آشنایی با انواع کتابخانه اداری مدرن و سفارشی آدینا :

یقینا یکی از اصلیترین نیازهای هر سازمان در زمینه تجهیز دفاتر به مبل اداری تخصیص محلی از فضای کار به کتابخانه اداری جهت نگهداری و بایگانی مدارک و اسناد مورد نیاز پرسنل میباشد . کتابخانه اداری علاوه بر جادار بودن باید دو ویژگی امن بودن و همچنین زیبایی را نیز داشته باشد . بیشتر مدیران سعی میکنند برای زیبا کردن اتاقشان از کتابخانه کوتاه (کردانزا) استفاده کنند که معمولا این کتابخانه اداری با میز مدیریت و میز کنفرانس و میز پذیرایی نیز همخوانی دارد . ما کتابخانه اداری سفارشی مخصوص به شما را تولید می کنیم.برای مشاوره با کارشناسان ما با شماره 02144620089 تماس بگیرید.برای درک فوائد کتابخانه اداری این مقاله را مطالعه نمایید.

 

کتابخانه یکی از وسایلی است که در همه ساختمان های اداری استفاده می شود. وجود انبوهی از کتاب ها و فایلها به مکانی مجزا نیاز دارد تا از گرد و غبار، رطوبت، حرارت و آتش سوزی و بسیاری موارد دیگر در امان باشند. ضمن اینکه پیدا کردن و برداشتن کتاب ها  و زونکن ها دیگر کار سختی نیست و به دلیل قرار گرفتن عناوین روی آنها در معرض دید، می توان فایل مورد نظر خود را در زمان کوتاهی پیدا کرد.

 یکی از نیازهای دفاتر کار اختصاص محدوده ای از فضای کار به  کتابخانه اداری جهت بایگانی اسناد و مدارک با قابلیت دسترسی سریع در فضاهای اداری می باشد.


انتخاب نوع کمد اداری در طراحی مبلمان اداری با توجه به اسناد موجود ،

اختصاص تعداد معینی کمد اداری به پرسنل یا استفاده عمومی آنان از جایگاه خاصی که برای دخیره سازی اسناد در نظر گرفته می شود حائز اهمیت می باشد.

برای این کار بهتر است کتابخانه ها به بهترین شکل ممکن طراحی شوند تا علاوه بر محل قرار دادن کتابها، به زیبایی محل کار کمک کند.

 آدینا  از جمله شرکتهای پیشتاز در زمینه طراحی و ساخت کتابخانه می باشد. مشاوره با کارشناسان این مجموعه و دیدن نمونه های شیک و استاندارد آن قطعا در انتخاب بهترینها تاثیر گذار خواهد بود. در آدینا کتابخانه در انواع گوناگون ارائه می شود که به معرفی آنها می پردازیم.


انواع کتابخانه اداری

در طراحی کمد و کتابخانه اداری ، طرح و شکل این محصول به نوع مبلمان اداری طراحی شدهو مطابق با میز های اداری از جملهمیز مدیریتی , میز کارمندی , کانتر اداری , میز کنفرانس استفاده شده در محیط و هارمونیک با آنان یا حتی پارتیشن اداری استفاده شده از جملهپارتیشن دو جداره آلومینیومی , پارتیشن دو جداره ام دی اف و یا پارتیشن تک جداره آلومینیومی ، می بایست در نظر گرفته شود.

کتابخانه با درب

در برخی ارگانها کارکنان و پرسنل می توانند بدون هیچ محدودیتی به کتاب های که در زمینه شغلی شان تالیف شده است، دسترسی داشته باشند. به همین دلیل کتابخانه برای این مکانها ضرورت دارد. اما کتابخانه برای شرکت های تجاری باید به گونه ای طراحی شود که اول جمع وسیعی از کتاب ها را در خود جای دهد و دوم فضای شرکت را نیز زیباتر کند. به همین دلیل اغلب کتابخانه هایی که برای شرکت های خصوصی طراحی می شوند، از جنس ام دی اف و دارای درب از جنس شیشه نیز هستند.


کتابخانه بدون درب

تمامی اداره ها و سازمان های دولتی نیز به کتابخانه نیاز دارند. از آنجا که اغلب تجهیزات این مکانها به صورت عمومی در اختیار کارکنان قرار می گیرد، باید کتابخانه نیز به گونه ای طراحی شود که دسترسی آن سخت نباشد. کتابخانه در ارگان های دولتی با ابعاد بزرگ طراحی می شود. عموما قفسه های کتابخانه برای مکان های دولتی بدون درب هستند.

کنسول و ویترین

برخی از کتابخانه ها معمولا کنسول یا ویترین نامیده می شوند. این نوع کتابخانه معمولا استفاده مدیریتی و تشریفاتی دارد. مدیران علاوه بر نگهداری اشیا خصوصی از آن برای نمایش تقدیرنامه ها و لوح های اهدایی استفاده می نمایند.

در کنسول ها معمولا اشیایی نفیس و تزئینی به چشم میخورد. همچنین برای ویترین ها  که جایگاه نمایش یادبودها می باشد، معمولا عمق 30 سانتیمتر و طول 90 سانتیمتر و ارتفاع 2 متر در نظر گرفته می شود.


ویژگی های کمد و کتابخانه ایده آل در محیط کار

کمد اداری

برای یک مدیر درجه اول هر سازمان یا شرکتی طبیعتا می بایست کمد اداری طوری طراحی شود که در آن ضمن رعایت امنیت کامل جهت اسناد طبقه بندی شده از امکانات دیگری همچونکمد لباس ، دسترسی به سیستم های صوتی و تصویری وغیره مد نظر قرارداد.

برای کارکنان واحد های اداری از جمله پرسنل مشغول در ایستگاه های کاری یا کارشناسان واحد های مهندسی یا بازاریابیکمد و کتابخانه اداری مورد استفاده می بایست مطابق ابعاد بیرونی استانداردجهت قرارگیری زونکن ها ،‌پوشه ها ، کتابهای مرجع مورد استفاده با ارتفاع های مورد نیاز با توجه به طرح کلی چیدمان مبلمان اداری طراحی گردند.استقاده از شیشه های سکوریت به جای شیشه های معمولیمیتواند امنیت کامل کارکنان مشغول در کنار این کمد اداری  را تضمین کند.


فاکتورهای مهم در طراحی کتابخانه

برای طراحی کتابخانه استاندارد، رعایت موارد زیر ضرورت دارد:

·         استحکام و مقاومت قفسه های کتابخانه برای تحمل وزن سنگین کتاب و زونکن

·         زیبایی و داشتن طرح های جدید

·         استفاده از متریال های مرغوب از جمله MDF برای ساخت کتابخانه

اصول طراحی کتابخانه

برای طراحی و ساخت انواع کتابخانه  مطابق با نظر و خواست مشتریان، لازم است تا به برخی نکات توجه شود که عبارتند از:


فاصله طبقات: 

عموما در کتابخانه ها از زونکن های بزرگ استفاده می شود. به همین دلیل فاصله طبقات باید حداقل 35 سانتیمتر با عمق 32 سانتیمتر باشد تا زونکن براحتی در آن جا شود. تعداد طبقات کتابخانه نیز براساس سفارش مشتریان می باشد. اما عموما بین 2 تا 6 طبقه متغیر است.

تعبیه درب کتابخانه: 

قرار دادن درب کتابخانه به زیبایی بیشتر آن کمک می کند. در عین حال می توان بین قسمت های خصوصی و عمومی کتابخانه تفکیک قائل شد.

استحکام کتابخانه:

 استحکام کتابخانه یک نکته ضروری در زمان طراحی و ساخت است. در بسیاری از اداره ها بر روی کتابخانه اشیا تزئینی سنگین قرار داده می شود. به همین دلیل باید متریالی که برای سقف کتابخانه استفاده می شود از استحکام بالایی برخوردار باشد.

 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .