اهمیت نور در دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری

اهمیت نور در دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری

دکوراسیون اداری و اهمیت نور در آن


نور طبیعی در دکوراسیون اداری به یک بخش مهمی برای ایجاد یک کسب و کار پویا و توسعه مند است، این مورد به دو دلیل مهم است. اول، نور طبیعی به مردم کمک می کند تا چیزها را بهتر ببینند. بینایی انسان جوری طراحی شده است که با تغییرات نور طبیعی تنظیم شود، و در واقع برای چشم شما بهتر از نور فلورسنت است. این باعث می شود سردرد و فشار به چشم در طول انجام فعالیت های روزانه کاهش یابد.
ثانیا، باعث بهبود در بهره وری کارکنان و توسعه کار می شود. نوع نور باعث کنترل سطوح ملاتونین می شود، که به نوبه خود اثراتی همچون تمرکز بیشتر و احساس هوشیاری و بیداری در شما می شود. مطالعات اخیر در مورد بزرگسالان جوان نشان داده است که قرار گرفتن در معرض نور طبیعی باعث می شود آنها احساس هوشیاری بیشتری می کنند، در حالی که در زیر نور مصنوعی به آنها احساس خواب آلود بودن دست می دهد.

بیشتر بخوانید :دکوراسیون اداری و ،بررسی تاثیر روانی رنگ و رنگ کاري برآن

در دکوراسیون اداری نوع طراحی بسته به میزان نور طبیعی موجود در فضا است. اگر نور طبیعی در فضا قابلیت پخش شدگی بالا را دارا باشد، کاربرد نور مصنوعی به حداقل می رسد. تعداد و ابعاد پنجره ها و نوع طراحی معماری محیط مهم است. پلان های معماری که به صورت دایره ای طراحی شده باشد، باعث پخش نور طبیعی بسیار بالایی در محیط می شود، و بر عکس در فضاهایی با تعداد و ابعاد کم پنجره ها، نور مصنوعی به وفور استفاده می شود. عامل مهم دیگر مرکز پخش نور است. بهتر است نور از بالا و به صورت غیر مستقیم به محل تابانده شود. برای کارکنانی که با کامپیوتر کار می کنن، نور باید در زاویه بالای سر فرد به محل تابانده شود. در پایان مسلما نور طبیعی به علت زنده کردن محیط کار باعث افزایش بهره وری بیشتر می شود.

حتما بخوانید :از سیر تا پیاز در مورد مبلمان اداری 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086در تماس باشید .

 

همچنین بخوانید...

01 تير 1400 روابط عمومی گستره خدمات آدینا

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
درباره‌ی نویسنده
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.