۳ نکته در مورد انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری

 

ما در وبلاگ ادینا در مورد نحوه انتخاب مبلمان اداری و نکاتی که باید در زمان خرید در نظر بگیرید بارها مطالب متنوعی را برای شما به رشته تحریر در اورده ایم اما امروز میخواهیم از یک زاویه دیگر به این موضوع بپردازیم که اهمیت ان کمتر از اصل قضیه نیست یعنی انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری . پس اگر به این موضوع علاقه دارید در ادامه با ادینا همراه باشید .برای صاحبان شرکتها و دفاتر مهمترین تصمیم انتخاب مناسب مبلمان اداری است شاید شما در ابتدا این موضوع که رنگ صندلی ها و میزهای اداری بر محیط و فضای پیرامون بسیار تاثیر گذارند را جدی نگیرید ولی بدانید که خلق و خوی کارکنانتان متاثر از این موضوع خواهد بود ما در ادامه به بیان سه دیدگاه اصلی که شما باید در نظر بگیرید می پردازیم .با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .

  1-تاثیر پذیری روحیه کارکنان شما از رنگ ها

دیگر دنیا دنیای برند سازی و فرهنگ سازی شده است و در این میان نقش رنگ ها انکار ناپذیر است بسیاری از کسب و کارهای امروزی که در بازار برای خود اسم و رسمی دارند در حال حاضر با رنگهای مشخصی خود را معرفی مینمایند . اکثر رستورانها و فست فودهای زنجیره ای در طراحی داخلی سالنهای خود از رنگ های تند و پر جنب و جوش استفاده میکنند تا هم اشتهای افراد را تحریک کنند و هم به افراد سرعت بالاتری برای خوردن غذا بدهند بدین ترتیب میزها هم سریعتر خالی میشوند . اینکار باعث اشتیاق مشتریان برای سفارش دادن زیاد مواد غذایی میشود .همین اصول را میتوان اشتباها برای یک دفتر کار که کار کردن در ان نیاز به ارامش و تفکر عمیق دارد نیز در نظر گرفت و البته نتیجه فاجعه امیز خواهد بود مثلا رنگ قرمز برای دفتر باعث تحریک افراد میشود و ممکن است حتی ضربان قلب افراد را هم بالا ببرد . ولی رنگ ابی معروف به رنگ ارامش است و باعث ترویج ارامش در محیط کار میشود رنگ فیروزه ای نیز همین خاصیت را دارد بنابراین در زمان خرید مبلمان اداری باید بخاطر داشته باشید که رنگ میتواند منبع توان و تمرکز و انرزی پرسنل شما باشد .

بیشتر بخوانید راهنمای انجام دکوراسیون اداری دفاتر.چرا به دکوراسیون اداری و مبلمان اداری خاص نیاز دارید ؟

2-طراحی استاندارد و استانداردهای طراحی

 ما در مقاله تاثیرات شگرف رنگها در دکوراسیون داخلی به خواص هر رنگ بصورت مستقل پرداخته ایم . هر رنگ میتواند محرکهای خاصی را در افراد زنده کند و یا بعبارتی هر رنگ پاسخ منحصر بفردی را در افراد ایجاد میکند .کارشناسان خبره با  استانداردهای طراحی با توجه به کسب و کار شما و پاسخی که باید مشتری یا کارکنانتان بدهند رنگها را انتخاب میکنند برای مثال در یک دفتر وکالت یا شرکت حقوقی رنگهای خنثی نظیر قهوه ای و خاکستری میتواند در طراحی بکار گرفته شود . ولی در یک دفتر جدید التاسیس که سخت مشتاق نواوری و خلاقیت است بهتر است از رنگهای روشن و دوستانه استفاده شود .

3-همخوانی دکوراسیون داخلی دفاتر مختلف در یک شرکت

دفاتر متفاوتی در یک سازمان با کاربردهای مختلف وجود دارند و اکثرا هم مایلند تا از رنگ امیزی های متفاوت و متنوع استفاده کنند بنابراین خیلی مهم است که هارمونی سازمان شما بصورت یکپارچه حفظ گردد ولی کدام رنگ عالیترین رنگ است و اینکه ایا همه دفاتر باید یک رنگ داشته باشند ما در بخش مشاوره مبلمان اداری ادینا مشتاقانه اماده ایم تا به این سئوالات تخصصی شما پاسخ دهیم شما میتوانید با شماره 02144620086با کارشناسان ما در تماس باشید و از نظرات حرفه ای انها در کار استفاده نمایید . چرخه های رنگ یک ابزار عالی است  برای تعیین اینکه کدام رنگ ها بهترین برای کار با هم است. با این حال، از آنجا که مبلمان اداری یک سرمایه گذاری دراز مدت است، بهتر است با کارشناسان طراحی برای یک نظر حرفه ای تماس بگیرید. در نهایت، میزان نور طبیعی در دفتر شما نقش مهمی در این تصمیم دارد. اگر دفتر شما در معرض نور طبیعی قرار نگیرد، رنگ های سبک تر و پرانرژی را انتخاب کنید تا از ایجاد یک محیط خفیف جلوگیری کنید.تزئینات داخلی برای دفتر شما ممکن است به عنوان یک کار کوچک ظاهر شود، اما انتخاب هایی که انجام می دهید، بر این نکته تأثیر خواهد گذاشت که چگونه کسب و کار شما درک می شود و اینکه چگونه کارکنان شما احساس می کنند. کار را به آسانی انجام ندهید. فضایی ایجاد کنید که به تیم شما را القا کند  که کار فوق العاده ای را انجام می دهد.

 حتما بخوانید پروژه های طراحی و دکوراسیون اداری شرکت های دولتی و خصوصی