شیو ه های بزرگ جلوه دادن یک فضای کوچک

چیدمان مبلمان و دکوراسیون اداری: با بکارگیری راهنمایی های ارائه شده در این مقاله مبلمان اداری (Office furniture)میتوانید فضای کوچک محل کار و زندگی خود را طوری طراحی کنید که بزرگتر به نظر بیاید. اگر مي خواهيد فضاي اتاق يا خانه تان را بزرگ تر جلوه دهيد بايد از الگوي تک رنگي استفاده کنيد. يعني تنها از يک رنگ يک دست و ثابت براي رنگ آميزي ديوارها و کف پوش و حتي فرش استفاد کنيد. نصب آينه برروي ديوار يا سقف مي تواند روشي سريع و موثر براي بزرگ تر جلوه دادن فضاي يک اتاق باشد. شما حتي مي توانيد کل ديوار را با آينه اي بزرگ بپوشانيد يا از تعداد زيادي سطوح صيقلي و انعکاسي چون شيشه يا ورقه هاي لوسيتي برروي در و ديوار استفاده کنيد. 

بیشتر بخوانیدنکاتی در مورد انتخاب میز اداری و میز پذیرش

دکوراسیون اداری

به علاوه براي ايجاد حس بزرگي و جاداري فضا معمولا بهتر است از رنگ هاي روشن و در صورت امکان از پنجره هاي بزرگ کمک گرفته و اگر ممکن باشد از نور مصنوعي که از خارج اتاق يا پنجره به داخل مي تابد در شب استفاده کرد چرا که اين کار توجه بيننده به کوچکي فضا را کم مي کند. تا آنجايي که مي توانيد از نور و روشنايي بيشتر در خانه استفاده کنيد. اگر شما بتوانيد از سقف به عنوان يک شب نما و منعکس کننده همانند يک آسمان استفاده کنيد ، مي توانيد فضاي تان را بزرگ تر جلوه دهيد و به علاوه شما با ايجاد نوعي جريان و موج و همبستگي در ميان اتاق مي توانيد فضا را بزرگ تر جلوه دهيد. پوشاندن کف تمامي اتاق ها با کف پوشي يکدست و يکرنگ نيز راهي براي بزرگ تر و طولاني تر جلوه دادن فضاي يک خانه است. براي مثال مي توانيد کف تمامي اتاق ها را با کف پوش چوبي ، پارکت يا سراميک بپوشانيد و اين کف پوش را از اتاق خواب به هال و پذيرايي ادامه دهيد. از همين روش مي توانيد براي ديوارها نيز استفاده کنيد يعني برروي تمامي ديوارها از رنگ و تزئيناتي مشابه بهره بگيريد.

دکوراسیون اداری

حتما بخوانید: دکوراسیون اداری دفتربامبلمان اداری کلاسیک یامدرن؟

بنابراين يکدستي رنگ ديوارها و کف پوش و فضاهاي خالي ميان وسايل منزل موجب بزرگنمايي و هماهنگي فضا مي شود و تفکيک و جدايي دقيق ميان اتاق ها و فضاها و اين که يک اتاق در کجا آغاز و در کجا پايان مي يابد از بين خواهد رفت. نکته ديگري که براي بزرگ تر کردن فضا بايد در نظر بگيريم اين است که هرچه مي توانيد از لوازم و مبلمان کمتر و ظريف تري در فضاي اتاق ها استفاده کنيد و تعداد لوازم يک اتاق را به حداقل برسانيد و فضا را خلوت تر کنيد و اجازه دهيد که تنها چند شي و وسيله اندک و کوچک اما زيبا جلوه گري کنند. طراح دکور در اين جا با انتخاب يک تخت تاج دار و بلند و ميز عسلي بلندي که در کنار آن ، در اين اتاق خواب گذاشته است نوعي خطاي حسي و تصور فضاي بزرگ تر را در اين اتاق کوچک به وجود آورده است. به علاوه رنگ آميزي ديوار پشت تاج تخت به شکل يک مربع يا قاب رنگي براي تخت باعث شده است که گوشه ها و کناره هاي سفيد ديوار اطراف اين مربع رنگي موجب بزرگ تر به نظر رسيدن اتاق شود البته آينه را فراموش نکنيد چرا که آينه ها هميشه در بزرگ تر به نظر رسيدن فضا مناسب هستند. بنابراين به خاطر داشته باشيد که هميشه خريدن مبلمان و لوازم و پرکردن فضا، راهي براي زيباتر کردن دکور و فضا نيست بلکه شما بايد سعي کنيد که فضا را خلق کنيد.

دکوراسیون اداری

ايجاد فضايي خودماني و راحت در اتاق هاي بزرگ

شما گاه مي توانيد اتاقي در دل اتاق بزرگ تر ديگر ايجاد کنيد چرا که اين گنجايش و فضاهاي کوچک تر داخلي ، به شما اجازه مي دهد که در عين حفظ وسعت فضا ، محيطي گرم و کوچک تر در دل فضايي بزرگ و بي روح به وجود آوريد. با ايجاد گوشه هاي دنج کوچک در يک اتاق بزرگ مي توانيد فضاهاي راحت کوچک مختلفي براي افراد و منظورهاي متفاوت ايجاد کنيد.

معمولا رنگ هاي تيره و گرم ، فضاي يک اتاق بزرگ را راحت و گرم تر مي کنند. البته امکان رنگ آميزي سقف ها را نيز فراموش نکنيد. معمولا کوچک تر و تيره تر کردن فضاي يک اتاق موجب گرم و نرم تر به نظر رسيدن آن فضا خواهد شد و تنها با يک نورپردازي خوب مي توان اين فضاي تيره را دنج تر کرد. براي راحت و گرم تر به نظر رسيدن يک فضا به خصوص فضاهاي بزرگ بهتر است از اجسام و لوازم با شکل پيچيده و شلوغ و پارچه هاي بافت داري چون مخمل ، خز ، جير و... در مبلمان ها استفاده کنيد! سعي کنيد بيشتر لوازم زندگي و فعاليت خود را در مرکز اتاق بزرگي بچينيد و مرز و محدوده اتاق را با تکه هاي بزرگ مبلمان مشخص کنيد و بدين ترتيب بزرگي و بي قوارگي اتاق کمتر جلوه خواهد کرد.

دکوراسیون اداری

بنابراين به جاي استفاده از روش قديمي پارتيشن بندي يا کمد دکوري يا کتابخانه براي جداکردن و کوچک کردن يک اتاق بزرگ بهتر است به کمک وسايل و مبلمان ها در واقع يک يا چند فضا و اتاق کوچکتر در دل اتاق بزرگ تر به وجود آوريد و لوازم و مبلمان هاي خود را به دور قاليچه هاي رنگي کوچک بچينيد. معمولا رنگ هاي گرم تر فضاي يک خانه را گرم و صميمي تر مي کنند. البته شما حتما مجبور نيستيد از رنگ هاي متداول و معمول چون بژ تيره ، کرم تيره يا رنگ هاي ديگري از اين دست استفاده کنيد ، شما حتي مي توانيد از رنگ نارنجي هم کمک بگيريد. همچنين براي ايجاد فضايي گرم از پرده ها و پوشش هاي رويايي تري براي پنجره ها استفاده کنيد. معمولا ديوارها و پنجره هايي که با پارچه هاي نرم و ظريف پوشانده مي شود راحت و گرم تر به نظر مي رسند. بنابراين اگر مي خواهيد فضاي بزرگتان کوچک و راحت تر به نظر برسد بهتر است از مبلمان نرم و راحت و رنگ هاي تيره اي چون نارنجي ، انواع صورتي و قرمز که احساس آرامش بيشتري نسبت به رنگ هاي سرد ايجاد مي کنند در لوازم خانه استفاده کنيد ، علاوه بر اين ريزش نور از فضايي وسيع تر در سقف بهتر از نور يک تک لامپ که مستقيم از بالاي سر بر اتاق مي تابد است چرا که نور اولي فضايي آرام تر را ايجاد مي کند. 

دکوراسیون اداری

رنگ هاي گرم ، بافت هاي لطيف و نرم و نورپردازي خوب در اين اتاق همگي با هم موجب گرم و راحت به نظر رسيدن فضاي اين اتاق شده اند. بعلاوه چيدن تعداد بيشتري لوازم و مبلمان در مرکز اين اتاق ، در واقع فضاي دنجي براي استراحت و گفتگوي صميمي در اين اتاق بزرگ به وجود آورده است.

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما>>

لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا با شماره 44620086 در تماس باشید.