آیا می دانید به طور متوسط 12٪ از وقت ما در محل کار ما صرف می شود؟ بنابراین مهم است که از محیط حرفه ای خود مراقبت کنیم تا در آنجا احساس راحتی کنیم. امروز ما می خواهیم فنگ شویی را دردکوراسیون اداری و مبلمان اداری کشف کنیم ، یک روند تزئین جدید در دفاتر رسمی که مستقیماً از چین می آیند.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

فنگ شویی را بشناسید

اصطلاح فنگ شویی به معنی باد و آب است. فنگ شویی یک شیوه زندگی است ، فلسفه ای که اهمیت زیادی برای محیط زیست قائل است. هدف این است که در هماهنگی با محیط زندگی کنیم. در نظر چینی ها انرژی حاکم بر جهان است. این مرکز فلسفه فنگ شویی است. برنامه ریزی محیط بر اساس اصول خاصی باعث می شود تا این انرژی به خوبی در بدن و ذهن نفوذ کند. هدف دستیابی به تمامیت ذهنی است. این شیوه سازماندهی فضای شخصی که در دنیای مدرن اعمال می شود ، کنار آمدن با جامعه ای که به طور فزاینده ای تحت فشار و استرس است ، امکان پذیر است.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

اصل فنگ شویی ، به دور از یک تزئین ساده ، کاملاً مناسب چیدمان یک دفتر کار است. در واقع ، این فضای کوچک اغلب به عنوان مکانی پرتنش دیده می شود که در آن فرد باید عملکرد بسیار خوبی انجام دهد و به ضرر رفاه او باشد. با فنگ شویی ، عملکرد و خوشبختی در قرار ملاقات است!

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

حتما بخوانید : چگونه طراحی داخلی یک دفتر کار می تواند بر خلاقیت پرسنل تاثیر بگذارد

 

مطابق اصل فنگ شویی دفتر را تجهیز کنید

دلپذیر کردن دفتر و داشتن فنگ شویی برای راحتی و عملکرد مناسب ضروری است. این امر باعث ایجاد روابط خوب بین همکاران و بهبود بهره وری همه می شود. روش فنگ شویی شامل پارامترهای مختلفی است: طبیعت ، رنگ ، روشنایی ، موقعیت ، جهت گیری ، شکل و غیره.

 

 feng-shui-principles-in-office-decoration

مبلمان

فنگ شویی از هوشیاری و سبکی طرفداری می کند. در انتخاب مبلمان اداری ، ما باید شکل های گرد ، سبک ، روان بودن و شفافیت را ترجیح دهیم.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

از مبلمان حاوی کمدهای قفل دار بسیاری باید خودداری شود ، زیرا آنها به جای اجازه دادن به گردش آن ، انرژی را محدود می کنند.
این مورد همچنین برای قفسه ها و میزهای اداری دارای شکاف معتبر است که سایه ایجاد می کنند. برای نگهداری اسناد بهتر است از قفسه کم استفاده کنید.
سنگ ، چوب یا حتی شیشه ترجیح داده می شود. این مواد طبیعی انرژی مثبتی را ایجاد می کنند و محیطی دلپذیر ایجاد می کنند.
از طرف دیگر ، مصنوعی از جریان مناسب انرژی جلوگیری کرده و تنش ایجاد می کند.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

بیشتر بخوانید : بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون و مبلمان اداری چیست

 رنگ

طبق فلسفه فنگ شویی ، هر رنگ انرژی خاص خود را دارد که می تواند سرد یا گرم باشد. بازی بر روی تفاوت های ظریف و هارمونی باعث تعادل محیط می شود تا انرژی های خیلی گرم یا خیلی سرد را کاهش دهد.

برای تقویت پویایی یا تبادلات بین کارمندان ، باید از رنگهای گرم استفاده شود ؛ نارنجی ، زرد ، آبی روشن ، فوشیا ، قرمز و غیره.
برای ایجاد مکانی برای بازتاب ، باید از رنگ های سرد استفاده کنید ؛ سفید ، خاکستری ، آبی تیره ، بژ و غیره.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

اصول فنگ شویی را بزرگنمایی کنید


دفتر خود را به خوبی مرتب کنید ؛ اول از همه ، جهت گیری دفتر یک نکته مهم برای ارتقا بهره وری و رفاه است. آیا باید آن را مقابل دیوار ، جلوی پنجره ، گوشه اتاق قرار داد؟

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

فنگ شویی توصیه می کند رو به روی میز به سمت در و پشت به دیوار باشید و فضای کافی در جلو برای گردش خوب وجود داشته باشد. باید از پشت به پنجره یا درب خودداری کنید. اگر این امکان وجود ندارد ، بهتر است از صندلی اداری با پشتی به اندازه کافی بالا استفاده کنید تا احساس امنیت افزایش یابد.

 

 feng-shui-principles-in-office-decoration

 

دفتر را با گیاهان تزئین کنید

رنگ سبز را قرار دهید ؛ فنگ شویی توصیه می کند برای جذب آلودگی الکترومغناطیسی موجود در محیط دفتر ، گیاهان سبز به دکوراسیون اضافه کنید. پوشش گیاهی همچنین اکسیژن را به اتاق می آورد و در نتیجه باعث رفاه حال افراد حاضر می شود.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

فضای کار را با نور طبیعی غسل دهید و به مواد طبیعی مانند چوب اعتماد کنید تا با طبیعت هماهنگ باشد. دکوراسیون سبز را با استفاده از گیاه به عنوان مثال ، در صورت امکان با منحنی های نرم ، به روح گرد شکل دکوراسیون فنگ شویی ادامه دهید. ساکولنت ها بسیار خوب عمل می کنند ، با مصرف آب بسیار کم ، به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارند ، توجه داشته باشید که بهتر است از کاکتوس ها و گیاهانی که اشکال سخت دارند مغایر اصول فنگ شویی باشد ، خودداری کنید. این لمس های گیاهی باعث ایجاد خلاقیت در هنگام انرژی بخشیدن به فضای کار می شود.

گیاهان علاوه بر آرامش با نگرش سبز ، امواج خاصی را که توسط ابزار رایانه ای روزمره ساطع می شود ، جذب می کنند!

 

 feng-shui-principles-in-office-decoration

 

 

لمس آب برای برخورد ذاتی

آب ، "شوی" از فنگ شویی نیز یک عنصر بسیار مهم است ، آن را به رونق و فراوانی به ارمغان بیاورد. بنابراین افزودن عنصری از آب به محل کار خود اثرات آرام بخشی دارد. با انتخاب یک نقاشی با لمس آب ، یک شیشه با ماهی یا حتی یک چشمه کوچک ، کار شما تمام می شود. در شکل واقعی یا تصویری ، مهمترین چیز احساس حضور نمادین عنصر آب در اتاق است.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

 

تمیز کردن بیش از یک بار در سال

نظم یک اصل اساسی برای هماهنگی است تا به همان اندازه که در دفتر کار است ، در ایده ها حکمرانی کند. باید به یاد داشته باشیم که میزها را مرتبا ، مرتب کنیم تا بتوانیم رفاه را بهبود بخشیم و انرژی خود را بدست آوریم. تمرکز و خلاقیت دوست دارد در یک مکان تمیز و سالم رشد کند. بنابراین اطمینان از پاکیزگی فضای آن مهم است. دور ریختن کاغذهای غیرضروری ، تمیز کردن صفحه کلید همه چیزهایی است که فقط 5 دقیقه طول می کشد و به شما نشاط می بخشد!

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

سرانجام ، "فنگ" به معنی "باد" یکی از عناصر اصلی فنگ شویی است. حداقل یک بار در روز هوا دادن به فضای کار خود ضروری است ، شما این کار را به طور طبیعی در خانه انجام می دهید ، پس چرا در محل کار نیز این کار را نمی کنید. برای پایبندی به اصول فنگ شویی ایجاد منابع انرژی جدید با گردش هوا در فضاهای ما ضروری است. علاوه بر این ، همه ما می دانیم که هوای تازه باعث تحریک سلول های عصبی و خلاقیت می شود!

 

 feng-shui-principles-in-office-decoration

 

لمس های تزئینی فنگ شویی

توصیه می شود اشیا الهام بخش را روی میز قرار دهید. عکس ، عکس خانوادگی یا اشیای مورد علاقه. برای نرم کردن فضای کار ، ترجیح دادن مبلمان با منحنی های گرد به جای گوشه های تیز تأثیر مثبتی خواهد داشت.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

برای مطالعه بیشتر شما : نقش تابلو در دکوراسیون اداری

 

از قفسه های آویزان که تصور را مانع می شوند ، خودداری کنید ، لانه های گرد و غبار مانند قفسه های باز (به جز کتابخانه ها) و همچنین آینه هایی که باعث تمرکز می شوند ، توصیه نمی شوند. آخرین نکته ، سطل آشغال را زیر میز مخفی کنید تا روحیه مثبت فنگ شویی را در فضای کار بهینه کنید.

 

feng-shui-principles-in-office-decoration

 

برای استفاده از مشاوره کارشناسان ما در مورد دکوراسیون اداری با شماره 02144620086 تماس حاصل فرمایید