در این مقاله همانطور که از نامش نیز پیداست میخواهیم بصورت مفصل و کامل در مورد پارتیشن اداری و جزئیات آن صحبت کنیم مواردی نظیر اینکه انواع پارتیشن اداری چیست؟ پارتیشن دو جداره با تک جداره چه تفاوتی دارد. مزایای پارتیشن اداری چیست؟ خصوصیات پارتیشن خانگی چیست؟ پارتیشن شیشه ای چرا برای مشتریان جذابیت دارد و پارتیشن دو جداره اداری با ام دی اف بهتر است یا با چوب و فلز در ادامه با آدینا همراه باشید:

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

پارتیشن دوجداره:

پارتیشن دوجداره نمای بسیار بهتر و زیباتری دارد. پارتیشن دوجداره بسیار پایدارتر بوده و بدون اتصال به دیوار یا سقف قابل نصب میباشد. پارتیشن دوجداره با توجه به پروفیل محکم تر و عریض تر استحکام ضربه و خمشی بالاتری دارد. پارتیشن دوجداره قابلیت نصب پرده کرکره دارد ولی نوع تک جداره این امکان را به مشتری نمیدهد. پارتیشن دوجداره قابلیت داکتینگ و عبور کابل های شبکه و برق را از بین دوچدار پارتیشن و بصورت کاملا نامرئی دارد ولی نوع تک جداره این امکان را ندارد. پارتیشن دوجداره قابلیت آکوستیک شدن دارد و در صورت استفاده از فوم سایلنت بین جداره ها میتواند تا ۸۰% صداهای محیطی را جذب نماید. قیمت پارتیشن دوجداره تقریبا معادل دوبرابر قیمت پارتیشن دوجداره میباشد. از لحاظ نصب و جابجایی دونوع پارتیشن تقریبا شرایط مشابهی دارند. در پارتیشن دوجداره دست طراح بازتر هست تا با بکاربردن پرکننده های فانتزی نمای هنری تری به محیط و دفتر کار مشتری بدهد.

حتما بخوانید: پارتیشن اداری لوکس

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن ام دی اف

پارتیشن دوجداره  ام دی اف نوعی پارتیشن است که علاوه بر جداسازی قسمت های مورد نظر در یک مکان ، عملکرد بالایی در جلوگیری از ایجاد آلودگی صوتی دارد. در این پارتیشن برای چند تکه سازی فضای داخل و ایجاد نظم به کار می رود. جنس آن از نوع  کلاف دور ام دی اف و یو پرکننده از ام دی اف و شیشه بصورت دو جداره یا تک جداره رنگ های بسیار زیبا است. پارتیشن دوجداره بسیار کاربردی است و ویژگی های متمایزی نسبت به بقیه پارتیشن ها دارد که می توانید بنابر نیاز خود و صحبت با مشاوران و تحقیق کامل یکی از آن ها را انتخاب کنید. این نوع پارتیشن از آنجایی که از ۵ لایه ام دی اف که دارای قطر شانزده میلیمتر است استفاده کرده ، بسیار مستحکم می باشد. همچنین وجود فضایی مناسب میان ستون ها و تیرهای افقی این پارتیشن را برای تعبیه کابل های تلفن و برق و اجرایی سیستم داکتینگ … مناسب کرده است. علاوه بر این ها زیبایی ظاهری پارتیشن دوجداره آن را بسیار منحصر به فرد کرده است.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

 تفاوت پارتیشن ام دی اف با سایر پارتیشن ها:

تفاوت پارتیشن ام دی اف با پارتیشن اداری و پارتیشن دو جداره در این هست که در پارتیشن ام دی اف قاب و فریم دور پارتیشن از ام دی اف هست ، درپارتیشن ام دی اف همان طور که می دانید یکی از آیتمهای انتخاب پارتیشن اداری به عنوان دیوار محدودیت متریال مصرفی میباشد که عموما به ام دی اف های قابل نصب بروی فریم بوده به طوری که اتصالات آن کاملا از چشم بیننده به دور بوده و بیننده هیچ اتصالی را نبیند تا متریال و طرح بروی ام دی اف به زیبایی تمام نمایش داده شود پارتیشن ام دی اف به نوعی زیباترین و مدرنترین نوع پارتیشن می باشد.

بیشتر بخوانید: میز کنفرانس 8 نفره

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

مزایا و کاربردهای پارتیشن ام دی اف:

دیواری پارتیشن ام دی اف یا درای وال ام دی اف که برای پارتیشن بندی محیط های اداری و تجاری و مسکونی استفاده می شود از پارتیشن  ام دی اف برای تفکیک بصورت موقت یا دائمی استفاده می شود پارتیشن ام دی اف علاوه بر تفکیک فضا یکی از مهمترین آیتم های دکوراسیون محیط کار شماست همچنین با استفاده از نوع پارتیشن دوجداره ام دی اف عایق صوت و حرارت میباشد و از اتلاف انرژی جلوگیری میشود.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

نصب سریع پارتیشن ام دی افباعث عدم اتلاف وقت سازمان و پرسنل می شود زیبایی و دکوراتیو بودن پارتیشن ام دی اف و عدم نیاز به تزئینات از قبیل رنگ و کاغذ دیواری تنوع رنگ و طرح با قابلیت ترکیب رنگ بدنه و نوارها در پارتیشن ام دی اف با توجه به سلیقه یا طرح مصوب. قابلیت حمل و جابجایی آسان و یا تغییر موقعیت پارتیشن ام دی اف. قابلیت ضد آب نمودن بدنه پارتیشن ام دی اف با استفاده از تکنولوژی نانو ، قابلیت افزایش ضریب عایق صوتی با استفاده ازفوم در داخل جداره پارتیشن ام دی اف. پارتیشن دو جداره الیت و مِدولار  ام دی اف میباشد یعنی دارای قابلیت جابجایی با قطعات قابل حمل میباشد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

حتما بخوانید: انواع مبلمان اداری 

پارتیشن ام دی اف این امکان را برای سازمان یا اُرگان فراهم میکند تا زمانی که قصد متناسب سازی یا تغییر سیستم توزیع و چیدمان نیروی انسانی و یاتغییر محل و مکان خود را داشته باشد ، به آسانی بتواند این تغییرات کاربردی را با کمک ما در فضای و پارتیشن اداری انجام دهد و از همان دیوارها وپارتیشن دوجداره و پارتیشن تک جداره ام دی اف یا هر نوع پارتیشن ام دی اف استفاده کنید.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

  پارتیشن های دوجداره تمام شیشه :

طراحی و اجرای یک سیستم پارتیشن های دوجداره تمام شیشه اداری در با توجه به نوع محصول می تواند جایگزین خوبی برای دیوارهای معمولی در فضاهای اداری باشد.

امروزه مدیران واحد های اداری ترجیح می دهند فضا سازی محیط کاری خود را از یک سیستم انعطاف پذیر با قابلیت های خاصی از جمله زیبایی ، تبادل نور در بین فضاهای کاری ، عدم تبادل سر و صدا ، تهویه و عدم هدر رفت گرما و از همه مهمتر ایستایی انتخاب کنند.

پارتیشن های دوجداره تمام شیشه محصول شرکت آدینا پارتیشن به صورت یک سیستم جدا کننده با استراکچر تمام آلومینیومی با نما و کاور داخلی آلومینیومی با رنگ الکترو استاتیک در رنگ بندی های نقره ای و سفید ، استفاده از شیشه سکوریت ۶ میلیمتری بصورت تمام شیشه ار کف تا ارتفاع ۲۱۰ سانتیمتری با قابلیت تجهیز پرده کرکره آلومینیومی ۱۶ میلیمتری با ولومی جهت سایه روشن می باشد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

بیشتر بخوانید: مبلمان اداری کلاسیک

پارتیشن های زیبا ، جدا کننده فضاهای داخلی خانه

یکی از روش ها برای تعریف مکانی جدید مثلا یک فضای خواب در دل یک فضای دیگر مانند اتاق نشیمن استفاده از یک پارتیشن است. انواع پارتیشن ها هم به شکل دائمی و ثابت انتخاب و نصب می شوند و هم به شکل تاشو یا کشویی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین می توانند به صورت دائمی یا موقت نشیمن را از فضای خواب که دربردارنده یک تخت خواب است جدا کنند در حالی که دو قسمت را به معنای واقعی و صد در صد از هم جدا نکرده اند اما حریمی مناسب و کافی برای فضای خواب ایجاد می کند.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداریدر دکوراسیون داخلی یک فضا گاهی نیاز داریم از یه اتاق با چند کاربری مختلف استفاده کنیم ، می توانیم یک فضای بزرگ را به چند قسمت تقسیم کنیم به طوری که این قسمت ها به طور کامل از هم جدا نشوند بلکه تنها عملکردشان از یکدیگر متفاوت شود. این جداسازی عملکردی به وسیله ی پارتیشن یا همان جداکننده ها صورت می گیرد. با یک انتخاب هوشمندانه می توانید پارتیشنی انتخاب کنید که علاوه بر جداسازی ، فضای اضافه نیز برای شما ایجاد کند.


۱: پارتیشن می تواند در نقش یک عنصر متفاوت ساخته شده از چوب عمل کند، این پارتیشن در عین جداسازی فضا، دید فضای ناهار خوری به آشپزخانه را محدود کرده است.

2 :با قرار دادن کتابخانه بین دو فضا در عین جداسازی فضا، قسمتی کاربردی به خانه اضافه کرده اید.
۳: این پارتیشن دکوراتیو فلزی را می توان نقطه ی تمرکز فضا به حساب آورد، وجود پیچ و خم های فلزی آن در میان سایر مبلمان که از اشکال منظم هندسی تشکیل شده اند مشخصه ی منحصر به فرد این طراحی است.
۴: پارتیشن با درب کشویی شیشه ای. فضای محدود شونده توسط این پارتیشن، می تواند متغیر باشد. همچنین شیشه ای بودن این جداکننده عبور نور طبیعی را فراهم می کند.

۵: نصب پانل های شیشه ای رنگی

۶: می توان از پرده به عنوان جدا کننده ی دو فضا استفاده کرد. مزیت این روش ارزان قیمت بودن آن است.

 ۷: برش چوب یا ام دی اف به اشکال خلاقانه ی مختلف

۸: استفاده از درب های چوبی کشویی یا ثابت

 ۹: ایجاد نیم دیوار و ستون برای تفکیک دو فضا ایده ی جالبی است، این دیوار فضای غذا خوری را از نشیمن جدا کرده در عین حال نور طبیعی، به راحتی در تمامی فضا وارد می شود.همچنین کابینت موجود در این دیوار برای قرار گیری تجهیزات غذا خوری در نزدیکی میز غذا خوری بسیار مناسب است.
۱۰: استفاده از دیوارهای جداکننده با بافت های متنوع، فضا را هیجان انگیزتر می کند.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

پارتیشن و جداکننده ، برای مجزاسازی و جداسازی بخش هایی از دکوراسیون داخلی منزل.
، پارتیشن بندی دکوراسیون داخلی منزل
، پارتیشن بندی دکوراسیون اتاق نشیمن با گلدان و جدا سازی دکوراسیون داخلی با گیاهان طبیعی گیاهان سبز
، پارتیشن بندی و دیوار کاذب برای جداسازی دکوراسیون داخلی پارتیشن چوبی شیک و زیبا

 

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اداری و انواع آن

مزیت پارتیشن های شیشه ای در ادارات:

امروزه ، دیگر نمی توان محبوبیت پارتیشن های شیشه ای را انکارکرد زیرا این پارتیشن ها نه تنها مدرن و از نظر ظاهری زیبا هستند ، بلکه فضای کاری با مزایای مختلف در اختیار ما می گذارند. اگر نیاز به چند پارتیشن جدید برای دفترتان دارید و علاقمند هستید که بدانید پارتیشن های شیشه ای چه فوایدی برای شما دارند ، قطعا به سراغ مقاله درستی آمده اید ، زیرا ما شش مزیت اصلی استفاده از این نوع پارتیشن ها را به شما ارائه خواهیم داد:

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

نور طبیعی

پارتیشن های شیشه ای انتشار نور طبیعی را در فضای کار شما به حداکثر می رسانند. این امر به ویژه در صورتی مفید خواهد بود که پنجره ها در یک طرف قرار داشته باشند تا نور خورشید ، بیشتر از فضاهای داخلی عبور کند. این موضوع نه فقط به شما این امکان را می دهد تا در قرار دادن نورهای مصنوعی صرفه جویی کنید ، بلکه وجود نور طبیعی می تواند برای سلامتی و آسایش کارکنان شما حیرت آور باشد.

صرفه جویی

این دیوارها برای هر فضای کاری گزینه ای کاملا مقرون به صرفه هستند ، زیرا می توان آنها را به راحتی و به سرعت نصب کرد. آیا هرگز شده است که مجبور باشید همه دفترتان را دوباره بچینید ، و این کار را هم سریع و هم بدون هیچگونه مشکلی انجام بدهید؟ آیا هرگز شده است تصمیم بگیرید محل کارتان را جابجا کنید؟ شما می توانید پنل های شیشه ای را از هم جدا کرده و با خودتان ببرید. استفاده از این پارتیشن ها باعث می شود پولتان را در نصب و تغییرات آینده ذخیره کنید.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

حریم خصوصی

یکی از دلایل اصلی که مردم علاقه ای به دیوارهای شیشه ای ندارند این است که آنها مایلند حریم خصوصی داشته باشند. اگر مایل به برگزار کردن ملاقات ها یا جلسات خصوصی هستید ، دیوارهای شیشه ای مناسب نخواهند بود. با این همه ، خبر خوب این است که شیشه های کدر یا حتی رنگی و پرده برای پارتیشن های دو جداره این امکان را به کارکنان میدهد که بدون از دست دادن هیچ یک از مزایای گفته شده ، حریم خصوصی خود را داشته باشند.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

کاهش صدا

بسیاری از مردم ترجیح می دهند که از پارتیشن هایی استفاده کنند که به شکل مناسبی از پخش صدا در تمام شرکت جلوگیری می کند. دلیل دیگری که مردم پنل های شیشه ای را نمی پسندند این است که مانع صوتی مفیدی ایجاد نخواهند کرد. واقعیت این است که این پنل ها در واقع توانایی بیشتری در بلوکه کردن صداهای بیرونی دارند ، در حقیقت شیشه های دولایه بهترین ماده برای جلوگیری از آلودگی صوتی هستند.

تنوع

در حال حاضر پارتیشن های بسیاری وجود دارند که می توانند بهترین هماهنگی را با دفتر شما و شرایط مورد نظر شما داشته باشند. شما می توانید از بین تخته مخصوص نصب به دیوار و  پارتیشن شیشه ای ، با چارچوب و بدون چارچوب ، با ارتفاع کامل و با ارتفاع نصفه یکی را انتخاب کنید. حتی این امکان وجود دارد که بتوانید پنل هایی با مشخصات مورد نظرتان داشته باشید و فضای کارتان نمایی منحصر به فرد داشته باشد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

بیشتر بخوانید: دکوراسیون اداری دفتر با مبلمان اداری کلاسیک یامدرن؟

نمای مدرن

این روزها ، بیشتر فضاهای کاری را طوری طراحی می کنند که تاجایی که امکان داشته باشد مدرن به نظر برسد. با تمام اینها وقتی مراجعه کنندگان وارد دفتر شما می شوند ، در دقایق اولیه دیدگاهی نسبت به شما در ذهن آنها شکل می گیرد. آیا نمی خواهید دیدگاه آنها نسبت به شما خوب باشد؟ دیوارهای شیشه ای می توانند فضای کاری شما را مدرن کنند که در نگاه اول نظر بیننده را جلب کرده و نقطه نظر او را کاملا مثبت می کند.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

پارتیشن شیشه ای ، دلایل جذابیت:

امروزه اکثر مکانهای مسطح در ادارت با پارتیشن اداری از یکدیگر جدا میشوند ولی این جدا سازی به تنهایی مانند یک دیوار کشیدن نیست ، بلکه یک نوع هنر چیدمان و دکوراسیون اداری در آن پیاده سازی شده است. انواع پارتیشنها نظیر پارتیشن تمام ام دی اف ، پارتیشن کوتاه ، پارتیشن کتابخانه ، پارتیشن تمام شیشه و… فقط بخشی از تقسیم بندیهای پارتیشن اداری هستند که دکوراتورها در زمان اجرا میتوانند آنها را انتخاب کنند. در این نوشتار اما سعی داریم در مورد پارتیشن شیشه ای و دلایل جذابیت آن صحبت کنیم. پارتیشن شیشه ای شفافیت دارد بقول سهراب سپهری “من اناري را ، مي‌كنم دانه ، به دل مي‌گويم:خوب بود اين مردم ، دانه‌هاي دلشان پيدا بود.” پارتیشن شیشه ای در ادارات بنوعی دانه های دل پرسنل را (کارایی و تلاش روزمره آنها را ) به مدیریت نمایان میسازد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

 علاوه برآن پرسنل از اینکه مدیریت آنها ، کار ایشان را نظاره میکند حس خوبی پیدا میکنند. همه دوست دارند زحماتشان دیده شود. پارتیشن شیشه ای اگر ابزاری برای مدیریت باشد یقینا موجب افزایش بهره وری خواهد شد ، علاوه بر ارتباط با مدیریت افراد میتوانند براحتی همکاران خود را در حال کار تماشا کنند و تحرک و نشاط آنها باعث تحرک و نشاط دوستانشان گردد ، این پارتیشن میتواند باعث ترویج همکاری بیشتر و راحتتر افراد گردد ، افزایش خلق و خوی خوب کارکنان و همچنین ارتباط موثر و کارا نیز یکی دیگر از خواص این شفافیت میباشد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

اما دلیل دیگر جذاب بودن پارتیشن شیشه ای ، علاوه بر بحث ارتباطات و شفافیت بحث نورانیت میباشد. خوب شاید کلمه نورانیت کمی در اینجا عجیب باشد ولی منظور من استفاده بهتر از نور و بالطبع کمتر شدن هزینه روشنایی میباشد. عمدتا در زمان پارتیشن بندی ، افراد به این موضوع دقت کافی نمیکنند و فقط اتاقهایی که دارای نورگیر هستند ، نور کافی برای کار در اختیار پرسنل میگذارند و مابقی اتاقها باید بصورت مصنوعی نور خود را تامین کنند ، با استفاده صحیح از پارتیشن شیشه ای میتوان به یک نور پردازی مطلوب در دفتر ار دست یافت.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

برای مطالعه بیشتر شما: میز کانتر چیست؟

خوب با اینکه همین دو دلیل شاید برای انتخاب پارتیشن شیشه ای از بین انواع پارتیشنهای دو جداره اداری کافی بنظر برسد اما من دلایل دیگری هم دارم که این محصول را برای مشتریان جذابتر  میکند و البته آن چیزی است که دکوراسیون اداری برآن پایخ بنا شده است ، و آن چیزی نیست جز زیبایی ، بله استفاده از این محصول زیبایی دفتر کار شما را چند برابر میکند. همچنین سهولت تعمیر و نگهداری ، پارتیشن شیشه ای را نمیتوان در نظر نگرفت. این محصول بخاط اینکه کثیفی را بسرعت نشان میدهد نیاز به تمیز کردن های ادواری دارد که البته براحتی نیز امکانپذیر میباشد. شما میتوانید با درج لوگو یا شعار سازمانی خود بر روی شیشه ها ، از آنها بعنوان تابلویی برای نمایش ارزشهای شرکتتان استفاده کنید.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

 پارتیشن شیشه ای و اجرا:

پارتیشن های شیشه ای دیوارهای جدا کننده ای از جنس شیشه می باشند که نور را منتقل می کنند و به جهت دوجداره وکیوم شده بودن و خلاء فضای میانی آن ، عایقی بسیار خوب برای سرما ، گرما ، رطوبت و صدا به شمار می آیند. به همین جهت کارایی زیادی در پارتیشن بندی ، ساخت دیواره های داخلی ، نمای خارجی و حتی وسایل دکوراتیو دارد. این بلوک ها از دو جداره وکیوم شده شیشه که فضای میانی آنها خلا است تشکیل شده و عایق بسیار مناسبی برای سرما ، گرما رطوبت و صدا بشمار می آید.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

بلوکهای شیشه ای علاوه بر تحمل فشار زیاد از قابلیت عبور نور برخوردار می باشند و به همین سبب کارایی زیادی در ساخت دیوار های داخلی ، نمای خارجی ، پارتیشن بندی و حتی وسایل دکوراتیو دارند. این آجرها در ابعاد و طرحها و رنگهای گوناگون و متناسب با هر سلیقه ای تولید می شوند. و در نتیجه این محصول شیشه ای باخصوصیات منحصر به فرد خود به عنوان یک متریال کارآمد و مدرن کاربردهای بسیار متنوعی در معماری نوین پیدا کرده است.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

حتما بخوانید: چرا رنگ در دکوراسیون اداری مهمتر از بقیه المانهاست؟

پارتیشن مدرن و پارتیشن کلاسیک:

با توجه به حیطه ی کاری و تمایلات شخصی هر کارفرما می توان سلیقه ها و سبک های متفاوتی در دکوراسیون و مبلمان اداری وجود داشته باشد. در بیشتر موارد تشخیص دادن سبک مدرن و یا کلاسیک یک محیط سخت میشود. زیرا گاهی تلفیقی از هر دو دیده می شودکه ممکن است گاهی هم خوان و گاهی باعث بوجود آمدن ناهنجاریهای بصری گردد.

در زیر توضیحات مختصری در مورد سبکهای پارتیشن (پارتیشن مدرن و پارتیشن کلاسیک) ارائه میگردد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

پارتیشن مدرن:

بصورت کلی به تمامی سبک های پارتیشن بندی اداری که بصورت ساختار شکن و بدور از ساختار و کلیشه و فریم خاصی اجرا میشوند پارتیشن مدرن گفته میشود ساختار کوموتیشن پارتیشن اداری کلاسیک در پارتیشن مدرن و ارائه پارتیشن های شیک و مدرن ، در پارتیشن مدرن می توان ساختار کوموتیشن پارتیشن مدرن را پیاده کرد و می توان گفت که پارتیشن مدرن با کمد در دسته بندی پارتیشن اداری مدرن قرار دارد که با لحاظ کردن رنگ بندی و طراحی پارتیشن مدرن خوب پارتیشنی شیک و مدرن را به ما ارائه می دهد. ترکیب بندی دیوارپوش و شیشه و ارائه پارتیشن  های مدرن و شیک.
همانطور که در تصویر مشاهده می فرمایید ترکیبی سازگار و همسان از دیوار پوش که هم می تواند پوششی روی دیوار سازه ای باشد و هم می تواند ارائه دهنده پارتیشن مدرن ترکیبی باشد ما را به دیوایدر و پارتیشنی شیک میرساندقوی ترین و مجربترین گروه های طراح و تولید کننده پارتیشنهای مدرنبا ترکیب فرمها و متریال چشم نواز و احاطه به جدیدترین متریال و ترکیب آنها با متریال و فرمهای کلاسیک پارتیشن مدرن می تواند از ترکیب چند جزئی مبلمان اداری و پارتیشن بدست آید.


جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

برای مطالعه بیشتر شما: صندلی اداری

 تاثیر متریال و رنگ در پارتیشن مدرن:

در پارتیشن مدرن یکی از تعیین کننده ترین آیتم ها ، متریال مورد استفاده در پارتیشن اداری مدرن می باشد پارتیشن مدرن که میبایست با احتیاط انتخاب شود چرا که متریال استفاده شده در پارتیشن های مدرن به میزان فرمهای انتخابی دارای اهمیت می باشد ساختار منحصر بفرد پارتیشن مدرن این امکان را به طراح میدهد که بدون محدود شدن به متریال و قالب خاصی دست به نو آوری و طراحی بزندعدم محدودیت در اجرای پارتیشن مدرن در ساختار و تولید پارتیشن های مدرن و کوموتیشن هیچ گونه محدودیت متریال و رنگ وجود نداشته و میتوان با توجه به مورد استفاده و کاربرد مورد نیاز  را خلق کرد و با آن پارتیشن اداری مورذ نظر را بدست آورد.
ترکیب شیشه های سمبلاست و استفاده از متریال با تکنولوژی سی ان سی  تمام محدودیت های طراحی را زیر پا گذاشته و فرم های بسیار زیبا از پارتیشن مدرن را به نمایش می گذاردهفت فاکتور مهم در طراحی پارتیشن اداری مدرن _ پارتیشن مدرن.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

در ساختار پارتیشن مدرن چیدمان خلاقانه از نت های موزیکال در کنار هم موجب نواخته شدن موسیقی می شود که فقط با چشم بصیرت و روح هنری قابل درک و شنیدن است و با جانمایی هنرمندانه ی کلمات در جوار یکدیگر شعر سروده می شود معماری پارتیشن مدرن نیز برای نواخته شدن و یا حتی سروده شدن احتیاج به ایده و کانسپ دارد تا فرم معناداری برای فضا ایجاد نماید و اینگونه فضاهای طراحی شده می تواند تابع برند و یا محصول ارائه شده از طرف شرکت مورد نظر باشد که با آنالیز کردن برند یا محصول مورد نظر طراح به یک فرم انتزاعی دست پیدا می کند و آن را در کل طرح پارتیشن مدرن به صورت پارتیشن اداری متصل به کمد: کمدتیشن و یا حتی در مبلمان های اداری دیگر موجود اعمال می نماید و اینگونه منطق کانسپت معماری داخلی عرض اندام می کند و یا حتی در سطح دیگر می‌تواند یک نقش هندسی به خصوص باشد پارتیشن مدرن که در سرتاسر یک طرح مشاهده شود همچنین این نگاره می‌تواند سطوح بالاتری هم داشته باشد در این صورت از برای ایجاد نظم به دنبال بی نظمی رفت برای مثال می توان از قانون فراکتال ها بهره برد ، فراکتالها شکلهایی هستند که بر خلاف شکل های هندسی اقلیدسی به هیچ وجه منظم نبوده و پارتیشن مدرن در عین بی نظمی به دلیل تکرار آن در مقیاس های مختلف نظمی متفاوت به فضا می بخشد بدینگونه معماری تنها تمرین هنرمندانه سرهم بندی کردن یک پلان از پیش تعیین شده نیست ، بلکه معماری هنر معنا دادن به فضا است که یکی از ابزار آن ایده یا مفاهیم انتزاعی است که به صورت تصاویر و طرح ها نمایانگر می شود. ترسیم آگاهانه خط تنها هنگامی حادث می شود که منطق بنا شده پارتیشن مدرن بر اساس خواست معمار در روند طراحی نفوذ کرده باشد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

اگر بدنبال مبلهای مدیریتی هستید این مطلب را از دست ندهید: مبل اداری لوکس

این نوع پارتیشن معمولا از پارتیشن و کمد و یا پارتیشن و دیوار کوب می باشد. به ترکیب پارتیشن و کمد کوموتیشن گفته میشود. می توان گفت که کوموتیشن یا (پارتیشن کمد) در دسته بندی پارتیشن مدرن قرار دارد که پارتیشن از یک طرف بصورت دیوارپوش بوده و از طرف دیگر کمد و قفسه های دکوراتیو در آن تعبیه شده است و در عین حال ساختار فرمی و متریالی مدرن را داراست. ارائه ترکیب های زیرمی تواند پارتیشن مدرن با قیمت مناسب را به مشتریان ارزانی نماید.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

 ترکیب بندی دیوارپوش و شیشه و ارائه پارتیشن های مدرن:

ترکیبی سازگار و همسان از دیوار پوش که هم می تواند پوششی روی دیوار سازه ای باشد و هم می تواند ارائه دهنده پارتیشن مدرن و ترکیبی باشد که مشتری را به جداکننده و پارتیشنی شیک برساند.

همان طور که ذکر شد پارتیشن مدرن می تواند از ترکیب چند قسمت ویا حتی اجزای مبلمان بدست آید.

عدم محدودیت در پارتیشن های مدرن :

در ساختار پارتیشن های مدرن و کوموتیشن هیچ گونه محدودیتی وجود نداشته و میتوان با توجه به مورد استفاده و کاربرد موردنیاز فرمهای متنوعی را  خلق کرد و با آن پارتیشن مورد نظر را بدست آورد. ترکیب شیشه های سمبلاست و استفاده از متریال با تکنولوژی سی ان سی مام محدودیت های طراحی را زیر پا گذاشته و فرم های بسیار زیبا از پارتیشن مدرن را به نمایش می گذارد.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

پارتیشن از بلوکهای شیشه :

این پارتیشن از بلوکهای شیشه با اندازه های 20 در 20 و قطر 8 سانت ساخته میشود که میتوان به صورتهای گرد حلال و یا ساده با استفاده از رنگهای ساده یا بی رنگ انجام داد. مزیت استفاده از این پارتیشن تمرکز به زیبایی و همچنین انعکاس نور می باشد. معمولا بهتر است برای جاهایی که نور کمتر دارند از این پارتیشن استفاده شود.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

معرفی پارتیشن کلاسیک:

اگر به دنبال تغییراتی در محیط کار خود در زمانی کوتاه هستید ، پارتیشن کلاسیک انتخابی هوشمندانه است. پارتیشن های کلاسیک ، ضمن تغییرات کلی در رنگ و طراحی فضای داخلی تجربة خاص از سازه های لوکس را به شماخواهد داد. پارتیشن کلاسیک ، کلیة امکانات تاسیساتی مورد نیاز در فضای کار را در دسترس قرارخواهد داد. انتقال لوله و سایر تاسیسات نظیر رادیاتور از محلی به محل دیگر ساده ترین ویژگی استفاده از پارتیشن های دوجدارة کلاسیک است. انواع اتصالات برق ، تلفن و شبکه داخلی در دیواره ها مهندسی شده این سری ازپارتیشن ها ، دارای فضای اختصاصی عبور هستند. این قابلیت نه تنها راه حلی نظم دهنده برای سیم های ملزومات اداری است ، بلکه دسترسی آسان کاربر به کانال عبور را در هر زمان و با صرف کمترین انرژی عملی می سازد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

ویژگی های پارتیشن کلاسیک:

مطابقت محصول با شرایط خاص پروژه های مختلف از دیگر قابلیت های پارتیشن های کلاسیک است. استفاده از امکانات پارتیشن های فرمی ، دسترسی آسان کاربر به تمام مجموعه کاربرد های مورد نیاز ، انعطاف پذیری بالا و نگهداری آسان را در دسترس تان قرار خواهد داد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

تاثیر پارتیشن کلاسیک بر محیط:

برای ساخت پارتیشن های کلاسیک بررسی های مختلف روی جنبه های بصری و تاثیر روانی در چینش های مختلف صورت پذیرفته است. در جریان مهندسی این محصول، پیشرفته تری ماشین آلات به کار گرفته شده تا ساختار متمایز طراحی شده قابلیت تولید صنعتی داشته باشد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

نور و آینه ، کاربردی متمایز :

امکان اجرای سقف ، چیدمان گرافیکی روی دیواره های ساده ، ایجاد نور مخفی همچنین قابلیت استفاده از آینه و انواع پوشش های مجموعه ای از تکنولوژیک در ساخت پارتیشن کلاسیک در دسترس شما خواهد بود.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

بیشتر بخوانید: انتخاب مبلمان اداری ، معیارها و اصول

انتخاب پارتیشن اداری:

انتخاب پارتیشن اداری قطعا یک ایده عالی برای ایجاد فضای بیشتر در دفتر خود در صرفه جویی در هزینه ها خواهد بود. بسیاری روزها هنگامی که مردم از بازسازی دقتر خود برای گسترش فضای دفتر خود استفاده می کردند ، گذشته است ، با این حال در حال حاضر انتخاب پارتیشن اداری مناسب به عنوان یک حرکت بزرگ پدید آمده است.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

با انتخاب پارتیشن اداری، شما می توانید به نتایج عالی برسید. شما نه تنها فضایی را به دفتر خود اضافه می کنید بلکه درخواست تجدید نظر برای افزایش جا و جذابیت آن می کنید. امروزه ، انواع مختلف از پارتیشن اداری با توجه به نیاز و سلیقه شما وجود دارد ، بنابراین به راحتی می توانید بر حسب سلیقه خود انتخابی در خور نیاز داشته باشید. از گزینه های مدرن به طرح های سنتی ، شما یک تنوع از گزینه هایی مختلفی برای دفنر خود خواهید داست.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

در انتخاب پارتیشن اداری ، هزینه و کیفیت دو عامل مهم است ، پس برای بسیاری به دلیل تنوع در انوع پارتیشن و نوع فضای کاری که دارن ، می تواندد دست به گزینش مناسب بزنند. پارتیشن اداری در ۳ نوع مختلف است ، پارتیشن شیشه ای ، پارتیشن با قابلیت جابجایی ، پارتیشن های چوبی (MDF). باید دیدکدام یک از این پارتیشن های اداری تاثیر بلقوه در محیط کاری شما ایجاد می کند. پارتیشن های شیشه ای اصولا در صدد تولید یک فضای بسیار دوستانه و شیک را است ، در این نوع پارتیشن تعامل حرف نخست را می زند. در بعضی از دفتر های کاری ممکن است نیاز به جابجایی پارتیشن باشد ، تغییر فضا و تنوع مهمترین دلیل در گزینش این نوع از پارتیشن می باشد. در این بین پارتیشن های چوبی می تواند بسیار شیک باشند ، در این نوع پارتیشن می توان از سبک مدرن و سنتی به یک میزان بهره جست. به عبارتی انتخاب پارتیشن اداری در پویایی و حرفه ای شدن فضای کاری کمک شایانی می کند.

 جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

پارتیشن ام دی اف MDF:

پارتیشن ام دی اف MDF می تواند بخش زیبایی از یک بخش پذیری در یک فضای پلن باز باشد. مسلما واژه ام دی اف در پارنیشن ام دی اف MDF جزو فرآورده های چوبی به حساب می آید ، که نوعی تخت فیبر است که به روش خشک تولید می شود. اما به هر حال بسیار همه گیر شده است. حال استفاده از این نوع چوب در پارتیشن می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. پارتیشن ام دی اف MDF به دیوار جداکننده ای گفته می شود که هم دیوار آن و هم فزیم آن از چوب MDF باشد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

مطمئنا بر حسب ظاهر می توان تهنا به سلیقه خریدار توجه کرد. ولی در کل استفاده از این نوع پارتیشن که جزء انواع پارتیشن اداری محسوب می شود ، به دلیل ظاهری شیک ، مقاوم و ایجاد حالتی زنده و گرم به فضا ، مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. بر عکس پارتیشن شیشه ای ، پارتیشن ام دی اف دارای تعامل کمتری است ولی باعث غنای ظاهری بیشتری به فضا می دهد. به عبارتی برای داشتن فضایی در عین حال مدرن ، با پارتیشن چوبی می توان معیار های سنتی را هم به محیط القا کرد. پارتیشن ام دی اف MDF بیشتر فضا هایی استفاده می شوند که نوع کسب و کار به تمرکز بسیاری نیاز دارد. مطمعنا قرار گرفتن در فضایی بسته به تمرکز کاری بیشتری منتهی می شود. همچنین در هنگام خرید پارتیشن ام دی اف باید به فضاهایی برای قرار گیری سیم و کابل های کامپیوتر و نحوه تمیز کردن راحت آن هم توجه کرد. در بعضی از این نوع پارتیشن ها قابلیت جداسازی و یا جابجایی وجود دارد که می توان به آن هم به عنوان یک ویژگی مهم اشاره کرد. برخورداری از دوام و کیفیت زیاد از مزایای دیگر پارتیشن ام دی اف است.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

بیشتر بخوانید: انتخاب میز مدیریت ، نکات قابل تامل

مزایای جابجایی دیوارپارتیشن

1-در کلاسهای درس که با یک دیوار از یکدیگر مجزا شده اند می توان از این دیوار استفاده کرد که در صورت کمبود فضای یکی از کلاسها با جا بجا کردن دیوار فضای لازم فراهم می شود.

2-منازلی که افراد اتاقهای بزرگی دارند در تابستان برای خنک کردن و در زمستان برای گرم کردن اتاق به مصرف انرژی بیشتری نیازمندند با استفاده از پارتیشن می توان ابعاد اتاق را تنظیم کرد واز هدر رفتن انرژی جلوگیری کرد.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

3-در منازل مسکونی چنانچه با کمبود فضا جهت پذیرایی از مهمان روبرو شویم می توان با جابجا کردن دیوار پارتیشن مشکل را بر طرف کرد.

4-افراد در کودکی فضای کمتری احتیاج دارند وبا رشد و بلوغ به طبع فضا ی بیشتری احتیاج دارند که با طراحی مناسب واستفاده از دیوار پارتیشن متحرک فضای دلخواه را ایجاد می کنند.

5-در فضاهای آپارتمانی که کمبود فضا مشکل اصلی کودکان برای بازی کردن می باشد با استفاده از این دیوار مشکل تا حد زیادی بر طرف می شود. در جاهای ازمنزل وادارات جهت جلوگیری از دید مزاحم می توان استفاده شود.

جزئیات پارتیشن اداری و انواع پارتیشن اداری

 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما>>

لطفا با کارشناسان بخش فروش ما با شماره 44620086 در تماس باشید .