نکاتی که در زمان خرید و انتخاب مبلمان اداری باید در نظر گرفت:

در زمان شروع کار در یک محیط جدید برای شما کاملا هیجان انگیز میباشد که باید در زمان تجهیز شرکت و سازمان مورد نظر به انتخاب مبلمان اداری دقت کافی داشت. که خرید آن یک نکته مهم و کاملا ضروری است ،

 

که علاوه بر آرامش و آسایش پرسنل ، زیبایی ویژه ای به محیط کار شما میدهد.با چیدمان مبلمان اداری ، محیط کاری شما تغییرات قابل توجهی میتواند داشته باشد پس حتما در زمان خرید به چند نکته مهم توجه ویژه ای بفرمائید.

طراحی و رنگ مبلمان اداری مناسب با محیط سازمانی شما یکی از نکاتی است که در زمان خرید باید در نظر گرفت. که در ادامه به نکات بیشتری در این خصوص میپردازیم.

 


بیشتر بخوانید: کردنزا یا کتابخانه مدیریتی چیست ؟ 7 نکته که باید درباره ی کردنزا بدانید !

 

مبلمان اداری در فضای سازمانی شما

یکی از نکات مهم در محیط کاری و سازمان شما مبلمان اداری میباشد. که مبلمان اداری بر اساس خصوصیات مورد انتخاب و سپس خریداری میگردد. اولین نکته برای خرید مبلمان اداری که باید به آن توجه ویژه کرد، انتخاب مبلمان اداری بر اساس دکوراسیون و طراحی فضای کاری شما میباشد.

بیشتر بخوانید : میز اداری

 

نکته دیگر که باید در نظر گرفت، توصیه میشود از مبلمان اداری با طراحی ساده استفاده کنید. مبلمان اداری ساده به هیچ وجه طی مدت زمان وجاهت خود را از دست نمیدهد و همیشه برای شما و مشتریان جذاب خواهد بود.

 

یکی از نکات مهم دیگر در انتخاب مبلمان اداری رنگ آن میباشد که شما میتوانید با استفاده از رنگ های هیجان انگیز مانند کرم میتوانید محیط کاری تان را مهیج تر و جذاب تر کنید ، البته انتخاب رنگهای دیگر مانند رنگ تیره نیز با توجه به طراحی و دکوراسیون محیط کاری شما میتواند تغییر کرده و چه بسا جذابیت بیشتری را به همراه داشته باشد.


برای مطالعه بیشتر شما: کانتر بانکی یا پیشخوان بانکی چیست و چه کاربردهایی دارد

 

نکته دیگر که حائز اهمیت است جنس مبلمان اداری است که باید در زمان انتخاب مبلمان اداری برای شما اولین گزینه باشد ، زیرا که برای مدت طولانی قصد استفاده از آن را دارید ، پس باید از طول عمر بالایی برخوردار باشدو هم از لحاظ کیفی و کمی نیز مورد تائید کارشناس طراح ما قرار گیرد.

 

بودجه مورد نظر مبلمان اداری

مسلما زمانی که شما بدنبال خرید مبلمان اداری هستید ،اولین نکته که فاکتور اصلی برای تهیه مبلمان  اداری است بودجه مورد نظرتان میباشد. همانطور که تمام نکات مورد توجه تان برایتان حائز اهمیت است اما به این نکته یعنی قیمت مبلمان اداری توجه ویژه ای مینمائید.

 

که با توجه به بودجه در نظر گرفته شده میتواند شما را به یک خرید ایده آل و عالی هدایت کند. مبلمان اداری با توجه به نکات مختلف میتواند از قیمتهای متفاوتی نیز برخوردار باشد که شامل جنس و طراحی مبلمان اداری میباشد.

جنس مبلمان اداری هر چه بهتر و با کیفیت تر باشد مسلما قیمت آن نیز به مراتب بیشتر میگرددو باید هزینه بیشتری را پراداخت کنید. البته لازم به ذکر است که نوع طراحی مبلمان اداری قیمت مبلمان را مورد تاثیر خود قرار داده ، پس زمان تهیه مبلمان اداری حتما به نکات فوق دقت فرمائید.

 


حتما بخوانید :چرا بهتر است اداره را پارتیشن بندی کنیم؟ راهکارهایی برای استفاده بهینه از فضای اداری با پارتیشن بندی

 

گوناگونی مبلمان اداری

مبلمان اداری شامل مدلهای مختلفی میباشد و زمانی که شما برای خرید به فروشگاه ها و شرکتهای معتبر مراجعه میفرمائید ، متوجه میشوید که مانند قدیم از یک مدل و طرح و رنگ نمیباشد و شامل مدلهای متنوع و رنگهای متناسب با محیط کار شما تولید و در معرض دید مشتریان عزیز قرار داده شده است.

 

گوناگونی که در تولید مبلمان اداری میباشد دلیلی است برای بالا رفتن تقاضای خرید سازمانها و شرکتها. یکی از مهمترین مسائلی که در زمان خرید مبلمان اداری باید به آن دقت کرد ، جنس و رنگ و طراحی متناسب و همینطور کارآیی بالای آن با محیط کاری شما است.

  با توجه به محیط کاری شما میتواند مبلمان اداری مخصوص به محیط کاریتان بر اساس رنگ و جنس و طراحی و همینطور ابعاد مورد نیازتان سفارش دهید. که در این خصوص میتوانید از نظر کارشناسی همکاران ما در شرکت تجهیز دفتر یکتا بهره لازم را ببرید.

 

برای شما که علاقمندید:اصول طراحی باشگاه خانگی، توصیه های طراحان داخلی حرفه ای

انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری را بر اساس بهره ای که در محیط میتوانید از آن ببرید به چند دسته تقسیم بندی میگردد. هر کدام از این بخش ها نیز شامل زیر شاخه هایی است که تمام نکات مربوط به مبلمان اداری در آن به صورت دقیق مورد توجه قرار میگیرد.

 

در این بخش بندی میتوان به انواع میز اداری توجه لازم را داشت. میزهای اداری نیز خود به چند زیر شاخه تقسیم میگردد که شامل : میز مدیریت، میزکارمندی،میزکنفرانس، میزپذیرایی،کانتر پذیرش،میز کارشناسی، میز کارگروهی ، میز منشی اشاره کرد ، که هر کدام از این میزها میتواند شامل طراحی و رنگ و ابعاد مورد نیاز شما برخوردار باشند. همینطور به صندلی های اداری که متناسب با این چیدمان باشد نیز میتوان اشاره کرد. صندلی مدیریت و صندلی کارمندی و صندلی کارشناسی و صندلی منشی هر کدام با دیگری تفاوتهایی دارد که در طراحی و رنگ و ابعاد آن نیز میتوان مورد نظر قرارداد. در اینجا میتوان به این نکته نیز اشاره کرد که از پارتیشن های اداری در محیط های کاری قابل استفاده میباشد. پارتیشن های اداری شرکت تجهیز دفتریکتا شامل پارتیشن های تک جداره ، پارتیشن دو جداره ،پارتیشن کوتاه،  پارتیشن شیشه ای،پارتیشن با فریم آلومینیومی و همینطور پارتیشن فریم لس نام برد.

مقاله مفید:چگونه بهترین طراحی داخلی را برای مطب خود پیاده کنیم

فضای محیط کاری بابت چیدمان مبلمان اداری:

فرض کنید دفتر کار شما خالی است ، وسایلی که در دفتر شما مورد نیازتان است ، میتواند شامل: میز اداری، فایل ، صندلی اداری میباشد و همینطور چیدمان آنها و جابجایی و ارتباط با همکاران، باز و بسته شدن کشوها و کمدها ، آیا فضای کافی برای مانور دارد؟ که صد البته زمانی که کارشناس شرکت تجهیز دفتر یکتا به حضور شما میرسند با طراحی و در نظر گرفتن ابعاد وسایل مورد نظرتان میتوانند شما را در تجسم سازی و چیدمان اتاق کمکتان کنند ، که در ابتدا برای شما طرح دو بعدی (اتوکد) تهیه میشود و چیدمان ها توسط طراح ما و بهترین گزینه ها تهیه و در اختیار شما قرار میگیرد ، شما میتوانید با اعلام نکته و نظرات خود چیدمان و ابعاد را تغییر دهید و بهترین گزینه را انتخاب کنید و بعد از انتخاب گزینه طرح سه بعدی زده میشود و شما به صورت کامل فضارا میتوانید ببینید و در این جا میتوانید رنگ مورد نظرتان را برای وسایل اداری تان انتخاب کنید.

 

با تهیه وسایل اداری با توجه به محیط کاری تان میتوانید فضایی کاملا زیبا و ایده آل داشته باشید. اگر تعداد پرسنل شما کم و فضای شما متناسب و بزرگ میباشد ،میتوانید برای تهیه مبلمان اداری، از ابعاد بزرگتر استفاده کنید ، فقط در زمانی که بدلیل فضای کم و تعداد پرسنل زیاد ناچار هستید از میزهای اداری کوچک استفاده کنید ، خیلی غیر استاندار و کوچک نباشد تا از حالت عادی خارج شود.

 

شاید برای شما سودمند باشد:دکوراسیون داخلی مطب

نور:

یکی از نکات مهم در طراحی فضای اتاق ، نور پردازی میباشد. در محیط کاری شما ، بدور از اینکه چند پنجره وجود دارد ، باید نور و چراغ به تعداد کافی وجود داشته باشد. اگر تعداد پنجره های اتاقتان زیاد است و نور طبیعی زیادی وارد فضای شما میشود ، نیازی به استفاده از نورهای قوی در این قسمت نیست.

برای اینکه جلوه بهتری به محیط اطرافتان بدهید میتواند از یک چراغ مطالعه بر روی میز کارمندتان استفاده نمائید.

تحقیقات در این خصوص نشان داده که میزان نور در محیط میتواند در رفتار و خلق و خوی پرسنل و همینطور ارباب رجوع تاثیر داشته باشد.

رنگ دیوارها:

طبق تحقیقات بعمل آمده در این خصوص ، رنگ یکی از مسائل در برقرار ارتباط قوی میباشد و همینطور تاثیری که در رفتار و روحیه افراد میگذارد قابل توجه میباشد.بعضی از رنگها باعث بالاترین متابولیسم و فشار خون میگردد. رنگ های خنک و روشن باعث میشود فضایی سرشار از انرژی داشته باشید که این موضوع تاثیر بسزایی در روحیه کارمندان شما میگذارد. رنگهای خاکستری و خیلی روشن باعث احساس افسردگی و غم در افراد میگردد.اما از طرفی رنگهای ملایم مانند : آبی و سبز باعث آرامش روح و روان افراد میگردد و همینطور در بالابردن تمرکز افراد کمک شایانی میکند. این رنگها باعث شادی پرسنل میگردد و باعث افزایش عملکرد آنها میگردد.

 

مقالات دیگر در مورد رنگ :بررسی المانهای تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی

بکار بردن فضای سبز در محیط:

گیاهان در روحیه دادن و شادی محیط تاثیر مهمی دارد ، بطوری که 15 درصد روند کاریتان را بالا برده و تمرکز کارمندان را تحت تاثیر قرار میدهد. فضای سبز در محیط اداری باعث میشود هوا در محیط تصفیه گردیده و همینطور روحیه ، احساسات و عواطف پرسنل در انجام وظایف شعلیشان را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

 

آرامش و راحتی مبلمان اداری:

در محیط کار آرامش و راحتی بسیار مهم میباشد. در زمان خرید مبلمان اداری ، راحتی و آرامش پرسنل باید مد نظر قرار گیرد. اگر نیروی کاری شما در محیط کار از آرامش و راحتی کافی برخوردار نباشد میتواند جو حاکم در سازمان شما را تحت تاثیر قرارداده و راندمان کاری لازم را نداشته باشند. پس در زمان خرید این نکته را فراموش نکنید.

 

انتخاب میز اداری:

اصلی ترین قسمت مبلمان اداری در محیط اداری ، میز اداری میتواند باشد که شامل میز مدیریت و میز کارمندی و میز منشی میباشد. میزهای اداری به گونه ای طراحی میگردند که حداقل طول یک میز 120 سانتی متر و حداقل عرض آن 80 سانتی متر باشد و میز مدیریت حداقل 160 سانتی متر و عرض 80 سانتی متر میتواند باشد . که البته این ابعاد بسته به فضای شما قابل تغییر میباشد. جهت افزایش طول عمر محصول ، بهترین گزینه چوبهای ام دی اف میباشد که علاوه بر اینکه از استحکام بالایی برخوردار میباشد از لحاظ هزینه ای نیز مقرون به صرفه بوده و همینطور در رنگ بندی های متفاوت، بر اساس سلیقه و رنگ سازمانی مورد نظرتان میتوان آنرا  پیدا کرد.

 

استفاده طولانی مدت از مبلمان اداری :

در زمان خرید مبلمان اداری به این نکته توجه کنید که مبلمانی را تهیه کنید که بتوانید از چند مورد از آن استفاده کنید، زیرا ممکن است در طول مدت زمان بلا استفاده گردد. مثلا میزهای اداری را شرکت تجهیز دفتر یکتا تولید میکند که در قسمت ال میز سطح دومی قراردارد که قابلیت استفاده برای صفحه کلید کامپیوترتان تعبیه شده است و همین امکان باعث میشود که شما علاوه بر میز اداری ، میز کامپیوتر نیز داشته باشید.

 

بهداشت مبلمان اداری:

رعایت بهداشت در محیط کاری شما از اهمیت شایانی برخوردار است ، پس در زمان خرید مبلمان اداری نیز به این نکته توجه بفرمائید که قابلیت نظافت با وسایل پاک کننده را داشته باشد و همینطور هیچ گونه لکه پذیری و کثیفی را در زمان کار با میز اداری و مبلمان اداری نشان ندهد. که این نکته نیز به انرژی ساطع شده در محیط کمک بسزائی میکند.

 


 ارگونومی:

پرسنل در طی مدت زمانی که در محیط کاری مشغول هستند باید میز اداری و صندلی اداری متناسب داشته باشند تا از راحتی و آرامش کافی برخوردار باشند. بر اساس مطالعات انجام شده ، میز اداری و همینطور صندلی اداری که براساس ارگونومی ساخته شده است باعث سهل تر شدن کارها و همینطور سلامت بودن میگردد که این نیز حائز اهمیت است. به عنوان مثال صندلی اداری که بر اساس رعایت نکات ارگونومی ساخته شده شامل پشتی کمرو همینطور محل قرار گرفتن آرنج ها میباشد که در زمان انتخاب مبلمان اداری باید مورد توجه قرار گیرد. زمانی که طراحی دفتر کار شما صورت میگیرد باید به این نکته دقت کرد ، تا به کاهش استرس و ناراحتی عظلانی در زمان استفاده از مبلمان اداری کمک کرد. در زمان خرید مبلمان اداری نکات ارگونومی را در نظر داشته باشید که در اینصورت ارزش هزینه ای که انجام میدهید را حتما دارد. انتخاب مبلمان اداری باید متناسب با محیط کاری شما در نظر گرفته شود.

بهترین گزینه ها برای صندلی اداری:

در زمان خرید صندلی اداری میتوان به نکات زیر اشاره کرد تا شما را در انتخاب صندلی مورد نظرتان نزدیکتر کند:

صندلی اداری باید در قسمت نشیمنگاه مدل آبشاری باشد.

صندلی اداری باید قابل تنظیم ارتفاع باشد.

صندلی اداری باید قابلیت تظیم به سمت عقب را داشته باشد تا بتوانید در زمان کار زاویه 110 درجه با میز و کامپیوتر داشته باشید.

برای جلوگیری از کمردرد ، بدلیل استفاده طولانی مدت ، باید صندلی اداری در قسمت پشت از انحنای S برخوردار باشد.

بهترین صندلی اداری باید در قسمت نشیمنگاه و پشتی صندلی ضدتعریق باشد ، پس متریال ساخت این نوع صندلی نیز حائز اهمیت میباشد.

صندلی اداری باید در قسمت نشمینگاه نه خیلی سفت باشد که باعث فشار به کمر گردد و خستگی زود هنگام بوجود بیاورد ، و نه خیلی راحت باشد که مانند مبل راحتی در آن فرو رفته و توانایی انجام کار را از پرسنل بگیرد.

درمورد صندلی بیشتر خوانید :معرفی صندلی انتظار دو نفره مدل " تی 202"

 

 سبک و زیبایی:

انتخاب مبلمان اداری یکی از موارد بسیار مهم میباشد، در انتخاب رنگ و سبک مبلمان اداری باید از هارمونی خاصی که آن مربوط به رنگ سازمانی است بهره ببرد و هر شخص نمیتواند از سبک و رنگ خاص خود پیروی کرده که دراین صورت ظاهری نه چندان دلچسب به محیط کاریتان میدهد ، یکرنگی و هم سبک بودن در محیط اداری باعث ایجاد زیبایی و آرامش میگردد. مبلمان اداری سازمان شما نشانگر عملکرد شرکت شما میباشد ، به طور مثال شما به عنوان یک مدیر ، باید از میز مدیریت استفاده نمائید تا جلوه و شکوه شما را نمایش دهد. منشی شما باید از میز منشی بهره ببرد. و کارمند شما از میز کارمندی یا میز کارشناسی. که این نظم نشان دهنده چارت سازمانی مرتب شرکت شما میباشد.

از پرسنل خود درخواست کنید مبلمان اداری را امتحان کنند:

در زمان خرید مبلمان اداری حتما یک نفراز کارمندانتان که بتواند خودش صاحب سبک باشد بهره ببرید تا بتواند به خرید بهتر مبلمان اداری به شما یاری رساند. به خواسته کارمندتان در زمینه خرید احترام بگذارید و ببینید چه چیز را مناسب نمیدانند و دلیل این عدم انتخاب چه میباشد. تا در خریدهای دیگر آن را مورد استفاده قرار دهید. همینطور ازنظرات طراح شرکت آدینا نیز میتوانید در زمان انتخاب بهترین گزینه ها در کنار سلیقه خود استفاده ببرید.

 

خدمات پس از فروش:

خدماتی که شرکت مبلمان اداری آدینا به شما ارائه میدهد به همان اندازه برای شرکت ما با اهمیت است ، که برای شما به عنوان یکی از گزینه ها میتواند در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال برای میز اداری ها: میز اداری مدیریت ، میز منشی ، میز کارشناسی ، میز کنفرانس و بقیه مواردی که شما خرید میکنید شرکت آدینا متعهد میگردد که محصول را بدون هیچگونه آسیبی و خللی در زمان حمل تحویل گردد و همینطور نصب و چیدمان اتاق کارتان یکی از موارد گارانتی میباشد.

اگر در طی استفاده از محصولات شرکت تجهیز دفتر یکتا از لحاظ فیزیکی ناخواسته مشکلی پیش بیاید شرکت ما محصول شما را گارانتی میکند.

که در زمان نصب به شما کارت گارانتی محصول را ارائه میدهد و شما بدون هیچگونه نگرانی میتوانید از محصولات ما استفاده نمائید.

پس در زمان خرید از همکاران ما در خصوص نوع گارانتی و نحوه ارائه آن توضیح بخواهید.

 

 

 سخن پایانی

در پایان با توجه به در نظر گرفتن مطالب فوق در خصوص تهیه مبلمان اداری ، متوجه شدید که برای این خرید باید دانش لازم و همینطور تحقیقات  کافی داشته باشید و قبل از انجام هر کاری با شرکتی که توانایی در انجام این کار داشته باشد مشورت کرده تا بتوانید بهترین بهره را در طی مراحل کار ببرید.مشاورین ما همیشه همراه شما عزیزان از ابتدای کار تا پایان کار ، حتی بعد از اتمام پروژه ، در خدمت شما عزیزان میباشند.

شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی بابت خرید میز اداری و صندلی اداری و یا محصولات دیگر ما ، با شماره تلفنهای شرکت تجهیز دفتر یکتا تماس گرفته و یا از طریق لینک زیر www.adyina.com از محصولات ما دیدن فرمائید.

شرکت آدینا تنها "شرکت مبلمان اداری در غرب تهران" می باشد که کار طراحی و دکوراسیون غرفه نمایشگاهی را به صورت تخصصی و سفارشی برای شما مشتریان عزیز انجام می دهد.

 

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید...

برای طراحی با کارشناسان مبلمان اداری آدینا تماس بگیرید.

                                                          آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما

لطفا با کارشناسان ما در بخش فروش با شماره های زیر در ارتباط باشید...

   02144620089                  02144620087                02144620086               09384993620