آیابا دکوراسیون اداری بهتر سر و صدا در محیط کار کم میشود؟

تقریبا همه این گلایه را از سرو صدای محیط کار دارند . اما آیا سرو صدا به نوع چیدمان مبلمان اداری مربوط میشود و یا با پیاده سازی یک دکوراسیون اداری مناسب میتوان سرو صدای محیط را کمنر کرد . در ادامه برای بررسی این موضوع با آدینا همراه باشید .  آیا تا به حال آن روزهایی را دیده اید که هر ضربه ای روی صفحه کلید و یا کلیک روی یک ماوس، به نظر می رسد در سراسر اداره شنیده می شود؟ افرادی را که واقعا صحبت می کنند نادیده نگیرید .با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .


اگر در وضعیت دفتر شما، کارکنان با مکالمات همکاریشان مختل شوند یا برعکس، یا بیش از حد ناراحت می شوند که دیگران می توانند مکالمات آن ها را بشنوند یا صدای چاپگرها و دیگر دستگاه های آن ها را ناراحت می کند پس باید به فکر مواردی برای دفع صدا باشید. صدای دیسیبل بالاتری از گفتار مکالمه به راحتی در فضای صدای پس زمینه محیط پایین تر است. پوشش صوتی با افزایش ظاهری سطح صدای پس زمینه محیط کار، در نتیجه موجب کاهش دامنه دینامیکی صدا می شود.


سر و صدا در محيط کار
 
سر و صدا شايع ترين عامل زيان آور محيط كار است . حداكثر سر و صداي مجاز در محيط كار در يك شيفت 8 ساعته، 85-90dB مي باشد . صوت بيش از حد مجاز سبب ناشنوايي هاي حسي، عصبي و يا هر دو مي گردد. افزايش فشار، قند و كلسترول خون، اضطراب، ناراحتي عصبي و اختلالات شنوايي در كودكاني كه مادرانشان به هنگام بارداري در معرض سر و صداي بيش از حد مجاز بوده اند، از ديگر اثرات سوء آن بر سلامت انسان مي باشد. برخي فلزات سنگين، حلال ها، آفت كش ها و ساير مواد شيميايي نيز سبب كاهش شنوايي حسي- عصبي مي گردند .

 

  • حمل صدا

حریم خصوصی (و یا عدم آن) و سر و صدا مهم هستند، و بدون چیدمان، مسائل بسیاری در دفاتر به وجود خواهند آمد. علاوه بر این، در زمینه مراقبت های بهداشتی و خدماتی، حفاظت از اطلاعات یک اولویت مهم است، بلکه قانون نیز است. پتانسیل افشای اطلاعات آنها به عنوان یکی از جدی ترین خطرات شناخته شده است و نقض HIPPA می تواند به همان اندازه گران باشد. – سطوح سر و صدایی که ادارات معمولی می توانند از آن بیرون بیایند! در واقع، نویز بیش از حد یکی از بزرگترین علل از دست دادن بهره وری برای کارکنان است. پس چگونه می توانید با همه صدای موجود در فضای اداری مبارزه کنید؟ شما حتی می توانید دفتر را تغییر دهید به طوری که میزها کمی بیشتر گسترش می یابند و هرکدام از فضای شخصی خود را بیشتر میسازند. برای مشاوره در مورد چگونگی ترتیب دفتر خود برای به حداکثر رساندن فضای شخصی، با ما تماس بگیرید.

برای جلوگیری از سرو صدای زیاد با یک دکوراسیون اداری عالی با مشاورین ما با شماره تماس 02144620086 تماس بگیرید

حتما بخوانید :طراحی مدرن مبلمان اداری و طراحی دفتر کار مدرن


  • توصیه هایی برای کاهش سرو صدا در محیط کار

مدیریت صدا به مراتب موثرترین راه برای کاهش نویز بیش از حد در فضای اداری است .خبر خوب این است که نصب یک پوشش صدا یک راه ساده و مقرون به صرفه است. پنهان سازی صدا به این دلیل کار می کند که “محدوده دینامیکی” صدا را در یک محیط تغییر می دهد. به طور معمول، محدوده دینامیکی در محیط های اداری بزرگ است، به این معنی است که وقتی افراد به طور فعال صحبت می کنند و کار می کنند، تفاوت زیادی بین سطح پایین تر محیط، میزان صدا و بالاترین مقدار آن وجود دارد. . مدیریت صدا شامل چند مرحله مختلف می شود. اولین بار در طراحی کلی دفتر شما اتفاق می افتد. پانل های سقفی با ضریب جذب بالا می تواند برای کمک به کاهش “سر و صدا” استفاده شود. دفاتر به دلیل این محدوده دینامیکی بزرگ به عنوان منطقی پر سر و صدا شناخته می شوند.

این به طور موثری “پوشش” سر و صدای ناخواسته را کم می کند، گام های دیگری نیز وجود دارد که کارکنان اداری مختلف می توانند برای کاهش سر و صدا در مناطق فوری خود اقدام کنند. هدفون شخصی می تواند به حذف صدای کیبورد و صدای بلند در دفتر کمک کند. باعث می شود که گفتار ناخوشایند (ایجاد حریم خصوصی)، و محیط کاری را به طور آکوستیکی ایجاد کند

علاوه بر پانل های سقفی، شما می توانید سیستم های پوشاننده صدا، همچنین به عنوان “دستگاه نویز سفید” اشاره کرد. این دستگاه انواع صداها را پوشش می دهد و به ایجاد یک پس زمینه خنثی تر برای کار شما کمک می کند.


 بیشتر بخوانید:طراحی مینیمالستی دفتر کار