اگر به شما فرصت داده شود که اتاق کنفرانس رویاهایتان را طراحی کنید ، چه شکلی خواهد بود؟ شاید این چیزی باشد که شما وقت زیادی را صرف فکر کردن به آن نکرده اید. در بیشتر موارد ، اتاق کنفرانس ایده آل فضایی است که بر کنفرانس تأکید دارد ، نه اتاق. این طراحی باید استفاده از فضا را برای برقراری ارتباط و همکاری با دیگران تسهیل کند ، نه اینکه توجه را به خود جلب کند.

 

نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

طراحی و چیدمان اتاق کنفرانس از آن جهت مهم است که چهارچوبی را برای کارهایی که در آن اتفاق می افتد تنظیم می کند. اگر شرکتی را اداره می کنید که برای شفافیت ، گشودگی و فراگیر بودن ارزش قائل است ، احتمالاً در یک اتاق کنفرانس تاریک و بدون پنجره احساس  راحتی نخواهید کرد. یک طراحی ایده آل اتاق کنفرانس باید منعکس کننده ارزشها و نیازهای شرکت ایجاد کننده آن باشد. مهمتر از همه ، این نیازهای فیزیکی و فنی اعضای تیمی را که واقعاً از آن استفاده می کنند ، برآورده می کند ؛ این شامل تجهیز اتاق شما به سیستم کنفرانس ویدیویی مناسب و در اختیار قرار دادن ابزارهای لازم برای همکاری موفقیت آمیز به کارمندانتان است. ویژگی های فضا ، وسایل و تجهیزات موجود در آن برای رفع دید ، آکوستیک ، اتصال و دسترسی کاربران لازم است. مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که همیشه با در نظر گرفتن بهره وری طراحی کنید. 

مبلمان اداری آدینا در این رابطه برای شما مقاله ای را فراهم کرده است.

 نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

بیشتر بخوانید : میز کنفرانس پایه فلزی

 

در این مقاله به 7 نکته مهم در رابطه با طراحی اتاق کنفرانس میپردازیم. 

نیروی کار امروز طراحی نهایی مدرن اتاق کنفرانس را می طلبد. هنگامی که فرصتی برای ایجاد یا طراحی مجدد یک اتاق کنفرانس پیدا کردید ، از این فرصت استفاده کنید و به موارد ضروری میز ، صندلی ها و صفحه پروژکتور فکر کنید. در اینجا 7 نکته برای راهنمایی شما به اتاقی وجود دارد که بهره وری را امکان پذیر می کند.

 

نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

1. تجهیزات صوتی و تصویری مورد نیاز یک اتاق کنفرانس را فراهم کنید.

تجهیزات مناسب می تواند سبب موفقیت در هر کاری باشد. برخی از عناصر کلیدی که می توانند اتاق کنفرانس شما را به موفقیت برسانند عبارتند از صفحه نمایش های پیشرفته مانند تلویزیون ، دیتا پرژکتور ، تلویزیون های تعاملی ،  ویدئو کنفرانس ، سیستم کنفرانس حرفه ای ، دوربین های Full HD ، کابل ها و اتصالات با کیفیت ، سوکت پنل ها (VSP) ، اسپلیتور ها ، سوئیچر ها ، برد هوشمند ، اسپیکر فون و …

 

 

 نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

 

 2. فضای مناسب و کافی را برای اتاق کنفرانس خود در نظر بگیرید.

هیچ کس دوست ندارد در یک اتاق کنفرانس که ظرفیت ده نفر دارد ، پانزده نفر قدم بگذارد. اگر اعضای تیم شما در اتاقی که ظرفیت آن محدود است اما بیش از آن تعداد آنجا باشند ، احساس ناراحتی میکنند و نمی توانند توجه کامل خود را به جلسه اختصاص دهند. اطمینان حاصل کنید که اتاق کنفرانس شما متناسب با تعداد افرادی است که واقعاً به استفاده همزمان از آن نیاز دارند. سپس آن را به تناسب و به روشی تهیه کنید که پر کردن آن را بیش از ظرفیت مورد نظر دعوت نکند. اگر یک اتاق کنفرانس متناسب با ده نفر طراحی شده است ، ده صندلی مناسب و راحت پیدا کنید و آنها را در آن اتاق قرار دهید.

 

نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

حتما بخوانید :  نکاتی که باید در طراحی و چیدمان دفتر کار و فضاهای اداری در نظر بگیرید

 

3. از رنگ های مناسب استفاده کنید.

نام تجاری شما تقریباً به طور قطع رنگ های خاص خود را دارد. طراحان داخلی که فضای دفتر شما را تنظیم کرده اند احتمالاً با یک رنگ بندی خاص نیز کار می کردند. وقتی صحبت از رنگ دیوارها و وسایل اتاق کنفرانس شما می شود ، می تواند احساس کند که تصمیمات بزرگی قبلاً برای شما گرفته شده است. با این حال ، تا آنجا که بتوانید ایده ها و انتخاب های جدیدی را در طراحی اتاق کنفرانس خود وارد کنید ، گزینه هایی وجود دارد. رنگ های روشن مانند سفید ، آبی روشن ، سبز و زرد می توانند فضای اتاق را بزرگتر کنند. کمی رنگ آمیزی می تواند خلاقیت را نیز تقویت کند ؛ به خصوص اگر پالت موجود فرسوده باشد.

 

 نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

4. از مبلمان قابل جابه جایی استفاده کنید.

بعضی از جلسات امور خاموش است ، یعنی به صورت رسمی باید برگزار شود و همه پشت میز باید بسیار ساکت و آرام بنشینند. اگرچه ذاتاً هیچ مشکلی ندارد ، در حالیکه برخی از مشاغل ، برای برقراری ارتباط موثر به انرژی جنبشی بیشتری نیاز دارد. امکان جابجایی ، تنظیم مجدد صندلی ها ، انجام کارهای خاص و یا آوردن عناصر فیزیکی در جلسات می تواند همه تفاوت را ایجاد کند. در حالی که در برخی از جلسات ویدئو کنفرانس جابجایی بسیار متداول است و افراد مختلفی ممکن است در جلسه به نقاط مختلف حرکت کنند و یا جلسه را ترک کنند و به جلسه اضافه شوند. شما باید اتاق ویدئو کنفرانس خود را به گونه ای طراحی کنید که در مواقعی که نیاز دارید بتواند شکل متفاوتی به خود بگیرد. در این هنگام استفاده از مبلمان قابل جا به جایی که برای یک شخص به تنهایی قابل حمل باشد بسیار حیاتی به نظر می رسد.

 

 نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

بیشتر بخوانید : میز کنفرانس شیشه ای

 

 5. نور طبیعی را به اتاق کنفرانس خود راه دهید.

بیایید این را بپذیریم هیچ کس در زیر نور استریل فلورسنت بهترین فکر خود را نمی کند. اگر می خواهید افراد در حالی که در یک اتاق کنفرانس گیر کرده اند احساس راحتی ، بیداری و زنده بودن کنند ، اجازه دهید نور طبیعی به فضا برود. نور طبیعی باعث می شود اتاق ها در هنگام پر شدن از نور گرم و روشن ، بزرگتر شوند. اعضای تیم خود را در یک غار تاریک به دام نیندازید و سپس انتظار داشته باشید که آنها بینش های بزرگ و درخشان جدیدی را ایجاد کنند. کمی نور خورشید را امتحان کنید تا به رشد و شکوفایی ایده های آنها کمک کنید. 

 

نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

6. تعداد عوامل برهم زننده تمرکز در اتاق کنفرانس را کاهش دهید.

 برخی از پنجره ها می توانند برای اعضای تیم باعث حواس پرتی شوند. این منجر به برهم زدن تمرکز در یک جلسه طولانی می شود. اگر اتاق کنفرانس شما دارای پنجره است ، اطمینان حاصل کنید که در قسمت مطبوع و پر رفت و آمد دفتر شما یا هرجای دیگر که ممکن است از نظر بصری منحرف شود روبرو نیستید. همچنین استفاده از اشیا زیاد میتواند باعث حواس پرتی و بر هم زدن تمرکز میشود.

 

 نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

7. به مشتریان خود اهمیت دهید.

بیشتر این نکات مربوط به نیازهای شرکت شما و اعضای تیم آن است. به هر حال ، آنها کاربران اصلی اتاق کنفرانس خواهند بود. در نظر گرفتن منافع مشتریان خود بسیار حیاتی است. اگر انتظار دارید مشتریان را در تعداد قابل توجهی از جلسات در اتاق کنفرانس خود بگنجانید ، اطمینان حاصل کنید که آنها احساس راحتی می کنند. هنگام طراحی اتاق کنفرانس خود ، حتماً نیازها یا انتظارات مربوط به صنعت را در نظر بگیرید. همچنین موقعیت جغرافیایی ، فرهنگ یا هر چیز دیگری را که ممکن است عامل مهمی در انجام موفقیت آمیز تجارت باشد ، در نظر بگیرید.

 

نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

نتیجه :

هیچ دو کسب و کار دقیقاً معیارهای یکسانی را برای آنچه یک اتاق کنفرانس ایده آل تشکیل می دهد ، ندارند. مواردی وجود دارد که از نظر جهانی مفید هستند ؛ نورپردازی خوب ، فضای کافی برای جابجایی و از همه مهمتر یک سیستم کنفرانس ویدیویی قابل اعتماد و با کیفیت بالا. اکنون که هفت نکته برای طراحی مدرن اتاق کنفرانس دارید ، درک بهتری از آنچه در هنگام تعیین عناصر لازم پیش بینی می کنید ، خواهید داشت. استفاده از این استراتژی ها به شما کمک می کند ایده های محکم اتاق کنفرانس را بیابید و بهره وری را در مرکز طراحی نهایی مدرن اتاق کنفرانس خود قرار دهید.

 


نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

برای استفاده از مشاوره کارشناسان ما در مورد دکوراسیون اداری با شماره 02144620086 تماس حاصل فرمایید