دکوراسیون اداری و اهمیت نور در آن

نور طبیعی در دکوراسیون اداری به یک بخش مهمی برای ایجاد یک کسب و کار پویا و توسعه مند است ، این مورد به دو دلیل مهم است. اول ، نور طبیعی به مردم کمک می کند تا چیزها را بهتر ببینند. بینایی انسان جوری طراحی شده است که با تغییرات نور طبیعی تنظیم شود ، و در واقع برای چشم شما بهتر از نور فلورسنت است. این باعث می شود سردرد و فشار به چشم در طول انجام فعالیت های روزانه کاهش یابد.

اهمیت نور در دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری

ثانیا ، باعث بهبود در بهره وری کارکنان و توسعه کار می شود. نوع نور باعث کنترل سطوح ملاتونین می شود ، که به نوبه خود اثراتی همچون تمرکز بیشتر و احساس هوشیاری و بیداری در شما می شود. مطالعات اخیر در مورد بزرگسالان جوان نشان داده است که قرار گرفتن در معرض نور طبیعی باعث می شود آنها احساس هوشیاری بیشتری می کنند ، در حالی که در زیر نور مصنوعی به آنها احساس خواب آلود بودن دست می دهد.

اهمیت نور در دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری

بیشتر بخوانید: راهنمای انجام دکوراسیون اداری دفاتر|چرا به دکوراسیون اداری و مبلمان اداری خاص نیاز دارید؟

در دکوراسیون اداری نوع طراحی بسته به میزان نور طبیعی موجود در فضا است. اگر نور طبیعی در فضا قابلیت پخش شدگی بالا را دارا باشد ، کاربرد نور مصنوعی به حداقل می رسد. تعداد و ابعاد پنجره ها و نوع طراحی معماری محیط مهم است. پلان های معماری که به صورت دایره ای طراحی شده باشد ، باعث پخش نور طبیعی بسیار بالایی در محیط می شود ، و بر عکس در فضاهایی با تعداد و ابعاد کم پنجره ها ، نور مصنوعی به وفور استفاده می شود. عامل مهم دیگر مرکز پخش نور است. بهتر است نور از بالا و به صورت غیر مستقیم به محل تابانده شود. برای کارکنانی که با کامپیوتر کار می کنند ، نور باید در زاویه بالای سر فرد به محل تابانده شود. در پایان مسلما نور طبیعی به علت زنده کردن محیط کار باعث افزایش بهره وری بیشتر می شود.

حتما بخوانید: مبلمان اداری زیبا و تاثیر مبلمان اداری راحت بر روحیه پرسنل

اهمیت نور در دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری


<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما>>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086 در تماس باشید .