اتاق کنفرانس و همایش شما احتمالاً بین جلسات ، مصاحبه استخدام جدید و برنامه های آموزشی بسیار شلوغ است. این که آیا شما همزمان چندین نفر را آموزش می دهید یا قصد دارید اتاق کنفرانس  و همایش خود را به فضای کارآمدتری تبدیل کنید ، فناوری هوشمند و طراحی متفکرانه می تواند به تبدیل آن به یک محیط آموزشی در سطح جهانی کمک کند. از اتاق های همایش ومیزهای کنفرانس برای آموزش کارکنان و ارائه اطلاعات کارکنان استفاده می شود. همچنین ، گاهی اوقات به عنوان "اتاق اجاره" برای اشخاص ثالث مناسب استفاده می شود و معمولاً به وسایل مناسب و دسترسی به امکانات رفاهی نیاز دارند. از جمله مواردی چون موارد فنی، استانداردها و ضوابط متعدد دخیل است. مواردی که شامل تمامی زمینه ها همچون: سیستم های صوتی، ضبط و پخش تصاویر، نورپردازی، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، سن، مبلمان و چیدمان آن، دیوار پوش و کفپوش، هارمونی رنگها و مباحث آکوستیک خواهد بود. با رعایت تمامی موارد فوق ، میتوان اطمینان حاصل کرد که جلسات و گرد همایی ها با کیفیت بهتری برگزار خواهد شد.

توجه داشته باشید برای جلسات کوچک تر به اتاقهای اجتماعات مراجعه کنید.

مبلمان اداری آدینا در این زمینه مقاله ای را برای شما عزیزان فراهم کرده است ، ما با همراه باشید.

 

اصول طراحی سالن همایش

 

در دنیای پرتلاطم امروز ، ما دائماً حواس پرت شده و قادر به تمرکز نیستیم. این می تواند بر روی مشاغل ما تأثیر منفی بگذارد ، که می تواند عواقب زیان آور داشته باشد. به همین دلیل ایجاد فضایی مهم است که بتواند بهره وری و خلاقیت ما را افزایش دهد.

 

اصول طراحی سالن همایش

 

بیشتر بخوانید : نکته هایی در مورد طراحی اتاق کنفرانس

 

در اینجا چند روش برای انجام آن آورده شده است.

نیازهای خود را مشخص کنید ؛ با توجه به اینکه همه شرکتها اهداف یکسانی ندارند ، اتاقهای جلسات به نیازهای آنها بستگی دارند. این می تواند طراحی را دشوارتر کند. برای اینکه بتوانید یک اتاق کنفرانس و همایش را که تمام نیازهای شما را برآورده می کند ، اجرا کنید ، ابتدا باید آنها را تعریف کنید. حتی می توانید چندین اتاق جلسات داشته باشید که نقش های مختلف را ایفا می کنند. فقط تجهیز آنها را فراموش نکنید تا بتوانند هنگام استفاده از آنها بهترین نتایج را برای شما فراهم کنند.

 

اصول طراحی سالن همایش

 

استفاده از فناوری را آسان کنید ؛ بسیار مهم است که شما فناوری را انتخاب کنید که به راحتی و توسط کارمندان شما قابل استفاده باشد. اطمینان حاصل کنید که مشکلی در اتصال به تلفن های هوشمند و لپ تاپ وجود ندارد. می توانید گزینه های بی سیم اتصال را پیاده سازی کنید تا از قطع شدن سیم های بی سیم در افراد جلوگیری کنید. این امکان میز جلسات  را برای یک تجربه روان فراهم می کند که کارایی جلسه را بهبود بخشد.

 

اصول طراحی سالن همایش

 

سیستم رزرواسیون را معرفی کنید ؛ برای بهبود کارایی خود ، باید بدانید که چه زمانی یک اتاق اشغال شده است. شما می توانید سیستم رزرو دیجیتال را پیاده سازی کنید تا افراد بتوانند زمان بعدی را ببینند و جلسات را با سهولت بیشتری برنامه ریزی کنید. علاوه بر این ، اگر چندین اتاق کنفرانس و همایش داشته باشید ، این می تواند اطمینان حاصل کند که افراد اتاق مورد نیاز یک جلسه خاص را رزرو می کنند.

 

 اصول طراحی سالن همایش

 

 

 مدیران وقت بیشتری را در جلسات می گذرانند. در دهه 60 ، جلسات در هفته کمتر از 10 ساعت طول می کشید. اکنون ، جلسات هفته ای 23 ساعت وقت اجرایی را به خود اختصاص می دهد. در همین حال ، مدیران ساعت ها در هفته را با کم توجهی به طراحی آن فضا در اتاق جلسات می گذرانند. اتاق های همایش و کنفرانس در تأثیر جلسات تأثیرگذار است.  با در نظر داشتن این مسئله ، اطمینان حاصل کنید که فضای شما به اندازه کافی بزرگ است و سپس  یک میز را به اندازه ای بزرگ انتخاب کنید که بتواند تیم شما را در خود جای دهد اما نه آنقدر بزرگ که بتواند بر اتاق مسلط شود. سپس ، چند صندلی راحت و قابل جمع شدن پیدا کنید تا هرگز کمبود صندلی را نداشته باشید.

 

اصول طراحی سالن همایش

 

حتما بخوانید : میز کنفرانس بزرگ، نحوه خرید و انتخاب میز کنفرانس با ابعاد بزرگ

 

فضای اتاق همایش و کنفرانس قرار است در مجاورت یا نزدیک مناطق اداری واقع شود و همچنین در نزدیکی مناطق پذیرایی ، محل پذیرش و لابی نیز مجاورت خواهد داشت. 

 

 اصول طراحی سالن همایش

 

 
 نیروی کار امروز طراحی نهایی مدرن اتاق کنفرانس و همایش را می طلبد. هنگامی که فرصتی برای ایجاد یا طراحی مجدد یک اتاق کنفرانس و همایش پیدا کردید ، از این فرصت استفاده کنید و فراتر از نیازهای ضروری میز کنفرانس ، صندلی ها و صفحه پروژکتور فکر کنید.

 

 اصول طراحی سالن همایش

 

برای مطالعه بیشتر شما : راهنمای خرید اینترنتی میز کنفرانس،چگونه از یک سایت فروشگاهی میز کنفرانس خوب از اینترنت انتخاب کنیم؟

 

در اینجا 8 نکته برای راهنمایی شما به اتاق همایش وجود دارد که بهره وری را امکان پذیر می کند : 

 

1. در تجهیزات صوتی و تصویری با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید

راه اندازی A / V اتاق کنفرانس شما باید به روز باشد ، همچنین پیکربندی و کار با آن آسان است. باید به اندازه کافی قدرتمند باشد که مشکلات سرعت ، اتصال و وضوح ، ارائه ها یا جریان های کنفرانس ویدئویی را از مسیر خارج نکنند. وقتی تجهیزات شما مستعد خرابی هستند ، با مشکلات اتصال مکرر روبرو هستند یا کاملاً قدیمی هستند ، نمی توانید از فضای جلسات خود به طور مثر استفاده کنید. 

همچنین یک سیستم صوتی مناسب موجب صرفه جویی در زمان، ایجاد نظم در جلسات و مراسمات، ارتباط بهتر بین سخنرانان و مدیران جلسه خواهد شد. از آنجا که ایجاد تغییرات اساسی در وضعیت صدابرداری در سالن‌ها دشوار است، بنابراین لازم است که از همان ابتدای تجهیز سالن همایش، درباره خصوصیات صدابرداری، بلندگوها، میکروفون‌ها و حتی آکوستیک سالن تصمیماتی گرفته شود. باید توجه داشت که این صدا به صورت واضح و رسا به گوش حضار برسد؛ به صورتی که، مخاطب در تحلیل و فهم آن به مشکل نخورد. سیستم‌های صوتی باید صورت کاملاً اصولی در جای خود قرار بگیرند و مقدار صدای پخش شده نباید برای گوش مخاطب آزار دهنده باشد.

 

 اصول طراحی سالن همایش

 

 2. رنگها مهم هستند
 پالت رنگی یک دکوراتور ممکن است طیف گسترده ای از گزینه های رنگ را به شما ارائه دهد. انتخاب اینکه چه رنگی برای تزیین اتاق جلسات انتخاب شود ، مثل انتخاب رنگ اتاق خواب شما نیست. این موضوع سلیقه ای نیست. رنگ های موجود در دیوارهای اتاق جلسات باعث تغییر در روحیه افراد در آن فضا می شود. مطالعات نشان داده است که دیوارهای تیره مانند قرمز تیره باعث کمبود روحیه می شود. دیوارهای سفید و خفیف نیز با روحیه پایین همراه است. دیوارهای آبی و سبز حالت خلق و خوی کمتری ایجاد می کنند. آنها همچنین توسط مردم ترجیح داده می شوند. رنگهای آرام مانند آبی و سبز برای تقویت تمرکز ، آرامش و بهره وری شناخته شده اند. زردهای روشن برای خوش بینی ، خلاقیت و نوآوری عالی هستند. رنگ هایی که بیشتر در طبیعت یافت می شوند می توانند بهزیستی کلی ما را بهبود بخشند.

 

 اصول طراحی سالن همایش

 

 3. استفاده از صندلی ارگونومیک و استاندارد

اگر شرکت کنندگان در جلسه شما قرار است مدتی بنشینند ، حتماً صندلی هایی با طراحی ارگونومیک داشته باشید. صندلی های اداری قابل تنظیم که با اختلاف قد شرکت کنندگان مطابقت داشته باشند حداقل شرط است. تنظیمات دیگر ، مانند پشتیبانی از ناحیه کمر قابل تنظیم ، از کسانی که مجبورند مدت طولانی در کنفرانس ها بنشینند ، پشتیبانی می کند. این صندلی اداری راحت به هدف و تمرکز جلسه کمک می کند. جلسات دائمی به طور فزاینده ای برای تأثیر خوب در دفاتر مدرن استفاده می شود. این جلسه ای است که همه در آن می ایستند. یک جلسه ایستاده می تواند در یک درهم و برهم کردن محل کار یا یک اتاق جلسات اختصاصی با یک میز جلسه بالاتر برگزار شود. این جلسه انرژی متمرکزتری دارد. مردم تمایل ندارند تلفن ها و لپ تاپ هایشان حواس آنها را پرت کند. در عوض ، آنها به صورت پویا درگیر وظیفه شان هستند.

 

 

اصول طراحی سالن همایش

 

برای مطالعه بیشتر شما : دلایل استفاده از صندلی اداری ارگونومیک

 

 4. کنترل آب و هوا
 تنظیمات برای دمای اتاق جلسه متفاوت است. نکته اصلی این است که شما می توانید دمای اتاق جلسه را تنظیم کنید و گرمایش و تهویه هوا در برابر تغییرات دما واکنش نشان دهند. بسته به تعداد افراد موجود در اتاق کنفرانس و همایش ، دما می تواند متفاوت باشد. همچنین تجهیزات مختلف می توانند بر دما تأثیر بگذارند. پروژکتورها و تجهیزات رایانه ای می توانند دما را به میزان قابل توجهی تغییر دهند. بهترین اتاق های کنفرانس و همایش دارای کنترل آب و هوا کارآمد هستند که پاسخگوی شرایط هستند ، که صدای آزاردهنده و بلندی ندارد.  یک واحد تهویه مطبوع با صدای بلند می تواند در طول جلسه آزار دهنده باشد.

 

 

اصول طراحی سالن همایش

 

 5. انتخاب کفپوش مناسب

بهترین کفپوش برای سالن آمفی تئاتر و کنفرانس به جهت آکوستیکی و عملکردی، موکت با مشخصات فنی ویژه اماکن پر تردد (ترافیکی) ، کندسوز یا نسوز و آنتی استاتیک می باشد. حتماً پس از اجرای کفپوش می بایست در لبه پله ها مخصوصا در راهروها از نبشی لب پله ترجیحاً چراغدار یا شبرنگی استفاده گردد. به صلاح دید کارفرما می توان از کفپوش‌های PVC ، پوشش‌های اپوکسی و پارکت استفاده نمود. اما این موارد به علت هایی نظیر تولید صدا هنگام تردد و جذب صدای کمتر به سختی توصیه می گردند.

 

 اصول طراحی سالن همایش

 

 6. از گل و گیاه استفاده کنید
 برخی از اتاق های جلسات می توانند گرفتگی و بی هوایی پیدا کنند. گیاهان را اضافه کنید و یک اتاق می تواند به طور اساسی تغییر کند. گیاهان دی اکسید کربنی را که بیرون می کشید از بین می برند و اکسیژن را جایگزین آن می کنند. یک محیط طبیعی با گیاهان برگ سبز از یک دفتر کار معمول لذت بیشتری دارد. گیاهان محیط را نرم می کنند و حال شما را بهتر می کنند.

 

اصول طراحی سالن همایش

 

 7. روشنایی بسیار حیاتی است
 به دلایلی ، مردم از این واقعیت غافل می شوند که نور طبیعی باعث بهبود بهره وری می شود. به همین دلیل است که باید اتاق کنفرانس و همایش خود را به گونه ای تنظیم کنید که تعداد زیادی از اتاق آن را بدست آورد. نصب پنجره های عظیم و از بین بردن چراغ های فلورسنت امری حیاتی است. با این حال ، پرده ها یا پرده ها را فراموش نکنید تا از تابش خیره کننده در صفحه جلوگیری کنید.

 

اصول طراحی سالن همایش

 

حتما بخوانید :اصول نورپردازی در اتاق کنفرانس، نورپردازی چه تاثیری در طراحی داخلی اتاق کنفرانس دارد؟

 

 8. انعطاف پذیری
 بزرگترین ویژگی که یک اتاق کنفرانس می تواند ارائه دهد، انعطاف پذیری است. گزینه های چیدمان ، میزها ، منبع تغذیه ، تجهیزات تهویه هوا و کنترل آب و هوا به جلسات روان کمک می کنند.

 

 

اصول طراحی سالن همایش

 


 ممکن است تهیه هر آنچه که می خواهید از یک اتاق همایش دشوار باشد. دانستن اینکه در طراحی اتاق کنفرانس چه چیزی را باید بخواهید ، نیمه کاره است. انتظارات خود را بالا ببرید و جلسات بسیار بهبودیافته ای داشته باشید.

 

 برای استفاده از مشاوره کارشناسان ما در مورد دکوراسیون اداری با شماره 02144620086 تماس حاصل فرمایید