صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

مهمترین ویژگی برای ایجاد یک محیط های کاری ومبلمان اداری (Office furniture) باید افراد امکان نشستن راحت و انجام وظایف  بر روی صندلی اداری و در عین حال حرکات دلخواه درهنگام کار را داشته باشد. سه ناحیه تماس در فضای کاری وجود دارد که بر استقرار کارمند اثر می گذارد: صندلی اداری ، صفحه کار (معمولا میز یا صفحه کلید) و زمین. 

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟


برای اطمینان از بیشترین حد ممکن در راحتی استقرار دوتا از این عوامل باید تنظیم شوند. اگر نمی توانید هیچ یک از این نیازهای ذکرشده را رعایت کنید ، اما بدانید که تنظیم کامل و صحیح صندلی اداری واجب است. گزینه دیگر و شاید ارجح ترین گزینه یک میز اداری کاملا قابل تنظیم است. اگر چه قیمت خرید چنین میزی ممکن است ان را از میان گزینه ها حذف کندو دیگری که ارزانتر هست استفاده کنید اما بهتر است از یک صندلی اداری قابل تنظیم برای راحتی و امنیت استفاده کنید.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

 

ویژگی های خرید صندلی انتظار اداری خوب 

 1.  فشاری به پشت ران یا زانوهای شماوارد نسازد.
 2. کنترل اسان داشته و کاربری و نشستن بر روی آن اسان باشد.
 3.  گوشه جلویی آن به سمت زمین خم شده باشد.
 4. صندلی اداری دارای پنج نقطه محکم استقرار باشد.
 5. ارتفاع و شیب آن قابل تنظیم باشد.
 6. پارچه استفاده شده در ان لیز نباشد و قابل عبور برای جریان هوا باشد.
 7. پشتی آن برای قسمت تحتانی پشت شکل داده شده باشد.
 8. صندلی اداری چرخ یا غلتک های مناسب با نوع کف زمین داشته باشد.
 9. صندلی کامپیوتر مکانیسم چرخش مناسب داشته باشد.
 10. وقتی قسمت بالایی دست هایتان اویزان است و قسمت جلویی دست 90 درجه با قسمت بازو دارند  تکیه گاه های دست تا ارتفاع ارنج قابل تنظیم باشند .
 11. تکیه های بازو مزاحم حرکات ازاد داخل محیط کاری نشوند.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

چگونه صندلی اداری خود را با قدم میزان کنم ؟

جلوی صندلی اداری خود بایستید. ارتفاع را طوری تنظیم کنید که بالاترین نقطه ی صندلی دقیقا زیر کشکک زانوی شما باشد. روی صندلی بنشینید و پاهای خود را درست و صاف روی کف زمین نگه دارید.
بررسی کنید که فضای بین گوشه جلوی صندلی و قسمت پایینی پاها (ماهیچه ساق پا) به اندازه یک مشت حدود 5 سانتی متر گره کرده فاصله داشته باشد.

تکیه گاه پشتی را با گودی کمر خود میزان کرده.
درست بنشینید بطوری که دستهایتان در دوسمت باشند. ارنج هایتان را با زاویه تقریبا 90 درجه خم کنید و ارتفاع تکیه گاه بدست ها را تنظیم کنید تا وقتی که به سختی قسمت پایینی ارنج هایتان را لمس کند.
اگر دست شما روی پایین ترین سطح تکیه گاه ها بازهم ارنج های شما را بالا نگه می دارند می توانید تکیه گاههای دستی را از صندلی جدا کنید.

شیب صندلی اداری نیز به دلخواه شما به جلو و عقب قابل تنظیم است.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟


آیا صندلی اداری آقا یا خانم متفاوت هستند؟

صندلی برای زنان و مردان متفاوت می باشد ، چرا که ارگونومی بدن آنان با هم متفاوت است.
خانم‎ها در هنگام خرید صندلی اداری خود و استفاده از صندلی به اندازه آن توجه کنید و صندلی مورد استفاده آنان ، باید سبک باشد و رویه آن عرق نکند در غیر این صورت باید به فکر فروش صندلی خود کرده. ضمن اینکه استفاده از پشتی صندلی و چرخ‌دار بودن آن برای خانم‌های باردار ضروری است.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

عوارض استفاده نادرست از صندلی اداری

هر چقدر که صندلی شما در محل کار راحت باشد:

-اگر از آن درست استفاده نکنید ، بعدا عوارض به بدنتان اتفاق بیفتد.
-اگر خود را بیش از حد به جلو خم کرده باشید ، مشکلاتی چون احساس درد در ناحیه گردن و کمر آزارتان می‌دهد.
-نشستن بر روی لبه صندلی ، می‌تواند تا حد زیادی فشار بر دیسک‌ کمر را افزایش ‌دهد.

- اگر به مدت طولانی ، به صورت ثابت بر روی صندلی بنشینید ، ممکن است با مشکلاتی مانند خستگی زودرس ، درد و ضعف عضلات گردن ، از بین رفتن تناسب اندام ، کاهش گردش خون ، کاهش راندمان قلب و ریه و مشکلات گوارشی مواجه شوید.
- مفاصل بدن به‌ویژه لگن ، ران ، زانو و آرنج شما نیز در صورت نشستن طولانی‌ مدت ، ممکن است صدمه ببینند.
صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟ 

درست نشستن بر صندلی

- بر روی صندلی صاف بنشیند.
- پاهای خود را به صورت کامل بر روی زمین قرار داشته باشند.
- برای کمترین فشار به مفصل ران و زانو وارد شود ، نیز ران و ساق پا را در زاویه 90 درجه قرار دهید.
- در صورتی که ‌نمی‌توانید ارتفاع صندلی خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که پاهای شما به زمین برسند یا به طور کلی صندلی قابلیت تنظیم ندارد ، از زیرپایی استفاده کنید.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

حتما بخوانید: صندلی اداری استاندارد

عمده زمان کارمندان در روز بر روی صندلیهای آنها و در پشت میزشان سپری می شود. دیگر مراقبت از بدن تنها به عواملی نظیر تغذیه خوب و تمرینات ورزشی مرتب بستگی ندارد. امروزه عبارت ارگونومی و طراحی صنعتی در حوزه صندلی های اداری جزو یک ضرورت است.

یعنی طراحی صندلی باید بگونه ای باشد که با توجه به اینکه کاربر بمدت زمان طولانی روی صندلی می نشیند نه تنها احساس خستگی نکند بلکه با مرور زمان نیز استخوانهای کمر و ستون فقرات وی آسیب نبیند صندلی اداری مناسب باید حمایتهای لازم و پشتیبانیهای کافی را برای قسمتهای پشت ساقها , باسن و حتی دستها فراهم کند. همچنین باید صندلی بگونه ای طراحی شود که خطای کاربر را در گرفتن حالتهای غلط نشستن کاهش دهد.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

مشخصات یک صندلی اداری مناسب:

تنظیم پشتی صندلی و چگونگی قرار گرفتن مهره ها روی آن از مهمترین عوامل است. قسمت میانی صندلی نباید گردش خون در پاها به خصوص در زانوها را دچار اختلال کند و خون در زانوها جمع شود.

 1. آرنج ها نیز باید به صورت 8 از شانه ها فاصله داشته باشد.
 2. یک صندلی خوب اداری باید تکیه گاهی مطمئن و راحت برای بدن شما ایجاد کند که برای انجام وظایفتان مناسب باشد.
 3. گردش خون به سمت اعضای پایین تر بدن،نباید قطع شود.
 4. حفظ یا تغییر وضعیت به آسانی صورت گیرد.
 5. تکیه گاهی برای ستون فقرات داشته باشد.
 6. سطح آن اصطکاک لازم را برای جلوگیری از لغزش و سرماخوردگی داشته باشد.
 7. رطوبت پذیر باشد
 8. دسته صندلی نیز می تواند ماهیچه های گردن و شانه را محافظت کند و به عنوان تکیه گاهی برای بلند شدن،مورد استفاده قرارگیرد
 9. چرم آن باعث تعریق بیش از حد بدن نشود
 10. چرم آن رنگ لباس و یا شلوار فرد را تغییر ندهد.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

درست نشستن بر صندلی:

بر روی صندلی صاف بنشینید. پاهای خود را در وضعیتی قرار دهید که به صورت کامل بر روی زمین قرار داشته باشند. برای این که کمترین فشار به مفصل ران و زانو وارد شود،ران و ساق پا را در زاویه 90 درجه قرار دهید.

در صورتی که نمیتوانید ارتفاع صندلی خود را به گونه ای تنظیم کنید که پاهای شما به زمین برسند یا به طور کلی صندلی قابلیت تنظیم ندارد ، از زیر پائی استفاده کنیدمتخصصان معتقدند ، نشستن بر روی لبه صندلی ، می تواند تا حد زیادی فشار بر دیسک کمر را افزایش دهد.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

انواع میز و صندلی اداری:

 1. میز مخصوص کامپیوتر، که شما می نوانید به راحتی با کامپیوتر خود کار کنید و همچنین از لحاظ جنس کاملا مطلوب می باشد
 2. صندلی مخصوص کامپیوتر، طراحی این صندلی طوری است که فرد احساس خستگی نمی کند و می تواند کارهای خود را در کمترین زمان انجام دهد
 3. صندلی مخصوص کنفراس، که با اصول مناسب ادارات طراحی شده و کاملاً سبک و مقاوم می باشد
 4. صندلی مخصوص اداری ارباب رجوع
 5. میز شیشه ای، که امروزه در برخی از ادارات استفاده می شود، و شیشه میز اداری از جنس خوب می باشد
 6. میز Mdf که بسیار محکم و مقاوم می باشد

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟


بیشتر بخوانید: صندلی اداری و لمس آرامش 

خرید میز و صندلی اداری

برای خرید میز و صندلی های اداری می توانید با شماره های زیر تماس گرفته تا همکاران ما شما را در جهت خرید میز و صندلی ادری راهنمایی کنند. یا با مراجعه حضوری می توانید از نزدیک میزهای اداری را خریداری کنید، مشتریانی که از در خرید صندلی اداری مشکل دارند حتما با همکاران ما مشاوره کنند. 

 صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

 • میز و صندلی های اداری مخصوص بانک ها
 • میز و صندلی های مخصوص مدارس و کلاس های درس
 • میز و صندلی های اداری با قیمت مناسب

میز و صندلی اداری ، خرید میز های اداری ، مرکز خرید میز اداری ، میز صندلی اداری جدید ، بهترین صندلی های اداری ، میز و صندلی پیشرفته اداری ، صندلی اداری ، قیمت صندلی اداری از شرکت آدینا بخواهید.

امروزه جنس, رنگ و طرح های جدید مبلمان اداری آن قدر متنوع شده که خریدار در نگاه اول سر درگم می شود . اما تجهیزات اداری مانند مبلمان اداری باید راحت باشد صندلی های اداری نقش مهمی در حفظ سلامت و راحتی کارمندانی دارند که ساعت ها وقت صرف نشستن پشت کامپیوتر می کنند و هنگام انتخاب, توجه خاص خود را می طلبند.

 صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

صندلی باید استاندارد بوده و با توجه به فیزیک و قد افراد انتخاب شود برای مراقبت از کمر وستون فقرات می بایست ارتفاع و عمق آن مورد توجه قرار گیرد به همین دلیل ارتفاع آن باید قابل تنظیم باشد یک صندلی اداری باید تکیه گاهی راحت و مطمئن برای بدن ایجاد کند باید مناسب نوع وظایف باشد پشتی صندلی باید راحت باشد , گودی کمر وگردن را بپوشاند و از ناحیه کمر , سروشانه ها محافظت کند و تکیه گاه ستون فقرات باشد تا وزن و فشار روی قسمت های مختلف بدن تقسیم شده و به یک نقطه آسیب نرسد.

با نشستن روی صندلی اداری غیر استاندارد , چاره ای جز بیش از حد خم شدن و جلو نشستن که باعث درد و ناراحتی در قسمت های کمر و گردن و در ردازمدت دیسک کمر می شود نیست , خستگی و درد و گرفتگی عضلات گردن , درد مفاصل زانو و آرنج,خستگی شانه ها , گودی کمر , درد ستون فقرات , کمردرد و از بین رفتن تناسب اندام یا به دلیل بد نشستن روی صندلی یا نشانه غیر استاندارد بودن آن است که باید هرچه زودتر فکری به حال آن شود.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟

 مبلمان اداری بادوام و کیفیت از جمله وسایلیست که چون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد , انتخاب نوع ارزان آن مقرون به صرفه نیست و چیزی نمیگذرد که باید دوباره خریداری شود. توجه به کیفیت چرخ ها , قابلیت شستشو در مورد روکش صندلی و این که جنس روکش چیزی باشد که در تابستان عرق نکند از مواردیست که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود.

انتخاب رنگ و طرح مناسب , توجه و احترام به خواسته کارمندان و در نظر گرفتن نقطه نظرات ان ها انگیزه بیشتری در افراد ایجاد می کند این حس که برای حضور کارمندان احترام قائل شده ایم و این که ارزش آن را دارند تا در محیطی خوب و ایده آل کار کنند, انگیزه و تاثیر متقابل ایجاد کرده و حس خلاقیت افراد را بالا می برد.

صندلی اداری استاندارد و راحت را چگونه بشناسم و تهیه کنم ؟


<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا  با شماره 44620086در تماس باشید .