ست اداری چیست؟

امروزه در سازمانهای و مراکز اداری از مبلمان برای چیدمان ودکوراسیون استفاده میگردد. از مبلمان اداری خاص نیز در بیمارستانها و مکان های عمومی مانند مترو استفاده میگردد. اما نیم ست اداری بیشتر برای مواقعی که نیاز به ریلکس کردن و آرامش احتیاج است استفاده میگردد و زمان انجام کار نیم ست اداری فقط مختص ارباب رجوع و یا مهمان شما میباشد. لازم به ذکر است که در زمان خرید نیم ست اداری باید نهایت دقت را در انتخاب جنس و کیفیت آن بکار برد.

شما در زمان انتقال به دفتر جدید و یا افتتاح مجموعه تان ، مهمترین عاملی که باید در نظر گرفته شود ، مبلمان اداری است. انتخاب مبلمان اداری احتیاج به دقت نظر و تجربه و زمان کافی دارد.

حال شاید از خود بپرسید که چگونه میتوان بهترین نیم ست اداری را تهیه کرد. در زمان انتخاب باید به نکاتی مانند جنس پارچه و استحکام بدنه نیم ست اداری ، اندازه آن و مدلی که متناسب با محیط اداری شما باشد ، دقت لازم را بکار برد.

بیشتر بخوانید :انتخاب میز مدیریت،نکات قابل تامل برای انتخاب میز اداری برای مدیریت شرکت

حال میخواهید بدانیم که نیم ست اداری به معنی واقعی چیست و کاربرد آن در محیط اداری چیست ؟

نیم ست اداری تشکیل شده از یک مبل دو نفره و دو عدد مبل تک نفره ، که در صورت نیاز یکعدد جلومبلی بهمراه آن میباشد. نیم ست اداری اصولا در دفاتر ریاست و مدیریت مجموعه ها قرار میگیرد. نیم ستهای اداری بسیار شیک و زیبا میباشد و باعث میشود که زیبایی خاصی نیز به فضای شما بدهد. که شما میتوانید بر اساس دکوراسیون محیط اداری تان رنگ و طرح مخصوص به خود را انتخاب کنید تا همخوانی محیط جلوه ای دو چندان به فضای کار شما دهد.

برای انتخاب بهترین جنس پارچه برای نیم ست اداری ، میتوانید پارچه را از جهتهای مختلف بکشید ، جهت پرز پارچه را یافته و سپس دستتان را در جهت مخالف پرز بکشید، در زمان تغییر خواب پارچه اگر رنگ پارچه محسوسی نداشت ، این پارچه مناسب برای نیم ست اداری شما میباشد.زیرا زمان نشستن ارباب رجوع بر روی نیم ست ، در صورت تغییر خواب پارچه که باعث تغییر رنگ شود، نظم فضای شما را بهم زده و باعث شلوغی فضای شما میگردد.

برای مطالعه بیشتر شما :مبلمان اداری و ارتقا بهره وری|چگونه بهره وری را با مبلمان اداری بالا ببریم ؟

این تغییر رنگ در پارچه های روشن محسوس تر است تا رنگ تیره.برای انتخاب پارچه بهتر است از پارچه هایی استفاده کنیم که قابل شستشو باشد تا در زمان نظافت با مشکلی روبرو نشویم. بهترین پارچه برای نیم ست اداری ، چرم میباشد. که هم در زمان نظافت و هم در زمان پذیرایی از ارباب رجوع مشکلی پیش نیاید. در ضمن چرم از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار میباشد.

نرمی و سفتی نیم ست اداری:

در زمان انتخاب خود برای نیم ست اداری ، باید به سلیقه خود مراجعه کنید ، بعضی افراد هستند که مبلهای سفت را ، و بعضی دیگر مبلهای نرم را ترجیح میدهند. که برای انتخاب بهتر ما شما را راهنمایی میکنیم ، که امیدوارم در انتخاب نیم ست اداری به شما کمک شایانی کند. مبل باید نه خیلی نرم باشد که شما در زمان نشستن حالت انعطاف پذیر را درک کرده و فرو بروید و نه خیلی سفت باشد که باعث آزار به شما همینطور به ستون فقرات شما گردد.

مقاله مفید:بررسی المانهای تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی

 

مبلی که نرم است و حالت ارتجاعی ندارد ، نیرویی که به شما برای بلند شدن لازم است را به شما نمیدهد و زمان بلند شدن خیلی سخت بلند میشود و فشاری که زانو و ستون فقرات وارد میکند در مدت زمان طولانی باعث وارد شدن آسیبهای جدی به بدن میگردد.

مبلی که سفت باشد ، حالت بدن شما را به خود نمیگیرد و گودی ها و انحناهای شما را پر نمیکند و به شما آرامش و حالت متعادل نمیدهد و برای همین شما زمان استفاده از این مبلها خیلی زود خسته میشود . این مدل مبلها نیز برای مدت طولانی باعث آسیبهای جدی به بدن شما میشود.

پس به خاطر داشته باشید در زمان خرید نیم ست اداری حتما آنرا تست کنید و یا از همکاران ما برای استفاده بهتر از این نیم ست راهنمایی بخواهید که کدام فوم برای این مدل نیم ست ها ایده آل میباشد.

زمان انخاب نیم ست باید دقت کنید که وقتی دستتان را بر روی دسته صندلی قرار میدهد باید بازوهای شما در حالتی کاملا طبیعی و راحت قرار بگیرد و آرنج شما کنار قفسه سینه شما باشد و ساعد دستتان نیز در همین راستا و در حالت استراحت باشد.

ارتفاع دسته مبل نیز نباید خیلی بالا باشد ، باید طوری باشد که شانه ما بالاتر از سطح معمولی نباشد و نه خیلی پایین باشد که برای قراردادن دست بر روی آن شانه بیفتد.

ارتفاع پشتی مبل:

در زمان انتخاب نیم ست اداری باید به این نکته دقت کرد که ارتفاع مناسب برای پشتی مبل ، باید طوری باشد که پشت و کمر را کامل بپوشاند، بطوریکه گردن به حالت پشتیبانی شده قرار بگیرد.در صورتی که ارتفاع پشتی مبل خیلی پائین باشد ، گردن بدون پشتیبان رها میشود و پس از مدتی احساس خستگی در گردن و شانه ها میگردد و احساس خوشایندی ندارید. اگر ارتفاع پشتی مبل خیلی بلند باشد و از سر شما بالاتر قرار بگیرد ، سر شما را به سمت جلو هل داده و در این صورت نیز همان مشکل فوق پیش می آید.

تاریخچه مبلمان اداری:

اولین بار که طراحی دفاتر اداری شکل گرفت به زمان روم باستان برمیگردد، و اولین ساختمان اداری با کاربرد امروزی در سال 1726 در لندن ساخته شد، ساختمان اداره مهاجرت شهر لندن که یادگار آن روزگار میباشد. در زمانهای گذشته تا کنون ادارات و سازمانها از آن زمان در لندن تا کنون که توسعه انواع مدلهای طراحی داخلی و فضاهای اداری در قرن بیستم ، تاثیری متقابل داشته است.

 

به عنوان مثال با تحقیقات انجام شده بر روی نحوه دسترسی میزهای اداری و راحتی از طراحی کیبویکال و سلولهای مکعبی به میزهای اداری تک نفره یا میز کارگروهی و میز کنفرانس تغییر یافت. همینطور با تغییرات بر سبک های محصولات اداری نیز تاثیر خود را گذاشته و باعث به روز شدن محصولات اداری گردیده است. در حال حاضر علاوه بر زیبایی ظاهری مبلمان اداری بر ارگونومیک بودن محصول نیز دقت نظر شده است.

مبلمان اداری ارگونومیک:

ارگونومی علمی است که در آن در خصوص آنچه روح و روان و جسم انسان را تحت تاثیر قرار میدهد بکار رفته است ، تا تاثیر مثبت محیط بر بدن باعث آرامش و بالا رفتن راندمان کاری شود.بطور مثال در ارگونومی از آنتروپومتری و ابعاد و اندازه بدن انسان بهره میبرند تا در زمان طراحی مبلمان اداری به نکاتی که باعث کمترین فشار به ستون فقرات و مچ ها و سایر اندام ها شود استفاده گردد.

در ضمن ارگونومی محدودیت ها و توانیی های انسان را نیز در نظر گرفته تا روشنایی، دمای محیط،صدا، ارتعاش و ... کمترین آسیب را به انسان وارد کند. ارگونومی مشخص میکند که برای هرکدام از مشاغل چه نوع روشنایی با چه میزان و شدت و رنگی محیط را تحت تاثیر خود قرار دهد. همینطور استفاده از گوشی های محافظ برای افرادی که در معرض صدای بیش از حد باشند را پیشنهاد میدهد. صندلی اپراتور که برای افرادی که تایم زیادی را در زمان کار باید بایستند طراحی میکند که این صندلی ها بر اساس علم ارگونومی و متناسب با ساختار بدن طراحی و در دسترس افراد قرار داده شده است.

پس استفاده از محصولات ارگونومی علاوه بر اینکه باعث بالا رفتن سلامت جسم و روح کارکنان میگردد باعث بالا رفتن بهره وری نیز میگردد. در زمان پایان قرن بیست ، استفاده بیش از حد بابت طراحی ارگونومی خیلی قابل توجه است ، بطوریکه صندلی اداری قبل از اینکه یک صندلی باشد به ((وسیله ای برای نشستن)))تبدیل گردید و کارکنان برای استفاده از آن باید چند اهرم برای تنظیم ارتفاع نشیمن و دسته ها و پشتی صندلی و شیب نشیمن گاه را قبل از استفاده از آن تنظیم میگردند ،

 

که این یکی از بزرگترین معضلات در آن دوره محسوب میشد. صندلی هرمان میلر که در سال 1992 صندلی اداری از همین سبک طراحی و سپس به چرخه تولید آمد ، که قبل از استفاده از صندلی به دلیل تنظیمات متعدد باعث سردرگمی افراد میگردید و برخی افراد بدون استفاده از برخی جک های تنظیم از صندلی استفاده میکردند.


که این خود دلیلی شد برای ساخت یک صندلی بدون این همه سردرگمی، طراحی صندلی که ارتفاع و شیب آن با توجه به تغییر حالت بدن تنظیم اتوماتیک را بهمراه داشته و خود را سازگار با شرایط کند ، که صندلی اداری و صندلی مدیریت وصندلی کارشناسی و صندلی کنفرانس و صندلی نهارخوری شرکت تجهیز دفتر یکتا از این قاعده مستنثنی نبوده و مطابق قوانین ارگونومی طراحی شده و تولید گردیده است.

تیم طراحی آدینا می‌تواند بینش و کمک ارزشمندی را ارائه دهد تا اطمینان حاصل کنید طراحی میز پذیرش شما دقیقا همان چیزی است که نیاز دارید.

شرکت آدینا تنها "شرکت مبلمان اداری در غرب تهران"  که کار طراحی و دکوراسیون میز پذیرش را بصورت تخصصی و سفارشی برای شما مشتریان عزیز انجام می دهد.

 

لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید...

برای طراحی با کارشناسان مبلمان اداری آدینا تماس بگیرید.

                                                                    آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما

لطفا با کارشناسان ما در بخش فروش با شماره های زیر در ارتباط باشید...

   02144620089                  02144620087                02144620086               09384993620