در بحث اجرای دکوراسیون اداری در دفاتر شرکتها و سازمانهای اداری ، یکی از مهمترین بخشها پارتیشن اداری میباشد پارتیشن اداری انواع مختلفی دارد که از لحاظ جداره ، به پارتیشن تکجداره و دو جداره تقسیم میشود ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با پارتیشن تکجداره و مزایای آن آشنا کنیم .

پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره شامل فریم و جداره های MDF و شیشه می باشد که در مراکز و آپارتمان های  اداری بیشتر از این نوع پارتیشن استفاده می شود پارتیشن تک جداره ، یک نمونه  ساده ، کم هزینه و همچنین سریع از انواع پارتیشن اداری محسوب میشود که مناسبترین گزینه برای تفکیک و جداسازی فضا و مکان های اداری می باشد. که با توجه به علایق  و خواست مشتریان ابعاد پارتیشن ها می تواند به صورت ارتفاع  کوتاه ، متوسط ، بلند تا سقف قابل تغییر باشد .قطر MDF  استفاده شده در این نوع پارتیشن ها به صورت 16 میلیمتری می باشد.

اگر بخواهیم یک تعریف کلی و مختصر درباره ی پارتیشن تک جداره داشته باشیم می توان گفت که پارتیشن تک جداره به منظور جدا نمودن قسمت های مختلف فضاهای اداری در راستای ارتقاء بخشیدن به عملکرد پرسنل یک مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد.
شیشه های مورد استفاده در پارتیشن تک جداره با ضخامت ۶ میلیمتری و به صورت ساده ، تمام سندبلاست و یا سندبلاست راه مات می باشد.
پارتیشن های تک جداره قابلیت اجرا در هر ارتفاعی را داراست ولی برای درب ارتفاع ۲۰۰ سانتی متر به بالا پیشنهاد می گردد. در این نوع پارتیشن فریم درب ها با فریم مخصوصی ساخته می شود تا تجهیزات قفل و یراق آلات را بتوان بر روی درب پیاده نمود.


 بیشتر بخوانید :کدام میز اداری و پارتیشن اداری، برای کدام فضای اداری مناسب است؟

پارتیشن ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که پارتیشن تک جداره  یک  نوع از پارتیشن های پرکاربرد می باشد که در مکان های اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

پارتیشن آلومینیوم تک جداره

پارتیشن آلومینیوم تک جداره از فریم آلومینیوم و جداره های mdf و شیشه تشکیل شده است.که ابعاد جداره ها با توجه به سلیقه مشتریان میتواند متغیر باشد. ابعاد جداره ها به صورت ارتفاع کوتاه یا نیمه بلند یا بلند و تا ارتفاع سقف قابل تغییر است. mdf استفاده شده

در این نوع پارتیشن به صورت ۶ میلیمتری و یا ۱۶ میلیمتری میباشد.در پارتیشن آلومینیوم تک جداره فریم دربها با فریم مخصوصی ساخته می شود تا تجهیزات قفل و یراق آلات را بتوان بر روی درب پیاده نمود. شیشه‌های مورداستفاده در این نوع پارتیشن با ضخامت ۴ میلیمتری و به صورت ساده یا تمام سند بلاست و یا سند بلاست راه مات می باشد.ویژگی بارز دیگر در پارتیشن آلومینیوم تک جداره که می توان به آن اشاره نمود این است

که می توان لوگوی مشتریان را به صورت سندبلاست نیز بر روی شیشه اجرا نمود.


نصب پارتیشن تک جداره

برای انتخاب پارتیشن تک جداره مناسب جهت منزل و یا محل کار خود باید در ابتدا طراحی دکوراسیون را در نظر بگیرید.
 توجه زیادی به فضا و نیازهای خود از پارتیشن داشته باشید .پارتیشن های تک جداره به بهبود راندمان کاری کارمندان  و ایجاد فضای زیر ساختی خوب و زیبا و قابل استفاده و ایجاد مجموعه ای کارآمد برای کارمندان فراهم می آورد .
پارتیشن ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که پارتیشن تک جداره  یک  نوع از پارتیشن های پرکاربرد می باشد که در مکان های اداری مورد استفاده قرار می گیرد.

پارتیشن تک جداره از جداره و فریم مخصوص تشکیل شده است که می تواند از شیشه تشکیل شود و بنا به سلیقه مشتری می تواند تغییر کند و نیز ابعاد پارتیشن تک جداره نیز می تواند تغییر کند .
همچنین در پارتیشن تک جداره ارتفاع پارتیشن می تواند کوتاه و نیمه بلند و بلند و یا حتی تا سقف باشد .
در پارتیشن تک جداره فریم درب ها  تشکیل شده از فریم مخصوص تا تجهیزات قفل را بتوان بر روی آن انجام داد.
در پارتیشن تک جداره ضخامت شیشه شش میلیمتر می باشد و به طور تمام سند بلاست و یا سند بلاست راه مات است .
یکای از مزیت های پارتیشن تک جداره ارزان بودن و سبک بودن آن است و نیز قابلیت جابجایی را نیز دارد و از عیوب آن می توان به عایق نبودن نسبت به صدا و حرارت اشاره کرد .


امروزه نصب پارتیشن اداری طرفداران زیادی دارد.

نصب پارتیشن مزایای زیادی دارد که در زیر میتوان به آنها اشاره کرد.
پارتیشن امکان جداسازی قسمت ورودی ساختمان و راهرو های منتهی به اتاقها را از فضاهای دیگر میسر میسازد .
پارتیشن میتواند باعث جداساختن قسمت هال از سایر قسمتهای یک آپارتمان اداری شود .
پارتیشن قابلیت پنهان کردن فضاهای پرت ، و یا ایجاد قسمت جدید بابت انباری  را دارد.
پارتیشن میتواند برای ایجاد فضا و محیط جدید در اتاق هایی با متراژ بالا و تبدیل آن به دو اتاق با متراژ مناسب استفاده شود که در این صورت با صرف اندکی هزینه برای پارتیشن بندی می توان از صرف هزینه گزاف و سنگین خرید یا اجاره آپارتمان بزرگتر خودداری نمود و در هزینه های خود صرفه جویی کنیم . با کمی درایت و تیزهوشی و مدیرت وقت و بودجه و منابع و با انتخاب پارتیشن اداری مناسب به فضای کار و تجارت اضافه نمود .


حتما بخوانید :مبلمان اداری با کیفیت را در زمان خرید چگونه بشناسیم ؟


پارتیشن قابلیت حمل و جابجایی آسان ویا تغییر موقعیت را بدون هزینه اضافی دارد . قابلیت ضد آب نمودن بدنه پارتیشن ها با استفاده از تکنولوژی نانو که در آزمایشگاهها بیمارستانها و سایر اصناف که ممکن است در محل نصب ، پارتیشن ها در جوار و معرض آب و مایعات باشند . قابلیت افزایش ضریب عایق صوتی با استفاده از فوم سایلنت در داخل جداره پارتیشن به سادگی میسر می باشد . پارتیشن اداری در اماکن نظامی و یا امنیتی نیز با بکار بردن صفحه داخلی فلزی بین جداره ها در پارتیشن و شیشه ضد گلوله میتواند مورد استفاده قرار گیرد .


 پارتیشن تک جداره از جداره و فریم مخصوص تشکیل شده است که می تواند از شیشه تشکیل شود و بنا به سلیقه مشتری می تواند تغییر کند و نیز ابعاد پارتیشن تک جداره نیز می تواند تغییر کند. همچنین در پارتیشن تک جداره ارتفاع پارتیشن می تواند کوتاه ، نیمه بلند ، بلند و یا حتی تا سقف باشد. در پارتیشن تک جداره فریم درب ها  تشکیل شده از فریم مخصوص تا تجهیزات قفل را بتوان بر روی آن انجام داد.

در پارتیشن تک جداره ضخامت شیشه شش میلیمتر می باشد و به طور تمام سند بلاست و یا سند بلاست راه مات است.

یکی از مزیت های پارتیشن تک جداره ارزان بودن و سبک بودن آن است و نیز قابلیت جابجایی را نیز دارد و از عیوب آن می توان به عایق نبودن نسبت به صدا و حرارت اشاره کرد.


<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .