مبل اداری مدرن

مبلمان اداری مدرن ، تعاریف و اصطلاحات

مبلمان اداری مدرن به سبکی از تولیدات محصولات اداری اطلاق میشود که در آن ارتباط بین مدرنیته با طراحی دفتر کار بخوبی صورت پذیرفته است . یعنی هم در طراحی دکوراسیون اداری و هم در طراحی و هم در تولید مبلمان اداری بحث مدرنیته و بروز بودن اولویت اول طراحان و تولید کنندگان محصولات اداری بوده است . مبلمان اداری مدرن خود زیر شاخه هایی دارد نظیر میز اداری مدرن .در میزهای اداری مدرن ارتباط بین پرسنل راحتتر است . همه طراحی مبلمان اداری مدرن بر مبنای تکنولوژی بیسیم دیده شده است . میزها قابل تنظیمند و مهمتر از آن چند کاربره اند بعنوان مثال یک میز کنفرانس مدرن میتواند به میز کارگروهی و یا میز کارشناسی تبدیل شود . در مبلمان اداری مدرن بحث راحتی پرسنل نیز بخوبی دیده شده است یعنی همان صندلی کارمندی که پرسنل دارد بر روی آن کار میکند با اندکی تغییرات میتواند به یمک مبل راحتی برای استراحت تبدیل شود . مبلمان اداری مدرن سبک افراد بروز است این محصول اداری جدیدجایگاه خاص خود را بین مشتریان مبل اداری و دکوراسیون اداری دارد وآدینا بعنوان طراح ، تولیدکننده و فروشنده محصولات اداری مدرن و کلاسیک نیز به این امر توجه ویژه دارد . معمولا میزهای اداری مدرن علاوه بر لوکس بودن از کیفیت و دوام خاصی هم برخوردارند . اما آیامحصولات مدرن فقط در مدرن بودن طرح و مواد خلاصه میشود یا باید بعد از خرید آنها را مطابق دانش تخصصی مبلمان و دکوراسیون اداری مدرن پیاده سازی و چیدمان کرد اگر شما هم قصد خرید و انتخاب میز اداری و صندلی اداری  مدرن را دارید با آدینا همراه شوید. ما با جمع آوری مجموعه ای از کارهای خاص و لوکس و در عین حال امروزی و مدرن سعی کرده ایم تا هم در بخش مبلمان اداری کلاسیک و هم در بخش مدرن و پیشرفته حرفی برای گفتن داشته باشیم . اگر با خصوصیات محصولات مدرن آشنایی ندارید مقاله ما در مورد ویژگیها ی سبک مدرن را مطالعه کنید .ما با تولید انواع کانتر اداری مدرن ، انواع پارتیشن سفارشی مدرن و همچنین انواع دیوارکوب اداری مدرن و مبلمان خاص سعی کرده ایم تا در این صنعت بروز و پیشتاز باشیم .

 

چیدمان مبلمان اداری مدرن باید چگونه باشد.

برای چیدمان مبلمان اداری مدرن بهتر است از متخصصان حرفه ای دکوراسیون اداری آن هم در سبک مدرن استفاده کرد هر چند چیدمان و دکوراسیون اداری همیشه یک قوانین مشخصی دارد ولی در سبک مدرن بحث چیدمان با ایده پردازی و ارائه نکات ظریف همراه است . بعنوان مثال استفاده از تابلوهای خاص سبک مدرنیته برروی دیوار و یا استفاده از پارتیشن مدرن شیشه ای در فضای کار و همچنین آوردن گل و گیاه در داخل محیط کار و ایجاد یک فضای سبز اختصاصی از ویژگیهای چیدمان مبلمان اداری به سبک مدرن میباشد . اما قوانینی نظیر ارتباط بالا دستی با زیر دستی و نحوه کنترل و نظارت رئیس یا مدیر مجموعه بر روی افرادش نیز باید در چیدمان محصولات اداری حتما رعایت گردد. البته همواره در چیدمان محصولات اداری دو طرف مهم وجود دارند یکی پرسنل خودتان و دیگری که از آن هم مهمتر است مشتریان شما میباشند . اگر شما یک شرکت نوپا در زمینه ارائه خدمات بروز و اینترنتی هستید لازم است تا مدرن بودن خدمات خود را با یک چیدمان عالی برخ مشتریانتان بکشید . مشتریان برای هر کسب و کار بسیار مهم هستند. آنها به عنوان نیروی حیاتی کسب و کارها در نظر گرفته می شوند. بنابراین مهم است که شما توجه ویژه ای به نشست آنها داشته باشید. باید مبلمان خاصی برای آنها وجود داشته باشد که در آن آنها بتوانند به راحتی بنشینند. تنظیم مبلمان نیز باید دوستانه و استقبال کننده باشد.میزهایی که برای مشتریان هستند معمولا با توجه به حرفه یا خدماتی که ارائه می دهید تنظیم می شود. کل مجموعه مبلمان باید با توجه به ماهیت کار شما و کسب و کار که شما انجام می دهید خریداری شود.اگر مبلمان اداری به درستی تنظیم شده باشد، نه تنها فضای کاری را بهتر می کند، بلکه باعث می شود که احساس خوبی داشته باشید. یک فضای اداری خوب استرس را کاهش می دهد و باعث می شود کارمندان احساس راحتی کنند. یک چیز بسیار مهم در هنگام تنظیم مبلمان در دفتر این است که شما نباید مبلمان را به گونه ای قرار دهید که دیگران مجبور به مبارزه برای حرکت نکنند.

انتخاب مبلمان اداری مدرن، فوت و فنهای اصلی

در انتخاب مبلمان اداری مدرن باید چند چیز را بدرستی بخاطر بسپارید و رعایت کنید مسئله اول در انتخاب محصولات اداری چه مدرن و چه در سبک کلاسیک استاندارد بودن آن است . هر چقدر یک محصول اداری زیبا و شیک باشد ولی در تولید آن رعایت ارگونومی نشده باشد بی اعتبار و بی ارزش خواهد شد .بعد از این مسئله باید به راحت بودن مبلمان اداری در کنار مدرن بودن آن توجه یکسانی داشته باشید . هیچکدام از این دو نباید فدای دیگری شود اگر شما میز با قابلیت تنظیم ارتفاع که در رده محصولات مدرن اداری است را خریداری کنید ولی تنظیم آن براحتی برای پرسنل امکانپذیر نباشد این بی فایده خواهد بود . بعد از بحث راحتی میتوانید به بحث اصلی که همان کیفیت مبلمان اداری است بپردازید حتما در زمان انتخاب و خرید محصولات اداری به گارانتی آن توجه کنید ، فروشنده ای را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش برای کار خود ارائه میدهد . دو هدف اصلی که در  مبلمان اداری باید حل شود عبارتند از: اول، آنها باید برای کارکنان راحت باشند؛ و دوم، آنها باید فضای کافی برای انجام کار های روزانه برای افزایش بهره وری و آزادی در کار داشته باشند. با این حال، تمام طرح ها این دو معیار را برآورده نمی کنند. اکثر طرح های مرسوم، صرف نظر از اینکه چقدر ظریف و شیک هستند، هنوز قادر به صرفه جویی در فضا نیستند. در حالی که در برخی از طرح های جدید فانتزی، ممکن است از فضای حداقل استفاده شود و در عین حال بسیار کار آمد باشد.
 

خرید مبلمان اداری مدرن ، از کجا و چگونه?

از کجا مبلمان اداری مدرن بخریم ، در خرید مبلمان اداری مدرن باید چه چیزهایی را مد نظر قرار دهیم ما در اینجا چند معیار اصلی در اختیار شما قرار میدهیم تا خرید محصولات اداری را برای شما آسانتر کند . معیار اول :مبلمان اداری باید  راحت باشد بخصوص صندلی های اداری نقش مهمی در حفظ سلامت و راحتی کارمندانی دارند که ساعت ها وقت صرف نشستن پشت کامپیوتر می کنند و هنگام انتخاب, توجه خاص خود را می طلبند صندلی اداری علاوه بر شیک بودن باید استاندارد بوده و با توجه به فیزیک و قد افراد قابلیت تغییر ارتفاع داشته باشد. معیار دوم : دوام وکیفیت است . مبلمان اداری مدرن از جمله وسایلیست که چون در تمام مدت زمان کاری  بسیار مورد استفاده قرار می گیرد باید بادوام و کیفیت باشد,انتخاب نوع ارزان آن مقرون به صرفه نیست و چیزی نمی گذرد که باید دوباره تهیه و خریداری شود. در صندلی  اداری توجه به کیفیت چرخ ها,قابلیت شستشو در مورد روکش صندلی و این که جنس روکش چیزی باشد که در تابستان عرق نکند از مواردیست که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود.
به موارد زیر در زمان خرید کالا توجه کنید :
1-برند ام دی اف استفاده شده در محصول
2-برند یراق آلات استفاده شده در محصول(قفل ، دستگیره ، ریل و...)
3-ضخامت پی وی سی استفاده شده در محصول (حداقل 2میل باشد)
4-ضخامت کف کشوها و پشت کمدها باید 8الی 16میل باشد 3میل مرغوب نیست
5-خدمات شرکت نظیر :اندازه گیری و طراحی رایگان ،حمل و نصب ، خدمات پس از فروش و گارانتی محصول
6-برند شرکت و مشتریان معتبری که شرکت داشته است .
7-زمان تحویل کالا
چون موضوع بحث ما فقط مربوط به تهران نیست بنابراین از بازار مبل اداری حسن آباد که عمده فروشگاه ها آنجاست و همچنان بازار مبل دلاوران که چند فروشگاه محدود مبل اداری دارد میگذریم و با توجه به در دست بودن اینترنت در تمام ایران و قابلیت استفاده از آن توسط همه اقشار جامعه مستقیما جستجو در اینترنت را به شما پیشنهاد میکنیم . برای اینکار بهتر است به محل جستجوی سایت گوگل و یا هر موتور جستجوی دیگر که از آن استفاده میکنید بروید و کلمه مورد نظرتان را تایپ کنید معمولا این کلمات عبارتند از "مبلمان اداری " ، "مبلمان اداری لوکس"،"مبلمان اداری مدرن "،"میز مدیریت "، "میز کنفرانس " و...یا سایر محصولاتی را که درصدد خرید آنها هستید .گوگل یقینا بیش از هزاران مورد را به شما پیشنهاد خواهد داد فقط به موارد صفحه اول گوگل اکتفا نکنید در بازدید از سایتهای "محصولات اداری " به این نکته که از یک شرکت ثبت شده که دارای برند مشخص و دفتر فروش و کارخانه میباشد خرید کنید . وب سایت‌هایی که بی‌واسطه محصولات را در کنار مزایایی چون حمل رایگان در اختیار شما می‌گذارند و از طرفی علاوه بر نظارت‌های صنفی معمول که بر همه فروشگاه‌ها و تولیدی‌ها انجام می‌شود، آنها مشمول نظارت‌هایی بیشتری از قبیل وزارت صنعت و معدن و تجارت و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نیز می‌شوند، حقوق شما را مکتوب ضمانت می‌کنند و شامل نظارت  پلیس فتا هم میباشند .برخی از این وب سایتها بنوعی فروشگاه‌های آنلاین، می باشند که مجموعه‌ای واقعی هستند و علاوه بر داشتن وب‌سایت، نمایشگاه و فروشگاهی واقعی دارند که می‌توانید به آن مراجعه کنید و کالاهایشان را از نزدیک ببینید.
 

طراحی مبلمان اداری مدرن ، جدید و دلپسند

طراحی مبلمان اداری مدرن ،باید توسط افراد متخصص حوزه دکوراسیون اداری ، و بخصوص متخصصین سبک مدرن انجام شود کسانیکه میدانند تمام عناصر در طراحی یک دفتر علاوه بر اهمیت جداگانه باید از یک یکپارچگی برخوردار بوده و در نهایت معرف سبک مدرن باشند .
برای طراحی مدرن معمولا از المانهای اضافی هم بهره میبرند و همچنین فقط به بحث محصولات اداری نمیپردازند بلکه مواردی مانند دیوارهای دفتر کار ، سقف دفتر کار ، نور پردازی دفتر کار و همچنین کف دفتر کار را نیز در نظر میگیرند .خود مبحث نور پردازی در سبک مدرن یک مسئله بشدت دقیق و تخصصی است .در سال 2017مقاله ای با عنوان 15ترفند در طراحی مبلمان اداری مدرن منتشر شد که با جزئیات دقیق تفاوتهای این سبک طراحی را از سبکهای دیگر بیان میکرد در زیر بخشی از آنها را برای یادآوری مجدد مرور میکنیم . طراحی مدرن دکوراسیون داخلی در محیط کار و تاثیر آن در بهره وری و فراهم کردن حس آرامش امری است انکار ناپذیر. توجه ویژه به طراحی مدرن دکوراسیون داخلی، به عبارتی استفاده از اندیشه های مدرن در ساختارهای ارگونومی کاری و برای مثال چگونگی تقسیم بندی فضاها، نقش مهمی را در ساختار طراحی داخلی یک فضا دارد. طراحی مدرن دکوراسیون داخلی با انعطاف پذیری بالا و گوناگونی از لحاظ معیار های مدرن طراحی همچون چیدمان و آرایش بخش های مختلف می تواند کارکرد های متنوعی را داشته باشد و در این راستا مردم رضایت بیشتری را از فضا  احساس خواهد برد. برخورداری از پارتیشن های سبک و قابل حمل، نور پردازی، رنگ بندی های فضا با نیاز های موجود، گوناگونی مواد، توجه به نحوه قرار گیری و تعامل مابین قسمت های متفاوت از جمله ویژگی هایی هستند که در کنار ساختار خاص مدرنتیه که می توان برای یک طرح داخلی در نظر گرفت.

ابعاد مبلمان اداری مدرن چقدر است ؟

اینکه ابعاد مبلمان اداری مدرن چقدر است ؟ بستگی دارد به سفارشی بودن یا استاندارد بودن محصول اداری تولید شده اگر مشتری ابعاد خاصی را برای محصول مدرن خود درخواست کند و همچنین شرکت فروشتنده محصولات مدرن اداری نیز قابلیت ساخت سفارشی محصولات را داشته باشد حتما ابعاد مبلمان اداری چه در سبک مدرن و چه در سبکهای دیگر ابعاد دلخواه مشتری خواهد بود اما اگر فروشنده تجهیزات مدرن اداری ، اصرار به فروش محصولات تولید شده از قبل خویش که با یک استاندارد مشخص تولید شده اند داشته باشد ، ابعاد مبلمان اداری خاص خواهد بود . بحث مدرن بودن نیست بحث خواسته های مشتری و استراتژیهای شرکت است بعضی از فروشندگان مبلمان اداری مدرن خود را سفارشی ساز میدانند و البته این را نقطه قوت خود نیز تلقی میکنند ندین معنی که دست مشتری هم برای تعیین ابعاد مبلمان مدرن اداری و هم تعیین رنگ آنها کاملا باز است اما بعضی از شرکتها نیز با توجه به حجم نمایندگیهایی که در سطح کشور برای فروش تجهیزات مدرن اداری خود دارند فقط استاندارد تولید میکنند و مشتری موظف است محصول را در همان ابعاد و همان رنگ بپذیرد .

قیمت مبلمان اداری مدرن منتج از چیست ؟

قیمت مبلمان اداری مدرن ، نیز مانند همه محصولات دیگر منتج از مواد اولیه ، دستمزد ، هزینه های مستقیم و غیر مستقیم تولید میباشد و به مدرن بودن آن خیلی مربوط نمیشود. البته بعضی شرکتها بخاطر انجام طراحیهای خاص و مدرن میتوانند بدلیل خاص بودن محصولاتشان مبلغ بیشتری دریاف کنند که البته در زمانیکه در بازار بی رقیب میشوید این چیز عجیبی نخواهد بود . این موضوع به مسائل  مهمی ارتباط دارد که با دانستن آنها خریددر راستای آن در انتخاب مبلمان اداری مناسب می تواند موثر باشد. در این عصر همه ما لحظات بسیاری از روز را در محل کار خود می گذرانیم و تعداد بسیار زیادی از ما در پشت میز و روی صندلی خود نشسته ایم. بنابراین انتخاب مبلمان مناسب برای فضاها کاری بسیار مهم و ضروری است و در سلامتی جسمی و روانی  افراد مشغول به کار در محیط کاری تاثیر گذار خواهد بود.  اینجا نمیخواهیم به موضوع  اینکه چه عواملی باعث برند شدن یک محصول و یا سازمان میشود بپردازیم ، صرفنظر از اینکه یک محصول یا سازمان چگونه توانسته خود را به عنوان یک برند معتبر در زمینه مبل اداری مدرن معرفی کند ، باید اذعان کنیم که خیلی از افراد زحمت زیادی برای تحلیل بازار نمیگذارند و مستقیما به یک برند معتبر برای خرید انواع محصولات اداری ، چه سبک مدرن و یا سبک کلاسیک مراجعه میکنند . و این یعنی گرانتر خریدن . چون برند سازی هزینه های خودش را دارد . 


دکوراسیون اداری مدرن چه تفاوتی با دکوراسیون اداری دارد ؟

ما در بخش چیدمان مبلمان اداری مدرن سعی کردیم تا جایی که میشود این مبحث را روشن کنیم . برای ایجاد یک کسب و کار جدید، پول و زمان زیادی لازم است. بنابراین نباید به هیچ هزینه ای از دکوراسیون مدرن  دفتر بی توجه باشید. مبلمان اداری مدرن کمک می کند تا تاثیر خاصی روی دیگران داشته باشید و اگر می خواهید تاثیر مثبت بر روی دیگران داشته باشید، باید به دکوراسیون دفتر مدرن خودتوجه کنید.هدف از دکور دفتر نه تنها برای زیبایی آن است، بلکه یک منبع بازاریابی است. هر دو کارمند و همچنین مشتریان از اداره ای که به نظر زیبایی و جذاب هست قدردانی می کنند. هر کس دوست دارد در یک دفتر تمیز و با آرامش کار کند. مشتریان همچنین دوست دارند تجارت را در دفاتر حرفه ای انجام دهند. کارکنان احساس راحتی و آرامش می کنند، در صورتی که محل کارشان به شیوه ای عالی تزیین شده باشد.دفتر محلی است که شما باید بیشتر وقت خود را در صرف کنید، بنابراین بسیار مهم است که دفتر با مبلمان مدرن  مناسب مبله شود. مبلمان نقش مهمی در دکوراسیون و پویایی یک دفتر دارد. هیچ دفتری زیبا و حرفه ای به نظر نمی رسد، مگر اینکه با مبلمان اداری به مانند میزهای اداری مناسب تزیین شده باشد. کل محیط دفتر بستگی به مبلمان مورد استفاده شما در دفتر دارد.
 

 

شرکت تجهیز دفتر یکتا سعی کرده است با خلق برند مبلمان اداری آدینا، حرف جدیدی در حوزه طراحی مبلمان اداری و صنعت مبلمان اداریداشته باشد . آدینا یک کلمه ترکی به معنی کوه است که در طراحی لوگوی شرکت نیز به معنای آن دقت شده است. به عبارت دیگر، ما مثل کوه پشت مشتریان خود هستیم. رنگ سازمانی ما نیز، رنگ های فیروزه ای و سرمه ای میباشد ، انتخاب رنگ فیروزه ای به دلیل ایده آل گرا بودن شرکت و انتخاب رنگ سرمه ای بدلیل عملگرا بودن آن است ، یعنی ما ایده آلهای ذهنی مشتریان خود در مورد مبلمان و دکوراسیون اداری را در عمل اجرا میکنیم. لطفاً به این موضوع توجه داشته باشید که آدینا در ایران هیچ نماینده‌ای ندارد.
پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب مبلمان اداری خود از بین لیست محصولات، حتما مقاله ما در این زمینه، یعنی راهنمای خرید مبلمان اداری و قبل از مشخص کردن چیدمان اداری خود، حتماً راهنمای ما در زمینه چیدمان مبلمان اداری را مطالعه نمایید.