دکوراسیون اداری و تاثیرات شگرف آن 

شاید خیلی از مردم به بحث دکوراسیون اداری بعنوان بحث زیبایی نگاه میکنند اما اثرات پیاده سازی دکوراسیون اداری در یک سازمان خیلی بیشتر از فقط زیبایی صرف است. در این مقوله  چند تاثیر شگرف از اجرای دکوراسیون در دفتر کار را با هم مرور میکنیم.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

1.ایجاد نشاط و شادابی در محیط کار:

نور پردازی ، استفاده از رنگهای شاد ، استفاده از گلهای طبیعی و مصنوعی و... همه و همه میتوانند یک محیط خشک و رسمی را تبدیل به یک مکان شاد و با طراوت بکنند که یقینا ثمره آن برای پرسنل شادابی و نشاط خواهد بود.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

 2.افزایش بهره وری:

یقینا اگر نشاط و شادابی در محیط کار باشد بی برو برگرد نتیجه آن خلاقیت و در نهایت افزایش بهره وری خواهد بود.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

3.نظم و ترتیب:

فکر کنید همه چیز بطور صحیح و زیبا در جاییکه باید قرار بگیرد قرار گرفته است. کمدها و کتابخانه های اداری سهم بزرگی در ایجاد یک فضای منظم دارند که همواره در بحث طراحی و دکوراسیون به آنها توجه ویژه میشود.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

4.رضایت ارباب رجوع و مشتری:

مشتری از دیدن فضایی که بطور خاص برای وی تدارک دیده شده به وجد می آید ، با دلخوشی و حوصله میتواند در دفتر شما منتظر پاسخ بماند و یقینا با دلخوش پذیرایی شما را به سایرین یادآوری خواهد کرد.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

5.افزایش امنیت:

با طراحی صحیح ، در هر دفتر کار هر فرد میتواند فضای خصوصی خود را داشته باشد ، همچنین امنیت نگهداری مدارک شخصی نیز بالاتر خواهد رفت.


اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

6.پرهیز از خستگی و تنبلی:

ایجاد اتاقهای استراحت یا استفاده از مبلهای چند منظوره ، دیگر در بین شرکتهای پیشرو جهت جلوگیری از خستگی مفرط پرسنل جا افتاده است.

7.ایجاد هویت سازمانی:

ما در مقاله مربوط به مبلمان اداری و اهمیت آن در برند سازی سازمانها به این مقوله مفصل پرداخته ایم یقینا با ایجاد سبک دکوراسیون خاص شرکت خود میتوانید پیامهای بصری لازم را برای ذینفعان ارسال کنید.

8.ایجاد هویت فردی (درون واحدی):

در بعضی ادارات در زمان پیاده سازی دکوراسیون اداری ، واحدهای مختلف را با رنگ یا المانهای خاص دکوراسیون جداسازی میکنند ، مثلا واحد مالی ، با امور مهندسی باید تفاوت داشته باشد. همچنین در بعضی شرکتها این اجازه به افراد داده میشود که البته با پرهیز از ریخت و پاش بیجا ، خودشان در طراحی محیط کاریشان دست داشته باشند و آنرا با قاب عکس ، برچسبهای خاص، لیوانهای شخصی و... زیباتر نمایند .

 حتما بخوانید: میز کنفرانس 8 نفره

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری


5 گام موثر برپیاده سازی دکوراسیون اداری در دفتر کار شما

گام اول: برای جلوگیری از ریخت و پاش و انبوه شدن کاغذها ، از انواع پوشه ها ، سیستم های بایگانی ، میز های کشودار و جعبه ها استفاده کنید. به این ترتیب نه تنها احتمال سردرگمی و اتلاف وقت پیدا کردن مدارک مورد نیاز از میان انبوه کاغذها را کاهش می دهید ، بلکه همچنین باعث می شوید کارکنان تان سازمان یافته تر شوند و کمتر استرس داشته باشند. با خرید وسایل بایگانی مورد نیاز به صورت عمده ، می توانید با بودجه ای ناچیز به دفتر کار خود نظم بدهید. همچنین می توانید به کارکنان خود اجازه دهید رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

*جایی برای نفس تازه کردن*

حتی اگر یک آشپزخانه و یا سالن استراحت ندارید ، باید یک گوشه یا یک اتاق اضافی را تبدیل به یک "اتاق استراحت" کنید تا کارمندانتان بتوانند استراحت کنند. تحقیقات نشان داده است که فراهم کردن امکان استراحت گاه به گاه برای کارکنان ، به طوری که کاملا از محل کار و میز خود دور شوند ، به طور چشمگیری باعث افزایش کارآمدی آنها می شود. می توانید تعداد زیادی مبلمان ارزان قیمت اداری که مناسب بودجه تان هستند را خریداری کنید! خیلی از ادارات یک مجموعه "ساعت ناهار" دارند تا کارکنان شان را تشویق کنند از میز کارشان دور شوند. فراهم کردن استراحت برای کارکنان نه تنها عملکرد روزمرۀ آنها برای بهبود می بخشد ، بلکه در دراز مدت هم موجب کاهش میزان استعفای آنها می شود.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

*نور سبز سودمند است*

بر اساس دو مطالعه برجسته اخیر مشخص شده است که داشتن یک گیاه زنده بر روی میز کار ، بهره وری و توجه شناختی را افزایش می دهد. این مطالعات همچنین نشان داد که حضور گیاهان منجر به افزایش شادی در میان کارکنان دفاتر می شود. از گیاهانی که حفظ و نگه داری آنها راحت است مانند ساکولنت ها استفاده کنید. از بهترین گیاهان برای استفاده در محیط داخلی می توان به پتوش ، آلوئه ، گیاهان عنکبوتی ، پیچک انگلیسی ، درختچه کائوچو ، گیاه جید و گیاهان مار اشاره کرد.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری*سلیقه شخصی*
کارکنان خود را تشویق کنید میز خود را با چیزهایی که دوست دارند تزئین کنند. شاید مجبور شوید کمی از بودجۀ اختصاص یافته برای دفتر را صرف کنید ، اما در کنارش شادی ، بهره وری و غیبت کمتر کارمندان تان را بدست می آورید. به کارمندان خود مبلغی بدهید تا برای میزهای خود چیزهایی که می خواهند را بخرند. داشتن یک چراغ مطالعۀ شیک ، جا خودکاری بزرگ و یا شارژر USB ماگ قهوه باعث می شود کل دفترتان بزرگ به نظر برسد. فراموش نکنید که سلیقه شخصی تان را هم در دکوراسیون داخلی اضافه کنید!

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

 بیشتر بخوانید: مبلمان اداری کلاسیک

 *تابلو آرزوها*
از برخی از موفقیت ترین برند های خلاقی که در دنیای کسب و کار وجود دارند الگو برداری کنید و یک تابلوی آرزوها در دفتر خود درست کنید!
از هر تابلو یا تخته ای می توانید استفاده کنید و آن را به دیوار دفتر خود آویزان کنید. رویاها ، اهداف ، امیدها و آرزوهایی که هم خودتان و هم کارمندان تان برای آینده شرکت دارید را به آن بچسبانید. حتی می توانند بی ربط هم باشند (ناهار رایگان هر روز، یا داشتن آشپز شخصی برای خودمان) این یک راه عالی برای درک بینش کارکنان و نفوذ به ذهن آنهاست و همچنین برای همۀ اعضا الهام بخش خواهد بود. در تابلو آرزوها از عکس هم استفاده کنید تا زیباتر شود.

اثرات شگفت انگیز دکوراسیون اداری

 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما>>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086 در تماس باشید.