زیاد نشستن به طور جدی برای سلامتی شما مضر است.
 
 افرادی که هر روز زیاد می نشینند، خطر دیابت، بیماری قلبی و مرگ زودرس را افزایش می دهند.
 
 علاوه بر این، نشستن مداوم کالری زیادی می سوزاند، و بسیاری از مطالعات آن را با افزایش وزن و چاقی مرتبط دانسته اند.
 
 این یک مشکل بزرگ برای کارمندان ادارات است، زیرا آنها بیشتر روز را می نشینند. خوشبختانه میزهای ایستاده در مبلمان اداری محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

 

 advantages-of-standing-office-desk

 

 

میز ایستاده چیست؟

یک میز اداری ایستاده که میز ایستاده نیز نامیده می شود، در واقع میزی است که به شما امکان می دهد هنگام کار راحت بایستید.
 
 بسیاری از نسخه های مدرن قابل تنظیم هستند، بنابراین می توانید ارتفاع میز را تغییر دهید و به طور متناوب بین نشستن و ایستادن قرار بگیرید.

این میزها به عنوان میزهای قابل تنظیم ارتفاع یا میزهای ایستاده نشسته نامیده می شوند.

 

advantages-of-standing-office-desk

 

اگرچه تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است، اما به نظر می رسد که استفاده از میز ایستاده می تواند فواید چشمگیری برای سلامتی داشته باشد. همچنین ممکن است بهره وری را افزایش دهد. حداقل، استفاده از این نوع میز می تواند تا حدودی اثرات مضر زیاد نشستن را نفی کند.

 

advantages-of-standing-office-desk

 

 

 

حتما بخوانید : میز کارشناسی و میز کارمندی مناسب را چگونه انتخاب و خریداری کنیم


 
 در اینجا 7 مزیت استفاده از میز ایستاده وجود دارد که توسط علم پشتیبانی می شوند:

1. ایستادن خطر افزایش وزن و چاقی را کاهش می دهد

افزایش وزن در نهایت به دلیل دریافت کالری بیشتر از میزان سوزاندن شما است. برعکس، سوزاندن کالری بیشتر از مقدار دریافتی شما منجر به کاهش وزن می شود.

در حقیقت، زمانی که با یک بعدازظهر کار کم تحرک مقایسه می شود، نشان داده شده است که مقدار مساوی از زمان صرف ایستادن، بیش از 170 کالری اضافی می سوزاند. این تقریباً 1000 کالری اضافی است که هر هفته از صرف ایستادن پشت میزتان بعد از ظهر سوزانده می شود.

این اختلاف کالری می تواند یکی از دلایل ارتباط طولانی مدت نشستن با چاقی و بیماری های متابولیکی باشد.

 

advantages-of-standing-office-desk

 

 

2. استفاده از میز ایستاده ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد

به طور کلی، هرچه میزان قند خون شما بعد از غذا بیشتر شود، برای سلامتی شما بدتر است. این امر خصوصاً در مورد افرادی که مقاومت به انسولین یا دیابت نوع 2 دارند، بیشتر صدق می کند.

در یک مطالعه کوچک بر روی 10 کارمند دفتر، ایستادن به مدت 180 دقیقه پس از ناهار، 43٪ کاهش قند خون را در مقایسه با نشستن برای همان زمان کاهش داد.

 

 advantages-of-standing-office-desk


 هر دو گروه به همان میزان قدم برداشتند، که نشان می دهد سنبله کمتر به دلیل ایستادن است نه حرکات فیزیکی اضافی در اطراف دفتر.
 
 مطالعه دیگری که روی 23 کارگر اداری انجام شد نشان داد که متناوب ایستادن و نشستن هر 30 دقیقه در طول روز کاری باعث کاهش جهش قند خون می شود.

اثرات مضر نشستن بعد از غذا می تواند توضیح دهد که چرا زمان کم تحرکی با 112٪ خطر بیشتر دیابت نوع 2 ارتباط دارد.

 

 advantages-of-standing-office-desk

 

3. ایستادن ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

این ایده که ایستادن برای سلامت قلب بهتر است اولین بار در سال 1953 مطرح شد. یک مطالعه نشان داد که کمک راننده های اتوبوس که تمام روز ایستاده اند، نیمی از خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را به عنوان همکاران خود در صندلی های راننده دارند.

از آن زمان، دانشمندان درک بسیار بیشتری از اثرات نشستن بر سلامت قلب پیدا کرده اند، با مدت زمان کم تحرک طولانی مدت احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را تا 147٪ افزایش می دهد.

 

 advantages-of-standing-office-desk

 

 بیشتر بخوانید : توصیه هایی برای خرید میز اداری خوب

 

4. میزهای ایستاده برای کاهش درد کمر به نظر می رسند

کمر درد یکی از رایج ترین شکایات کارمندان اداری است که تمام روز را می نشینند. برای تعیین اینکه آیا میزهای ایستاده می توانند این مسئله را بهبود ببخشند، مطالعات زیادی بر روی کارمندان با درد کمر طولانی مدت انجام شده است.
 
 شرکت کنندگان پس از چندین هفته استفاده از میزهای ایستاده تا 32٪ بهبودی در کمر درد گزارش کرده اند.

 

 advantages-of-standing-office-desk

 

مطالعه دیگری که توسط CDC منتشر شد ، نشان داد که استفاده از میز ایستاده پس از 4 هفته درد در قسمت فوقانی کمر و گردن را 54٪ کاهش می دهد.

بعلاوه، برداشتن میزهای نشستن برخی از این پیشرفتها را در طی 2 هفته معکوس کرد. مطالعه دیگری که توسط CDC منتشر شد ، نشان داد که استفاده از میز ایستاده درد پشت و گردن را پس از 4 هفته فقط 54٪ کاهش می دهد ؛ بعلاوه، حذف میزهای نشستن برخی از این پیشرفتها را در عرض 2 زمان معکوس کرد.

 

advantages-of-standing-office-desk

 

5. میزهای ایستاده به بهبود سطح روحیه و انرژی کمک می کنند

به نظر می رسد میزهای ایستاده تأثیر مثبتی بر سلامت عمومی دارند. در یک مطالعه 7 هفته ای، شرکت کنندگان با استفاده از میز ایستاده استرس و خستگی کمتری را نسبت به افرادی که کل روز کار را نشسته بودند گزارش کردند. علاوه بر این، 87٪ از کسانی که از میز ایستاده استفاده می کنند، قدرت و انرژی خود را در طول روز افزایش داده اند.

 

 advantages-of-standing-office-desk

 

با بازگشت به میزهای قدیمی خود، حالات کلی به سطح اولیه خود بازگشت. این یافته ها با تحقیقات گسترده تر در مورد سلامت روان و نشستن مطابقت دارد، که بی تحرکی را با افزایش خطر افسردگی و اضطراب مرتبط می کند.

 

 advantages-of-standing-office-desk

 

6. میزهای ایستاده حتی ممکن است باعث افزایش بهره وری شوند

یک نگرانی معمول در مورد میزهای ایستاده این است که آنها مانع کارهای روزمره مانند تایپ می شوند. در حالی که ایستادن در هر بعد از ظهر ممکن است کمی به آن عادت کند، به نظر می رسد میزهای ایستاده تأثیر قابل توجهی در کارهای معمول ندارند.

 

 advantages-of-standing-office-desk


 
 در مطالعه ای روی 60 کارمند جوان دفتر، استفاده از میز ایستاده به مدت 4 ساعت در روز هیچ تاثیری بر شخصیت های تایپ شده در دقیقه یا خطاهای تایپ نداشت.

با توجه به اینکه ایستادن باعث بهبود خلق و خو و انرژی نیز می شود، استفاده از میز ایستاده بیشتر باعث افزایش بهره وری می شود تا اینکه مانع آن شود.

 

advantages-of-standing-office-desk

 

برای مطالعه بیشتر شما : اهمیت انتخاب میز اداری مناسب در دکوراسیون اداری دفتر شما

 

7. ایستادن بیشتر ممکن است به شما کمک کند طولانی تر زندگی کنید

مطالعات نشان داده است که ارتباط شدیدی بین افزایش زمان نشستن و مرگ زودرس وجود دارد. این با توجه به ارتباط قوی بین زمان کم تحرکی، دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی تعجب آور نیست.

در حقیقت، یک بررسی از 18 مطالعه نشان داد که افرادی که بیشترین نشستن را دارند، در مقایسه با افرادی که کمترین میزان نشستن را دارند، 49٪ بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس قرار دارند.

 

advantages-of-standing-office-desk

 
 
 مطالعه دیگر تخمین زده است که کاهش زمان نشستن به 3 ساعت در روز، امید به زندگی متوسط آمریکایی را 2 سال افزایش می دهد. در حالی که این مطالعات مشاهده ای علت و معلول را اثبات نمی کنند، اما وزن شواهد نشان می دهد که ایستادن بیشتر می تواند به طولانی شدن عمر ما کمک کند.

 

advantages-of-standing-office-desk

 

وقت ایستادن است

کاهش زمان کم تحرکی می تواند باعث بهبود سلامت جسمی، متابولیکی و حتی روانی شود. به همین دلیل کم نشستن و ایستادن بسیار مهم تغییر سبک زندگی است.
 
 اگر می خواهید این را امتحان کنید، بیشتر مکان هایی که مبلمان اداری می فروشند ، میزهای ایستاده نیز دارند. همچنین می توانید یکی را بصورت آنلاین خریداری کنید.

 

 advantages-of-standing-office-desk

 

 

برای استفاده از مشاوره کارشناسان ما در مورد دکوراسیون اداری با شماره 02144620086 تماس حاصل فرمایید