نحوه انتخاب مبلمان اداری عالی

انتخاب مبلمان اداری عالی برای دفتر کار تکنیکهای خاصی دارد که با یاد گیری آنها میتوانید براحتی این مسئله مهم را حل کرده و در بالا بردن بهره وری سازمان خود نقش اساسی ایفا کنید.

 مبلمان اداری عالی |مبلمان اداری آدینا

 همانطور که ممکن است از آن متنفر باشیم، وقت زیادی را صرف اداره می کنیم. انتخاب مبلمان اداری خوب صرفاً انتخاب یک طرح زیبا با پارچه هایی جذاب و رنگارنگ نیست ؛بلکه انتخابی است حساس که برای انجام آن باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد.

مبلمان اداری عالی |مبلمان اداری آدینا

 فاکتورهایی که نه تنها شامل خصوصیات و استانداردهای مبلمان می شوند، بلکه به ارتباط مبلمان با فضایی که در آن قرار می گیرد نیز،می پردازد. 

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

بیش از حد بسیاری از ما در یک محیط اداری رنج می برند که به خوبی طراحی نشده است و ما با هر وسیله ای که برای ما فراهم می شود، کار خود را انجام می دهیم.با انواع میز اداری ، شامل میز مدیریت، میز کنفرانس، میز کارمندی، میزکارشناسی، میز کارگروهی ،میز منشی میتوانید دکوراسیون اداری ایده آل خود را بسازید .

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

  با این حال، افرادی که می دانند و آگاه هستند که یک فضای کاری موثر و شخصی با مبل اداری هوشمندانه طراحی شده، همه ی تفاوت ها در بهره وری و کارایی کلی تاثیر دارند. آیا شما در حال ایجاد یک فضای حرفه ای برای شرکت یا یک دفتر کوچک خانه هستید، ملاحظات خاصی وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

در این مقاله سعی شده که به شما دستورالعمل های کلیدی داده شود تا با کمک آنها بتوانید در کنار محدودیت ها، بهترین انتخاب و خرید را برای انواع پارتیشن، پارتیشن اداری ، پارتیشن اداری دو جداره ، مبل و نیم ست اداری ، کمد اداری ، و کتابخانه اداری داشته باشید . را داشته باشید:


  • فهرستی از نیازهای اصلی خود را تهیه کنید

قبل از شروع به تفکر در مورد دکوراسیون اداری مورد نیاز، فهرست دقیق از نیازهای اصلی دفتر خود را تهیه کنید. این لیست شامل اقلامی است که باید برای دفتر خود داشته باشید مانند رایانه، فکس، چاپگر، تلفن، ذخیره سازی فایل و غیره. هنگام ساخت لیست خود، در مورد راه هایی که در آن شما قصد استفاده از دفتر را دارید فکر کنید.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

شما میتوانید با استفاده از مبلمان اداری کلاسیک ، نظیر میز مدیریت کلاسیک و صندلی اداری کلاسیک زیبایی محیط کار خود را چند برابر نمایید . 

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

اگر یک هنرمند گرافیک هستید، ممکن است برای رایانه و یک میز اداری بزرگتر یا فضای کاری برای آثار هنری خود نیاز به فضا اضافه داشته باشید. اگر شما یک مشاور هستید، ممکن است فضای اضافی برای کابینت فایلینگ برای محافظت از اسناد حساس و محلی برای دیدار با مشتریان نیاز داشته باشید.


. ارگونومی

مفهوم ارگونومی چیست؟

هر تکه از مبلمان شما می تواند دارای خصوصیات ارگونومیکی باشد. مبلمان ارگونومیک یا اصطلاحاً مهندسی شده، به مبلمانی گفته می شود که به کاربر اجازه می دهد بدون هیج آسیبی فیزیکی (بخصوص در استفاده طولانی مدت) بیشترین بهره وری را داشته باشد. در کنار استفاده آسان و ایمن، ابعاد و استانداردهایی برای این منظور وجود دارد که در هر حالتی اعم از: نشسته، ایستاده و خوابیده، آسیب را به حداقل ممکن کاهش می دهد. 

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

در هنگام فعالیت های نشسته مانند: تماشای تلویزیون و کار با کامپیوتر، مبلمان ارگونومیک باعث می شود که شما در حالتی درستی نشسته باشید، بدون اینکه به مفاصل کمر و گردن شما فشار وارد شود. استفاده از مبلمان ارگونومیک در فعالیت های روزانه ای که بصورت مکرر (Repetitive Task) ، و در مدت زمان طولانی (Long term) انجام می شوند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هنگام نشستن سه زاویه 90 درجه وجود دارد که بسیار مهم می باشد: زاویه کمر، زانوها و آرنج دستها. هر سه زاویه می بایست در حدود 90 درجه باشد. لذا صندلی های قابل تنظیم به همین منظور طراحی شده اند تا میزان آسیب و صدمه در ستون فقرات و مهره های گردن را به حداقل ممکن برساند.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

بیشتر بخوانید :تاثیر رنگ در بازدهی سازمان 

 

  • موقعیت خود را انتخاب کنید

در محیط شرکت موقعیت شغلی شما از پیش تعیین شده است، اما هنوز هم باید در مورد چگونگی استفاده بهتر از این فضا فکر کنید. در بیشتر موارد، میز اداری باید با توجه به ورودی دفتر و استفاده از نور طبیعی در دسترس قرار گیرد. در هر قسمت از شرکت سعی کنید بالاترین بهره وری را در راستای نیاز های اساسی شرکت و کارمندان بخواهید که این خود بر عملکرد و کاربرد تاثیر گذار است.

  • مبلمان انتخاب شده طراحی شده برای کار شما

سازه مبلمان

استفاده روزمره از مبلمان، استفاده در اماکن عمومی و داشتن کاربرانی مثل کودکان، اهمیت داشتن سازهای محکم و مقاوم را بیش از پیش آشکار می کند. سازه مبلمان بر دو نوع است : چوبی و فلزی.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

چوب

چوب قدیمی ترین متریال برای سازه مبلمان از قبل از قرن بیستم است که بیشترین کاربرد آن در مبلمان منبت کاری شده یا کلاسیک است. در این نوع مبلمان از سازه های چوبی استفاده می شود که بیشتر از چوب گردو، گیلاس، راش، روسی و ... هستند. نوع اتصالات آن به شکل دوبل چوبی عاج دار، نبشی های چوبی، پیچ یا کام و زبانه می باشد. در انواع راحتی مبلمان معمولاً از چوب ارزان قیمت و MDF های زیرپالتی استفاده می شود. اتصالات آن بیشتر از نوع پیچ و کام و زبانه، نبشی های چوبی و یا اتصالات فلزی می باشد.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

انتخاب های زیادی در مورد مبلمان اداری وجود دارد و به ویژه برای صندلی اداری ، میز اداری و غیره… . در حالی که ممکن است فقط یک مکان برای کار شما باشد، مبلمان اداری با کیفیت باید تکنولوژی را در خود تقویت کند و بهره وری را افزایش دهد. اجزای الکترونیکی خود را در ذهن داشته باشید. فراتر از کامپیوتر و چاپگر خود، در مورد تلفن همراه، دوربین فیلمبرداری یا پخش کننده موسیقی خود فکر کنید. 

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

یک میز خوب شامل مدیریت سیم برای نگه داشتن کابلهای ناخوشایند از نظر دیده شدن است. به دنبال میز هایی که شامل ذخیره سازی برای نگه داشتن وسائل روزمره است باشید. اگر رایانه شما نیاز به یک برج CPU داشته باشد، راه حل های ذخیره سازی را در نظر بگیرید که آن را برای پاک کردن، محافظت و تهویه نگه می دارد. اطمینان حاصل کنید که شما یک صندلی ارگونومیک با پشتیبانی مناسب را انتخاب کرده اید.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

با توجه به مقرون به صرفه نبودن چوب و کاهش منابع آن ( جنگلها ) ، متریال جایگزین در این صنعت، لمینیت ها هستند. لمینیت ها صفحات چوبی چند لایه ایی هستند که از چسپاندن لایه های نازک چوب بر روی هم و فشرده کردن آنها ساخته می شوند. لمینیت ها نسبت به چوب دارای استحکام بیشتر، ظاهر بهتر و کیفیت بهتری هستند، چرا که فاقد گره ها و پوسیدگی هایی که به طور معمول در چوب وجود دارند،هستند.

فلز

فلز بیشتر برای ساختن سازه های اصلی در مبلمان و میزها استفاده می شود. در بعضی از موارد در پایه ها و اتصالات نیز به کار می رود. اشکال استفاده شده بیشتر به صورت شاخه ای، صفحه ای و لوله ای می باشند. به دلیل مقاومت کمتر، از آلومینیوم برای ساخت قطعات کوچکتر و قالب گیری شده یا نبشی ها استفاده می شود. هر چه فلز ضخیم تر یاشد دوام بهتری داشته و در مقابل تغییر شکل مقاومت بیشتری دارد.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

پلاستیک
 پلاستیک، لمینت های پلاستیکی که از ترکیب لایه های کاغذ ضخیم با نوعی رزین ملامینه درست می شوند و در انواع مختلفی در بازار موجود هستند.

آکریلیک ها (Acrylics) ؛ مانند پلکسی گلاس و لوسیت (Lucite) که مانند شیشه شفاف هستند و قابلیت مات شدن و رنگ پذیری هم دارند. آکریلیک ها قابل خم شدن و قالب گیری شدن، هستند.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

پلاستیک های قالب گیری شده ؛ استرین ها (Styrene)، پلی اتیلن ها، نایلون، وینیل که اغلب از آنها به صورت قطعات کوچکی مانند چرخ، قرقره و دست گیره کشو استفاده می شود.

مبلمان اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

فایبر گلاس؛ رشته های فایبر گلاس در دستگاهی با استفاده از حرارت و فشار قالب گیری شده و لایه لایه روی هم قرار می گیرند. فایبر گلاس قالب گیری شده با رزینی مخلوط می شود که سظح آن را مانند لباسی می پوشاند و به آن سطحی صاف و درخشنده و رنگ می دهد. سپس در دستگاه پرس قرار گرفته تا به شکل نهایی خود برسد.


 

 

شرکت مبلمان اداری آدینا تنها شرکت مبلمان در غرب تهران می باشد که با دارا بودن مشاوران و متخصصان در زمینه دکوراسیون، این امکان را به شما می دهد تا با انتخابی هوشمندانه و مناسب از طراحی خود نهایت رضایت را داشته باشید.

 

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید...  

برای طراحی با کارشناسان مبلمان اداری آدینا تماس بگیرید.

                                                               آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما

لطفا با کارشناسان ما در بخش فروش با شماره های زیر در ارتباط باشید...

   02144620089                  02144620087                02144620086               09384993620