انتخاب میز اداری

پرسنل واحد تولید محتوی درمبلمان اداری آدینا ، همواره بازخوردهای مربوط به مقالات را چه از طریق تلفنی و چه بررسی سایت بررسی میکنند .در جلسه ای که این هفته داشتیم به این جمع بندی در تحریریه مجله تخصصی مبلمان اداری آدینا رسیدیم که مشتریان و خوانندگان محترم وبلاگ آدینا به بحث انتخاب و خرید میز اداری علاقمند بوده اند و مقالاتی که در مورد میز کار و نحوه انتخاب و همچنین خرید میز مدیریت بوده است بسیار خواننده داشته و پرطرفدار بوده است .به همین دلیل تیم تولید محتوی بر آن شد تا باز هم مقاله ای تخصصی و کوتاه در حد بضاعت خویش برای شما همراهان همیشگی آدینا با عنوان انتخاب میز اداری تدوین و آنرا به شما هدیه نماید .پس در ادامه از شما دعوت میکنیم تا با ما همراه بوده و از خواندن این مقاله لذت ببرید :

با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .


 

میز اداری و صندلی اداری 

میز اداری و صندلی اداری دو جزء جدایی ناپذیر از مجموعه مبلمان اداری میباشند که بیشترین تاثیر را بر روی کارکنان و عملکرد آنها برای انجام فعالیتهای روزمره شان دارند .یک میز اداری همواره بنوعی بعنوان اصلی ترین پایگاه پرسنل شما عمل میکند و بهمین دلیل بسیار مهم است که با انتخاب و تهیه یک میز زیبا و کارآمد به آفراد خود اجازه دهید تا ضمن انجام وظایف روزمره ، بتوانند خلاقیت و استعداد خود را نیز در محیطی شاداب بکار گیرند .ما قبلا هم در نوشته های مختلف این تاکید را به مشتریان آدینا داشته ایم در زمان طراحی خواسته هایتان در مورد میز اداری همواره بهترین سلیقه تان را به کار بگیرید ولی در مورد صندلی اداری همیشه اصل اول را طراحی ارگونومیک و رعایت استاندارد بدانید  و سپس آرامش و زیبایی را در انتخاب خود لحاظ کنید .

بیشتر بخوانید :مبلمان اداری لوکس و توصیه هایی در مورد آن 


ما در این مقوله بیشتر بر روی میز کارشناسی و کارمندی تمرکز کرده ایم ، البته اگر شما به مسئله انتخاب میز مدیریت و خرید آن علاقمندید میتوانید به وبلاگ ما مراجعه کرده و با جستجوی کلمه میز مدیریت به بیش از ده مقاله که همکاران ما در آدینا برای شما تدوین کرده اند دستیابی داشته باشید .همانطور که میدانید میز اداری انواع مختلفی دارد نظیر میز مدیریت، میز ریاست یا معاونت سازمان، میز کنفرانس، میزکارگروهی و میز پذیرش


باید در زمان انتخاب و تهیه میز این نکته را مد نظر قرار دهید که الزاما یک میز با ابعاد ثابت و مشخص مناسب همه افراد نیست بعضی از افراد به میز کار با ابعاد کمتر و بعضی بسته به نوع فعالیت و خدمتی که ارائه میدهند به میزی با ابعاد بزرگتر نیاز دارند . قبل از اقدام به تهیه مبلمان و ملزومات اداری ، و خرید میز و صندلی اداری بهتر است که شغل مربوطه را از لحاظ فضای کاری مورد نیاز بررسی نمایید .در این بین حتما باید جایگاه سازمانی افراد و شخصیت کاری آنها در نظر گرفته شود !اگر اتاق شما فضای کافی دارد بهتر است که برای پرسنل خود میزهایی با ابعاد کمی بزرگتر خریداری نمایید تا هم محیط اداری شما خالی نماند و هم پرسنلتان در زمان انجام فعالیت با کمبود فضای کاری مواجه نشوند . البته اگر فضای اداری شما بسیار بزرگ است توصیه میکنیم حتما آنرا با انواع گلهای زینتی تکمیل نمایید این امر تاثیر بسیاری در هم زیبایی محیط و هم ایجاد روحیه شاداب در پرسنل شما دارد .

در هنگام انتخاب و خرید یک میز اداری برای پرسنل ، شما باید به بررسی موارد زیر بپردازید تا به بهترین عملکرد دست یابید .

حتما بخوانید :مبلمان اداری مدرن و تصاویر زیبا از دفاتر مدرن 


  • موضوع اول –ارتفاع میز چقدر باید باشد ؟

هیچ فردی علاقمند نیست که ساعات متمادی بدون رحتی و در فشار ناشی از آسیب های جسمانی کار کند .  اندازه ارتفاع یک میز معمولی برای یک فرد با قد متوسط قد 72الی 75سانتی متر است. این به این مفهوم است که فاصله سطح میز تا کف زمین این اندازه میباشد.البته شما میتوانید برای مانیتور خود با خرید وسیله ای بنام زیر مانیتوری تنظیم دلخوواه ارتفاع را داشته باشید تا به گردن شما آسیب نرسد همچنین با تهیه یک صندلی اداری ارگونومیک که دارای مکانیزم تنظیم ارتفاع نیز میباشد میتوانید بهترین موقعیت نشستن پشت میز را تجربه کنید . صندلی اداری قابل تنظیم با ترکیب با یک میز اداری کار می کند تا برای راحتی بیشتر مناسب باشد.البته در طراحی مبلمان اداری مدرن ، میزهایی ساخته شده اند که با فشردن یک دکمه میتوانند تغییر ارتفاع دهند ما در آدینا این میزها را برای مشتریان خاص خود بصورت سفارشی طراحی و تولید کرده ایم .


  • موضوع دوم -آیا باید از یک میز کارمندی استفاده کنید یا یک میز کارگروهی

آیا پرسنل  شمادر سازمان  دارای محیط  کاری اختصاصی میباشند و حتما باید از یک میز اداری جداگانه و فردی استفاده کنند و  یا میز انتخابی شما میتواند  دارای یک فضای مشارکتی برای تعامل بیشتر کارکنان با یکدیگر باشد؟ این البته بستگی زیادی به حجم میز شما دارد.  قبل از انتخاب و خرید میز اداری ، مطمئن شوید که فضای اداری خود را دقیقا اندازه گیری کرده اید  تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که فضای مناسب کافی برای فعالیت فرد و جایگزاری ملزومات مورد نیاز وی وجود دارد.میزهای کارگروهی آدینا  را با طرحهای بدیع و زیبا میتوانید از بخش میز اداری/میز کارگروهی انتخاب نمایید در صورتیکه تمایل به ساخت سفارشی یک میز کارگروهی با ابعاد و طرح دلخواهتان دارید با مشاورین بخش فروش آدینا تماس بگیرید .پرسنل ما با حاضر شدن در محل کار شما و بازدید از محل و درک خواسته های شما طرح خاص خودتان را برایتان طراحی و پیاده سازی خواهند کرد.


  • موضوع سوم –سطح میز بهتر است از چه نوع جنسی باشد ؟

اکثرا در فضاهای های کاری این اولویت وجود دارد که  از چوب و وینر (روکش چوب) برای روی میز استفاده کنند. البته از روکش ملامینه با مغز ام دی اف نیز بسیار استفاده می شود .میزهای وینر ارزان ترین هستند و چوب واقعی را ارائه می دهند. از میزهای فلزی یا فولادی برای افرادی که نیاز به یک سطح کار سنگین دارنداستفاده میشود البته میزهای چوبی زیباترو شیکتر  هستند.اگر کار خیلی لوکس میخواهید میتوانید از کورین برای سطح میز خود استفاده کنید .نگران نباشید آدینا تجربه ساخت میز و کانتر اداری با کورین را نیز دارد .

از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم . هر گونه نظر مشورتی خود را لطفا با شماره تماس 02144620089با ما در میان بگذارید .