چه مواردی کارکنان شما را دور از استرس قرار می دهد؟

 با رعایت این نکات در طراحی دفتر کار خود استرس را از کارکنانتان دور کنید:

 

اگر در پرسنل سازمان خود علایمی نظیر:

بی خوابی -پرتی حواس-اضطراب و تنش-غیبت از کار-افسردگی-خستگی-ناامیدی و عصبانیت در حد افراطی-مشکلات خانوادگی و همچنین بیماری های جسمی از قبیل: بیماری ها قلبی، میگرن، سردرد، سوء هاضمه، و دیسک کمر را مشاهده کردید مطمئن باشید استرس در محیط کار شما بالاست .

 

 البته دلایل استرس بسیار زیادند ولی ما امروز در تیم تحریریه وبلاگ مبلمان اداری آدینا سعی داریم تا با ارائه نکات کلیدی یکی از این عوامل را که میتواند طراحی غلط و دکوراسیون اداری اشتباه دفتر کار باشد را به حداقل برسانیم پس در ادامه با ما همراه باشید.با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .

 

چند توصیه برای کم کردن استرس در محیط کار :

 

آیا سطح استرس پرسنل شما  در محیط کار بالاست ؟ فکر می کنید این موضوع بخاطر اشتباه در طراحی داخلی دفتر شما ایجاد شده است ؟نگران نباشید مشاورین آدینا در بخش طراحی و دکوراسیون اداری دفتر کار با چند ایده جذاب مشکل شما را بر طرف خواهند کرد شما فقط با چند تغییر کوچک می تواند تفاوت های بزرگی بوجود آورید و مجددا  فضای بسیار آرامش بخش را برای خودتان  و کارکنانتان فراهم کنید .

 

 در ادامه همراه با ما نگاهی به این توصیه ها  بیاندازید و ببینید چگونه می توانید فضای اداری خود را باز طراحی کنید.

حتما بخوانید : فروشنده مبلمان اداری و ویژگیهای شاخص فروشنده گان ملزومات اداری

رنگ آمیزی مجدد دیوارها با اصول روانشناسی رنگها:

 

دیوارها و رنگ آنها بسیار اهمیت دارد . رنگ ها هم بیان کننده احساس هستند و همچنین تحریک کننده احساس افراد و بسیار توانایی دارند تا بر خلق و خوی افراد تاثیر گذار باشند . رنگ هایی که بیش از حد طیف  شدید دارند می توانند منفی یا استرس زا باشندو در افراد حس بدی را ایجاد کنند . در واقع، یک بررسی  انجام شده نشان می دهد  که رنگ قرمز استرس را در میان افراد  افزایش می دهد،

 در حالی که رنگ سبز و رنگ سفید چنین نقشی را  ندارند. برای آرام کردن فضای خود و آوردن حس آرامش به محیط کارتان ، رنگ هایی مانند آبی، سبز و دیگر رنگ های خنثی را بای رنگ آمیزی دیوارها بکار بندید . با این حال، چند رنگ آرام بخش را تصادفی انتخاب نکنید و انتظار این را داشته باشید که با هم کار کنند. مهم است که از یک طرح رنگی در سراسر دفتر استفاده کنید. این باعث می شود که مبلمان اداری دفتر بیشتر ، حرفه ای به نظر بیاید و آرامش بخش  باشد.

 

 

لطفا برای دیدن محصولات مبلمان اداری آدینا بر روی عبارات زیر کلیک نمایید

1-میز اداری

2-میز کنفرانس

3-پارتیشن اداری دو جداره

 

رعایت سطح تعادل را فراموش نکنید:

 

سطح متعادل را حفظ کنید. یعنی دیوارها را بیهوده با تصاویر بیمورد  یا موارد دیگر که باعث اختلال و سردرگمی و گیجی افراد  می شوند، پر نکنید. رعایت سطوح توازن، یعنی ما به طور برابر از فضای موجود دیوار استفاده کنید  و فضای سفید روی دیوار را تکمیل و نقاشی نمایید . بعنوان  مثال، تنها یک دیوار خالی با تصویری زیبا چیدمان کنید. این یک تعادل ساده بین دو سطح ایجاد می کند.

 

بیشتر بخوانید: مبلمان اداری کلاسیک 

این سیم های دست و پاگیر را جمع کنید:

 

محیط های کاری پر سیم  همیشه نا امید کننده اند . سیمها نمی توانند در همه جا دست و پاگیر باشند  موجب ناامیدی شوند، به خصوص اگر آنها سیم های پیچیده باشند. نگاهی به سیم های کثیف و نامرتب که  نشانه اختلال است و می تواند باعث ایجاد توهم ناخودآگاه در میان کارکنان شود. یک فضای کاری منظم، ارامش را برای پرسنل شما فراهم می کند. اگر شما نمی توانید سیستم  بی سیم را جایگزین نمایید ، از طریق سیستم مدریت سیم ها برای پنهان کردن آن ها بهره بگیرید .

 

با آوردن گیاهان به محیط کارتان نشاط بیشتری ببخشید:

 

سعی کنید تا زندگی را به محل کارتان  اضافه کنید، چند گیاه زیبای آپارتمانی را در محیط کاری خود قرار دهید تا لذت زندگی و حس شادمانی را در شما افزون سازد. با یک دفتر کاری  پر از پلاستیک، کامپیوتر و فلز و سیم، این محل چیزی را کم دارد. گیاهان کوچک می توانند فضا ی کاری شما را متعادل کنند و لذت و شادابی زیادی را به روزهای کاری شما اضافه کنند.

 

با آدینا تماس بگیرید:

 

استرس بدلیل اشتباه در  طراحی داخلی دفتر کار شما ، می تواند به شدت باعث کم شدن بهره وری پرسنل  در دفتر شود ما اعتقاد داریم که فضای کم تنش به معنی محیطی کارآمدتر و شاداب تر است. اگر شما همچنان نیاز دارید تا  بیشتر در مورد طراحی داخلی اصولی برای دفترکار خود بدانید، با شماره  02144620086تماس بگیرید

 بیشتر بخوانید: راهنمای انجام دکوراسیون اداری دفاتر.چرا به دکوراسیون اداری و مبلمان اداری خاص نیاز دارید ؟