نقش و اهمیت مبلمان اداری در سازمانها صحبت کرده ایم امروز تیم تحریریه آدینا تصمیم گرفته تا این موضوع را از منظر مدرن بودن لوازم اداری مورد بررسی قرار دهد . پس در ادامه با آدینا همراه باشید:

با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .


ارتقا بهره وری با دکوراسیون اداری مناسب :

برای ارتقا کارایی پرسنل  و افزایش راندمان خروجی  در محیط کار و شرکت ،برنامه های مدون اداری با مرور زمان خود را با دنیای مدرنیته  سازگار کرده و وفق میدهند .بنابراین این برنامه ها و طرح ها همواره برای انتشار نظرات و ایده ها و هم افزایی در پروژه ها مناسب بوده و البته این بدلیل طراحی مناسب و زیبای محیط کار و در نظرگرفتن مد روز در انتخاب طرح دفاتر کاری میباشد . که اولویت اول زیبایی و اولویت اصلی ارتقا کارایی پرسنل میباشد . .اگر شما هنوز برنامه چیدمان دفتر و دکوراسیون اداری مدرن آنرا انتخاب نکرده اید اکنون زمان انتخاب بهترین طرح برای دفتر مدرن شما میباشد.در زیر بخشی از این راهکارها توسط مبلمان اداری آدینا برای شما ارائه گردیده است :

برای مطالعه بیشتر بخوانید :راهنمای انجام دکوراسیون دفاتر.چرا دفاتر به دکوراسیون خاص نیاز دارند؟


مبلمان اداری فضای باز وانواع مبل اداری متحرک

طرحهای فضای باز و استفاده از مبلمان اداری مدرن دقیقترین شیوه برای تقویت تعامل و همکاری و بهبود ارتباطات در یک اداره به نظر میرسند . این مدل چیدمان دفتر همواره باعث افزایش اشتیاق به مشارکت بهتر و بیشتر میشود والبته باید خیلی دقت کنید که کل فضای خصوصی را با این کار از افراد و کارکنان خود نگیرید اگر افراد نیاز به فضای کار خصوصی دارند این طرح بهیچ عنوان نمیتواند ایده خوبی برای پیاده سازی دکوراسیون اداری باشد . شما با مراجعه به سایت Adyina.comمیتوانید از طرح های بی شمار و بی نظیری که ما برای شما فراهم کرده ایم بازدید کنید و مطابق با سلیقه خودتان و فضای کاریتان بهترین آنها را انتخاب نمایید .ما تخصص اصلی مان در مبلمان اداری آدینا ساخت محصولات سفارشی میباشد بنابراین اگر باز هم طرح دلخواهتان را در سایت ما پیدا نکردید نگران نباشید همکاران ما در واحد فروش آماده هستند تا طرح های مورد نظر شما را با همکاری واحد طراحی تهیه نمایند .

حتما بخوانید :انتخاب مبلمان اداری مناسب برای فضای تجاری


استفاده از صندلی اداری ارگونومیک برای تضمین سلامتی پرسنل

سلامتی جسمی و روانی پرسنل شما همیشه اولویت اول باید در برنامه ریزی های دکوراسیون مدرن اداری باشند . با مدرن شدن میز های اداری انواع صندلی مدرن اداری نیز تولید و به بازار عرضه شده اند اولویت اول ارگونومی و رعایت استاندارد در طراحی و تولید صندلی میباشد توجه داشته باشید که علاوه بر مدرن بودن و زیبایی و راحتی صندلی باید دارای استاندارد خاص تولید و طراحی و خدمات تعویض قطعات یا گارنتی باشد . شرکت آدینا با داشتن کارخانه ای پیشرفته و تجربه ای چند ساله انواع صندلی اداری ارگونومیک را در رده های صندلی مدیریت،صندلی کارشناسی، صندلی کارمندی، صندلی کنفرانس، صندلی دانشجویی و مخصوص آموزشگاهها و صندلی سالن همایش طراحی و تولید مینماید و با اطمینان کارهای خود را بمدت دو سال گارانتی مینماید . همچنین این شرکت انواع مبل و نیم ست اداری را در دو سبک مدرن و کلاسیک طراحی و تولید نموده است تنوع مبل اداری ادینا بیش از هر شرکت دیگری است و شما مشتریان محترم میتوانید با مراجعه به سایت ما یا تماس با شماره 02144620086از نحوه فروش و قیمت محصولات آگاهی پیدا کنید .

بیشتر بخوانید :چرا کیفیت یراق آلات مصرفی در مبلمان اداری و مصنوعات چوبی مهم است ؟


 مواردی که نباید از طرح مبلمان اداری فضای باز استفاده کرد

در مواردی که پرسنل نیاز به تمرکز خاص و سکوت مطلق برای انجام کار خود دارند یا در بخش هایی که باید طرحها و ایده ها تا زمان ثبت و اجرا بصورت محرمانه باقی بمانند استفاده از مبلمان اداری فضای باز بهیچ عنوان توصیه نمیشود.بنابراین در زمان طراحی دفتر کاری و پیاده سازی دکوراسیون اداری باید به استراتژی های سازمانی و اهداف و همچنین چارت سازمانی آن توجه ویژه داشت.

مقاله ای دیگر :مبلمان اداری جوبی و تاثیرات شگرف آن 


 انتقال پیام سازمانی از طریق مبلمان اداری مدرن

امروزه مهندسی فرهنگی در شرکتها با هدف ارائه پیام سازمانی به مشتریان و مراجعین سازمان دیگر فراگیر شده است . با استفاده از فنون طراحی . پیاده سازی مدرن دکوراسیون میتوانید اینکار را به بهترین روش انجام دهید . اگر قصد انجام یک کار ماندگار و اصولی را در سازمان خود دارید کافیست تا با آدینا همراه شوید کارشناسان واحد اندازه گیری و داده برداری مکا ابتدا در محل کار شما حاضر شده و نقشه و ابعاد فضای اداری وضعیت موجود را با دقت برخواهند داشت و سپس با استفاده از نرم افزار اتوکد طرح دو بعدی کار را برای شما تهیه خواهند کرد که این طرح ها در قالب چند چیدمان متفاوت به شما ارائه خواهد شد و شما میتوانید یک یا چند چیدمان را بعنوان طرح منتخب خود انتخاب نمایید.

برای مطالعه بیشتر :فروشنده مبلمان اداری و ویژگیهای شاخص فروشنده گان موفق 


 بعد از آن با کمک شما و درک سلیقه تان نوبت ارائه طرح سه بعدی میباشد طراحان خبره آدینا برای هر چیدمان چند طرح دکوراسیون و مبلمان اداری برای شما ارائه خواهند کرد البته این طرح ها مطابق کاربری فضای کاری شما خواهد بود یعنی طرح لابی یقینا با طرح اتاق مدیریت تفاوتهای اساسی خواهد داش ولی بدون در نظر گرفتن این تفاوتها ، همه طرح های آدینا در یک چیز مشترک هستند و آن زیبایی و مدرن بودن و لوکس بودن طرح دکوراسیون اداری دفتر شما میباشد . حتما با ما تماس بگیرید .