دکوراسیون اداری مدارس:

شاید با توجه به اینکه هنوز در بخشی از ایران بچه ها در چادر درس میخوانند ، صحبت از دکوراسیون داخلی مدارس کمی عجیب بنظر برسد. ولی چه بخواهیم و چه نخواهیم فرزندان ما در زمان کودکی بیشترین تاثیر پذیری را از محیط اطراف خود دارند و البته این موضوع بصورت دائمی نیز در ذهن آنها تا ابد نقش خواهد بست. 

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

همه ما با ضرب المثلهایی که فرهنگها و اقوام مختلف در مورد توجه خاص به پیشرفت جامعه و بحث توجه ویژه به آموزش و پرورش دارند آشنا هستیم ، پس نمیتوان بدلیل کمبود بودجه و یا هر موضوع دیگری این امر مهم را کتمان و برای آن برنامه ریزی نکرد. همه ما میدانیم که راه رسیدن به یک توسعه پایدار از سرمایه گذاری در بخش آموزش و پرورش میگذرد و البته آموزش پرورش دو بخش متفاوت سخت افزاری و نرم افزاری دارد که باید با مطالعه عمیق با هر دو برخورد کرد. امروزه در جوامع مدرن برای ساختمانهای مدارس استانداردهای خاصی تعریف شده است که این استانداردها را باید از زمان طراحی تا لحظه بهره برداری از مدارس قدم بقدم اجرا نمود.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

استانداردهایی در مورد مقاوم بودن در برابر زلزله ، استاندارد تهویه مطبوع هوا در سرما و گرما ، استاندارد فضای آموزشی ، استاندارد فضای کتابخانه و مطالعه پرسنل ،  استاندارد فضای بازی و تحرک کودکان ، سالنهای غذاخوری و سالنهای ورزشی و همچنین سالنهای گردهمایی ، همه این سالنها و فضاها دارای استاندارد خاص خودشان هستند. علاوه بر این یقینا استاندارد طراحی داخلی نیز از منظر زیبایی شناسی به این موارد اضافه میگردد. یقینا در اینجا بحث سن و سال نیز مطرح خواهد شد فضای یک مهدکودک یقینا با فضای یک دانشگاه تفاوتهای اساسی خواهد داشت. کتابهای زیادی در مورد دکوراسیون مدارس و همچنین انواع مبلمان اداری مدارس تا کنون تدوین شده است. جالب است بدانید که بحث فرهنگ و سنت نیز در این مقوله بخوبی گنجانده شده است. .

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

وجود ایده هایی در ساخت ساختمانهای مدارس بنحوی که دانش آموزان را با فرهنگ معماری سنتی و مدرن آن جامعه آشنا سازد همواره مورد توجه مسئولان رده بالای کشورهای مختلف بوده است. در طراحی فضای مدارس و مبلمان اداری آن ، به ارتباط بهتر دانش آموزان با معلم و همچنین با یکدیگر توجه خاصی شده است علاوه بر آن بحث احساس امنیت و آرامش نیز یکی از موضوعات خاص در این طراحیها میباشد. بنحویکه هیچ دانش آموزی بخاطر مسئله دکوراسیون اداری خود را منفرد و تنها احساس نکند مواردی مانند بازی با رنگها و شاد کردن محیط آموزشی و استفاده حداکثری از نور نیز همواره مد نظر این طراحان بوده است. امید است که در جامعه رو به رشد ایران ، با بهره گیری از فرهنگ غنی معماری سنتی و اسلامی شاهد ساخت مدارسی با این رویه ها باشیم.

 مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

تجهیزات آموزشی مدارس

تجهیزات آموزشی مدارس در پیشبرد روند تحصیل دانش آموزان امری مهم و ضروری است. اگر مدرسه شما دارای یک لیست از تجهیزات آموزشی مورد نیاز است پس دست به کار شده و با ارائه یک راهنما برای آنچه که مهم است برای خرید اقدام کنید. این است که اغلب یک راهنمای خوب ، اجتناب می کند از وارد شدن به خرید چیزهای غیر ضروری و هزینه بردار در تچهیزات آموزشی مدارس.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

بعضی از مدارس واقع ترجیح می دهند در تجهیزات آموزشی مدارس برای مثال مدیر مدرسه شما ممکن است بخواهد فقط برای دانش آموزان ، کمد اختصاصی تهیه کند ، پس در نظر بگیرید که آیا این یک لیست از الزامات و یا فقط پیشنهادات است. بعضی از مدارس پیشنهادات خود را در مورد تجهیزات آموزشی مدرسه ارائه می کنند ، اما در واقع لازم و ضروری نیست. مدارس و کلاس های آموزشی دیگر واقعا نیاز دانش آموزان در موارد خاص را باید به ارمغان بیاورند.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

گاهی اوقات یک لیست خرید تجهیزات آموزشی مدارس به طور کلی ارائه می شود ، و گاهی اوقات یک لیست خاص به معلم یا کلاس خاص خود را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، مدرسه ممکن است کلاسور مورد نیاز را خریداری کند ، اما معلم دانش آموزان درخواست مجموعه ای از پوشه زرد ، قرمز، آبی و .. میکند.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

حتما بخوانید: انواع مبلمان اداری 

کلاس های هنر مدرسه ممکن است پیشنهاد خرید یک مجموعه ای از لوازم هنری را بدهد. به عنوان مثال ، یک کلاس عکاسی دیجیتال ممکن است یک نوع از دوربین های دیجیتال به علاوه یک نوع خاصی از بسته نرم افزار برای یک کامپیوتر در خانه خواستار باشد.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

تصمیم بگیرید که چگونه می توانید به درخواست ها برای آیتم های اضافی برای دانش آموزان پاسخ دهید. آیا  توان خرید انفرادی را دارید؟ برای مثال برای برخی از کودکان که دارای استعداد های ویژه هستند. اگر دانش آموز شما خوشحال می شوند پس می توانند اجازه در تصمیم گیری ، در نظر دادن برای انجام خرید تجهیزات آموزشی مدارس را داشته باشند. اما در کل برای تهیه تجهیزات آموزشی مدارس باید با تفکر و آموزش صحیح اقدام شود.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها


مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

دکوراسیون مدارس _ از ایده تا اجرا

دکوراسیون مدارس مقوله ای است که به شناختی شرف و دانشی همه جانبه اعم از روانشناسی و جامعه شناسی نیاز دارد تا بتواند آنچه خاستگاه مدارس برای ساختن انسان هایی مفید برای جامعه هست را بر آورده سازد و در این بین توجه به دکوراسیون مدارس امری بدیهی است.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

مدارس به عنوان پایگاه های اصلی تعیلم و تربیت نسل های انسانی به حساب می آید و پرداختن ریشه ای به آن ها تا این اندازه مهم است که رابطه مستقیمی به فرهنگ ، تاریخ و اقتصاد یه جامعه کوچک همچون خانواده و یا بزرگ به مانند جامعه دارد. پس توجه به جزء جزء مسائل مربوط به مدارس موضوعی مهم است. در این راستا دکوراسیون مدارس موردی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

بیشتر بخوانید:میز کنفرانس

دکوراسیون مدارس در دل خویش تابع نوع طراحی ساختمان است ، وجود ارتفاع بلند کف تا سقف ، پنجره های بزرگ جهت نور دهی زیاد ، استفاده از کنج های گرد به جای تیز ، راهرو های پهن در کنار دسترسی های ساده ، این امکان را برای داشتن طراحی ویژه برای دکوراسیون داخلی مدارس فراهم می کند. برخورداری از رنگ در دکوراسیون مدارس اهمیت بالایی دارد ، دانستن اصول رنگ شناسی و پرداخت آن در دکوراسیون با شناخت رده سنی دانش آموزان در ارتباط است ، و در واقع هر نوع طراحی بسته به نوع سن دانش آموزان می تواند متفاوت باشد. رنگ بندی از نمای ورودی جهت ایجاد احساس پذیرش گرفته تا نمای دور تا دور ساختمان برای دانش آموزان از اهمیت ویژه بر خوردار است.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

طراحی زنده محیط کلاس مربوط به افزایش تعامل و به عبارتی افزایش روابط بین دانش آموزان با معلم و محیط کلاس است. دانش آموزان نباید به هیچ عنوان نباید احساس تنهایی و سرخوردگی از محیط به آنها دست دهد. اختلاف ارتفاع در سطح بهتر است برداشته شود و تا جایی که امکان دارد سطح به نحوی طراحی شود که احساس راحتی بین دانش آموزان و معلمان ایجاد شود. به عبارتی ایده های مناسب در جهت اجرا بهتر دکوراسیون مدارس می توناد راه گشا باشد.

مبلمان اداری مدارس و دانشگاهها

شرکت آدینا ، ارائه دهنده انواع میز اداری ، پارتیشن اداری ، مبلمان و تجهیزات اداری ، با استفاده از ماشین آلات پیشرفته و مدرن توانسته تا در این صنعت یک برند معتبر و یکی از بهترین فروشندگان مبلمان اداری در تهران و ایران باشد. انواع مبلمان اداری مدرن را با طراحی های لوکس و خاص از ما بخواهید.


<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما>>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086 در تماس باشید .