میز اصلی ترین عنصر مبلمان اتاق کنفرانساست و با توجه به تنوع زیاد انتخاب یکی از مواردی که به بهترین وجه با نیاز شما مطابقت دارد آسان نیست. بنابراین ، در اینجا برخی از پیشنهادات و برخی از عناصر برای صحیح ترین انتخاب ذکر شده است.

میز کنفرانس

میزهای اتاق کنفرانس

جلسات شرکت یک لحظه بسیار مهم ارتباطی است که می تواند با کارکنان داخلی یا با مشتریان و تامین کنندگان انجام شود.

هنگام انتخاب میزهای اتاق کنفرانس ، باید خود را معطوف به راه حلی کنید که به شما امکان می دهد فضایی محرک و کاربردی ایجاد کنید.

میز کنفرانس

مبلمان اتاق کنفرانس باید خاص باشد و بتواند ارزش های شرکت را به اشتراک بگذارد. اگر حوزه نظارتی را در نظر بگیریم ، همه مبلمان باید مانند سایر محیطهای کاری حاضر با پارامترهای ایمنی ، دوام و عملکرد مطابقت داشته باشند. عامل "ارگونومی" معمولاً در نظر گرفته نمی شود ، زیرا نمی توان راه حلی را انتخاب کرد که با ویژگی های فیزیکی خاص همه افراد سازگار باشد.

میز کنفرانس

من توصیه می کنم خرید را با توجه به این واقعیت انجام دهید که این فضا توسط چندین نفر استفاده می شود ، بنابراین باید به سمت راه حلی بروید که به شما اجازه می دهد فاصله بین شرکت کنندگان در جلسات مختلف را کاهش دهید.

در نهایت ، راه حل هایی را پیشنهاد می کند که به تماس چشمی علاقه دارد و به شما امکان می دهد سلسله مراتب شرکت را حفظ کنید.

میز کنفرانس

در اینجا به چند نوع از انواع میز کنفرانس میپردازیم :

میز کنفرانس مستطیل یا مربع ؛

میزهای کنفرانس را میتوان در ابعاد و اندازه های مختلف با توجه به فضای موجود شرکت طراحی کرد و ساخت.

میز‌های مستطیل ، یک کاربر را در هر انتهای میز در نظر می‌گیرد. میز‌های مربع دارای چندین کاربر در انتهای میز به صورت محدودتر هستند.

میز کنفرانس

میز کنفرانس شیشه ای ؛

میز شیشه ای ، یک میز بسیار ساده و مینیمال شده با پایه‌های شیشه ای ، فلزی و چوبی است. با استفاده از کمترین تزئینات و ساده ساخته می‌شود.

میز کنفرانس

میز کنفرانس مدرن ؛

اگر به دنبال میز کنفرانس خاص هستید ، یکی از بهترین انتخاب ها خرید میز کنفرانس مدرن است که بسته به سلیقه شما طراحی و ساخته میشود.

میز کنفرانس

میز کنفرانس کلاسیک ؛

مبلمان اداری کلاسیک یکی از طرح های شکیل و فاخر مبلمان اداری است. این میز از متریال چوب طراحی و ساخته می شود. میز کنفرانس به سبک کلاسیک همانند دیگر میزهای کنفرانس در اندازه ها و ابعاد های مختلفی طراحی و تولید می شوند.

میز کنفرانس

میز کنفرانس پایه فلزی ؛

این میز به خاطر طراحی ساده و مدرن آن مناسب فضاهایی کوچک یا فضاهایی که سبک مدرن دارند مناسب است. وجود پایه های فلزی و استفاده از ام دی اف با ضخامت بالا به دوام و مقاومت این کار افزوده است.

میز کنفرانس

قبل از خرید میزهای اتاق کنفرانس ، توصیه می کنم جنبه های زیر را ارزیابی کنید:

نوع اتاق کنفرانسی که می خواهید ایجاد کنید:

آیا اختصاص به جلسات عمومی دارد یا فضایی که منحصراً برای جلسات و گروه های متمرکز در بین کارکنان داخلی شرکت مورد استفاده قرار گیرد.

ابزارهای مختلف کار:

همیشه استفاده از ابزارهای تکنولوژیکی مانند صفحه نمایش بزرگ برای ارائه ، مانیتور ، میکروفون یا دوربین را ارزیابی کنید.

استفاده از اتاق:

سعی کنید بفهمید آیا در آینده فضایی که اکنون به اتاق جلسات یا کنفرانس اختصاص داده اید تغییر می کند یا خیر. در این صورت می توانید راه حل های تاشو را برای تطبیق فضا با نیازهای خاص اتخاذ کنید.

اهمیت راحتی:

چراغ ها ، وسایل مبلمان را به خوبی انتخاب کنید و سعی کنید درصورت انتخاب راه حل فضای باز ، اتاق کنفرانس را عایق صدا کنید.


میز کنفرانس

نحوه انتخاب میز کنفرانس

میزهای کنفرانس حداقل 4 صندلی دارند ، اما اندازه باید بر اساس اندازه اتاق و شرکت ارزیابی شود. علاوه بر این ، این میز تنها برای قرار دادن اعضای شرکت در نظر گرفته نشده است ، زیرا معمولاً از اتاق کنفرانس نیز برای استقبال از مشتریان استفاده می شود. بنابراین ، این مبلمان ظاهراً ساده می تواند بر اولین برداشت مشتری از شرکت تأثیر بگذارد.

اگر اتاق خیلی بزرگ نیست ، لازم است از آزادی حرکت و در عین حال ، فضای کافی برای هر مهمان اطمینان حاصل شود. یک میز اداری بزرگ برای 4 نفر ، با صندلی های اداری مناسب ، حتی اگر چند نفر از میز استفاده کنند ، می تواند ایده آل باشد.

میز کنفرانس

شکل تصادفی نیست

انتخاب شکل مبلمان با توجه به عرض اتاق کافی نیست. در واقع بیشتر میزهای کنفرانس مستطیل یا مربع هستند. انتخاب شکل از قوانین دقیق پیروی می کند. میزهای مستطیلی در زمینه های رسمی ترجیح داده می شوند ، جایی که رهبری مشخصی وجود دارد که معمولاً در سر میز برای انجام جلسه می نشیند. از طرف دیگر ، میز مربع در جلسات عملیاتی ترجیح داده می شود. شکل میز اجازه می دهد که ارتباطات را تسهیل می کند ، مانند به اشتراک گذاری مطالب و اسناد.

میز کنفرانس

میزهای کنفرانس

با توجه به طیف گسترده ای از اقلام ، می توانید بر اساس اندازه و نوع دفتر و سلیقه شخصی خود از بین انواع میزهای کنفرانس انتخاب کنید. بسیاری از میزهای اتاق کنفرانس مجهز به دسترسی بالا هستند تا همه بتوانند از وسایل الکترونیکی خود در آرامش کامل استفاده کنند. چه میز کنفرانس ساخته شده از جنس شیشه یا کریستال باشد یا میز چوبی محکم ، از انتخاب این نوع مبلمان اداری نباید غافل شد ، زیرا عنصری است که بدون شک می تواند تصویر شرکت را بالا ببرد.

میز کنفرانس

کدام میزهای کنفرانس را انتخاب کنیم؟

از طراحی میزهای کنفرانس گرفته تا میزهای اصلی ، به همان اندازه زیبا و تاثیرگذار ، انتخاب شخصی است و بستگی به آنچه شما به دنبال آن هستید ، به اندازه مورد نیاز و عملکردی که باید انجام دهد ، بستگی دارد. اگر مجبور هستید جلساتی را با بسیاری از شرکت کنندگان برگزار کنید ، می توانید راه حلی مانند اجرایی را انتخاب کنید که شامل چندین ماژول است ، در واقع این نوع میز کنفرانس ، در صورت لزوم قابل تنظیم است. برای جلسات با افراد کمی ، می توانید میزهای کوچکی را انتخاب کنید تا ارتباط چشمی و تعامل بین شرکت کنندگان تشویق شود. راه حل های ایده آل برای این منظور می تواند میز گردهای باشد که مجهز به دسترسی بالایی است.

میز کنفرانس

چگونه بهترین میزهای کنفرانس را انتخاب کنیم؟

پاسخ به این سوال از اهمیت بالایی برخوردار است ، با توجه به اینکه اتاق کنفرانس و جلسات مکانی کلیدی برای برنامه ریزی استراتژیک و تصمیمات مهمی است که بر تجارت شما تأثیر می گذارد.

یک اتاق کنفرانس به خوبی طراحی شده می تواند بحث های مهم را تسهیل کند و می تواند منبع ایده ها و جلسات مولد با مشتریان ، تامین کنندگان و همکاران شما باشد.

میز کنفرانس

1. اندازه اتاق

اولین چیزی که باید به آن فکر کنید اندازه اتاق شما است. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در اطراف میز برای صندلی وجود دارد تا بتوان آنها را به راحتی از میز دور کرد و همچنین برای افرادی که نیاز دارند به همه قسمت های اتاق دسترسی آسان داشته باشند. درها و پنجره های اتاق را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که آنها نیز به راحتی قابل دسترسی هستند. همچنین باید در نظر بگیرید که اتاق چه کارکردهای دیگری دارد. به عنوان مثال ، اگر اتاق کنفرانس شما مبلمان دیگری یا ایستگاه صوتی / تصویری دارد ، باید آن فضا را نیز در نظر بگیرید.

میز کنفرانس

حتما بخوانید : قیمت مبل اداری چقدر است ؟

با در نظر گرفتن میز خود نسبت به سایر مبلمان اتاق ، باید از اشتباه ست کردن میز خود با صندلی های نامناسب و نامتناسب که ممکن است غیر عملی به نظر برسند ، اجتناب کنید. بر اساس تجربیات ما ، مردم اغلب صندلی هایی را انتخاب می کنند که برای میز خود بسیار بزرگ یا خیلی کوچک هستند و باعث ناراحتی میهمانان می شوند.

میز کنفرانس

2. تعداد صندلی ها

سپس ظرفیت اتاق را تعیین کنید تا تعداد صندلی مورد نیاز خود را محاسبه کنید. همچنین ممکن است بخواهید به این فکر کنید که چه نوع صندلی هایی را برای اتاق کنفرانس در نظر گرفته اید. این به شما کمک می کند تا تعداد صندلی کنفرانس را در اطراف میز خود قرار دهید. به یاد داشته باشید که مهمانهای خود را برای مانور کافی قرار دهید ، حتی وقتی میز پر است. به خاطر داشته باشید که حداقل فضای عرض صندلی کنفرانس حدود 75 سانتی متر است.

میز کنفرانس

3. نوع میز

سپس با در نظر داشتن جنبه های مربوط به راحتی و کارآیی ، نوع میزهایی را انتخاب کنید که بیشتر با نیازهای تجاری آینده شما مطابقت دارد. به خاطر داشته باشید که انواع میزهای کنفرانسی که باید برای انتخاب خود انتخاب کنید ترجیحاً در اشکال و اندازه های مختلف موجود باشد. آنها همچنین باید مدولار باشند تا بتوانند آنها را با توجه به تنظیمات مختلف مانند نعل اسب ، بیضی ، مربع ، مستطیل ، مدرسه و غیره آهنگسازی کنند.

میز کنفرانس

بدانید که جداول را می توان بسته به میزان انعطاف پذیری مورد نظر به سه نوع زیر تقسیم بندی کرد:

میزهایی با پایه های تاشو

جداول روی چرخ ها با قسمت تاشو

جداول ثابت

3.1 میزهایی با پایه های تاشو

اگر قصد دارید از اتاق برای افراد متغیر یا سایر کارها استفاده کنید ، مانند:

  • جلسات ؛
  • دوره های آموزشی؛
  • ناهار یا شام ؛
  • ضیافت ؛
  • ارائه ها ؛

در واقع ، این میزها را می توان به راحتی و سریع بست ، روی هم چیده ، حمل و نقل کرد و در خارج از اتاق ذخیره کرد. این ویژگی ها به ویژه در هتل های تجاری ، که معمولاً دارای اتاقهای بزرگ چند منظوره و اتاقهای جلسات کوچک هستند ، بسیار مورد توجه است. بدانید که اصولاً این میزها باید توسط دو نفر اداره شود.

میز کنفرانس

حتما بخوانید: انواع کتابخانه اداری مدرن

3.2 جداول روی چرخ ها با قسمت تاشو

جداول روی چرخ هایی که قسمت بالایی آن ها کج یا تا می شوند را می توان با تکان دادن آنها به منظور کاهش فضای ذخیره سازی روی هم چید. این میزهای قابل چیدمان معمولاً در اتاقهای کوچک یا متوسط استفاده می شوند که به انعطاف پذیری نیاز دارند.

آنها این مزیت را دارند که می توانند به راحتی و توسط یک فرد مجرد اداره شوند.

میز کنفرانس

3.3 جداول ثابت

از طرف دیگر ، میزهای ثابت نیازی به انعطاف پذیری ندارند و معمولاً در تنظیمات نسبتاً ثابت و در یک اتاق واحد استفاده می شوند.

میز کنفرانس

4. زیبایی شناسی

اگر میز کنفرانس اولین چیزی است که برای اتاق جلسات خود خریداری می کنید ، فکر کنید که چگونه بر طراحی بقیه مبلمان تأثیر می گذارد. در غیر این صورت ، باید مبلمان موجود خود را در نظر بگیرید تا تعیین کنید که کدام میز کنفرانس بیشتر مناسب است.

اشکال مختلف جداول تک یا مدولار که می توانید از آنها انتخاب کنید در دسترس است: جداول گرد ، مستطیل ، مربع ، نیم دایره.

اشکال را انتخاب کنید که عملکرد فضا و تأثیر ظاهر اتاق کنفرانس را بهینه کند.

میز کنفرانس

سپس مواد و رنگ میزها را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که مواد در برابر خط و خش ، ضربه و مایعات با درجه حرارت بالا مقاوم هستند. همچنین باید به راحتی تمیز و نگهداری شوند.

به عنوان مثال ، ورقه ورقه پلاستیکی همه این ویژگی ها را خلاصه می کند و در طیف وسیعی از رنگ های جامد و چوب های تقلیدی موجود است. بنابراین این یک راه حل عالی برای بالای میز است.

از طرف دیگر ، پایه های میزها ترجیحاً باید از فولاد یا آلومینیوم ساخته شوند که از مواد مقاوم ، کاربردی و حجیم نیستند. آنها همچنین در انواع مختلفی از جمله روکش کروم ، پوشش پودری در رنگهای مختلف و آنودایز موجود هستند.

میز کنفرانس

بیشتر بخوانید: انتخاب مبلمان اداری لوکس برای دفتر کار 

5. منابع منبع تغذیه

به احتمال زیاد از تلفن ها ، لپ تاپ ها ، میکروفون ها و ایستگاه های صوتی تصویری در اتاق کنفرانس شما استفاده می شود. به همین دلیل ، محل قرارگیری منابع قدرت الکتریکی خود و نحوه تأثیر این تجهیزات بر عملکرد میز را در نظر بگیرید. بدون شک بهتر است در وسط یک جلسه مهم از درهم پیچیدن کابل ها ، دوشاخه ها و سیم ها خودداری کنید.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که تعداد کافی از پریزهای برق و پورت های USB را برای همه افراد حاضر در میز در نظر گرفته اید ، بعلاوه یک عدد اضافی برای نیازهای اضافی.

میز کنفرانس

6. قیمت

در نهایت ، به یاد داشته باشید که به دقت میزهای کنفرانسی که با بودجه شما متناسب است را در نظر بگیرید. گزینه های متعددی در محدوده قیمت های مختلف موجود است. بدیهی است که قیمت ها ممکن است با توجه به اندازه میز ، موادی که با آن ساخته شده است و آیا بخشی از یک مجموعه کم و بیش جدید است متفاوت باشد. قیمت صندلی کنفرانس هم همین قاعده را دارد.

با این حال ، به یاد داشته باشید که یک اتاق کنفرانس زیبا و کارآمد ، چه برای بستن قرارداد با یک مشتری بزرگ و چه برای یک ناهار معمولی ، یک سرمایه بزرگ برای هر مشاغل است.

میز کنفرانس


<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما>>

لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا  با شماره 44620086 در تماس باشید .