قوانین اساسی برای راه اندازی دفتر کار در منزل

صرفه جویی در هزینه اجاره , صرفه جویی در وقت با اجتناب از سفرهای روزانه , مدیریت برنامه خود به طور مستقل و کار در خانه مزایای بسیاری دارد. اما این تصمیمی نیست که به راحتی گرفته شود. ما باید زمینه را به خوبی آماده کنیم!


 

فضای کاری در موفقیت یک تجارت از اهمیت بالایی برخوردار است. این نه تنها باید به شما امکان کار راحت را بدهد , بلکه می تواند بین زندگی خانوادگی و شغلی تفاوت واقعی ایجاد کند. فعالیت حرفه ای نباید مختل شود و زندگی شخصی را مختل کند.

قانون طلایی این است که فضای اختصاص داده شده برای کار در خانه را به وضوح مشخص کنید.
شما همیشه می توانید برای مشورت با پرونده به طور موقت به اتاق نشیمن یا باغ مهاجرت کنید , اما هنگام بازگشت به دفتر , محیط باید مشخص , عملکردی و عایق بندی مناسب باشد.

 

 

بیشتر بخوانید: چگونه یک دفتر اجرایی متناسب را تزئین کنیم؟

حال می بینیم که تعداد بیشتری از افراد در حال راه اندازی دفتر کار در خانه هستند. چه در یک آپارتمان و چه در خانه , تنظیم فضای کار در خانه به شما امکان می دهد تمرکز کنید و بین زندگی خصوصی و شغلی تقسیم کنید.
 
دفتر کار خانگی مخصوصاً برای کارگران دورکار , فریلنسرها و مشاغل تجاری مناسب است. برای داشتن احساس خوب در آنجا , لازم است که چیدمان و تزئینات آن را انجام دهید. 

1. فضای مورد نیاز برای یک دفتر کار

در عملیات ساختمانی , برای یک ایستگاه کاری بسته که توسط یک نفر اشغال شده باشد , مساحت 10 متر مربع را توصیه می کند. اما بسته به فعالیت , می توانید دفتر کار خود را در فضای کوچکتر و بدون از دست دادن راحتی و عملکرد خود راه اندازی کنید.


 

انتخاب اتاقی که می توانید دفتر کار خود را در آن مستقر کنید ضروری است! این فضا که در آن قسمت خوبی از روز خود را در آن خواهید گذراند , برای حفظ سلامتی شما باید خوشامدگو اما کاربردی نیز باشد.

اگر خانواده بزرگی دارید , عایق صدا را در نظر بگیرید. بنابراین اتاقی را دور از بقیه اتاق های نشیمن انتخاب کنید تا سر و صدای محیط و رفت و آمد شما عزیزان مزاحم نشود.
 
همچنین بخاطر داشته باشید که با انتخاب یک محل کار نزدیک پنجره یا درب شیشه , از چشمان خود محافظت کنید و به نور طبیعی اعتماد کنید. باور کنید برای چشم شما بسیار دلپذیر و خسته کننده خواهد بود.

در شب (برای بیشترین انگیزه شما) روی یک چراغ میز یا یک چراغ آویز شرط ببندید که هوشمندانه با توجه به تمایل , رنگ و قدرت لامپ آن انتخاب شده است!

برای یک فعالیت اداری , دبیرخانه یا حسابداری , یک دفتر کار و فضای ذخیره سازی کمی مورد نیاز است , مساحت 5 متر مربع کافی است.

یک حرفه ای , مانند یک وکیل به فضای ذخیره سازی فراوان و یک بوفه کوچک در نزدیکی ایستگاه کاری خود نیاز دارد تا پرونده های فعلی را نزدیک نگه دارد. مساحت 8 متر مربع پس از آن رضایت بخش است.


 

2. انتخاب مکان مناسب برای دفتر کار در خانه ؛ 4 نکته عملی

• فضا را تجسم کنید ؛ در خانه , مکانهایی را شناسایی کنید که فضای لازم را دارند اما همچنین دارای آرامش , نور طبیعی و اتصالات الکتریکی کافی هستند.
 • یک نقشه بکشید ؛ بسته به فعالیت , برنامه ای برای تعیین اندازه بالای میز اداری و میزان ذخیره سازی مورد نیاز خود تنظیم کنید.
 • در مبلمان اداری سرمایه گذاری کنید.

 

 

3. اولویت بندی ارگونومی برای دفتر

اولویت ارگونومیک میزهای تجاری 75 سانتی متر ارتفاع دارند.

باید صندلی اداری خود را به گونه ای تنظیم کنید که آرنج و زانوها زاویه 90 درجه (پا صاف روی زمین و بازوها به صورت افقی روی میز باشد) تشکیل شود.

قسمت بالای صفحه باید در سطح چشم و فاصله بازوی کشیده باشد. بنابراین شما فقط به پایین نگاه می کنید تا پایین صفحه را ببینید.

بازوها در یک قوس دایره دو منطقه را در مقابل شما می کشند. 


 

4. یک دفتر با کیفیت انتخاب کنید

در این مرحله , اتاق کار خود را متناسب با سبک کار خود انتخاب کنید. برخی به جای میزهای متحرکی که به شما امکان می دهد به صورت نشسته یا ایستاده کار کنید , برخی دیگر برای یک میز سنتی تر انتخاب می کنند. مواد انتخاب شده نیز مهم هستند , به عنوان مثال شیشه ظرافت بیشتری دارد اما از استحکام کمتری برخوردار است در حالی که چوب راحت است اما گران تر است.


 

5. یک صندلی راحت انتخاب کنید

برای کار در خانه , باید راحت باشید. گزینه های مختلفی در دسترس شماست. برای جلسات کوتاه مدت کار , یک صندلی راحت یا یک صندلی اداری را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد در هنگام آرامش کار کنید.


 

برای جلسات طولانی تر , به پشت خود فکر کنید و بر روی ارگونومی صندلی خود تمرکز کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله اختصاصی ما در مورد انتخاب صندلی اداری مراجعه کنید.


 

برای مطالعه بیشتر شما: چگونه صندلی اداری مناسب انتخاب کنیم؟

6. ذخیره سازی عملی را انتخاب کنید

چندین نوع ذخیره سازی اساسی برای مرتب کردن دفتر کار منزل شما وجود دارد. به عنوان مثال , یک کمد اداری (یا یک سطل آشپزخانه دفتر) تهیه کنید که برای ذخیره اسناد و مدارک شما استفاده می شود. سعی کنید حداقل نوع سندی را که می خواهید در کمدهای فوری آن قرار دهید , مرتب کنید.

 

همچنین برای سازماندهی پرونده ها بلکه لوازم جانبی کار خود به جعبه های اصلی و رنگارنگ نیز فکر کنید! همچنین می توانید یک جا مدادی رنگی انتخاب کنید تا گرمای بیشتری به دفتر کار شما بیفزاید.


 

7. یک فضای دنج ایجاد کنید

مزیت کار از راه دور نیز علامت گذاری در فضای حرفه ای فرد است. بنابراین فضای دنج و پیله ای ایجاد کنید , یک محیط گرم که می خواهید در آن کار کنید. فرش را انتخاب کنید که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید و از شما در برابر سرما محافظت کند!

 


 
8. یک دکوراسیون اصلی را تصور کنید

تصور یک دکوراسیون دفتر کار سبک برای این اتاق نیز برای روحیه مناسب است. در شخصی سازی میزهای خود با چیزهایی که دوست دارید (مجسمه، پوستر، چیزهای خوب و ...) دریغ نکنید. دکوراسیون به فضای شما انرژی می بخشد و ممکن است منبع الهام شما باشد , بنابراین فضایی مناسب خود ایجاد کنید!

 


 

9.میز کار خود را در خانه شخصی سازی کنید

این فضا متعلق به شماست. می توانید آن را به هر شکلی که می خواهید تزئین کنید تا دکوراسیون داخلی شما را یکپارچه کند یا به سادگی منبع الهام واقعی باشد. چه به سبک باروک، صنعتی و یا اسکاندیناویایی , قاب ها , گیاهان را اضافه کنید تا آن را به تصویر خود قالب دهید.


 

10. مدیریت کردن نور دفتر

نور طبیعی برای راحتی کار ضروری است. قرار دادن میز کار در مکانی با نور زیاد باعث می شود چشم شما زخم نشود و تمرکز آن راحت تر شود. دفتر خود را در نزدیکی منبع نور طبیعی , نزدیک پنجره ها یا یک جعبه نور تنظیم کنید. از روشنایی فضای دورکاری خود و منابع نور مصنوعی مانند لامپ های میز و چراغ های آویز مورد استفاده خود صرف نظر نکنید. 

دسک تاپ و در نتیجه صفحه کامپیوتر را مطابق پنجره قرار دهید. این نباید عقب باشد تا از انعکاس آزار دهنده جلوگیری شود. در معرض خطر خیره کننده نباید پشت صفحه باشد.

 

 

 

برای استفاده از مشاوره کارشناسان ما در مورد دکوراسیون اداری با شماره 02144620086 تماس حاصل فرمایید