نکات قابل تامل در انتخاب میز مدیریت :

میزمدیریت مناسب برای دفترکارتان می تواند محیط کار را برایتان بسیار لذت بخش و زیبا نماید در حالی که میز نامناسب علاوه بر تاثیر منفی در سلامت بدنتان ممکن است باعث خستگی مفرط شما نیز شود. هنگامی که می خواهید یک میز مدیریتی تهیه کنید باید به چه نکاتی دقت کنید :

1-آیا میزی که قصد تهیه آن را دارید مناسب سبک  و سیاق کاری شما است ؟

 2-آیا نیاز های روزمره و دائمی شما را بر طرف می کند؟

3-آابعاد و اندازه آن با فضای  موجود در دفتر شما هماهنگی دارد؟

4-آیا سطح میز استحکام کافی برای فعالیت پیوسته روزانه شما را دارا می باشد؟

انتخاب میز مدیریت

سئوالات فوق بخشی از مواردی است که یک فرد باید در زمان تهیه میز کار به آنها پاسخ داده و در مورد آنها اندیشیده باشد.

در ادامه سایر مواردیکه باید بدانها توجه داشته باشید بررسی میگردند: 

مشخص کنید بر روی صفحه میز مدیریت چه کارهایی انجام می دهید.

اگر بیشتر کارتان با کامپیوتر است و نیاز دائمی به مونیتور دارید باید میز اداری انتخاب کنید که فضای کافی برای قراردادن مونیتور ، کیبرد و موس را داشته باشد و مخصوص کار با کامپیوتر طراحی شده باشد. اگر از PC استفاده می کنید ، مطمئن شوید کنار میز فضای کافی برای قرار دادن محفظه کیس کامپیوتر وجود داشته باشد ، معمولا سیمهای اتصال کامپیوتر به مونیتور و کی برد و موس بسیار پیچیده میشود. بهتر است میزی انتخاب کنید که برای این مسئله فکری کرده باشد.

انتخاب میز مدیریت

اگر بیشتر با کارتابل و فایل کاغذی سروکار دارید بهتر است میزی انتخاب کنید که تا حد امکان سطحی جادار داشته باشد و علاوه بر آن سطح میز نور را به صورت و چشم شما منعکس نکند یعنی سطح میز براق نباشد تا بتوانید کتاب ها ، فایل ها و کاغذ های مهم خود را بر روی آن قرار دهید. علاوه بر این ممکن است میزی نیاز داشته باشید که برای قرار دادن ابزار شما حداقل 1-2 کشو داشته باشد. معمولا میزها با یک فایل سه کشو میتوانند پاسخگوی محل نگهداری پرونده های شما باشند.

اگر کارتان ترکیبی از کار با کامپیوتر و فایلهای کاغذی است که معمولا این میزها برای مدیران کاربرد بیشتری دارد ، حتما طول و عرض میز را بزرگ در نظر بگیرید معمولا میزهای مدیریتی با ابعاد 110*220 بسیار مناسب میباشند. اگر به دنبال میز مدیریتی مدرن هستید حتما ال میز را هم سفارش دهید تا فضای کافی برای هر دو فعالیت را داشته باشید.

انتخاب میز مدیریت

دیگر معیار انتخاب میز عادت های رفتاری حین کار و سلیقه فردی شما می باشد. مثلا فضای موجود در محیط کار یا رنگ دیوارها و یا کف اتاق همه میتواند در نوع انتخاب میز مدیریت تاثیر داشته باشد. همچنین آراسته یا نامرتب بودن حین کار. افراد آراسته معمولا نیاز به فضای کمتری دارند در حالی که خلاف این موضوع برای افراد نامنظم صادق است. بهتر است در مورد چیزهاییکه میخواهید در کشو بگذارید قبلا فکر کرده باشید بعضی کشوها ارتفاع بیشتری نیاز دارند تا پرونده خور باشند و بنابراین شما میتوانید بین سه تا پنجج کشو در فایل کنار میزتان داشته باشید. ارتفاع میز مدیریت حداقل 75 سانتیمتر از سطح زمین باید باشد تا فشاری به پاهای افراد نیاید. بهتر است که از صندلیهای استاندارد استفاده شود و همچنین بهتر است که زیر پایی هم داشته باشید.

حتما بخوانید: مبلمان اداری و نکات کلیدی که در مورد آن باید بدانید

معمولا برای ساخت میزهای مدیریتی مدرن از متریال ام دی اف استفاده می شود. البته در بعضی میزها از ترکیب ام دی اف با چرم و همچنین فلز و بصورت مشخص استیل و شیشه نیز استفاده میشود. در حال حاضر ام دی اف هایگلاس سفید و ترکیب آن با رنگهای دیگر در طراحی بیشتر میزهای مدیریت مدرن دیده میشود از مزایای ام دی اف علاوه بر زیبایی و تنوعی که دارد ، می توان به مقرون به صرفه و با دوام بودن آن اشاره کرد و همچنین ام دی اف استحکام بیشتری به نسبت سایر متریال ها دارد. 

انواع میز مدیریت در آدینا عبارتند از:

ست میز مدیریت و کنفرانس

میز مدیریت پایه فلزی

میز مدیریت شیشه ای

میز مدیریت ام دی اف

میز مدیریت کلاسیک

میز مدیریت وکیومی

میز مديريت با کتابخانه

میز مدیریت مدرن

میز مدیریت خاص

انتخاب میز مدیریت

برای طول عمر بیشتر میز مدیریت داشته سطح آن را با روکش فرمیکا یا ملامینه می پوشانند. میز هایی که توسط چسب ساخته شده اند دوام چندانی ندارند. بنابراین حین خرید میز به اتصالات آن توجه کنید. همچنین PVC دور میز نیز باید با دستگاههای اتوماتیک و با چسب مرغوب زده شود وگرنه بعد از مدتی  گوشه ها و لبه های میز را امتحان کنید که به راحتی خورده نشود. همواره به گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات توجه داشته باشید میزی انتخاب کنید که گارانتی داشته باشد زیرا گارانتی نشانه کیفیت ، دوام و خدمات پس از فروش شرکت سازنده است. معمولا گارانتی ها از بازه یک ساله تا مادام­العمر وجود دارند.

 نکات مهم برای انتخاب میز مدیریتی مدرن:

میز مدیریت همانند سایر میز های اداری و کارمندی باید مطابق با اصول ارگونومیک طراحی و ساخته شود چرا که این ویژگیها باعث می شود که ریسک آسیب به مدیریت به حداقل برسد. این نوع طراحی میز و میز مدیریت و سایر میز های اداری و کارمندی باعث می شود که از خستگی کاربران و مدیریت در ساعات طولانی کار جلوگیری کند و این ویژگی حافظ سلامت مدیریت است. داشتن این خصیصه برای میز و میز مدیریت و میز های اداری و کارمندی این امکان را می دهد که بتوان انواع صندلی مدیریت و تجهیزات استاندارد را با میز مدیریت هماهنگ کرد.

انتخاب میز مدیریت

اتاق مدیریت مهمترین بخش هر دفتر کار می باشد. برای دکوراسیون آن باید بیشترین توجه به کار گرفته شود زیرا در خیلی از دفاتر کار بیشتر جلسات شرکت در این اتاق انجام می شود. بنابراین باید به عوامل مختلفی در دکوراسیون داخلی آن توجه کرد. از جمله این عوامل میز مدیریت می باشد. میز مدیریت باید در محلی قرار گیرد که بیشترین نور در اتاق در آنجا قرار دارد و باعث جلب توجه مشتری و مراجعین می شود ، اولین برداشتی که در نظر اول در ذهن بیننده بوجود می آید ، مهمترین است به همین دلیل در انتخاب میز مدیریت باید نهایت توجه مبذول شود ، یکی از نکات مهم در انتخاب میز مدیریتی انتخاب میز مدیریتی متناسب با فضای اتاق می باشد. میز باید به گونه ای انتخاب شود که تمام فضای اتاق را اشغال نکند و قسمتی از فضای اتاق برای باقی وسایل خالی بماند ، باید اندازه میز مدیریتی به گونه ای باشد که مدیریت فضای کافی برای انجام امور مربوطه داشته باشد و درضمن بتوان صندلی راحتی در پشت آن تعبیه کرد.

انتخاب میز مدیریت

انتخاب طرح و رنگ مناسب برای میز مدیریت یکی از اصول مهم در انتخاب میز مدیریت می باشد. باید بین وسایل اتاق مدیریت و میز مدیریت هماهنگی وجود داشته باشد. از آنجاییکه بیشتر جلسات شرکت در این اتاق انجام می گیرد و قرار ملاقاتهای مهم سازمان با افراد درون سازمانی و برون سازمانی در این اتاق انجام می شود رنگ آن باید به گونه ای باشد که افراد از حضور طولانی مدت در این اتاق خسته نشوند.

بیشتر بخوانید: مبلمان اداری استاندارد ایا برای فضای اداری شما مناسب است ؟

نکات مهم و اساسی در انتخاب میز اداری:

در مبحث دکوراسیون داخلی ادارات باید به برخی نکته های اساسی و مهم توجه نمود تا محیط کاری شرکت و یا اداره و …. به یک چیدمان خوب و مناسب برای کارمندان برسد. کارمندان یک سوم از زمان روزمره خود را پشت میز ادارات میگذرانند به همین دلیل باید میز و صندلی های کارمندان استاندارد و مناسب باشد. طی بررسی های انجام شده بیشتر کارمندان به دردهای غضلانی و درد گردن دچار میشوند.

انتخاب میز مدیریت

میز اداری میبایست به طوری قرار گیرد که مدیریت یا فرد مافوق بتواند به راحتی کارمندان و فعالیت آنها را در نظر داشته باشد.

در ادارات و سازمان ها بیشترین وسیله ای که مورد استفاده قرار میگیرد میزها و صندلی ها هستند بنابراین باید مرغوب و از کیفیت خوب برخوردار باشند. سعی کنید برای هر قسمت میز مناسب با آن محیط را انتخاب کنید.

انتخاب میز مدیریت

اگر قرار است میز در اتاقی قرار گیرد که ارباب رجوع در آن زیاد است سعی کنید میزی را انتخاب کنید که شخص مقابل شما پشت میز را نبیند تا محیط کاری ظاهری تمیز و مرتب داشته باشد.

استاندارد میز اداری:

کارمندان بیشتر یا میتوان گفت تمام ساعات کاری خود را پشت میز میگذرانند بنابراین باید میزها مناسب و دارای استاندارد باشند چون بی تحرکی و یکجا نشستن باعث خستگی و کسلی کارمند می شود و باعث پایین آمدن راندمان کاری میشود.

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما>>

لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا با شماره 44620086 در تماس باشید .