روش های جدید کار و نوآوری در محل کار امروزه فضای حرفه ای را متحول می کند. تغییر تمرکز از «فناوری» به «مردم» منجر به استفاده از فناوری ها برای ایجاد تجارب شخصی برای کاربران خود می شود. ظهور این فناوری تجربی بر همه جنبه های کار (از جمله طراحی محل کار و مبلمان اداری ) تأثیر می گذارد. 

 

technology-in-office-decoration

 

نوآوری که توسط فناوری پشتیبانی می شود ، طراحی دفتر و کل رویکرد آن را تغییر داده و از نیروی کار عصر جدید در دستیابی به بهره وری بهتر از طریق افزایش تجربه کاربری همراه با تعادل جسمی و روانی و زندگی پشتیبانی می کند. سه فناوری اساسی که کلید دفاتر آینده را در اختیار دارند هوش مصنوعی ، راه حل های تحرک و اتوماسیون است. فضای کار نه تنها پیچ و تاب و خنکی پیدا می کند بلکه به روشی شخصی شده تبدیل می شود. ما برخی از روندهایی را بررسی می کنیم که آینده طراحی محل کار را تحریک می کنند.

 

technology-in-office-decoration

 

 

حتما بخوانید : اهمیت دکوراسیون و مبلمان اداری در فضاهای کاری چیست؟

 

فناوری به عنوان ابزاری برای افزایش تجربه کاربر و شخصی سازی در محیط کار

امروزه ، فناوری هایی برای کنترل روشنایی ، تهویه مطبوع و محصولات دیداری و شنیداری ، از جمله با استفاده از سیستم مدیریت ساختمان مستقر در برخی از دفاتر ، وجود دارد. علاوه بر این ، سیستم های مدیریت بازدید کننده ، سیستم های رزرو اتاق و غیره وجود دارد که در جهت بهره وری بهتر ، سهولت زمان بندی و نتایج ساده کار می کنند. با این حال ، اگر این سیستم ها از دو طریق تغییر یابد ، از نظر نمایی مثر هستند.

 

technology-in-office-decoration

 

ابتدا ، آنها شروع به صحبت با یکدیگر می کنند و از همان زمان که شخص آدرس دفتر خود را در Google Maps جستجو می کند تا زمانی که شخص دفتر را ترک می کند ، در جهت افزایش تجربه کاربر تلاش می کنند. این پلت فرم متحد نحوه درک موارد استفاده از فناوری در محل کار را تغییر می دهد.

 

technology-in-office-decoration

 

دوم ، کاربر مسئول محیط پیرامون خود می شود. این یک تغییر ذهنیت است که آزادی سازگاری محیط خود را در کاربر بر اساس ترجیحات وی فراهم می کند. تهویه مطبوع مناسب ترین نمونه است. بعضی از افراد در دمای 24 درجه سانتیگراد و دیگران احساس گرما می کنند. از این رو ، اگر کاربر بخواهد محل کار خود را مطابق با دمای راحتی خود انتخاب کند ، شکایت دائمی از شرایط گرم و سرد در همان دمای 24 درجه سانتیگراد از بین می رود.

 

technology-in-office-decoration

 

اتصال فوق العاده و دسترسی

در دنیایی که به طور فزاینده ای دیجیتال دیده می شود ، متخصصان ترجیح می دهند حداقل یک روز از هفته در خانه کار کنند. با غلبه بیشتر این روند ، طراحی های محل کار در سال 2021 بر تأمین نیازها و انتظارات مداوم کارکنان تأکید خواهد کرد.

 

technology-in-office-decoration

 

ورود به سیستم کارمندان اکنون از کارتهای دسترسی متداول "مبتنی بر کشیدن" به سیستمهای کنترل دسترسی مبتنی بر بلوتوث تغییر می کنند. کارمندان همچنین می توانند با استفاده از ورود بیومتریک از هر مکان در جهان به شبکه شرکت دسترسی پیدا کنند. اتصال مبتنی بر ابر همچنین تعداد زیادی از کارمندان را قادر ساخته است تا از راه دور از خانه های خود کار کنند و در همان سطح با کارمندان داخلی کار کنند.

 

technology-in-office-decoration

 

بیشتر بخوانید : اصول فنگ شویی در دکوراسیون اداری و مبلمان اداری

 

طراحی مبتنی بر داده

تنها راه ایجاد یک محیط کار "شخصی" ، استقرار سیستم های نظارت بر حسگر مبتنی بر هوشمند است. اینها به طور مداوم پارامترهای مورد نظر (کیفیت هوا ، دما ، اشغال و غیره) را می خوانند و به فن آوری هایی که محیط را با پارامترهای تنظیم شده سازگار می کنند ، بازخورد می دهند.

 

technology-in-office-decoration

 

در حالی که نتایج زیبایی طراحی محل کار ذهنی است ، اما الزامات عملکردی بسیار عینی است. در زمان های امروز ، زمان خوبی در مرحله پیش از طراحی برای ارزیابی نیازهای عملکردی بر اساس مصاحبه ها و مشاهدات در محل کار موجود صرف می شود. نتیجه این تمرینات ممکن است به دلیل حجم نمونه ، عدم دسترسی افراد به دلیل فصل تعطیلات ، درک سوالات و عدم وجود ذهنیت مناسب در آن زمان و غیره ، دقیق باشد یا نباشد. با این حال ، این فرآیند امروزه در حال خودکار سازی است که در آن داده های دقیق در طی یک دوره زمانی از طریق این حسگرها جمع شده و از طریق سیستم عامل های هوش تجاری تجزیه و تحلیل می شوند تا بینش های ملموسی برای طراحی دفتر آینده ارائه دهند.

 

 technology-in-office-decoration

 

این پارامترهای طراحی دقیق عملکردی را برای طراحی فراهم می کند. این داده ها را با ابزار طراحی مبتنی بر هوش مصنوعی تطبیق دهید. شما می توانید بدون نیاز به افزایش هزینه های سرمایه و صرفه جویی در وقت ، یک محل کار مناسب را که بخش زیادی از نیازهای عملکردی را برآورده می کند ، بدست آورید.

 

technology-in-office-decoration

 

بیشتر بخوانید : طراحی دکوراسیون اداری برای سازمان های در حال توسعه

 

یکپارچه سازی برنامه های محل کار

با افزایش شدید استقرار برنامه های کاربردی برای عملکردهای مختلف در محل کار مانند ابزار CRM ، HRMS ، برنامه های گردش کار ، برنامه رزرو سفر و افزودن برنامه های محل کار به مخلوط رزرو اتاق ، مدیریت بازدید کننده و مدیریت امکانات ، غیرممکن است که برای مدیریت این برنامه ها ، گذرواژه ها و غیره را پیگیری کنید.

 

technology-in-office-decoration

 

در نتیجه ، استفاده از یک برنامه واحد که تمام برنامه های مربوط به محل کار را در یک پلتفرم واحد متحد کند ، منطقی خواهد بود ، نه تنها برای کاهش تلاش های اداری بلکه برای اتصال نتایج این برنامه ها به یکدیگر. قدرت اینها با هم افزودنی نخواهد بود اما تأثیر چند برابری دارد.

 

technology-in-office-decoration

 

برای مطالعه بیشتر شما : عوامل تاثیرگزار درانتخاب دکوراسیون و مبلمان اداری

 

یک محیط بدون اصطکاک

تمرکز ، اولویت بندی و بارگیری کارهای غیر ارزش افزوده می تواند به صرفه جویی در وقت برای یک کسب و کار کمک کند. با توجه به این ، عناصر آنالوگ و دیجیتال بیشتری در طراحی محل کار ادغام می شوند تا حرکت و کار یکپارچه را امکان پذیر کنند. به عنوان مثال ، مبلمان سفارشی که همچنین می توانند به راحتی دوباره پیکربندی شوند. مثال دیگر ، نوآوری در علم مواد است که در آن صندلی های اداری دارید که قادر به پاسخگویی به ورودی بدن و تنظیم ارتفاع بر اساس آن هستند. بنابراین شخصی سازی فراتر از ترفندهای ساده به سمت عملکرد زیاد و بیشتر در مورد طراحی های عملکرد گرا که برای کارمندان عملکردی و توانمندی دارند ، حرکت می کند.

 

 technology-in-office-decoration

 

در نتیجه

در سال 2021 شاهد پشتیبانی فناوری از ایجاد فضاهای کاری خواهیم بود که جذابیت بیشتری دارند و اصول جامعه ، راحتی و ارزشهای مشترک را ارتقا می دهند. دفاتر در حال حاضر شامل ویژگی هایی مانند کافه ها ، مبلمان راحت ، مناطق بازی و اتاق های تناسب اندام هستند. با یک گام جلوتر ، اکنون این ویژگی ها حتی می توانند روحیه کارمندان را تقویت کنند ، روابط را بهبود بخشند و نوری تجاری را برای مشتریان احتمالی بهبود بخشند.

 

technology-in-office-decoration

 

فضاهای کاری بسیار پایدار ، ارگونومیک و یکپارچه خواهد بود که به طور همزمان از نیازهای شخصی و شغلی یک کارمند پشتیبانی می کنند ، بنابراین اختلافات به طور قابل توجهی بین محلی که دفترشان می نامند و مکانی که خانه خود می نامند ، کاهش می یابد.

 

 technology-in-office-decoration

 

برای استفاده از مشاوره کارشناسان ما در مورد دکوراسیون اداری با شماره 02144620086 تماس حاصل فرمایید