یکی از تخصصهای تیم طراحی مبلمان اداری آدینا انجام دکوراسیون خانگی و دکوراسیون داخلی برای منازل میباشد . تیم وبلاگ ادینا در این مقاله با ارائه بیست راهکار جالب و آسان ، شما را در زیباتر کردن دکوراسیون داخلی منزل خود راهنمایی می نماید . در ادامه با آدینا همراه باشید :

چرا دکوراسیون داخلی :

دکوراسیون داخلی و طراحی و چیدمان  در  منزل امروزه تبدیل به یکی از مسائل اساسی برای اکثر افراد و بخصوص خانم های خانه دار شده است ، اینکه از چه ترکیب رنگی در خانه استفاده کنیم  و یا از چه سبک و استایل  نورپردازی و طراحی استفاده کنیم ؟زیرشاخه های طراحی بنام دکوراسیون حرفه ای منزل میباشد .با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .

اگر شما دارید به تغییر دادن دکوراسیون منزل خود فکر می کنید، یا برنامه ای  برای طراحی داخلی منزل جدید خود دارید، حتما از نظرکارشناسان دکوراسیون داخلی  آدینا استفاده کنید. از مهمترین اموری  که در طراحی داخلی مورد توجه اکثر کارشناسان خبره حرفه  دکوراسیون داخلی است، ساده بودن و کم هزینه بودن آن است؛ تا ضمن این که آسایش و آرامش در زندگی مطلوب را برای شما به منزل بیاورد، از لحاظ هزینه نیز زیاد شما را اذیت نکند .

بیشتر بخوانید :میز ایستاده و فواید و مضرات آن

ایده های ناب  کارشناسان دکوراسیون داخلی حرفه ای :

1-نقاشی کردن دیوارها:

کارشناسان  خبره و با ذوق  دکوراسیون داخلی عمدتا عقیده دارند  که رنگ آمیزی دیوارهای منزل ، از بهترین راهکارهایی است که هم سریع و هم ارزان میباشد و باعث ایجاد تنوع در دکوراسیون  داخلی منزل است. دیوار ها را با سلیقه خودتان و با استفاده از رنگ های مد روز با رنگ های پرانرژی و مناسب رنگ آمیزی نمایید .

 2-وسایل را به صورت جفت انتخاب کنید:

 بعضی ها عاشق  ست کردن وسایل و استفاده دو تایی از آنها در هر جایی که امکاندارد هستند استفاده از یک جفت شمعدان روی میز نهارخوری و یا طاق شومینه  باعث زیبایی بیشتر میشود با انجام این کار می توانید نظم و زیبایی را به منزل خود دعوت کنید. استفاده از وسایل تزئینی جفت  (نظیر  صندلی، گلدان، شعله های دیواری و دکوری های دیواری) در چیدمان و دکوراسیون داخلی  منزل تاثیر بسیاری دارد .

3-خانه خود را با تزئینات طبیعی پر کنید:

همیشه لازم نیست تا فقط  به گل ها و سنگ های طبیعی فکر کنید. بعضی کارشناسان دکوراسیون منزل بر این باور هستند که چرا از انواع گیاهان وحشی و سنگ های لب رودخانه در دکوراسیون داخلی منزل استفاده نکنند؟ سعی کنید طبیعت را در منزل، در پیش خود داشته باشید.

 بیشتر بخوانید :بررسی تاثیرات روانی دکوراسیون و طراحی فضاهای اداری

4-جابجایی چیدمان وسایل منزل، کمک زیادی می کند:

چیدمان و طرحی که برای قرار دادن  مبل و میز و صندلی  در اتاقها در نظر گرفته اید، را تغییر دهید. مبل ها را از بغل دیوار کنار بکشید و اگر فضا دارید سعی کنید آنها را  در وسط اتاق  بچینید. صندلی ها، دیگر فقط  کاربرد پشت میز ندارند! در گوشه ای از اتاق با چیدمان مناسب آنها را برای تشکیل جمع  جلسه و گفتگو ی خانوادگی آماده کنید.

5-قاب عکس را تصحیح کنید:

اگر اتاق را رنگ جدیدی زده اید، رنگ قاب عکس ها را نیز با رنگ اتاق هماهنگ کنید. اگر تغییری در رنگ اتاق نداشته اید، قاب عکس را از روی دیوار بردارید؛ رنگ مورد علاقه و متناسب با یک میز به آنها بزنید و روی میز، با طراحی زیبا بچینید.

6- تغییر در درب وردی منزل :

رنگ در ورودی منزل را تغییر دهید و طیف جدیدی از رنگ را برای آن انتخاب کنید.

7-از آینه استفاده کنید :

به نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی بهترین کار برای اتاق های کوچک، از آینه استفاده کنید. آینه های بزرگ و قاب شده به دیوار در اتاق های کوچک به کار ببرید. این کار فضای اتاق را بزرگ تر نشان می دهد.

8-از سوح روی شومینه استفاده کنید :

وسایل هم شکل بر روی سطوح بگذارید. به راحتی می توانید وسایلی مانند ظروف سفالی و گلدان ها را به جای وسایل به هم ریخته و ناهمگون، در کتابخانه و یا روی شومینه قرار دهید.

9-تعویض روکش مبلمان را فراموش نکنید :

روکش های مبلمان را تعویض کنید. استفاده از پارچه های معمولی و زیبا برای روکش مبل ها و صندلی ها مقرون به صرفه است.

10-از سبد برای نظم و ترتیب استفاده کنید :

برای وسایل مربوط به هم که معمولا بر روی زمین پخش می شوند، از سبد استفاده کنید. اسباب بازی های کودکان شامل این موضوع می شود. یک سبد بزرگ برای آن ها انتخاب کنید.

11-تعویض تابلوها :

تابلوهای تکراری و قدیمی را با نمونه های جدید و زیبا جایگزین کنید. ظاهر منزل را بسیار تغییر می دهد.

12-قالیچه های زیبا در خانه لازم هستند :

 کارشناسان دکوراسیون داخلی قالیچه را پیشنهاد می دهند. از قالیچه های متناسب با اصول چیدمان مبلمان، استفاده کنید.

13-نور پردازی تکنیک موثر در دکوراسیون منزل :

همیشه از نورپردازی بهره بگیرید. حتی می توانید از چند شمع کوچک و ارزان استفاده کنید. این بدان معنی نیست که تمامی روشنایی های دیواری و آباژورها تعویض کنید! به راحتی می توانید با تغییر لامپ ها و رنگ آنها به نورپردازی جدیدی برسید. یک تنظیم کننده نور برای کم و زیاد کردن نور اتاق، بر روی دیوار نصب کنید.

14-پرده های بلند عامل زیبایی خانه :

کارشناسان دکوراسیون داخلی پرده هایی تا رو زمین پیشنهاد می کنند. اگر پرده های پنجره ها، به اندازه خود پنجره ها است، آنها را با پرده هایی از سقف تا زمین جایگزین کنید. این کار از اصول دکوراسیون پرده است. به این روش پنجره ها بزرگ تر و زیباتر می شود.

15-حوله های رنگارنگ ، بازی با نقش و نگار :

برای هماهنگی با فصول، از حوله هایی با رنگ های متناسب با آن فصل، استفاده کنید. در هر فصلی حوله را تعویض کنید. در روحیه ساکنین منزل تاثیر زیادی دارد.

16-رنگ سقف :

 یک رنگ جدید برای سقف انتخاب کنید. اینکار تنوع ایجاد می کند!

17-کابینت های آشپزخانه تابلوهای خاص:

برای کابینت های آشپزخانه رنگ بندی خاصی در نظر بگیرید. مثلا رنگ کابینت های بالایی را روشن تر از کابینت های پایینی انتخاب کنید. زیبایی خاصی به آشپزخانه می دهد.

18-استفاده از رنگ بندی در اتاق خوابها :

رنگ بندی اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی را دوگانه یا چندگانه کنید. به نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی برای این مکان ها، ترکیب دو یا چند رنگ را به کار ببرید.

19- ترکیب سبکهای دکوراسیون داخلی ، ایده ای جالب برای زیبایی بیشتر :

ترکیب چند سبک دکوراسیون داخلی؛ در دکوراسیون داخلی معاصر از ترکیب سبک ها استفاده می شود. مثلا سبک سنتی و مدرن را با هم ترکیب کنید.

20- شومینه جایی برای خودنمایی بیشتر :

 از قاب عکس بالای شومینه استفاده کنید. از نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی ، بهترین اشیا دکوری بر روی شومینه قاب عکس ها هستند.

برای مطالعه بیشتر شما :ملزومات اداری و توصیه های مفید برای انتخاب آن